Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dunc


dunc
nagyúr

Felraktam a update_6.0.1_6045Y_EU4.2 romot, twrp stb, és szuper. :))

(#152) vlevi válasza dunc (#151) üzenetére


vlevi
nagyúr

Honnan van 6045Y-hoz 6.0.1????
OTA frissites nem mutatja

(#153) dunc válasza vlevi (#152) üzenetére


dunc
nagyúr

Megoldottam ;) TWRP vel raktam fel.

Innen szedtem le.

Ami a lényeg úgy csináltam, hogy simán TWRP , wipe/data, cash törlés, de nem volt oké.
Úgy sikerült, hogy visszaállítottam a gyárit a Mobile Upgrade alcateles programmal, majd TWRP, wipe/data, cash törlés, és oké lett!

[ Szerkesztve ]

(#154) dunc válasza dunc (#153) üzenetére


dunc
nagyúr

Szuper stabil gyors, ami hátrány, hogy a telepítésnél nem ajánlja fel a rendszer, az SD re való telepítést, és áthelyezési lehetőség sincs! :( Ez sajna a MM hátránya.

Az alant linkelt romokhoz annyit a 6045Y 6.0.1 Europe EU4 alap a, 6045Y 6.0.1 Europe EU4.2 már eleve rootolt.

[ Szerkesztve ]

(#155) vlevi válasza dunc (#153) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, az xda-ról.
Azt olvasom én is, de egyelőre még az én telefonom "gyári" állapotú, nincs twrp, sem root, és már nincs is kedvem variálni vele.

Érdekes ez a dolog, hogy az, aki kitette ezt a ROM-t, azt írja, a mobile upgrade q-ból szedte ki ezt a romot.
Másnak meg a mobile upgrade simán visszapakolja a gyári alap 5.0.1-es loli romot, és nem a MM-t.
Tudom, annyira készülék, ország, és a csillagokállása az, amitől vagy megjelenik a MM egy telefonra, vagy marad a LL, de ezt kegyetlenül utálom a droidban. Szinte nincs olyan készülék (talán csak a nexusok), amire több frissítés is érkezne. Egyébként majdnemmindig marad az, amivel megvetted a telót :(

(#156) dunc válasza vlevi (#155) üzenetére


dunc
nagyúr

Lehet ha vpn en keresztül próbálná az ember a MU val, akkor rakna MM et? :U (elvileg van olyan régió ahol kiadták, nem? ) Pl Francia, mivel hogy Francia cég.

Én se szeretek szarakodni 3 nap volt amire mindre rájöttem, de már rutinból megy.

[ Szerkesztve ]

(#157) vlevi válasza dunc (#156) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, van, ahol már kijött Európában a MM a 6045Y-ra, de nem a régiótól függ, hanem a telefon verziójától. Ahogy olvastam, a 6045Y-n belül is van több alváltozat, és ezért van, hogy egyikre már van OTA frissites, a masikra mrg nincs.

(#158) dunc válasza vlevi (#157) üzenetére


dunc
nagyúr

60 ért vettem a telefont jbl füles stb, best volt szerintem, bár kicsit sajnálom nem az utód lett.....(azt pont nem volt készleten)

(#159) vlevi


vlevi
nagyúr

Még nem tudom, mi ez (remélem MM), most töltődik, és települ:
Ez én telefonom független, edigitalból vásárolt 6045Y

[ Szerkesztve ]

(#160) vlevi válasza vlevi (#159) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vaklárma volt, nem MM, csak valami apróbb frissítés. A verzió továbbra is 5.0.2, gondolom csak valami kisebb javítás lehetett. Április-t ír a dátumhoz, hát, mit ne mondjak, hamar ideért. Asszem Marco Polo rövidebb idő alatt hazaért Kínából, mint ez a frissítés :)

(#161) nicu71 válasza vlevi (#160) üzenetére


nicu71
addikt

hát én is azt hittem hogy az MM :) mondjuk gyanúsan csekély volt/240 MB

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#162) dunc válasza nicu71 (#161) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen de kis frissítéshez képest meg nagy, amúgy én hónapok óta az MM et használom, és semmi gondom nincs vele. (jobb mint a gyári LP)

(#163) nicu71 válasza dunc (#162) üzenetére


nicu71
addikt

én is szivesen használnám az MM-et de még mindig nem írtad le az installálás menetét :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#164) dunc válasza nicu71 (#163) üzenetére


dunc
nagyúr

Nos akkor mindenkinek, bár egyszerű, és kézenfekvő! ;) Saját felelősségre, minden adat torlódik! ;)
Kezdet alcatel usb driver letöltése, telepítése.
Én az első lépésbe az alapoktól csináltam meg, első lépéskét letöltöttem a mobil upgrade alcatelt. majd csatlakoztattam a telefont downloader módba, kikapcsoltam a telefont, rádugtam usb re, és benyomtam egyszerre a 3 gombot, power, hang fel, hang le, egy idő után (kb 10 mp) a telefon újraindul rezeg egyet, ekkor elengedem a power gombot, de a másik kettőt nem, és a telefon downloader módba áll, majd hosszan nyomni kell a hang fel gombot, ha ez megvan, mehet a visszaállítás mobile upgrade programmal, kiválasztod a telefont 6045, és megkezdi a folyamatot, ez kb fél óra.

Ha elkészült akkor kapunk egy alap androidot, itt gyorsan nyomjuk állítsunk be pár dolgot.
-fejlesztő mód előcsalogatása. (telefon, beállítások, Építési szám megérintése 5x, ekkor előjön a fejlesztői opciók menüpont, ott kapcsoljuk be a USB hibaelhárítást.

Ha ez megvan jön a TWRP.
Szedjük le a TWRP t. És a Recovery imaget. (ezt is az asztalra kell rakni)
Ha ez megvan csomagoljuk ki az asztalra, és az asztalon nyomjunk egy shift+jobb egér gombot, majd menjünk a parancsablak nyitása itt opcióra.
Bejön egy cmd, ott két parancsot kell megadni, az első.
adb reboot bootloader
Ekkor engedélyezzük a telefonon a számítógéppel való kapcsolatot, majd adjuk be ismét a
adb reboot bootloader parancsot, akkor újraindul a telefon bootloader módba és adjuk meg a második parancsot.
fastboot -i 0x1bbb flash recovery twrp-2.8.7.0-idol3.img
Ekkor felrakja a TWRP t. Nyomjuk addig a power gombot ameddig újra nem indul a telefon.

Majd töltsük le az általunk válaszotott MM et, amit másoljuk fel a telefon memória kártyájára.
Itt van rootal (ajánlott, és root nélküli)

Lépjünk be a twrp be, telefon kikapcsol, majd benyomjuk a power+hangerő fel gombot, amikor bekapcsolt, a hangerő fel gombot nyomva tartsuk, majd bent vagyunk a TWRP be ott, válasszuk a Wipe menüpontot, lépjünk be a Advanced Wipe menübe, és ott jelöljük ki a
-Davlik
-System
-Data
-Internal Storage
-Cache
Majd húzzuk jobbra a Swipe to Wipe nyilakat.
Ezután válasszuk ki a instal menüpontot, majd tallózzuk be a memóriakártyára másolt romot, és húzzuk jobbra a nyilakat. (Swipe to confirm Flash)
Ekkor felkerül a rom, ha problémát ír ki akkor menjünk be a Advanced menüpontba, és válasszuk ki a Fix Contexts t, és húzzuk el a nyilat jobbra. (swipe to Contens)
Majd ismételjük meg a Advanced Wipe, és instal menübe leírtakat. Ha minden megvan rebbot system, és teleül a rendszer kb 10-15 perc.

[ Szerkesztve ]

(#165) nicu71 válasza dunc (#164) üzenetére


nicu71
addikt

Probáljátok ki nyugodtan,fantasztikusan jó a MM verzió,ég és föld kis tulzással a lollipophoz képest ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#166) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Kijött valami frissítés, 1,3 giga. Nem tudom hogy a marshmallow vagy csak valami kisebb. Ha wifi közelben leszek letöltöm

Huawei Mate 9

(#167) vlevi válasza H.Istvan25 (#166) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az már valami. Múltkor 240 mega jött, de az csak egy apró frissítés volt, talán az 5.0.1-ről felugrott 5.0.2-re, nem is tudom, mit javított.
Miféle szerkezeted van? 4.7"-os, vagy 5.5"-s?

(#168) H.Istvan25 válasza vlevi (#167) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

5.5

Huawei Mate 9

(#169) vlevi válasza H.Istvan25 (#168) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most értem haza, nekem is jelezte a frissitest, 1385mega.
5.0.2.010.10-et ir verzioszamnak. Még ez sem a MM :(

(#170) H.Istvan25 válasza vlevi (#169) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

De, ez az MM :)

Huawei Mate 9

(#171) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Enyémen fennt van az MM, az ikonok rondábbak lettek :D. De nem baj ha maga a rendszer jobb lesz. Egy hard resetet csinálok, azt ajánlott verziofrissítésként

Huawei Mate 9

(#172) vlevi válasza H.Istvan25 (#170) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, látom, átb....tak, az a MM!!!!!!

Hardreset, sd törlés nálam is tervbe van.

[ Szerkesztve ]

(#173) nicu71


nicu71
addikt

basszus tényleg megjött a MM? :) pont amikor már egyedi módon ráheggesztettem,fantasztikus :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#174) vlevi válasza nicu71 (#173) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen. :)
Most rakhatod vissza. Szerintem mostmar a mobile upgrade tool is felrakja a MM-t, de ha nem, akkor az OTA update fel fogja rakni.
Remelhetoleg.

(#175) nicu71 válasza vlevi (#174) üzenetére


nicu71
addikt

Na visszaállitottam a mobile upgradeval ,a lollit tette vissza :) de mihelyt felállt,azonnal jelezte is hogy elérhető az update,most már gőzerővel tölti :) hát még a végén lehet hogy a Nougatot is megkapjuk :) /álom :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#176) vlevi válasza nicu71 (#175) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én a MM feltelepülése után nyomtam neki egy teljes resetet.
Mostmár rájöttem, mi a 2-3 file, ami nem az SD kátyán volt meg, hanem a belső tárhelyen :O
Szerencsére nem a világvége, ami elveszett, de most kicsit bosszant, hogy ilyen hülye vagyok, hogy a belsőt nem mentettem le, csak az SD-t.

(#177) dunc


dunc
nagyúr

Ez komoly XD. Pont most, ès van rá root, ès twrp?

(#178) vlevi válasza dunc (#177) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt nem tudom. Nekem az eddig sem volt rootolva.
De az xda fórumon utána lehet nézni.

(#179) Black_Raven válasza vlevi (#178) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia.És a teló független vagy függő?

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#180) vlevi válasza Black_Raven (#179) üzenetére


vlevi
nagyúr

független.

(#181) dunc


dunc
nagyúr

Jobb az új MM, eddig semmi anomália.

(#182) nicu71 válasza dunc (#181) üzenetére


nicu71
addikt

Nálam is ,teljesen tökéletes minden, örülés van :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#183) vlevi válasza nicu71 (#182) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sokat kellett rá várni, de megérte.

(#184) nicu71


nicu71
addikt

már van uj frissités ,az xda-n elemezgetik,novemberi biztonsági frissités az androidra meg egykét apróság/uj ikonok a zárképernyőn,meg kiszedték a gyári böngészőt :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#185) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Sziasztok. Valaki tenne be egy képernyőképet, épitési számtól(build) fölfelé? Köszönöm:)A gyári MM-ről.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#186) nicu71 válasza Black_Raven (#185) üzenetére


nicu71
addikt

Tessék:

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#187) kovinor


kovinor
csendes tag

MM telepítve..Hogy lehet a 4 legtöbbet használt ikont kikapcsolni?

(#188) kovinor válasza kovinor (#187) üzenetére


kovinor
csendes tag

...találtam közben leírást... nem lehet kikapcsolni
Hiányzik a menüpont.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#189) H.Istvan25 válasza kovinor (#187) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nova Launcherrel át tudod az egészet olyanra csinálni ami tetszik. Én pl beállitottam az oldalra görgetős menüt, mint a Lollipopban volt

Huawei Mate 9

(#190) kovinor válasza H.Istvan25 (#189) üzenetére


kovinor
csendes tag

Köszönöm, de a dupla kopp csak gyárival működik úgy tudom.
Azt meg már nagyon megszoktam, így marad a stock launcher.
...még egyszer köszi a tippet! :R

(#191) vlevi válasza kovinor (#190) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Köszönöm, de a dupla kopp csak gyárival működik úgy tudom."
Ez így nem teljesen igaz. Én is nova launchert használok, és műkik a duplabökdösős ébresztés.

(#192) Krigi34


Krigi34
tag

Sziasztooook! :-)

Szeretném megkérdezni azoktól, akik már frissítettek az MM-re, hogy mik a tapasztalatok?
Olyan dolgok érdekelnének, hogy akku idő/fényképező/ gyorsaság funkciókban történt-e változás a frissítés után? Kinézetben csak az ikonok változtak? Új funkciók kerültek a készülékre, illetve régi tűnt el?

Valamint a menüje változott vagy maradt a fehér háttérrel oldalra "söprés"?

Köszi a válaszokat! :-)

(#193) nicu71 válasza Krigi34 (#192) üzenetére


nicu71
addikt

Szia,igen változott sok minden , az animációktól kezdve sok apró finomsággal körítve egész jó dolgokat kaptunk! Pl.Zárképernyő ikonok testreszabása,Képernyő beállitás/hideg-meleg/ uj zene app ,rendszerkarbantartó beépitetten,az oldalra görditett menü nem fehér ,hanem a háttérkép marad ott is,fényképezőn nem vettem észre változást,de nekem kielégitő volt eddig is,akkuidő maradt változatlan..új frissitési központ... stb szerintem nagyon jó lett

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#194) vlevi válasza nicu71 (#193) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nyáron emlegettek a Qualqomos prociknál egy quadroter sebezhetőséget (egész pontosan négyfélé baja volt) ez benne volt a korábba idolos androidban, de a MM-ban javitották.
Nekem a korabbi, 5-ös droid jópárszor tobánn gindolkodott, mint szerintem indokolt lett volna, a hatos ebben is sokkaljobb.
Képernyőt is lehet "kalibrálni", vagyis hidegebb, melegebb szinarnyalatok felé eltolni, kinek hogy jobb.
Azt vettem észre, az MM-ben bevezetett doze mode is teszi a dolgát, a wifi folyamatosra be van kapcsolva, de alig mérhető akkuidőben, hogy éjszaka többet merülne a telefon, mjnt kikapcsolt wifivel.
Ami zavaró, az a MM másik ujdonsága, hogy minden szarra tőlem kér engedélyt. Az ötlet jó lett volna a google részéről, hogy tudjak arről, mihez fér hozzá az adott app, de a gyakorlatban visszafelé sült el, mert az alkalmazás telepitese után még nyomni kell 2-3-4 yes-t mire használhatnám.

(#195) Krigi34 válasza nicu71 (#193) üzenetére


Krigi34
tag

Szia, köszönöm az infokat! :) Holnap lesz ilyen telefonom, eddig a 4.7-et használtam. Azzal semmi gond nem volt a Lollipopon. Tehát nyugodtan frissíthetem az új androidra, az is összeszedett... annyit még kérdeznék, hogy a zene app az már az ami a 4-en is van?! (Waves MaxxAudio-t kapott?) A gyári böngésző pedig eltűnik tényleg a frissítéssel?

Több kérdésem nincs... :DDD

(#196) vlevi válasza Krigi34 (#195) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezzel a frissitessel még nem tűnik el a gyári bongésző. Az a MM "biztonsági" frissites, amiről az xda-n írtak, az még nem érkezett meg hozzánk.
Gyári bongészőt én nem hiányolnam, ha eltűnne, mint ahogy rengeteg gyári vackot is ki lehetne hajítani, csak a gigabyteot zabáljak. Oké, letiltom őket, így nem latom, de a helyet foglalja. De ez persze elmondható majdnem mindegyik telefonra, ez sem csak az Alcatelnél van így.

Zenelejatszóból nem tudom, ez valami Onetouch music, abszolút fapados valami, még azt se tudja, hogy egy előadon belül mutassa az előadó albumait, innentőlkezdve nekem ez is kuka.
Mostanában a Pulsar zenelejatszó nálam a favorit.

(#197) Krigi34 válasza vlevi (#196) üzenetére


Krigi34
tag

Köszönöm Neked is! :R Engem a gyári böngésző azért "izgat", mert teljes képernyőre lehet állítani a megjelenítését. A Pulsart nem ismerem, mindjárt megnézem. Én évek óta a Mixzinget használom mindenen, az sem egy utolsó program :)

(#198) nicu71 válasza Krigi34 (#195) üzenetére


nicu71
addikt

sajnos nem kapott MaxxAudiót,pedig mekkora királyság lett volna ha a beépitettet helyrepofozzák equalizer stb :)amúgy én a Powerampot használom, már megszoktam..
Nálam is hatékony a Doze mód,éjjel alig merül egykét százalékot
Aaz emlitett MM frissitéssel meg még ujabb kis finomságok is jönnek

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#199) H.Istvan25 válasza nicu71 (#198) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A Poweramp a létező legjobb zenelejátszó szerintem, megérte megvenni :)

Huawei Mate 9

(#200) dunc válasza H.Istvan25 (#199) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen, még egy van ami nekem talán még jobb a PlayerPro. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.