Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stevve


stevve
nagyúr

"képes gyorsítani a Windows 7 operációs rendszer Drag and Drop rendszerű, beépítet videó konvertálóját."

Ezt szívesen kipróbálnám, de hol keressem ezt a drag&droop konvertálót a Win 7 alatt?

Ja, egyébként simán megy a driver telepítése, se uninstal, se restart, se más trükk nem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#2) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

helyenként elképzelhető javulás sebességben... hát, reméljük. első tesztek alapján a supersampling még minimum egy generáción át nem lesz megfelelően gyors 1650 felett.

az 1x00ás széria meg driver szempontból is EOL lett? furcsa, Vista alatt másfél éve x800as családút még használtam, ideiglenesen teljesen jó megoldás volt. egy x1950pronak meg egy ddr2es 4650est illene megfognia még.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3) Abu85 válasza proci985 (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem csak Legacy supportot élvez. Ez azt jelenti, hogy nemsokára jön a 9.3.2-es driver hozzá.
Amúgy a 1950 egy HD 2600 proval nem bír el az új játékokban, a HD 4650 kicsinálja. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) szki válasza stevve (#1) üzenetére


szki
őstag

Kipróbálnám én is. Mondjuk gyanúsan soknak tűnik, hogy 23,6 MB most Avivo Video Converter.
Ma telepítem talán W7x64-hez.

(#5) bacsis válasza Abu85 (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Amúgy a 1950 egy HD 2600 proval nem bír el az új játékokban!
Azért az csúnya lenne :P persze ha only DX10-et nézzük, akkor igazad van ;)

(#6) joi29 válasza bacsis (#5) üzenetére


joi29
őstag

-Azt nem írta hogy az x1950 GT, Pro, XT vagy XTX e. :)

(#7) Abu85 válasza bacsis (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pedig ez ilyen ... A mai gamákban már durva SM3.0-ás shaderek is vannak. Nagyon nem tetszik már neki ez a terep. Sokkal jobb az unified shader felépítés. :)

joi29: Gyakorlatilag mindegy. Egyik sem rúg már labdába. Az olcsóbb Radeon és GeForce kártyákkal versenyeznek. Minden felett elszáll az idő. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) whiz válasza bacsis (#5) üzenetére


whiz
aktív tag

Kreálhatnál nekünk egy ilyesféle tesztet, mert én se igazán hiszek abban, hogy a 2600 nagyon legyalázná az 1950-et. Természetesen DX9-ben. :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#9) Abu85 válasza whiz (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Na ja ... hiánypótló lenne. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) rocket


rocket
nagyúr

"A 9.10-es verziójú, WHQL aláírással rendelkező drivercsomag a Radeon HD 2000, 3000, 4000 és 5000 szériás grafikus kártyákhoz telepíthető."

58xx kartyakat tamogatja, az 57xx kartyakat nem, utobbihoz majd a 9.11 lesz az elso WHQL driver.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Na tényleg, hogy lehet ezt a kódoló cuccot kipróbálni? Kell hozzá az avivo, és még valami féle kódoló szoftver? És akkor ha van ilyen, akkor ott ki lehet választani, hogy a VGA végezze a munkát? Vagy hogy megy ez? :)

Véleményem szubjektív...

(#12) joi29 válasza Abu85 (#7) üzenetére


joi29
őstag

-El de a két mindegy között GT~XTX közel 35%-nyi teljesítmény különbség van.
-Egyébként a úgy vettem észre hogy nem minden a magas shader számolási
kapacitás, ugyanis a HD2600-aknak 4 Rop-iuk van és ahol sok árnyékot
kell számolni vagy esetleg élsimítani kell ott tudtommal nem előny az alacsony
Pixel Fill Rate. :)

(#13) bacsis válasza Abu85 (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem szívesen szállok veled szembe ilyen téren, de most tökre nincs igazad :P
Mit értesz új játék alatt? Crysis-ba ami igaz már 2 éves, még az x1950pro is erősebb a 2600XT-nél, nem hogy a pro-nál... ha egy X1950XT-t veszünk alapul, nincs az a játék, ahol ne gyűrné le a 2600pro-t...
De sajna egyik kártyából sem rendelkezem :(

[ Szerkesztve ]

(#14) hackeeeee válasza bacsis (#13) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egy HD2400-at esetleg tudok kölcsön adni. :D

Mondjuk egy apróság, volt nekem egy X1950 PRO Toxic, vagy Ultimate (nem tudom már pontosan) 256MB-s karim, és az elkalapálta a szintén 256MB-s 2600XT-t... :U Nem mindenben, de pl. Crysis-ben, GRiD-ben simán...

@#15: Sajna nincs, ha lenne vmelyik, kölcsön adnám szívesen. :) :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15) bacsis válasza hackeeeee (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy 2600pro vagy egy x1950xt nincs véletlen kéznél? :))
esetleg mind kettő? ;] :R

[ Szerkesztve ]

(#16) Abu85 válasza rocket (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tényleg ... ez pöppet ciki azé. :D

bacsis: UE3-ban nem sok sansza van a régi HD előtti Radeonoknak. Minél több a shader, annál lassabbak. :) Minél újabb technológiákra épít a motor, annál jobban előjön a Radeon HD fölénye. A Crysis főleg régi eljárásokat használ, ez az oka annak, hogy még mindig szarul fut a karikon. Egyszerűen a fejlesztők rosszul lőtték be a jövőt, így félrefejlesztették a motort is. Nem csoda, hogy nem lett áttörés a licenszelők között.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) vhunor válasza Abu85 (#16) üzenetére


vhunor
őstag

Pöppet? :(((

(#18) hackeeeee válasza Abu85 (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Segáz. :D

Véleményem szubjektív...

(#19) t72killer válasza Abu85 (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arról lehet tudni, hogy a régi, 9600-9800as radeonokhoz csinálnak-e még drivert? jó lenne egy win7re írt példány az öreg mobility 9600-amhoz. (jelenleg vistás van csak, elvileg arról volt szó, hogy félévente kiadnak egy drivert az öreg kártyákhoz is)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20) Abu85 válasza t72killer (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DX9-es vasakhoz lesz mág párszor driver, de csak desktop vonalon. A Windows hét tartalmaz beépített drivert a mobility 9600-hoz és a többi legacy kártyához, csak az lesz már hozzá.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) PuMbA válasza t72killer (#19) üzenetére


PuMbA
titán

Win7 alatt hivatalosan csak a HD sorozat van támogatva,ez az AMD honlapján is le van írva:
"AMD’s DirectX 9 ATI Radeon graphics accelerators are not officially supported under Windows 7. "
Nekem filmnézés közben elő szokott fordulni,hogy beszarik a driver - Win update-es - és újraindul,így rákényszerülök egy linuxra (XP kizárva,mert nagyon elavult).

[ Szerkesztve ]

(#22) - = Zk = - válasza bacsis (#15) üzenetére


- = Zk = -
félisten

zafír X1900XTX nem volna jó?:U....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23) keIdor válasza - = Zk = - (#22) üzenetére


keIdor
titán

Ugyanolyan gyors, mint az X1950XTX, a GDDR4 első generációja elég gyenge volt.
Úgyhogy gondolom jó, erre btw én is kíváncsi lennék! :K És még egy 8600GT is szerepelhetne, meg egy 7900 akármi.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24) bacsis válasza - = Zk = - (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de jó ám :R még egy 2600pro kéne akkor :DD
meg akkor Keldor papa kérésére, be vehetnék egy 8600GT-t, azt tudom is honann tudnék szerezni :))

(#25) - = Zk = - válasza keIdor (#23) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem az ellenkezőjét mondták:U....Hm...

Bacsis: ok. előkeresem:C..... gondolom elég csak maga a kártya, nem?
a többit ezügyben PÜ-ben kéne, nem?:R..a találkahely jó(lenne) ahol előszőr összefutottunk.:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26) bacsis válasza - = Zk = - (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:R

(#27) - = Zk = - válasza bacsis (#24) üzenetére


- = Zk = -
félisten

apropó, milyen teszt készül?:U....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Kimaradt a cikkből, de létezik még ez is:
ATI Catalyst™ 9.10 Proprietary Linux Display Driver
Ugyan jelenleg még nem letölthető, azt írták AMD fórumon, hogy még feltöltés alatt áll. De hamarosan biztosan meglesz.
Egyébként akkor érthető, hogy mit keresett a csomagban ez az új cucc, hogy "DnDTranscode", most már akkor tudom, hogy mire jó, illetve majdnem.
Úgy utálom már, hogy minden hónapban 28 féleképpen kell letölteni a Catalyst-ot. Mért nem csinálnak valami összerakót hozzá? 1. Software Suit, 2. Control Center magyarul, 3. SB driver, 4. Avivo Video Converter, 5. AHCI driver, stb.. Ezeket mind külön-külön kell leszedni, néha csak 1-2 MB, vagy annyi sem, a hasznos belőlük, a többi nem, de több mint 20 MB minimum a legkisebb is.
Egyébként végre, hogy a RAID driver-t elválasztották az AHCI-tól. Rögtön ki is próbáltam, frankó volt tényleg, a boot csuda gyors volt ezzel már végre. Erre meg kiderült, hogy újraindításnál háromszor, vagy négyszer is leállítja és felpörgeti a merevlemezt, mire restartol. Iszonyat idegesítő, leállítva indul újra a gép, boot előtt újra fel kell pörögnie a merevlemeznek, így még lassabban indul, és még a hardvernek sem kedvez ez a játék. Tanuljanak már meg driver-t írni könyörgöm. :(((

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29) DeSanto válasza - = Zk = - (#27) üzenetére


DeSanto
őstag

Lekváros x1900XTX hűtésmod! :DDD

(#30) bacsis válasza - = Zk = - (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

amilyent csak szeretnétek... akkor legyen X1900XTX 2600pro 7900GT(X) 8600GT összecsapás :K :R
DeSanto! Ne is mondj ilyent mert mégutóbb nem kapom meg az X1900XTX-et :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) asadasad22 válasza stevve (#1) üzenetére


asadasad22
őstag

ez erdekelne engem is.. vhol egy olyat olvastam h ha olyan eszkozt csatlakoztattal, akkor automatikusan atkonvertalja ha athuzol ra egy videot, de sztem eleg bugyuta dolog lenne ha teljesen automatikus lenne es nem lehetne beallitani h hogy mukodjon..

[ Szerkesztve ]

(#32) Shono


Shono
aktív tag

Uff! engem is az első HSZ kérdésére adott válasz érdekellne. Keresem, de nem találom...

(#33) Abu85 válasza asadasad22 (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Általában az MS automatikus alapmegoldásokban gondolkodik, mert perelnének a videó transzkódoló programokat készítő cégek. Hasonló lenne a dolog, mint az Explorer EU-s ugye. Persze a böngésző esetében ez megéri. :)
Gyakorlatilag a Paint is alap program, arra jó, hogy van, de ha komolyan gondolod a képszerkesztést, akkor nem azt fogod használni. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) Kendek válasza Kendek (#28) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Működik végre a Linux-os Catalyst 9.10 linkje. Nagyon örülünk, ez már támogatja az egy hét múlva megjelenő Ubuntu 9.10-et. Micsoda verzió egyezés. :D

<-ƘƘ->

(#35) t72killer válasza PuMbA (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyen nekem szerencsére még nem volt.

Abu (#20): ha desktop vonalra lesz driver, akkor végülis lesz lehetőség a "mobilizálásra" (moddolt .inf-fel) max nem lesz aláírva. Nvidiából is elég sokszor használok moddolt drivert, komoly bajom még nem volt, kip-kopp...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Az AHCI drivert tényleg ne tegye fel senki OEM cuccra. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#37) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kár, hogy a resident evil 5 "bugját" nem javítja a driver miközben ez az ati sara. :W

[ Szerkesztve ]

(#38) Oliverda válasza VaniliásRönk (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért ne?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) Kendek válasza Oliverda (#38) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Leírtam a tapasztalataimat vele, persze nem csak OEM gépekre, hanem sehova nem ajánlanám. Persze lehet ám, hogy én valami kivételes vagyok, és csak nálam produkálta a jelenséget, próba cseresznye. Egyenlőre maradok a MS alap driver-nél, aztán meglátjuk jövő hónapban mi lesz.
Gondolom VaniliásRönk csak a figyelmeztetést olvasta el az AMD honlapján...

<-ƘƘ->

(#40) szki válasza Kendek (#39) üzenetére


szki
őstag

Én meg nem is bírtam telepíteni az ahci drivert, mert hibát jelzett. De akkor marad még a jól bevált Win driver. Úgyis azzal hasít az ssd-m:)

[ Szerkesztve ]

(#41) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

"visszajelzések alapján Unreal Engine 3 alatt már üzemképes supersampling rutin"

Dx9 alatt elképzelhető hogy használható lesz az elsimítás? Pl. a Batman-ben? (Ami Geforce-al vígan viszi az élsimítást.)

[ Szerkesztve ]

(#42) VaniliásRönk válasza Oliverda (#38) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mert a notim pl. lefagy tőle bootolás közben, ráadásul csökkentett módban is be akarja tölteni az ahcix64s.sys-t, úgyhogy most telepítem újra a rendszert némi archiválás után. :D

#39 Kendek: Elolvastam, de nem azért írtam azt amit, lásd hsz eleje. :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#43) Kendek válasza VaniliásRönk (#42) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A lényeg, hogy használhatatlan és kész. Nem értem mért nem bírnak normális driver-eket publikálni, ez még bétának is túlzás lenne.

<-ƘƘ->

(#44) - = Zk = - válasza DeSanto (#29) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:N ....

Bacsis: jól tetszik mondani. :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#45) Oliverda válasza VaniliásRönk (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondjuk én az AHCI-nek úgy alapból nem látom túl sok értelmét egyszerű desktop gépen. Az egyetlen fícsör ami tetszik benne az a hot plug, bár ezt is ritkán használnám. A másik problémám pedig az hogy a SMART nem működik vele és ezen felül nem lehet úgy beállítani hogy csak 2 port működjön AHCI módban a másik 4 pedig sima IDE-ben. Mondjuk ez utóbbi lehet hogy lap függő, nem tudom,

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) Kendek válasza Oliverda (#45) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

AHCI módban működik a SMART az alap MS driver-re itt, és ezzel az új AMD driver-rel is ment most már. Intel fronton már régóta semmi gond nincsen, ők tudnak működő driver-t szolgáltatni régi chipset-jeikhez is, nem úgy mint pl. az SB600-nál.
Egyébként sok alaplap BIOS-ában állítható, hogy ha nem is 4, de 2 külön SATA port IDE vagy AHCI-ként működjön, míg a többi AHCI-ben megy.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#47) Oliverda válasza Kendek (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, és amúgy miért jóbb az AHCI mint az IDE? Ha a hot plugot leszámítjuk...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) szki válasza Oliverda (#47) üzenetére


szki
őstag

Nekem az ahci-ben jobbak a teszt eredmények ssd sebességre (SB750-hez MS driver és Win7x64 op.rsz.).

(#49) Kendek válasza Oliverda (#47) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igazából én jobbára pont a Hot Plug funkciót használom ki. Ott lenne még az NCQ is, ami sorba rendezi a parancsokat, de azt be is kellene kapcsolni, MS driver-rel nem megy. Azt nem tudom, hogy ezzel az új AMD driver-rel ment-e, de előtte a JAVA-s RAIDXpert-et kellett feltenni hozzá, és a böngészőben lehetett engedélyezni. Ekkora baromságot még mondjuk életemben nem láttam őszintén szólva. Mennyivel egyszerűbb lett volna egy szimpla exe fájl hozzá, mint egy pár száz megás ilyen valami, ami egy idő után nem is működött, újra kellet raknom.
Jó persze az IDE mód is, de már az AMD nem ad ki új driver-t hozzá, a legutolsó 2008.06.18-i dátummal van felvértezve.
Egyébként NCQ-val kicsit jobban teljesített a merevlemez mikor másolás közben játékokat futtattam. Egyéb haszon őszintén szólva nincsen, csak emiatt is később indul a rendszer, mert ezzel is tököl a BIOS.
De nem is a hasznossága a lényeg, hanem ha valamit csinálnak, akkor azt csinálják jól.

<-ƘƘ->

(#50) rocket válasza SzlobiG (#37) üzenetére


rocket
nagyúr

Melyik?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.