Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Lehet, hogy nem kevés az ára, de a mm-ban az egyik legolcsóbb. Én sem akartam hinni a szememnek, hogy egy ilyen típusú órát egy komplett számítógép áráért is lehet venni (30k+)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) f(x)=exp(x) válasza Depression (#1) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ez is igaz!

(#3) wolfman


wolfman
veterán

Cikkírótól kérdezném, hogy a kivetítőnek van bármiféle beállítása a fókuszon kívül? Vagy egyszerűen csak kivetít és kész? Olyanra gondolok, mint a projektorknál, hogy ugye a plafon valamelyest oldalról kapja a képet, és a perspektivikus torzítást lehet-e személyre szabni ezáltal. Esetleg be kell érni pl. nagyobb óra számokkal és kisebb percekkel?

Remélem érthető :F

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Eszembe nem jutna egy ilyenért akármennyi pénzt adni.
Dehát nem vagyunk egyformák.
Használd egészséggel :)

(#5) Elpresidente


Elpresidente
tag

ugyanilyenünk van, csak Sencor néven fut. [link]. Szerintem a kettő full ugyanaz.

Xbox gamertag: goserHU

(#6) Eastman


Eastman
őstag

Katt: [link]

:D :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) f(x)=exp(x) válasza wolfman (#3) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Értem a kérdést, annyi dolgot lehet beállítani, amennyit leírtam, tehát fókusz + forgatás 180°-ban.

(#8) KoLa_2


KoLa_2
csendes tag

Kínai OEM ébresztőóra AEG logóval. Ugyanezt árulja a Sencor is ~7000FT-ért. http://www.sencor.hu/radios-ebresztoorak/src-330-or .

(#9) spidersoft


spidersoft
senior tag

Ami érdekes lehet: hol laksz? Falu/város/főváros? Nálunk elég gyenge a vétel (yagit kell feltenni a padlásra, ha szeretnék valami tiszta hangot...), így itt a legtöbb nyomógombbal állomást kereső rádió (mobiltelefon, kisrádió, stb) totál elvérzik. Ha megy a számítógép a közelében, akkor is jól jönnek a csatornák? A hangszórója meg direkt szól úgy, ahogy: részint mert valószínűleg kis félwattos papírmembrános van benne, másrészt ha volna benne basszus megijesztene reggel, így meg, hogy leginkább csak a beszédhang tartományában dolgozik, szimplán felébreszt. Próbáld megtalálni rajta a hangszórórácsot, a lyukakon benézve kisakkozni, hogy mekkora hangszóró lehet benne, és egy hasonló membrános eszközzel összevetve eldönteni, hogy ez ennyit tud, vagy aránytalanul rosszul szól-e. Utóbbi esetben, ha újra a MM háza táján jársz, összevetésképp kapcsoltass be egy másik példányt. Ha van egyáltalán ilyen funkciója, akkor a projektort folyamatosan nem érdemes üzemeltetni, mert a LED-je 7/24-ben elég hamar elgyengül. Legalábbis tette nekem ezt egy ettől jóval egyszerűbb csak-óra projektorja... LED és előtétellenállás csere megoldotta a témát.

(#10) f(x)=exp(x) válasza spidersoft (#9) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Szavolcs-Szatmár-Bereg megye, kisvárosban élek.
Nem szoktam folyamatosan égetni a projektort, ki szoktam kapcsolni.

(#11) Zeki válasza KoLa_2 (#8) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az AEG az Electroluxhoz tartozik, és kizárólag nagy háztartási gépeket gyárt, a többi ellicenszelt akármi.
Már nincs Made in Germany AEG, mint régen.

(#12) ceia


ceia
őstag

Nem rossz, de AEG néven egy kicsit drága volt. Olyan lenne jó, ami egy hangjelzésre (pl. tapsra, füttyre) vetíti ki az időt. Nekem a klasszikus Braun BNC-002 az etalon ébresztőórában.

De most egyelőre ez van (fehér) nemrég vettem a Lidl-ben 2000ft volt :P Rádióvezérelt, hőmérős, kék háttérvilágítás, jó minőségű (német gyártmány). Nekem nagyon jól bevált, csak ébresztésre használom.

Ennél viszont nincs hatékonyabb! ;]

A kép innen van.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#13) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ami nekem is tetszik benne, az a projektor-os mennyezetre vetítés. Sajna ahogy itt olvasom, kímélni kell eléggé és lehet még úgy is elhalványodik egy idő után. :( Pedig ez adná a sava-borsát. Hajnalonta csak résnyire kinyitni a szemem és különösebb forgolódás, helyezkedés nélkül felkukkantani a plafonra, majd nyugodtan visszaaludni még egy órácskára, be szép is volna így... :D

(#14) orion1025 válasza Zeki (#11) üzenetére


orion1025
őstag

Régen sem volt egy nagy név, de most, konkrétan kínai, bóvli, legalja. Egy ilyen óráért én is sokallom a vételárat, na meg feleslegesen kidobott pénz is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#15) Zeki válasza orion1025 (#14) üzenetére


Zeki
nagyúr

Amin rajta volt hogy Made in Germany, az jó is volt. Meg tartós.
Manapság az ilyen kis vackokat már Kínában dobálják milliárd számra a gyártósorok, olyan névvel meg minőséggel ahogy te akarod/megfizeted.

(#16) BalanceR


BalanceR
addikt

Sok kivetítős órám volt, olcsó kínaitól a 30Ks High-endig... A led kivetítő MINDEN ESETBEN egy éven belül a fényereje felére halványult, és két éven belül teljesen meghalt...
Nem tudom, én vagyok e a balszerencsés, de szerintem ez a technológia hosszútávon ennyit tud... :(((

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#17) f(x)=exp(x) válasza BalanceR (#16) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Balszerencsés voltál. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.