Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Barthezz2 válasza ntomka (#41) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az AKG-mre is rá van írva, hogy iPhone ready, pedig egy tök általános füles.

Mert a csatija olyan vékony, hogy belefér ide:

Everybody lies.

(#52) tildy válasza Shim (#50) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi másfél éve vettük. Nem akkor jelent meg. Lajos alkohollal kicsit megiszttotta, de nem vagyunk anyira elájulva tőle.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#53) #65675776 válasza KeNTaGoN (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell feltétlenül 100 ezreket költeni a dologra. Már egy aránylag egyszerű párezer forintos hangkártya is jelentős minőségi előrelépés. 10k környékén már egészen korrekt hangkártyákat kapni.

Az, hogy kiemeli a zajt a zaj spektrumától és a fülhallgató átviteli karakterisztikájától függ. Ha a zaj spektruma és a fülhallgató legerősebb tartománya egybeesik, akkor az bizony csúnyán kiemeli a zajt.

A telefonokban valóban nincs kapcsoló üzemű táp. Viszont igencsak sok rádiófrekvenciás eszköz. Ezekről is lehet érdekes zajokat gyűjteni (és ezért sem komolyan vehető eszköz zenehallgatásra egy telefon).

Egyébként lehet én vagyok elvetemült, de fül- és fejhallgatókat szigorúan csak és kizárólag kinullázott EQ-val illene tesztelni. Az EQ a hangrendszer valamely elemének gyengeségét hivatott kiküszöbölni. Ha szükség van rá, akkor ott már alapból nem jó a hangrendszer. És a forrás sem kellene, hogy veszteségesen tömörített legyen.

Hogy milyen zenék kellenének? Mindenképpen valami klasszikus akusztikus hangszeres zene (nem unplugged rock!). Szóval komolyzene. Fúvósokkal, ütősökkel, vonósokkal, és egy zongora sem hátrány. Emellett kellene valamilyen énekre kihegyezett zene is. Kell a rock is, és valami érdemleges elektronikus zene (ergo nem a mainstream primitíven kivitelezett). Persze az is megoldás, ha a címben konkretizálod, hogy milyen zenére irányulóan teszteltél.

(#54) Hatvan9 válasza tildy (#43) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Tudod hány féle és milyen minőségű fake -k vannak ebből?
Én vettem itt hardveren egy eredetinek árult cx400II -őt de volt egy másik médiába vásárolt is a kettő szinte teljesen egyforma (ha nincs a m.m -os azt gondolnám eredeti). Ez a fake kívülről majdnem tökéletes, a bőr tokja szinte alig különbözik(nem olyan mint a fake fotókon) a füles feje is tökéletes, mind formára, mind méretre, csak a doboz és az anyagminőség volt kicsiben más.Hangzás az eredetin jóval tisztább de a fake sem szól rosszul csak egy idő után megnő a basszusa, kicsivel utána fokozatosan elkezd halkulni az egyik oldala és k.o.(nálam és havernál is ez volt).Láttam már rosszabb utánzatokat is.Összegezve ha nem halkult volna el ez jobban megérte volna az árát, annyi különbség nem volt minőségre mint az árban.A személy akitől vettem már nem árul itt, de lelkes vevői megvannak győződve hogy eredeti fülest vettek tőle . :)

KeNTaGoN
Halottam MM 50 est, nem szól úgy mint a cx400II.

(#55) ntomka válasza KeNTaGoN (#46) üzenetére


ntomka
nagyúr

Értem én, de egy belépő szintű jobb nevű hangkártya sem túl drága. Mondjuk úgy, hogy a sennheiser árából már egész kellemeset tudsz venni. ;)
Mondjuk én pl. Canyont sem vennék sosem. A teszkós cuccok jutnak eszembe róla. Szerintem többet árt a hallásodnak egy rossz füles, mint bármi, mert csak tolod fel a hangerőt, annyira nem szólnak. :(

(#51) Barthezz2: Szabványos 3.5-es jack. Hova nem fér ez be manapság a sok szabványtalan teló csatin kívül? Minden normális hordozható lejátszó ezzel megy.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#56) fess


fess
őstag

én valahogy nem tudok ilyen fülest hordani,fáj tőle a fülem,fejem,meg egyszerűen zavar ha a fülembe van

(#57) Motar válasza FireKeeper (#5) üzenetére


Motar
tag

Szerintem a fejhallgató hordása nem azon múlik hogy ciki-e vagy nem, hanem főleg azon hogy hogy áll az ember fején :) legalábbis nálam ez játszik.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#58) skippper


skippper
senior tag

Hali!

Audiofil kollegáktól kérdezném, hogy :

IEP és minőségi, monitor fejhallgató között mekkora és milyen különbségek vannak?

Az én esetemben van egy Sennheiser CX500-am és lesz egy AudioTechnika ATH-M50 (nagyon sok hozzáértőtől, cikkből, fórumból és studiós ismerőstől is azt a választ kaptam, hogy ez igencsak megéri az árát)

Mire számítsak? Megváltásra? Csalódásra?

(#59) Barthezz2 válasza ntomka (#55) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De nézd már meg, hogy az iPhone-on be van süllyesztve a csati. Ide egy hagyományos csatlakozót nem tudsz betolni, csak amelyiknek vékony az egész csatlakozó része. Hiába szabvány jack, ha nem tudod tövig belenyomni. Így már érted? :U

Everybody lies.

(#60) ntomka válasza Barthezz2 (#59) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ja, igen. Szóval olyan almás. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#61) Barthezz2 válasza ntomka (#60) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ja :D

Everybody lies.

(#62) infectedmann


infectedmann
őstag

Én ezt nyúzom és teljesen meg vagyok vele elégedve: http://www.napiiphoneapp.hu/jbl-roxy-reference-250/

(#63) Boxi88 válasza #65675776 (#2) üzenetére


Boxi88
őstag

Igen, a zenei stílusok változtatása teljesen máshogy alakíthatta volna a tesztet, ami amúgy nagyon jó lett! Grat... (bár én annyira nem vagyok oda ezekért a típusú fülhallgatókért)

(#64) schawo válasza skippper (#58) üzenetére


schawo
titán

K370-esem van, de nem tartom nagy eresztésnek, bármelyik fejhallgatóm laposra tapossa. Szóval az M50 minden bizonnyal sokkal jobb lesz mint a CX500

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65) krystman válasza KeNTaGoN (#46) üzenetére


krystman
őstag

Nem tudsz mondani pár ilyen nem agybadugós fülest esetleg? Mert nekem nem igazán jönnek be ezek! :)

(#66) KeNTaGoN válasza Barthezz2 (#59) üzenetére


KeNTaGoN
tag

kitalalnak valami butasagot, megkeseritik a kispenzu juzer eletet, majd buszken hirdetik, hogy ez fícsőr :DDD
Egyebkent az MM50 nem szol jobban, mint a CX500. Hangminoseg tekinteteben eleg hasonloak, csak ez a mikrofon dolog a plusz benne.

elismerem, hogy sem a hangkartyam, sem telefonom, mp3 lejatszom nem audiophile cucc.
lehet mentegetozni, vagy mondhatom azt is:
Ez a teszt kulonlegessege, hisz az atlag felhasznalonak sincs sokkal komolyabb hangtechnikaja jelforras tekinteteben. Ezert eletszagu a teszt!

viVa apple marketiNg.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#67) Blindmouse válasza skippper (#58) üzenetére


Blindmouse
senior tag

IEP-ből sosem fogsz akkora dinamikatartományt kicsalni, mint egy audiófil füles+erősítő párosból. Mindkettőre rá lehet költeni sokat, vannak cégek amik a saját hallójárratodra, és a fled jellegzetességeire méretezik az IEP-t (kiöntik a füledet), abból már elég jó dolgokat ki lehet hozni, jó drágán, lehet eljut addig a szintig amíg az ember már nem hallja a különbséget.

A te esetedben: hallgassd meg, és döntsd el.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#68) tildy válasza Hatvan9 (#54) üzenetére


tildy
nagyúr

Saturnban vettük, papírdobozos volt. Ott csak nem faket adnak tán el....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#69) tildy válasza fess (#56) üzenetére


tildy
nagyúr

Én meg a nem agybadugósat nem tudtam sosem hordani, mindig kiesett a fülemből.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#70) KeNTaGoN válasza tildy (#69) üzenetére


KeNTaGoN
tag

en probalok univerzalis lenni, csak a bal fulembe olyan nehezen passzolnak az IEP-k. A sima fulesekkel nincs gondom, csak hangzas teren.
sajnos biciglizeshez kenytelen vagyok egy kis hitvany mx160-ast hasznalni, mert ha cx400-al lezarom a fulem, rohadtul nem veszem eszre hogy egy kamion pont el akar utni. szal az csak buszra jo.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#71) DKristof


DKristof
csendes tag

Üdv mindenkinek,

agybadugósnak ugye csak azt nevezzük, amit be kell tolni a hallójáratba és kiszűri a külső zajokat?

Nekem egyszer volt ilyen egy Sennheiser CX-150 személyében, 10ezerért, de két nap múlva visszavittem, annyira nem tetszett. Aztán egy 1200 Ft-os sima fülbedugós philips-et használtam, az ha nem is volt különösen jó, de legalább zavaró se. Abból kettőt is sikerült elhasználnom, a csatlakozó nem bírta sokáig.

Végül kimentem Budaörsre a Sennheisert forgalmazó szaküzletbe és ott kipróbáltam néhány fülest különböző típusból, volt ahol sok volt a basszus, a nagyobb fejhallgatókat az IAudio-m nem tudta eléggé meghajtani, végül kiválasztottam egy alaptípust, ami tetszett.

Ez volt a Sennheiser MX-360. A meglepetés a pénztárnál jött: Kb. 1.500 Ft-ot fizettem
Az utolsó, kirakat példányt vittem el, lehet, hogy ezért akciósan adták?

Meglepő módon amióta használom, mintha egyre jobban szólna, lehetséges, hogy bejáratódott?

Ennyit a papírformáról.

(#72) DKristof válasza #65675776 (#53) üzenetére


DKristof
csendes tag

Az EQ a hangrendszer valamely elemének gyengeségét hivatott kiküszöbölni. Ha szükség van rá, akkor ott már alapból nem jó a hangrendszer.

...vagy a masterelést végző hangmérnök gyengeségeit. Rosszul masterelt lemezeknél jöhet néha jól az EQ.
Egyébként hasonlóan vagyok én is az EQ-val, amikor visszavittem a fülest, hogy nekem túl sok a basszus, az eladó azt mondta, hogy akkor miért nem veszem lejjebb az EQ-ban?

Én azon túl, hogy több zenei stílussal érdemes kipróbálni, én még azt a szempontot is figyelembe venném, hogy ne csak nagyon audiofíl, nagyon high-end, nagyon mai hangzású zenékkel kell kipróbálni, hanem meg kell nézni 50-es évekbeli rock'n roll felvételekkel, meg kell nézni 40-es évekbeli swing felvételekkel és meg kell nézni 20-30-as évekből származó, 78-as lemezről átjátszott operafelvételekkel.
Akkor rögtön kiderül, ha hiába jó a mély meg a magas, a középtartomány csapnivaló.

(#73) csongi


csongi
veterán

Végig szaladtam rajta, később részletseben elolvasom. Eddig tetszik az írás! Grat!
Egy kérdésem is lenne. Olyan fülest szeretnék, aminek van mikrofonja is, telefonhoz.
Lg gt540-hez, milyet érdemes venni? A Samu gyárit kipróbáltam. Katasztrófálisan szól vele. Mintha gödörben lenne a zenekar, és vödör lenne az énekes fején. :)

(#74) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Én 2 ezer forintos teszkós agybadugósat használok. Többet nem adok ki érte, mert idén már 3-at hagytam el, vagy basztam szét xD

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#75) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

A minöség valahol itt kezdödik. A munkatársamnak ilyen van és biza, odabasz rendesen. Nekem cask AKG-re fussa, de ha lenne annyi zsém..........

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#76) szipak


szipak
tag

nem fikázásnak szánom, építő jellegűnek:

- hulladék zajforrásra bármit rádughatsz, minimális lesz az eltérés a különböző fülesek közt
- az összeválogatott zenék alig fednek le valamit a tényleges zenei palettából. többen is jelezték a klasszikust, jazzt, bluest. ezenkívül vannak kifejezetten demó anyagok, amik nagyjából a teljes hangdinamikai spektrumot lefedik.
- tömörítésről se volt szó, illik 320kbps vagy FLAC jellegű dolgokkal vizsgálódni.

végezetül annyi, hogy az akg k324p-m mostanában kezd elkopni és én Brainwavz M1 mellett döntöttem, ingyen szállítják, most akciósan $29,50 - 6000 forint, ami fele az általad írt sennheisernek. leírás pedig itt található róla, 114 másik iem társaságában. én hiszek a srácnak. mindenkinek ajánlom, ha tisztes véleményre kíváncsi IEM témában.

[ Szerkesztve ]

(#77) k_laci


k_laci
tag

én ilyet használok nyilván a telefonom mellé, de már audioszeközökön is, szerintem teljesen korrekt darab.. érzésre, hangzásra jobb mint a SE-s walkman fülesem volt.

(#78) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hehh! Nekem is ugyen ilyen kialakítású Sennheiser CX-300-am van, de valamiért még sohasem jutott eszembe így "fentről belógatni".
A "nagyon mélyre kell dugni" témában: én valamiért úgy találtam jónak, ha egyrészt bedugom rendesen, de a legnagyobb gumit használom, amivel nem is lehet olyan mélyre tuszkolni az én hallójáratomban, mint a közepes vagy kis méretűvel. Szóval ez a konklúzió akár az is lehet, hogy az először gondolt helyett az egyel nagyobb gumit kell használni rajta. De most nincs kéznél a többi gumija, hogy kipróbáljam mélyebbre tolva a kisebbet.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#79) KeNTaGoN válasza szipak (#76) üzenetére


KeNTaGoN
tag

természetesen igazad van, ha a jövőben hasonló teszt írására adom a fejem, megpróbálok figyelni az ilyen tényezőkre.
nem biztos, hogy jelforráson tudok változtatni, de tesztmuzsikának jó minőségű jazz, blues, rock, klasszikus és technot fogok választani.
a Brainwavz M1 valóban jó választásnak tűnik, a fórumban is sokan emlegetik, dicsérik :)
engem csak a külföldi rendelés zavar kissé.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#80) Barthezz2 válasza Jaffafa (#75) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ja, és majd 100k-ért veszek fülest egy 20k-s lejátszóhoz :D
Viccet félretéve, ennyiért akkor se vennék, ha lenne rá. Lehet minőségi, de ilyen ár egy fülesért már vicc..

Everybody lies.

(#81) gabe_


gabe_
őstag

Tegnap halódni kezdett a panasonic fülesem, sajnos a kábele megtört az évek alatt, és kontakthibás lett. Kedvem most nincs a kábelcseréhez (idővel természetesen ki fogom cserélni a hibás kábelt), de emlékeztem erre a kis tesztre. Így gondoltam, hogy mivel még sosem volt "agybadugós" fülesem, kipróbálok egyet. Az 1700ft-os canyon-t sokan dicsérik, hát ma megvettem.
Rövid véleményem róla: Szépek a magasak, kellemesek a mélyek is de. Egy negyed órát b@szkódtam, próbálgattam mindenféleképpen a fülembe dugni úgy, hogy normálisan a hallójáratomban maradjon. Mert ugye csak úgy adja szépen a basszust, ha rendesen be van dugva. Kipróbáltam a nagyobb gumival is, de számomra a kisebbik a nyerő. Először egy kicsit megijedtem, mert a rendes hangzáshoz annyira be kellett nyomni az agyba, hogy már fájt is egy picit. Aztán ahogy írtam, nagyjából rájöttem, a pozícióra, amiben kényelmes, és egyben jól is szól. Esküszöm, valami "dugási technikák" tutorialt adhattak volna mellé. :DDD
Amúgy az árához képest abszolút igényes kialakítású, vállalható fülhallgató. Remélem tartós is lesz.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#82) KeNTaGoN válasza gabe_ (#81) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Azért nem lehet "dugási technikákat leírni, mert szerintem ez épp egy olyan dolog, ami mindenkinél teljesen egyedi. Mint ahogy mindenki füle más és más. Néha én is olyan hajmeresztő behelyezési formákról olvasok, hogy egyből azt hiszem, na ez a gyerek se normális. Aztán végülis rá kell jönnöm, hogy lehet, hogy számára úgy passzol rendesen.
Szerintem azért nem mellékelnek a gyártók ilyen használati utasítást.

Egyébként megkérek mindenkit, aki teheti szavazzon a cikkemre!
Szavazni ennek az írásnak a topicjában lehet, a szavazat szövege valami ilyesmi formában nézhet ki:

Szavazni szeretnék.

[B]II. kategória[/B]: [L:http://logout.hu/cikk/agybadugos_fulesek_olcso_vs_premium/bevezetes_versenyzok_bemutatasa.html]"Agybadugós fülesek: Olcsó vs. prémium"[/L] című cikkre.
Köszönöm.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#83) gabe_ válasza KeNTaGoN (#82) üzenetére


gabe_
őstag

Egy teljes éjszakás műszakot lehúztam a canyonnal a fülemben, tehát megvolt a felavatás, és még mindig meg vagyok vele elégedve. Ha egyszer beszenvedtem a fülembe, utána már stabilan tartja magát, nem mozdul ki. Kicsit furcsa ez a feszítő érzés belülről a fülemnek, de majd megszokja gondolom. Úgy használom, hogy a fülem mögött viszem el a kábelt, ahogy a cikkben is láttam egy képen. A hangerőt kábé a harmadára vissza kellett vennem az előző füleshez képest, ugyanazon hangosság érzetéhez. Még egy apróság, hogy nekem picit hosszú a kábele. (A fülemtől a nadrágzsebemig)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#84) Polllen válasza gabe_ (#83) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem az régen rossz, ha feszítő érzést érzel... :U Nekem pl az MM50 a legkisebb gumival tökéletesen illeszkedik és nem nyom. Mondhatni perfect...A wave-hez adott gyári meg a legkisebbel is nyomja a fülem, így csak telefonálásra használom...akkor ki lehet bírni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#85) gabe_ válasza Polllen (#84) üzenetére


gabe_
őstag

Nem vészes az a feszítő érzés, csak annyira hogy érzem hogy van valami a fülemben. Meg mikor kiveszem, - biztos érzett már ilyet más is - utána még van egy olyan érzés, mintha még mindig benne lenne.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#86) skippper válasza Jaffafa (#75) üzenetére


skippper
senior tag

Szerintem a minőség nem ott kezdődik, ahol a legjobbakat mutogatod. Lehet dobálózni ilyenekkel hogy ez már valami, de a 100000-es füles nem a kezdete a minőségnek hanem a csúcsa. véleményem szerint a minőségi füles ott kezdődik, hogy Brainwavz M1, Sunrise Xcape, RE0 és hasonlók.

(#87) rep3at


rep3at
őstag

Én nemrég vettem egy Maxell Colour Canalz headsetet körülbelül 3e Ft értékben és eddig meg vagyok vele elégedve, igaz néhány zenénél a mélyek dinamikája elég kicsi de alapvetően nagyon jól szól, kevesebbet vártam ettől a márkától.

A cikk szerintem is nagyon jó lett bár a zenék kiválasztása történhetett volna szélesebb skálából.

Forward thinking. كرر

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.