Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89) L_Zsolt


L_Zsolt
csendes tag

Hello!

Lenne két kérdésem:

A parancssoros leírásban az SNR margin beállításához használt parancsnál van egy ilyen leírás: Specify SNR margin as Q4 number

Ez a Q4 milyen alak pontosan vagy mit takar ez?

A másik az lenne, hogy ha a mért downlink SNR érték tartósan alacsony pl. 9 alatti, akkor ezt a központban figyelhetik vagy beállíthatnak alacsonyabb sebességet, vagy csak annyi, hogy a meghatározott max adóteljesítményt már elértem és az őket nem érdekli ha nekem nem tökéletes a vonalam, mert mondjuk 7000kbps-re szinkronizáltattam a modemet 4-es SNR mellett? :)

(#90) dchard válasza L_Zsolt (#89) üzenetére


dchard
veterán

Én is sokáig tököltem mire rájöttem, hogy pontosan mi is ez az érték. Aztán rájöttem, hogy az aktuális SNR margin százalékban kifejezve. Elmondom érthetőbben:

Tételezzünk fel egy olyan vonalat, amin nem lehet nyújtani a maximális letöltési sebességet, ezért a modem lassabban áll szinkronba, hogy tartani tudja a mondjuk 10-es target SNR-t. Ebből a user azt érzékeli, hogy 8 mega helyett kap mondjuk hetet és az SNR-e 10dB.

Namost ha erre én kiadom az adsl --start --SNR 100 parancsot, akkor elvileg nem fog változni semmi.

Ha kiadom az adsl --start SNR 80 parancsot, akkor a modem újraszinkronizálás után nagyobb sebességen fog összeállni, alacsonyabb SNR mellett. A parancs tulajdonképpen azt mondja, hogy a központban beállított target SNR-nek csupán a 80%-ára álljon a modem.

Ha kiadom az adsl --start SNR 120 parancsot, akkor a modem újraszinkronizálás után kisebb sebességen fog összeállni, nagyobb SNR mellett. A parancs tulajdonképpen azt mondja, hogy a központban beállított target SNR-nek a 120%-ára álljon a modem.

Ha gyorsabb vonalat akarunk, akkor az csökkenteni kell a target SNR-t, ha stabilabb vonalat akarunk, akkor növelni kell az értéket.

Vigyázni kell ha a modem újraindítása nélkül többször állítjuk ezt az értéket, mert mindig az aktuális target SNR százalékos arányát változtatjuk!!!

És nem, senki nem fogja megváltoztatni a letöltési sebességedet, amíg nem panaszkodsz :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.