Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Neovenator válasza cousin333 (#27) üzenetére


Neovenator
senior tag

Tömegnyomor...inkább helykihasználás. Egy tévét vagy egy konzolt se úgy veszel, hogy maradjon még benne 5-6 liter csak úgy, a szellősség kedvéért. :)
Rendes kábel menedzsmenttel és jól megválogatott alkatrészekkel a fent említett házak közül egyik se zsúfolt, de legalább nem akkorák, mint egy két méretkategóriával nagyobb alaplapot fogadó ház, ami persze nem tud fogadni két méretkategóriával nagyobbat. Sokszor előkerült már a téma, de a Prodigy egy hatalmas FAIL arra, ami szánva vagyon...az említett házak pedig bizony annyival kisebbek. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#52) trafoka válasza Neovenator (#51) üzenetére


trafoka
tag

Lehet, hogy hatalmas FAIL arra amire szánták, de mire is? Nagyon szép házikó, ami a fent felsorolt mini ITX házakról nem mondható el. Minőségben is jobb, A Codegen két kategóriával lejjebb versenyez, de a CM sem éri el a Bitfenix szintjét. Az hogy Mini ITX nem felétlenül jelenti azt hogy belefér egy gyufásskatujába, azt hiszem erre a cikk is rávilágított.

(#53) PistiSan


PistiSan
addikt

Jó kis cikk volt, egy időben én is mindig a jobbat hajszoltam, utána valahogy érdektelnné vált ez az egész.

(#54) Redneck


Redneck
veterán

Tetszetős, csak egy dolgot nem értek ezeknél a konfigoknál. Tök jó hogy kompakt (az alaplap) de ha egy nagy házban van és a hűtéssel megy a hadakozás akkor mi értelme az egésznek?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#55) sing1ep1ayer válasza trafoka (#52) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

A szépség eléggé relatív és egyénenként változó, kinek mi tetszik. Szerintem például az említett olcsó kis Codegen ház is szép. Egyébként nagyon sokan eddig is tudtuk, hogy a Prodigy nem éppen pici, ehhez nem volt szükségünk egy külön cikkre, így évekkel a megjelenése után. (Ettől persze még a bemutató rendben van, nem azt szapulom.) És hogy jobb minőség? Miben jobb? Mint mondtam ez az alapjáraton üzemelő konfig abban is elférne és hangosabb sem lenne. De ennyi erővel egy CM HAF Stackerbe is bele lehetne dobni valamilyen Mini-ITX összeállítást - csak épp sok értelme nincs.

(#56) Neovenator válasza trafoka (#52) üzenetére


Neovenator
senior tag

Arra nézvést FAIL, hogy az ember mITX-et annyak reményében vesz, hogy a lehető legkisebb helyre tudja elhelyezni a minél erősebb konfigját (igen, HTPC-re még a Silverstone/CM ELite házak is túl nagyok, a NUC/BRIX típusú kisgépekről nem is beszélve) és ezért cserébe hajlandó a méret miatt olyan kompromisszumokat kötni az alaplap tekintetében, mint a bővíthetőség hiánya (nekem személy szerint nagyon hiányzik a Xonar D2X-em annak ellenére is, hogy a deszkámon Creative MB2-es "okosítás" van) és a méretből adódó kényszerhelyzetek (kevés SATA, kevés 3/4 pin-es venti csatlakozás, kevesebb fázis) a prodidzsály viszont a lehető legrosszabb kombót alkalmazza, az összes, alaplapból fakadó kompromisszumot ötvözi egy bazinagy beltérrel, tehát kis gépet se lehet összerakni vele, és cserébe a mATX plusz szolgáltatásairól is le kell mondani. Abba már bele se kell menni, hogy a beltér is csak akkor tud hosszú VGA-t fogadni, ha cserébe megszünteti az ember a drive cage oroszlánrészét (de praktikus), de akkor meg egy óriási, semmire se jó "lyuk" is keletkezik odabent, egyebek. A külalak egy az egyben MacMini nyúlás, ezért nagy tömegek ízlését úgy vonzza, mint gázlámpa a molylepkét, vagyis még egyediségről se beszélhetünk, mivel nagy valószínűséggel ez a leggyakrabban eladott mITX (hahaha) kuckó. Ja, és még drága is. De megszoktam már, hogy az esztétikai értéke miatt a tulajok hajlamosak nem figyelembe venni bármilyen észérvet, nincs ezzel végülis semmi gond, csak mulatságos apróként tekinteni valamire, ami a lehető legkevésbé sem az. :)
Amúgy van a prodidzsálynak mATX verziója is, és mi lenne beszédesebb a böhömségét illetően, mint az, hogy méretében ugyanaz, mint a mITX verzió...de még mATX-nek se kicsi, simán vannak apróbbak. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#57) AxBattler válasza Neovenator (#51) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ezt a témát már nem először nyomatod, anno a beharangozó hír topikjában is megpróbáltad lenyomni a véleményed a többiek torkán, csak sajnos azt nem vagy hajlandó észrevenni, hogy gyak. ízlésről akarsz kinyilatkoztatni, ami még mulatságos is lehetne, de a vehemenciád miatt inkább irritáló, értelme viszont zéró.
Szerintem inkább "virágozzon minden virág"... :D

"...a Prodigy egy hatalmas FAIL arra, ami szánva vagyon..."
Kár, hogy elég sok tesztoldal máshogy gondolja ("Reviews"-fül), és a mITX topikban is eléggé népszerű, akár modding alapnak is!
Szerintem c0nn0r sem fogja magát rosszabbul, a konfigját meg FAIL-nek érezni... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#58) Neovenator válasza AxBattler (#57) üzenetére


Neovenator
senior tag

1. Vehemenciáról nem beszélhetünk jelen szituban. :)
2. Ízlés és fizikai tulajdonságok két különböző dolog, az előbbi absztrakt fogalom, utóbbiak viszont a "tények makacs dolgok, Pelikán elvtárs" tárgykörbe tartoznak. A ház funkcionálisan egy hatalmas mellémenés, de ettől még lehet esztétikus (sőt, az is egy rakás embernek).
3. Az hogy sok tesztoldal mit gondol, azt hiszem nem releváns, mert a tesztoldalak azt tesztelik, aminek piaca van...gondolom ismerős az "egymilliárd légy nem tévedhet" kezdetű közhely. Attól még semmi nem lesz , mert sok embernek tetszik, de hát pont ezt ecseteltem kicsit fentebb, hogy össze vagyon keverve az esztétikum a praktikummal a házat kedvelők szemében. Egyébként a narancs verziója egyszer nálam is landolni fog...ellenállhatatlanul ortó. :D
4. Az, hogy a cikkíró fail-nek fogja-e érezni a rendszerét vagy sem, teljesen mellékes kérdés...itt nem érzelmekről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#59) davidsone válasza Neovenator (#58) üzenetére


davidsone
addikt

Szerintem az a legnagyobb gáz, hogy a miniITX és a mATX prodi, phenom, colossus mini-k ugyanakkorák.
Alapból én is mini-t akartam de látván a méret azonosságot inkább mATX mellett döntöttem az azért jobban bővíthető...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#60) AxBattler válasza Neovenator (#58) üzenetére


AxBattler
félisten

1, Igazad van: az inkább az eredeti fórumban volt jellemző.
2, Igazad van: ízlés, és fizika két külön külön dolog, viszont hogy valaki egy adott fizikai paraméterekkel rendelkező eszközt "kicsi"-nek, "nagy"-nak, vagy "FAIL"-nek minősít, az ízlés kérdése, ezek nem objektív kategóriák. Mindenki eldöntheti, hogy neki mi minősül "kicsi"-nek, "nagy"-nak, vagy "FAIL"-nek. Ezt még szabad, nem? Honnan tudod, hogy a Prodigy nekem melyik kategóriába esik?
3, Tehát ha Te kijelented, hogy "FAIL", akkor az úgy is van, még ha a cuccot dicséri is a "szakma", és viszik a fogyasztók. Mert csak, és pont. Értem.
4, De, pont hogy érzelmekről van szó: Te úgy érzed, hogy ez a ház nagy.

Egyébként kicsit én is úgy érzem, mint Te: kb. ugyanakkora, mint egy mATX Antec ISK600M, rosszabb helykihasználással, de attól még másnak tetszhet, és jó lehet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61) AxBattler válasza AxBattler (#60) üzenetére


AxBattler
félisten

+
A Prodigy nem a takarékos helykihasználásról szó, mITX ide, vagy oda: dizájn, megjelenés, jó szellőzés, tuning, vízhűtés, stb.
Tényleg elmondható, hogy akkora majdnem, mint egy mATX ház, de a felsorolt jellemzőkkel rendelkező mATX házak, meg kb. akkorák, mint más, sima ATX házak, szóval a kör bezárul: nem az alaplap mérete a mérvadó, hanem a ház pozicionálása. Egy "gémer" kuckó, mint ez mindig nagyobb lesz egy átlagos, vagy irodai környezetbe szánt háznál, egyszerűen azért, mert sok más funkciót kell belezsúfolni. Hogy ez kinek mennyire ésszerű, az már ízlés kérdése.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62) c0nn0r válasza flymi (#50) üzenetére


c0nn0r
tag

(#63) c0nn0r válasza Neovenator (#56) üzenetére


c0nn0r
tag

Nálam nem ez volt a szempont, hogy minél kisebb legyen, hanem hogy NE egy sima egyszerű, napkiszívta egykoron fehér, mára besárgult-barnult hagyományos gépházra hasonlítson. Az volt a cél, hogy ha valakinek azt mondom hogy ez a hifi-m akkor elhigyje, mert nem hasonlít a hagyományos gépházakra, Ilyen szempontból nem FAIL a prodidzsáj. A Te szemszögedből viszont igen. Szóval ki-ki milyen ízlésvilág, kinek mik a fontos szempontok. :R
Anyagminőségre tényleg felső kategória! Azért a hullámpapír codegen házakkal (tisztelet a kivételnek) ellentétben, ez acélból van és abból is a vastagabbik fajta. Nincs hullámzás, nyeklés-nyaklás, masszív és minőségileg kezelt anyagok és felületek.

(#64) davidsone válasza c0nn0r (#63) üzenetére


davidsone
addikt

ez is soft touch mint a phenom?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#65) flymi válasza c0nn0r (#62) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na egy u.i. ilyen kéne nekem is, de nem membránosba, inkább mecha. Azt se bánnám, ha hangyányit drágább lenne, de nem 25-30k. :( Egyébként hogy szuperál?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Az Arctic PWM ventilátor elosztó határozottan jó ötlet, DE:
Kár, hogy ha pl. 4db nagyobb teljesítményű ventit tesz rá az ember, akkor elfüstölhet az alaplap.

Valami hasonló PWM-es meghajtás érdekelne, de molexről történő tápvételezéssel.
Ilyet nem tud valaki esetleg? :)

ui.: mire leírtam már találtam is. :)

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#67) c0nn0r válasza davidsone (#64) üzenetére


c0nn0r
tag

A FyberFlex kapaszkodók igen, a fém részek valami speckó fényes festékkel vannak festve.

(#68) c0nn0r válasza flymi (#65) üzenetére


c0nn0r
tag

Remekül. Ez már jó másfél éve szolgál, maximálisan elégedett vagyok vele. 3 féle színt tud, (anno volt Logitech G110-em is, de nem használtam ki a sok makrós lehetőséget) lehet dimmelni, meg hangerőszabályzó kapott helyet még rajta. Anno a G110-en volt füles kimenet meg USB csati, ami elég hasznos volt, de ez kényelmesebb az én használati szokásaimnak.

(#69) c0nn0r válasza macskajancsi (#66) üzenetére


c0nn0r
tag

Ha jól emlékszem, lehet megtáplálni Molexről is, és van egy plusz szál a ventiken, ami külön csatlakozó is egyben, hogy a fordulat-szabályzás is menjen.
ÍGY

(#70) macskajancsi válasza c0nn0r (#69) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Áhhá, így már mindjárt barátságosabb!
Köszi!

coito ergo sum...

(#71) davidsone válasza c0nn0r (#67) üzenetére


davidsone
addikt

fullos ;) Nekem a minimal jobban bejön ezért választottam a phenomot de majdnem prodi lett...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#72) Neovenator válasza AxBattler (#60) üzenetére


Neovenator
senior tag

A méret nem ízlés kérdése. Az esztétikai minőség ízlés kérdése.
Ha adott dolgot meg lehet oldani X méretben X paraméterrel (tekintettel a melegedő alkatrészekre, zajra, stb.), akkor amennyiben egy másik megoldás X+1 mérettel tudja csak biztosítani az X paramétereket, akkor értelemszerűen nem hatékony és egy olyan esetben, ahol a méret a legfontosabb tényező (gondolom abban megegyezhetünk, hogy nem azért született a mITX méretkategória a VIA által anno, hogy egy CM Cosmos-ba rakják be), haszontalan is. Pöttöm, kompromisszumos alaplap, bazinagy házban...koncepcionális zsákutca. Orosz mikrochip, ami nem fér ki a gyárajtón. :)
Mindez nem rajtam múlik és nem is ízlés kérdése...nem én érzem nagynak a házat, hanem a ház nagy, mert a lehetőségeket figyelembe véve (melyre tonnányi példa van más házak személyében) nem optimális. Az, hogy neked milyen kategóriába esik, nem tudhatom, de ha picit is objektíven próbálnád nézni a kérdést, akkor lenne egy tippem, viszont úgy nehéz objektíven nézni bármit is, hogy mind az esztétikum, mind a praktikum egy közös, szubjektív halmazba (TETSZIK) van összeöntve ahelyett, hogy külön lenne vizsgálva. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#73) Neovenator válasza c0nn0r (#63) üzenetére


Neovenator
senior tag

Jogos. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#74) Jim Tonic válasza Neovenator (#72) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem unod? A logikád mentén mindennek akkorának kellene lennie, hogy éppen csak elférjen benne, ami belekerül. Más meg máshogy gondolja.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#75) flashpointer válasza Jim Tonic (#74) üzenetére


flashpointer
őstag

(#76) zsoltti válasza Neovenator (#72) üzenetére


zsoltti
senior tag

ezért szereltek PH! fórumra-ra járni , itt mindenki doktor! :C

Íme a gépem, :) ideiglenesen rögzíve vannak a kábelek, és nincsen rajta a ház külseje. de az is kapott extra szellőző rácsokat.
[L:/dl/upc/2015-03/10/66162_cbsu1q7evukim0pe_img_20150310_080702.jpg][/L]

[ Szerkesztve ]

(#77) AxBattler válasza c0nn0r (#63) üzenetére


AxBattler
félisten

Erről van szó! :K

(#72) Neovenator
A méret nem ízlés kérdése. Az esztétikai minőség ízlés kérdése.
250 x 404 x 359mm - ez egy méret, ami mérőeszköz kérdése.
"nagy, "kicsi", "FAIL" - ez egyéni preferencia, ún. ízlés kérdése.

amennyiben egy másik megoldás X+1 mérettel tudja csak biztosítani az X paramétereket, akkor értelemszerűen nem hatékony és egy olyan esetben, ahol a méret a legfontosabb tényező (gondolom abban megegyezhetünk, hogy nem azért született a mITX méretkategória a VIA által anno, hogy egy CM Cosmos-ba rakják be), haszontalan is
Szerinted egy otthoni média/gémer ház vásárlásánál a hatékonyság az elsődleges szempont, mindent tolómérővel fog a fogyasztó, és minden más szempontot ennek vet alá?
Maga c0nn0r írta az előbb, hogy nem ezek a szempontok vezérelték, de Te még ezek után is a saját agymenéseidet akarod másokon számonkérni?

Mindez nem rajtam múlik és nem is ízlés kérdése...nem én érzem nagynak a házat, hanem a ház nagy, mert a lehetőségeket figyelembe véve (melyre tonnányi példa van más házak személyében) nem optimális.
Bocsi, mióta ismered a másik lehetőségeit / preferenciáit?
Mi az optimális? Mi van, ha én x@rok az optimálisra?
Ha valakinek az a lényeg, hogy legyen egy jól szellőző, mutatós kockaháza, van bőven hely az íróasztalán, egy mITX lap simán kielégíti az igényeit, van rá elég pénze, és épp a Prodigy dizájnja jön be neki a legjobban, akkor mi van? Jön a Nemzeti Ház-Optimalizáló Hivatal, megtiltja neki, hogy ilyet vegyen, és megmutatja a kormányzatilag támogatott házak listáját, Varga Mihály ajánlásával?

Az, hogy neked milyen kategóriába esik, nem tudhatom, de ha picit is objektíven próbálnád nézni a kérdést, akkor lenne egy tippem, viszont úgy nehéz objektíven nézni bármit is, hogy mind az esztétikum, mind a praktikum egy közös, szubjektív halmazba (TETSZIK) van összeöntve ahelyett, hogy külön lenne vizsgálva.
Kollégámnak szét vannak szórva a csetreszei az asztalán, kb. kétszer akkora területen, mind nekem. Engem frusztrálna az az összevisszaság, de Ő így érzi jól magát, és tud hatékonyan dolgozni, engem meg elküld a fenébe (teljesen jogosan), ha felhozom a témát. Remélem átjön.

(#75) flashpointer
Letisztult, minimalista, szellős, szép. Lian Li? :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#78) Neovenator válasza zsoltti (#76) üzenetére


Neovenator
senior tag

Csinos! :DDD

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#79) Neovenator válasza AxBattler (#77) üzenetére


Neovenator
senior tag

Szerinted egy otthoni média/gémer ház vásárlásánál a hatékonyság az elsődleges szempont, mindent tolómérővel fog a fogyasztó, és minden más szempontot ennek vet alá?

Amennyiben az ember a legapróbb konzumer méretkategóriájú deszkát választja, akkor így lenne értelme. :)

Mi az optimális? Mi van, ha én x@rok az optimálisra?
Ha valakinek az a lényeg, hogy legyen egy jól szellőző, mutatós kockaháza, van bőven hely az íróasztalán, egy mITX lap simán kielégíti az igényeit, van rá elég pénze, és épp a Prodigy dizájnja jön be neki a legjobban, akkor mi van? Jön a Nemzeti Ház-Optimalizáló Hivatal, megtiltja neki, hogy ilyet vegyen, és megmutatja a kormányzatilag támogatott házak listáját, Varga Mihály ajánlásával?

Ha valakinek csak az a lényeg, hogy legyen egy jól szellőző, mutatós kockaháza, az minek választ mITX-et, ha ugyanakkora méretben, urambocsá még ráadásul ugyanazzal a design-nal megoldhatná mATX-ben is. Önszopatás. :)

Kollégámnak szét vannak szórva a csetreszei az asztalán, kb. kétszer akkora területen, mind nekem. Engem frusztrálna az az összevisszaság, de Ő így érzi jól magát, és tud hatékonyan dolgozni, engem meg elküld a fenébe (teljesen jogosan), ha felhozom a témát. Remélem átjön.

A szimpla, mezei hülyeség mikor volt valaha is érv bármire? :)
A példa is sántít, mert nem bírod kiverni a fejedből, hogy nem csupán egyéni preferenciák alapján lehet nézni kifelé a fejből. Egy darab kő akkor is csak egy darab kő marad, ha te asztal tetején táncoló, rózsaszín szoknyás elefántbikának gondolod is. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#80) AxBattler válasza Neovenator (#79) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha valakinek csak az a lényeg, hogy legyen egy jól szellőző, mutatós kockaháza, az minek választ mITX-et, ha ugyanakkora méretben, urambocsá még ráadásul ugyanazzal a design-nal megoldhatná mATX-ben is.
Mert neki ez tetszik. Pont.

A példa is sántít, mert nem bírod kiverni a fejedből, hogy nem csupán egyéni preferenciák alapján lehet nézni kifelé a fejből.

Nem. Én el tudom fogadni, hogy Te más szemüvegen keresztül nézed a házakat. Ha Te minden köbcentit hasznosan ki akarsz használni a teljesen praktikus, minimalista gépházadban, mert az neked úgy jó, akkor lelked rajta.

A gond azzal van, hogy számonkéred máson: Ő miért nem a Te szemüvegedet hordja.

A szimpla, mezei hülyeség mikor volt valaha is érv bármire?
Ha nem jött át a hasonlat, akkor fölösleges folytatnunk ezt a társalgást.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#81) Jim Tonic válasza flashpointer (#75) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem tudom, miért nekem írod. A tiédet is megdicsértem. Az enyém meg fent a logouton, de a cikked topikjában is írtam.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#82) Neovenator válasza AxBattler (#80) üzenetére


Neovenator
senior tag

Nem az én szemüvegem, a kitalálók szemüvege. Az aprónak úgy van értelme, ha apró. :)
Nem kértem számon senkin. Annyit állítottam, hogy a ház jelen formájában egy szép nagy mellémenés (ráadásul kizárólag a praktikum szempontjából), nem azt, hogy aki megveszi, az hűűje. Az, hogy te egyenlőséget raktál a kettő közé, nem az én problémám. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#83) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

A kompakt viz nem lesz túl halk ;) de kitartas!

(#84) c0nn0r válasza zsoltti (#76) üzenetére


c0nn0r
tag

Na ez ki van tömve tisztességesen kéremszépen :)

(#85) zsoltti válasza c0nn0r (#84) üzenetére


zsoltti
senior tag

jah :DDD ,

főleg ha benne lesz a big shuriken :D
Silverstone sugo sg06ház - legkissebb mini ITX hát :K amit találtam
r9 290 asus direct cu a hűtőkeretet is faragni kellett hogy beférjen
i7 4770k ref hűtő :B. Big shurikent faragok bele, ez épp folyamatban van még
16gb ddr3 cl10
Msi b85i

[ Szerkesztve ]

(#86) davidsone válasza zsoltti (#85) üzenetére


davidsone
addikt

aztán belene ejts semmit mert azt bukod ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#87) flashpointer válasza Jim Tonic (#81) üzenetére


flashpointer
őstag

No offense, de én is szeretem a helykihasználós dolgokat .
Pont tegnap láttam egy olyan irodai gépet egy 14-es monitorral (lol) amin a legerőforrás-igényesebb alkalmazás a paint volt, és a nemtudommilyen procihoz valami ATX tápos, 8 bővítőslotos ATX házat választottak, persze bővítőkűrtyák nélkül, tök hangos zúgás mellett.
Csak ez zaklatott fel annyira :DD

(#88) Jim Tonic válasza flashpointer (#87) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezek után, remélem, nem veszel nagyobb autót, mint egy Polski Fiat. Négy ember belefér. ;)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#89) flashpointer válasza Jim Tonic (#88) üzenetére


flashpointer
őstag

Egyelőre csak ketten vagyunk úgyhogy megfelel egy Peugeot Quark is!

(#90) davidsone válasza flashpointer (#89) üzenetére


davidsone
addikt

és melyik vagy te? az öreg úriember vagy az enyhén fogyatékos úr? ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#91) AxBattler válasza Neovenator (#82) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem. Akkor ennyi volt. :O

Viszont tőled tudtam meg, ami eddig nem szúrt szemet: az mITX és a mATX Prodigy tényleg ugyanakkora, 250 x 404 x 359 mm! Ez fel sem tűnt eddig, azt hittem a mATX kicsivel nagyobb! Kösz!

Ha a mATX-nek értelmesebb volna a belső elrendezése, már rendelném is! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#92) davidsone válasza AxBattler (#91) üzenetére


davidsone
addikt

Mi bajod az elrendezésével? Szerintem teljesen korrekt, nekem bejött...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#93) AxBattler válasza davidsone (#92) üzenetére


AxBattler
félisten

A merevlemezek elhelyezése béna szvsz.

Ha nem állították volna a tápot, hanem fektetik, akkor föléje elfért volna egy keret 3db 3.5-ös HDD-nek, mint egyes Lian-Li házakban:

Oké, tudom: moddingra fel! De egy 25k-s házat nem szeretnék rögtön szétbarmolni, főleg hogy nem igen értek hozzá...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#94) davidsone válasza AxBattler (#93) üzenetére


davidsone
addikt

Persze az igények mások! Nekem bőven elég 1 HDD de inkább legyen hely valami brutálabb vga-nak amik sajnos nem a kompakt méreteikről híresek. A Lian-ba nem hiszem h. beleférne, a tápról ne is beszéljünk.
A prodiba 2-3 HDD így is elférne...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#95) AxBattler válasza AxBattler (#93) üzenetére


AxBattler
félisten

Bár ez nem olyan jó ötlet: fekvő táp mATX alaplappal nem fért volna bele az eredeti Prodigy házba, hosszabb kasztnit kellett volna tervezniük - ami egyértelműen nem pálya... :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#96) marciart11


marciart11
aktív tag

Nekem is ilyen fekete Prodigy házam van. Bele van gyömöszölve:

Core I7 3770+alpenföhn Matterhorn
Gigabyte Z77n wifi
Corsair TX660 táp
Asus DC2 GTX760
16gb ram
1TB Segate
4TB WD Red
240gb Samsung 840pro SSD

:))

(#97) Vincent_ válasza Neovenator (#82) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Csak most találtam meg a cikket itt PH-n, de ez az észosztás, amit itt összehordtál, nem kicsit bicskanyitogató. Gyanítom, polcon láthattál ilyen házat kirakva, meg lemérted vonalzóval a dimenzióit, keresgettél fórumról fikázókat, és azokból jutottál ezekre a megállapításokra...

Jópár évig hajtottam egy CM 590-est, a mai napig hibátlan ház lenne az is, csak eljárt felette az idő. Abban járt legalább 15 különböző lap, így a nem kevés tapasztalat alapján a szerelhetőségére annak is ötöst adnék. Egyedüli "hibának" az USB 3.0 kivezetést mondanám (ami persze egy 5,25-ös előlappal megoldható lett volna). Inkább új házat kerestem, így jutottam egy ugyanilyen Bitfenixhez.

Igaz, a fehér verzió (de cserébe kb. féláron kaptam), ugyanez az ITX ház. Az évek alatt nyugodtan mondhatom, hogy volt szerencsém száz+ gépházzal dolgozni, szerelni. Elég sok szempontból vizsgálok meg minden adott témát. Erről a házról egyetlen szóval tudok nyilatkozni: tökéletes. Arra, amire kitalálták 100%-osan megfelel. Gyönyörű (akár lopás a külseje, akár nem), igényes megmunkálású (minden egyes festés és illesztési pont hibátlan), pompásan szerelhető. Az összes szerelési pont intelligensen van kidolgozva, előkészítve, minden pont ott van, ahol lennie kell. Színre fújt hátsó takaró-rács! Egyszerűen mosolyogtam végig a szerelés alatt. Valóban, alapértelmezésben nem jól áll a HDD-tartója, ha nagy VGA-t akarsz beletenni (viszont az az irány a könnyű HDD ki-be pakolást segíti). Na, vajon hogy lehet ezt a dilemmát megoldani? Hát meg kell fordítani a rack-et (a furatok úgy is pont illeszkednek, milyen meglepő, igaz?)! Kellett vele persze szórakozni, mert szűkös benne a hely, de az, hogy végül összeállt kb. 2 óra szerelgetés után egy olyan komplett, teljes értékű hűtéssel rendelkező gép, amire vágytam, az mindenért kárpótolt. A szellőzést lehalkított ventikkel oldottam meg (előre vettem egy 23 cm-es kavarót, hátulra, felülre 12 cm-esek kerültek).

A hibákat, amiket felhoztál inkább az ITX-mérethez kapcsolható kompromisszumoknak tudható be. A ház, és a bele ágyazott rendszer semmilyen kivetnivalót nem hagy maga után. A cikkíró minden előnyét remekül leírta (fekvő alaplap, kiválóan szerelhető VGA, stb.). Ennél kisebb méretbe én nem fértem volna már be, így a "lehetne kisebben is ugyanilyen jó" érved egész egyszerűen nem állja meg a helyét. Van most nálam egy "igazi" ITX-es ház, na abba semmi nem fér, csak lapos CPU hűtés, feles hátlapos VGA, a CPU felett a táp (mint a jó öreg rendszereknél). Nem látom egy olyan rendszer előnyeit (a külső mm-ben mérhető különbségtől eltekintve). Gyakorlatilag semmilyen észérvet nem hoztál fel, úgy tűnik, csak fotelból toltad az észt... :(((

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.