Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Crystalheart válasza ollie (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A világgazdaságnak talán kárt okoz, de hogy sarkítsak kicsit, minél többet lop Mo. a nyugattól, annál jobban járunk. :) Hogy mi után fizetek adót, az édesmindegy, hó végére úgyis majdnem mindenkinek elfogy minden felélhető pénze, nyaralni is egyre kevesebben mennek. Az persze más tészta, hogy az ember megveszi-e az ImperiumGalactica2-t vagy az ArchiCAD-et. :DDD

Persze nem buzdítanék én senkit sem a nagy másolásdömpingre - programozó leszek én is, és éppen ezért nem szimpatizálok egyáltalán az ingyenes szoftverekkel sem, mert az én jövőbeli meggazdagodásom esélyeit rontják. (;];];]) Ugyanígy a mértéktelen letöltések. De ha jól megfigyeled, egyre több olyan módszer van a piacon, ami arra sarkallja az embert, hogy ha van rá pénze, hát vegye meg a terméket. Játékok terén ilyen az MMORPG vagy a játékok beépített, csak neten és minőséget is figyelembe véve csak legálisan játszható multiplayer része. Aki előre gondolkodik ma, és tényleg nagy profitot akar, az már ebben gondolkodik (pl. Hellgate: London). Nincs mese, ha GuildWars-ozni akar az ember, hát meg kell vennie, és ha nem akarja magát kiszámíthatatlan szerverekre bízni, előfizet (nem keveset) még a WoW-ra is, ha épp olyan az ízlése. Tehát, az import termékekből az államnak kevesebb hazsna van, mint amennyit mi ráköltünk, gyakorlatilag csak az adó. Az az ország csinálja jól, aminek a (magán)cégei vagy külföldön gyártatják nagyon óccsón a termékeket, aztán eladják megint máshol, vagy az, ami képes a saját gazdaságát eltartani egymaga amellett, hogy még külföldre is termel. Ha a gazdaság csak abból állna, hogy mindent importálunk, rövidúton elfogyna minden zsénk. :D Az importot ki kell egyensúlyozni az exporttal, megtiltani meg az alkotmányos jogok miatt bajos, legföljebb befolyásolgatni lehet.

Röviden: az a familiárisan hiperpigmentált, aki lop, nagyobb % profitit "termel", mint én, aki általában nem. :D Kevésbé sarkítva: a középkori kalandozásainkkor a magyar portyázók jártak a legjobban. Igazság szerint csak erkölcsi buktatón áll az egész. Nem lophat mindenki, mert akkor leállna a gazdaság. Ezért kell vásárlásra ösztönözni mindenkit, akit lehet, meg mert az a törvényes. Törvény pedig megint azért van ezekre, hogy béke maradjon az országok között is.

Bocs ha valamibe belekavarodtam, nem olvasom vissza, nincs időm ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.