Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) barnam_


barnam_
nagyúr

Az a legviccesebb benne, hogy még a tuning Scuderia Ferrari matrica is lekopott... :DDD

(#2) EczkE válasza barnam_ (#1) üzenetére


EczkE
addikt

Kemény. :D

Napi használatban van?

Asszem mindenféleképpen!

(#3) barnam_ válasza EczkE (#2) üzenetére


barnam_
nagyúr

2010 őszén eladtam a négy magos asztali masinámat, képzelheted milyen volt azután ehhez leülni :) Azóta ezt használom. Régen nagyon sokat kockultam, de most már nem, ezért nem is kell asztali pc.

[ Szerkesztve ]

(#4) EczkE válasza barnam_ (#3) üzenetére


EczkE
addikt

Az durva. :D Én nehezen szoknám meg ha vissza kellene térnem az Acer Extense 5220-hoz. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#5) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Consumer gép, ahhoz képest jó ez. ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#6) DeFranco válasza barnam_ (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mesélnél arról, hogy milyen vajákolással tudod ezt használhatóra hozni a mai követelmények mellett? Feleségemnek egy hasonló laposa van, (FuSi L7300) Lubuntuval még csak-csak, de az XP - vírusirtó kombó már két vállra fekteti, még akkor is, ha keményen blokkolok mindent ami flash.

[ Szerkesztve ]

(#7) barnam_ válasza DeFranco (#6) üzenetére


barnam_
nagyúr

XP SP3 van rajt, "klasszikus" kinézettel, legtöbb effekt kikapcsolva. Nyilván a szűk keresztmetszet a memória, mert az hamar elfogy a mai programokkal.
Vírusirtóból Avast-ot használtam eddig, most hogy lejárt az egy éves regisztráció, még nem újítottam meg. Böngészőből meg Chrome, az FF egy idő után megeszi a memóriát.
Kb. ennyi :)

szerk.: ja és videó lejátszóra meg KMPlayer-t használok, azzal még a 720p sem akad.
+ érdemes a driverekből is a legújabbakat (már amennyire) használni.

[ Szerkesztve ]

(#8) #43960832


#43960832
törölt tag

Ezt azért nem nevezném laptopnak. :) Nézz meg egy IBM-et 20 év után.

(#9) DeFranco válasza barnam_ (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát, akkor nem vagy egy idegbeteg típus... én már kétszer akartam földhöz csapni. Nem vagyok hozzászokva a katt-30 másodperc-történik valami ciklusokhoz.

Nem akarom leszólni, éppen még használható, de nagyon erős megkötésekkel, éppen ezért csodálom azt, aki ezt fő gépként tartja még mindig otthon.

[ Szerkesztve ]

(#10) barnam_ válasza DeFranco (#9) üzenetére


barnam_
nagyúr

Való igaz, nem vagyok egy idegbeteg, talán túl nyugodt is vagyok :)
Ahogy az is igaz, hogy alap dolgokra (net, film, zene) egy ilyen hardver is elég, csak a multitask-ot nem kell erőltetni. A következő valószínűleg valami használt C2D laptop lesz. szerk.: de előbb egy tablet, mert azokra vagyok mostanában ráizgulva :DDD

(#8) area_51: olcsó kínai műanyag, de nem is több százezres csúcsgép volt akkoriban.
Szerintem azért nem rossz, hogy magával a hardverrel semmi gond nem volt ennyi idő alatt. Kék halállal is talán csak egyszer találkoztam, de az is csak szoftver hiba miatt.

[ Szerkesztve ]

(#11) Victoryus válasza DeFranco (#9) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem pl. egy Acer TM2492-es gépem van, szintén sulinetben vettem még. Idén 8 éves ha jól számolom. Xp sp3, Office 2003, régebbi Gimp, Firefox, Chrome, Nod32, Nero. Mai napig használható, még a dvd írója is tökéletes. Nem kell mindig mindenből a legfrissebbet feltenni, mert új funkciók alig vannak, cserébe sokkal erőforrás igényesebbek. Legutóbb január körül használtam élesben huzamosabb ideig, mikor az asztali gépből kihalt a vga. Fullhd felbontás kicsit megizzasztja, főleg ha fos flash van egy weboldalon, de vannak olyan progik, amikkel fullhd-ben is elfogadhatóan teljesít. Saját képernyője pedig csak 1280*800 azt hiszem. Aksiból vettem újat 2 éve, szóval még az is bírja 2-3 órát. Ja, occó volt, mert egyenesen Hongkonból jött 9000Ft-ért, és erősebb mint az eredeti.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12) DeFranco válasza Victoryus (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne menjünk ebbe bele, félreérted amit írtam :)

(#13) máyköl


máyköl
veterán

Basszus, nem láttad a mi laptopunk. Majd lefotózom, de nem fogsz hinni a szemednem. ;]
Ez ahhoz képest bontatlan, 0 perces, fóliás. :DDD

(#14) Magnum_


Magnum_
nagyúr

barátnőm 2006-os FuSi Amilo 1510PA-ja full makulátlan, beotn zsanérja van, sehol kopás, CSAK az AMilo felirat halványodott.. na ez a kemény, nem a kád széle.. és Amilo szériáról beszélünk, aminek elég rossz a híre, bár lassan már elfelejtik az emberek :D

update: tegnap letört a zsanér takaró múanyag, most mondja csajom, amikor most rákérdeztem.. szóval ragaszthatom vissza valahogy...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#15) DeFranco válasza Magnum_ (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az amilo nem volt rossz széria, csak sokat adtak el belőle, így nyilván sok volt belőle a hibás példány. Amit a miénk kibírt az alatt az X év alatt, az egy TP-nek is becsületére válna.

Értő kezekben semmi baja.

Annyi hibája van, hogy egyszer letörtem az egyik zsanértakaró műanyagot (nem tört el, csak nem rögzül) illetve a feleségem egyszer körömlakkot cseppentett a touchpadra, amit nem mertem lekaparni...

[ Szerkesztve ]

(#16) Magnum_ válasza DeFranco (#15) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nnnna, zsanértakaró jött le nálunk is.. hogy rögzítetted? máskor is levált már, de akkor vissza tudtam tenni, de ahogy elnézem, most letört a kis tartója... ragasztás?
egyébként a zsanér erőssége kíváló, ventije néha felbúg, mint állat, de egy SSD sokat dobna rajta, az tény. felbővítettem 1GB-ról 1,5-re ;] ja és az XP még eredeti rajta :Y lassan újrateszem...talán. vagy nem.

I humbly and respectfully decline™

(#17) DeFranco válasza Magnum_ (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vissza tudtam úgy tenni, hogy nem esik le, de ha megfogom, le tudom húzni róla kézzel. Nem kellett ragasztani. A géptest részén van a pöcök, a zsanértakarón van a kis fül hozzá, amibe bepattan a pöcök. A kis fül tört le.

A miénknek annyi baja volt, hogy egyszer csak elkezdte nem érzékelni a processzor hőmérsékletet, így nem is ment soha a hűtése. Szép lassan felforrt, majd kifagyott okosan. Azóta direktben vezérlem a hűtést egy külön programmal. Lásd. első blogbejegyzésem :)

A vicc az, hogy egyszer véletlenül kivettem az akksit, amit persze azonnali sötétséggel hálált meg. Na azóta megint van hőmérséklet mérés :DDD

(#18) Magnum_ válasza DeFranco (#17) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

Aggregátor:
ideje lecserélni egy jó kis Hp 8440p-re ;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#19) Speeedfire válasza Magnum_ (#18) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

+1 :DDD
De akkor már egy 8460p-re. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20) Thunderzolee

Jó gép ez, csak tegyél még bele ramot.
Érdemes, 512-vel még XP is szenvedés (szvsz).

Már csak egy Celeron proci hiányzik 256, esetleg 128 L2-vel. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21) barnam_ válasza Thunderzolee (#20) üzenetére


barnam_
nagyúr

Pont rosszkor vettem, mert akkoriban jöttek be a 915 chipkészletes laptopok: nagyobb FSB*, DDR2, gyorsabb integrált vga. Ez meg csak 855-s. Igaz akkoriban 200ezer alatt csak low-end Celeron laptopok voltak, nem úgy mint most, mikor 150ezerért (amennyi ez is volt) egész korrekt gépeket lehet kapni. Ramot majd veszek bele, csak már elég ritka a notebookba való DDR1.

szerk.: ha tudná az alaplap az 533as FSB-t, ez a proci már 16x133-on menne ;]

(#18) Saint_: ;]

[ Szerkesztve ]

(#22) #43960832 válasza Magnum_ (#14) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nalátod. ;]

(#23) Thunderzolee válasza barnam_ (#21) üzenetére

Áhh.. igen, szüleim laptopja is 915-ös. :K
És valóban, én az az előtti chipkészletekre mint "időszámításunk előtti" dolgokra tekintek. :B

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.