Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) helixP


helixP
nagyúr

Alcatelék megtanulnak szépen lassan kamerát csinálni? :)
Tetszik a JBL-lel való kooperáció is, bár az előző telónál nem a fülestől túlságosan elszállva a user-ek. Esetleg szentkuti kolléga nem tudna már keresettlen szót mondani a headsetről? Nagyon érdekelne!

Amúgy snapi 615, 2 giga, szép kijelző, van dualos változat (bár nem szép, hogy az nem bővíthető). Jóez, csak kérdés mennyire szeret 'magyarember' 100 körülit fizetni egy Alcatelért?

[ Szerkesztve ]

(#2) Švejk


Švejk
őstag

Az összehasonlító táblázatban javítsátok plíz az Idol 3 (4.7) adatait, mert Snapi 801-et írtatok 410 helyett ;)

(#3) Legendd válasza Švejk (#2) üzenetére


Legendd
senior tag

Valóban, köszi :) fogadjunk, hogy ezek átnézésével kezdted :D

Alea iacta est!

(#4) Švejk válasza Legendd (#3) üzenetére


Švejk
őstag

Igen, ezután jönnek a nyelvtani hibák és ezek mindegyikét számon fogom kérni rajtatok :DDD ;]

Amúgy köszi a tesztet, jó cucc :R

(#5) Wesder


Wesder
félisten

Érdekes, de lehet hogy 1+1 lesz belőle :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) Csapoati válasza helixP (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem nem rosszabbak az ismert markak hasonlo kategorias keszulekeinel az Alcatelek (es olcsobbak is), de kerdes, hogy mifelenk mi a prekoncepcio a markarol...
Amugy kimondottan tetszik ez a telo, a cikk alapjan azt hittem a vegen, hogy Ajanlottat fog kapni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) Legendd válasza Csapoati (#6) üzenetére


Legendd
senior tag

Nagyon sokat gondolkodtam rajta, de az apróbb megdöccenések nem fértek bele nálam a 4,7-es verzió után :D
Illetve a beszédhangszóróval sem vagyok maradéktalanul elégedett.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#8) helixP válasza Csapoati (#6) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja,egyetértek, szerintem is jó ár/érték arányúak a cuccaik, de ha megnézed az elmúlt hetek / hónapok Alcateles tesztjei alatt a "népharagot", láthatod, hogy sokaknak nagyon rossz tapasztalataik vannak a céggel, főleg szoftveres téren.
Nekem OT-995-ös volt tőlük, az egyik legproblémamanetesebb telefonom volt ever, nagyon szerettem. (Más kérdés, hogy kivételes volt a community supportja is és volt egy nagyon jó romolgató ember :) )

(#9) CJ4567


CJ4567
veterán

Harmadik oldalon AMRv8-at írtatok ARMv8 helyett :)

Jó telefon lett, remélem kap majd updatet nem úgy mint a többi Alcatel :(

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#10) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Egyszerűen fel nem foghatom, hogy miért jó az alcatelnek előre teleb@szni szeméttel, demókkal és a google playről bármikor letölthető appokkal azokat a k#rv@ telefonokat....

A másik probléma csak a support... egyébként nem lenne rossz telefon, remélhetőleg egy szérián belül már nem ad-hoc összeválogatott komponensekkel dolgoznak...

(#11) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Nem rossz teló, de ahogy a cikk végén is le van írva, sok a vetélytárs ebben az árkategóriában, így ha nem megy lejjebb az ára, nem sok Onetouch fog gazdára találni ebből a típusból.

(#12) Csapoati válasza helixP (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Baratnomnek Idol Alphaja van, teljesen hibatlan. Decemberben raadasul varatlanul KitKatet is kapott. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) no more


no more
addikt

Szép telefon, erőteljes HOX utánérzés. De egy rossz vicc, hogy ilyen hardverrel akadozik...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#14) janeszgol válasza kaosz86 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert reklám, plusz az átlagember megkapna egy szűz droidot, ap ofája félreállna az fix. Lehet néhányan nem is tudják használni a Play áruházat. Ne feledd, nem geeknek áll a világ. :D

Más: papíron remek készülék, de ahogy nézem, apróbb gondok vannak. Jó a pecsét, többet nem érdemel, de kevesebbet sem.

(#15) no more válasza kaosz86 (#10) üzenetére


no more
addikt

Szerintem nem láttál még T-Mobilos Sonyt. Vagy 4 oldalnyi (vagy5?!) app van rajta gyárilag. :D

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#16) adabra


adabra
senior tag

Vajon hol lehet megvásárolni (és előtte lehetőleg megnézni) ezeket a készülékeket?
A 4.7 -es verziót talán a Telekom árulja (órával együtt horror áron). És ha nem T-s függő készülék kell óra nélkül?

(#17) Silenzio


Silenzio
addikt

A tesztvideót javítsátok, mert 404.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#18) janeszgol válasza adabra (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

T-nél augusztusban lesz óra nélküli 4.7. Függetlenül passzolom.

(#19) MK VII


MK VII
veterán

"Az Idol 3 (5.5) a középkategória felső szegmensében próbál szerencsét, ahol ugyan nagy a tömörülés, de esély még így is kínálkozik a sikerre."
Hááát.. Az Idol 2 S és 2S mini vásárlóit biztos nem hódítják meg újra. Legalább is gondolom.. Akinek volt Alcatele az szerintem többé soha nem akar Alcatelt.
Nevetséges telefonokat gyárt nem is olcsón.. Beleraknak egy amúgy tök jó SOC-ot és tönkreteszik minősíthetetlen ROM-okkal. Sosem felejtem el mikor Idol 2s minim volt. Megvettem és a legelső hívásnál kifagyott a telefon. Aztán mikor visszakapcsoltam akkor meg felforrósodott.. Azonnal visszavittem és az eladó csak annyit mondott, hogy még nagyon új a készülék és tölteni kell meg bla bla bla. Hazavittem feltöltöttem, de már a 10 perc töltés után elgondolkodtam rajta, hogy be sem gyújtom a tűzhelyt, hogy tükörtojást süssek csak ráütöm a telefonra és megsül... Na jó.. Mondom kezdeti nehézségek. Ja peeersze.. Folytatódott. Sőt.. Fényképezés közben ismét el kellett dobjam a telefont nehogy a tenyeremről rásüljön a telefonra a bőröm. Zenelejátszás közben, ha hívtak akkor kifagyott, mert neki az már sok. Névjegyzékben kerestem és lemerevedett.. Neki egy szimpla telefonkönyv is sok.. Na és persze a minősíthetetlen képek amiket azzal a kamerának nevezett vacakkal lehet készíteni... Röhej.
Használhatatlan ROM és használhatatlan telefon.
2 hétig tűrtem és lekúrtam a negyedikről...
Alcatelek úgy összességében.: Fagy, akadozik, melegszik, szar a kamera, gyenge minőségű anyaghasználat ami csak úgy néz ki mintha... Áhh...
Soha többet Szarkatel.

És nem!! NEM hiszem, hogy megtanultak volna azóta telefont készíteni!

[ Szerkesztve ]

(#20) inferno88


inferno88
őstag

Köszönhetően annak a pofátlan hozzáállásnak, amit az Idol S esetén is megengedtek maguknak(szoftveres támogatás totális hiánya, kurv@ nagy mérnöki hibák, leszarom hozzáállás, sablon e-mailek), a következő pár évben biztos kerülni fogom a márkát. Ha majd olvasom, hogy lapátra tették a vezetést, akkor talán elgondolkodom rajta.

Semper fi!

(#21) janeszgol válasza inferno88 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is volt pár Alcatelem és nem áll távol a valóságtól, amit írsz. Igaz én elégedett voltam velük (alsósok), de én is kerülöm a márkát. (Igaz, én sok márkát kerülök már.)

(#22) gerii válasza janeszgol (#18) üzenetére


gerii
addikt

Na arra kíváncsi leszek milyen árat írnak. Remélem kijönnek a Lumiák is, és lehet majd dönteni.

(#23) f(x)=exp(x) válasza Silenzio (#17) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nekem megy.

(#24) Delerium válasza MK VII (#19) üzenetére


Delerium
senior tag

Nagyon sokáig használtam sima Idolt, melegedett az is, de soha nem éreztem azt, hogy felforr. Ha nem váltottam volna WP-re akkor még mindig azt használnám, vésztelefon lett belőle. A családban több Idol is van, vegyesen, egyikkel sincs probléma. Szóval ez, hogy az Alcatel szar lenne nem teljesen állja meg a helyét.

"I fight for the Users"

(#25) Feuerelfe89


Feuerelfe89
csendes tag

Tesztvideót nem lehet letölteni, Legendd please javítsd.

(#26) f(x)=exp(x) válasza Silenzio (#17) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Oh, nekem se megy, én a bemutató vidire gondoltam.

(#27) Csapoati válasza Delerium (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egy darab alapjan altalanositani nem tul elegans szerintem sem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) danee91


danee91
senior tag

Gyenge a fekete, legalábbis a 0,50 nit fekete fényerő nem tűnik túl acélosnak...

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#29) MK VII válasza Csapoati (#27) üzenetére


MK VII
veterán

Ajánlom figyelmetekbe az Idol 2s mini topikot ahol nagyon sokáig írogattam én is és még nagyon sok ember aki befürdött ezzel a telefonnal.. Nem egy darab alapján általánosítok.

(#30) Szabcsizz válasza MK VII (#29) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Nem csak azt a forumot kell meglesni.Még be lehet nézni az Idol,Idol 2S fórumába is.
Tényleg nagyon szimpatikus telefon,de én is azt mondom,hogy soha többet Alcatelt.

(#31) #82729984 válasza MK VII (#29) üzenetére


#82729984
törölt tag

Nem csak a mini topicban, a normál 2s-ben is szidják mint a bokrot. Emlékszem egy éve beigérték rá a 4.4-et ami azóta is jön...

Ami amúgy kutyát nem érdekelne ha nem lenne teli botrányos szoftveres problémákra. Ennek fényében én senkinek nem ajánlom hogy alcatelt vegyen amig el nem telik vagy 3-4 hónap a megjelenést követően és ki nem derül milyen szoftveres problémái vannak.

(#32) janeszgol válasza Szabcsizz (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Nálam a Sony is kizáró ok lett, mint az Alcatel. Mostanában volt a kezemben egy Z3c. Szép telefon, míg nem kezded el használni. (Nem a telefon hibája, hanem a szoftveré.)

(#33) MK VII


MK VII
veterán

Persze a sima Idol és Idol 2 S topik is tele.. Csak mondtam egy példát.. Természetesen tudom, hogy mindegyik kritikán aluli, nem véletlenül írtam...
Az, hogy valakinek megfelel az nem azt jelenti, hogy jó is a telefon.. Hanem, hogy annak az egyénnek nincs több igénye és neki úgy is jó.. Szóval aki azt mondja, hogy több is van a családban és mindegyik tök jól üzemel az nem mond igazat.. És igen.. Általánosítok.. Alcatelnél szívbaj nélkül általánosítok.

(#32) janeszgol Na ja.. A Sony a másik gyártó akitől semmilyen szinten nem kellene telefon soha..

[ Szerkesztve ]

(#34) no more válasza MK VII (#33) üzenetére


no more
addikt

+1

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#35) Szabcsizz válasza janeszgol (#32) üzenetére


Szabcsizz
őstag

A SONY?:O Nálam utoljára egy NXT sorozatos Xperia U járt,az iszonyat jól tette a dolgát.Azóta semmit nem tudok róluk.Mi a problémád egy csúcskategóriás telefonnal?

(#36) matyiGo válasza MK VII (#19) üzenetére


matyiGo
aktív tag

érzelmes srác vagy. nekem idol 2s -em van és komázom. ott a fórumon sokszor elmagyaráztam hogy hogy működik egy akkora cég mint ami az alcatel brendet is viszi. úgyhogy itt nem megyek bele újra.
azt gondolom hogy ebbe az árképzésbe már belefér az hogy többet költsenek szoftveroptimalizációra, és szerintem meg is tették. az idol s2 filléres telefon volt és sokkal több kritikát kapott mint amit az árával érdemelt volna.

nekem egyébként nem annyira tetszik az idol 3.
túl sok helyet foglal az alsó és a felső káva, feleslegesen. ha már így alakult a vezérlőgombokat az alsó részre tehették volna mint az idol 2s-nél. :)

(#37) janeszgol válasza Szabcsizz (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Maga a szoftver. Egy ilyen telefon nekem ne akadjon. Ha kilépek a böngészőből (több lap), gomb érintésre azonnal csinálja. Vagy egy játékból. Taskváltással nem volt gondom, de nem tömtem meg. Lehet hogy igazából a Lollipop hibája, ezt nem tudom megmondani. (Nem volt herélve a Sony rom, alapállapotú telefon.)
Amúgy sokan szidják a Sony kameráit (joggal). Szeritnem egy Z1C vagy a Z3C igen is tud nagyon jó fotókat lőni. Ezt is megnéztem.

(#38) MK VII válasza janeszgol (#37) üzenetére


MK VII
veterán

Alapvetően ott a gond az összes gyártónál, hogy nem azért adnak ki szoftver frissítést, hogy megoldjanak egy két apróbb hibát, hanem, hogy olyanná tegyék a telefonod amit megutálsz és szaladj a boltba a következő csúcsmodellért.
Annyira nyilvánvaló... Csak sokan nem veszik észre.. Nem véletlenül mondják, hogy amivel kiadták a telefont azt a romot nem is szabad újabbra frissíteni.
Sony ezt a dolgot pofátlanul csinálja és a saját házán belül konkurenciát csinál a csúcskészülékeinek ami azt eredményezi, hogy megveszel egy 170 ezres tök új modellt arra rá fél évre kiadja a következő "csúcscsúcscsúcs" telefonját ami hatására a fél éve vásárolt telefonod a felét éri és még ki is ad rá egy olyan frissítést amivel tönkreteszi aztán futsz a boltba az "újújújújújúj" készülékéért vagy elpártolsz és veszel egy telefont ami használható is...
Na ebben az ördögi színjátékban a Sony élen áll minden gyártó felett... Ráadásul a flagship telefonjai is bűzlenek a sok hardveres és szoftveres gondoktól.. Nem is csodálkoznék, ha 1-2 pár éven belül azt mondja a Sony, hogy nem gyárt telefonokat.. És ez be fog következni.. Gyárthatna inkább Luca székeket abban talán jó!

[ Szerkesztve ]

(#39) no more válasza MK VII (#38) üzenetére


no more
addikt

És miután megunta az ember ezt az egészet, elmegy és vesz egy HTC-t, aztán végre elégedett lesz (saját tapasztalat). :P

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#40) MK VII válasza no more (#39) üzenetére


MK VII
veterán

Vagy miután egy másfél szobás lakás árát telefonokra költötte, megunja és visszatér a jó öreg még finn gyártású Nokiákhoz mint pl az N8.. ( saját tapasztalat ) :K

(#41) helixP válasza MK VII (#40) üzenetére


helixP
nagyúr

Meg a szikratávíróhoz.

(#42) MK VII


MK VII
veterán

Igen valóban onnan felől is meg lehet közelíteni ahonnan Te..
Viszont azt is tegyük hozzá, hogy nekem semmi másra nincs szükségem egy telefonnál jelenleg csak, hogy, ha csörög akkor fel tudjam venni és tudjak róla sms-t küldeni. Ja és nem utolsó szempont a kamera...
A mai telefonokban nagyon sok a tök felesleges dolog ami számomra egyáltalán nem vonzó sőt taszító.
Volt millió-egy féle telefonom mindenféle kategóriából és gyártótól, de egyik sem győzött meg.

Amúgy, ha szikratávíróval lehetne szép képeket készíteni hidd el nekem jelenleg az is megtenné! :)

[ Szerkesztve ]

(#43) helixP válasza MK VII (#42) üzenetére


helixP
nagyúr

Respect a hozzáállásodért, stílusodért, hogy a saját igényeidet megfogalmazva, objektívan tudsz nyilatkozni a Symbianról :R

(#45) MK VII válasza helixP (#43) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.. Mára a Symbian ennyit tud.. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#46) #84490496 válasza MK VII (#45) üzenetére


#84490496
törölt tag

A symbiantól függetlenül a lényegben igazat adok : mindenki az elvárásainak,igényeinek válasszon telefont. Ne azért fikázzunk már vmit,mert nem tudja azt,amit egyébként nem is használunk ki :)

A telefonra rátérve: ha a support számít,akkor soha többet alcatel. Ha a kellemes emlékeimre nézek ( OT995) akkor viszont kipróbálnám a kistesót. 5,5 sok nekem főleg úgy,hogy nagyrészt munkatelefon lenne :). Mindjuk a kettő ötvözete sem lenne rossz: 4,7-es méret az 5,5-ös hw-el. Az must have lenne nálam :)

(#47) Almonen válasza MK VII (#19) üzenetére


Almonen
aktív tag

:D Szarkatel... Pop S9-es gazdájaként egyet kell hogy értsek... SOHA többet Alcatel :/ hátam közepére se kéne még egy. Ha lenne pénzem idol 3-ra inkább G3-mat vennék vagy one plus one :)

(#48) Forest48


Forest48
aktív tag

A Oneplus One kevésbé szemrevaló? Ez mondjuk nagyon szubjektív terület, nekem példuál sokkal jobban tetszik. Mondjuk nem a fehérrel kell összevetni....
Azért kétlem, hogy a szálcsiszoltnak tűnő felületű plastic jobban tapad, mint a fekete oneplus hátlapja.

[ Szerkesztve ]

(#49) Graphics válasza MK VII (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D valahol már osszefutottam veled, nem tudom Alcatel volt-e, de ott is volt egy massziv altalanositas.

Tehat egyet lattal, lattad mindet

Es most ezzel kell teliszorni a topicot?

Inkabb offba teszem, tolok egy popcornt

Meg van [link]

Nem is olyan regi :D minden maradt.
De amugy nem ertem, minek vered a hatad csalannal, ha neked nem kell okostelefon, es le is irod, ez oke. Elfogadva.

Csak akkor minek kell az okostelefonokat sarozni ekezni a gyartokkal egyutt ? :D ne hasznald, nem kotelezo.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Szé és jó, de még ettől is van jobb vétel ennyiért. Kevés a snapi 615 ahhoz, hogy a középkategória felső részébe repítsen egy készüléket. Szinte minden 64 bites "kínai" nyolcmagos partiban van a 615-el, és még sokszor olcsóbbak is.ennek. Sokan csettintenénk elégedetten, ha ez a készülék 80k forintért jelent volna meg.
Egyszerűen a tavalyi s400 helyére való ez a SoC, nem pedig 100 fölé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.