Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A szikvíz

Hozzászólások

(#1) caleb


caleb
aktív tag

Köszi a írást,tök jó :R

Az élet jó a világ nem!!!

(#2) Boxi88


Boxi88
őstag

Miket meg nem tud az ember ezen az oldalon?!

Köszi az írást, jó volt nagyon! :R

(#3) Apone33


Apone33
őstag

Grat az íráshoz. Nekem nagyon tetszik. :R

Play Hard!!!

(#4) szp1


szp1
addikt

Színvonalas írás, nagyon jó összefoglaló. :C
Gratulálok! :R

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#5) aram01


aram01
nagyúr

:DDD
frankó írás

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) marcus14


marcus14
tag

Régebbi Időkben házilag alkalmazták beöntésre :)) Nem vicc :C

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#7) marcus14


marcus14
tag

Tetszett egyébként az írás :R

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#8) banhammer


banhammer
veterán

Veri, mint szódás a lovát.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Jó írás lett.

Amúgy a kis szifonokkal ma jól el lehet játszani. ;]

PS4

(#10) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

A régi szifonokból, legalábbis amikkel találkoztam, a patrontartó végén lévő T alakú "kulccsal" könnyen ki lehet húzni a nívócsövet.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#11) fricz19


fricz19
őstag

remek írás
köszönjük

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#12) kts88


kts88
senior tag

Köszönjük! Jó olvasni a szódáról. Nekem a kedvencem, és szerencslre a falunkban még van.. :)

(#13) Warpig


Warpig
aktív tag

Már nem adnak az új szifonokhoz nívócső kiszedő műanyag izét? Nekünk van az ósdi szifonunkhoz. Így sokkal egyszerűbb a tisztítás, kijön az összes víz a szifonból.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#14) Warpig válasza mrhitoshi (#9) üzenetére


Warpig
aktív tag

Azok nem ezek a szifonok, hanem amivel tejszínhabot lehet gyártani. Ha egyre gondolunk :U

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#15) idkfaiddqd válasza marcus14 (#6) üzenetére


idkfaiddqd
tag

az komoly :DDD

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#16) mrhitoshi válasza Warpig (#14) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Mindegy végül is, mert mind a 2 szifonban túlnyomás van, nem de ? ;]

PS4

(#17) aram01 válasza Warpig (#14) üzenetére


aram01
nagyúr

a tejszínhabost ebbe,vagy nem? ha egyre gondolunk :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) Jeanne d'Arc

Nem gondoltam volna hogy ilyet olvasni fogok, de jóóó!:)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#19) Warpig válasza aram01 (#17) üzenetére


Warpig
aktív tag

Nem. A saját szifonjába nyomják.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#20) aram01 válasza Warpig (#19) üzenetére


aram01
nagyúr

halottad,vagy tudod?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) Warpig válasza aram01 (#20) üzenetére


Warpig
aktív tag

Hallottam..

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#22) aram01 válasza Warpig (#21) üzenetére


aram01
nagyúr

na látod akkor hidd el nekem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) Warpig válasza aram01 (#22) üzenetére


Warpig
aktív tag

Feltételezem nem volt kéznél a másik szifon. Lehet, hogy mindegy is melyikbe nyomod.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#24) Móci


Móci
addikt

Jó írás lett, köszönet érte! Nálunk még van itthon szódásszifon, na meg habszifon is, ráadásul mindegyiket használtam már.

Amúgy a szifonokhoz: van külön tejszínhabos szifon, és van a szódásszifon. Természetesen mindegyikben csak azt lehet készíteni, amire való. :)
Habszifon:

Egyszer régen 'véletlenül' kipróbáltuk, hogy milyen a tejszínhab CO2 patronnal. Hát, érdekes íze volt, de meg lehetett enni. :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#25) aram01 válasza Warpig (#23) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet,na mindegy most már duplán is tanulságos a cikk

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#26) EczkE


EczkE
addikt

Hm. Én is gondolkodtam egy ilyen íráson, mivel a családi vállalkozás egyik része a szikvízkészítés. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#27) finest


finest
őstag

Hűha, nézem a 2 literes szifon árát, hát, 9.000Ft-ért nem éppen olcsó.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#28) Zoleee19


Zoleee19
csendes tag

Mikor nagyanyámnál valami meló van nyáron a 35 fokban akkor szeretek rájárni a szifonra. Száj kinyit, kar lenyom, blugy-blugy! :D Sokkal jobban csúszik mint az ásványvíz. Frissít és jól leviszi a munka porát az ember torkából. :DD

(#29) fixedgear


fixedgear
tag

Rajos szikvíz
a legrajosabb :DD

LG Optimus 2X P990

(#30) daninet


daninet
veterán

Én 500Ft-ért két nagyon jó állapotú szifont vettem egy cigány asszonytól (bocsánat roma) az ócskapiacon... Mindenképp musthave kategória, ha vodkát nyomunk bele az külön élvezet. :D
Tessék kijárni az ócskára, ott lehet venni olcsón, max egy felújító készlet kell hozzá klasszik vasedény boltból max 500ft...
Szuper az írás, Vörösmarty idézeteit a fröccsről és a szódáról külön élvezet olvasni :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31) buherton


buherton
őstag

Köszönöm szépen a dicséreteket! :R :R :R Igyekeztem színvonalas írást összedobni. Külön :R köszönöm a moderátornak a top írások közé bejutásomat. :R :R

(#6) marcus14: Beöntésre? Komoly, de mi végett?

(#10) Latissimus Dorsi Ahol van a két szifon egymás mellett ott a jobboldalinak is a patrontartón van ilyen T végződés. Csak azt tudd, hogy az új szifonoknál nagyon passzentos a nívócső.

(#13) Warpig: Dede, nézd meg jobban azt a képet, ahol be vannak számozva az alkatrészek. Ott képileg utal is rá ;) .

(#24) Móci: Nekünk is még van valahol a spájz mélyén habszifon. Csak az a baja hogy nagyon drága hozzá a patron :U .

(#26) EczkE: Kíváncsi lennék arra a cikkre, mert csak futólag láttam, hogy hogyan is mennek a dolgok.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#32) EczkE válasza buherton (#31) üzenetére


EczkE
addikt

Esetleg bemutathatnám a rendszert, hogyan működik, mi kell hozzá, berendezések, stb. :)

Persze, ha lenne rá igény. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#33) buherton válasza finest (#27) üzenetére


buherton
őstag

Igen sajna nem olcsó :( . Nekem is barátnőm vette meg, mert tudta hogy nem áldoznék rá ennyi pénzt. Pedig itt a koleszban csak és kizárólag szódán élek :D . Más részről, nagyon igényes munka. Sehol nem találtam sorját, nagyon szépen el van dolgozva. Nagyon-nagyon igényes. Kínai minőségtől távol áll.

(#28) Zoleee19: Ez bizony tényleg így van. Nagy hőségben munka közben legjobb a szóda. Nem tudom miért de az ásványvíz nem esik olyan jól.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#34) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Nagyon jó cikk, szeretem, mikor egy egyszerű dologról ilyen alapossággal és tárgyilagossággal beszélnek.

Azonban:
"A nívócső igen csak megnehezíti a dolgunkat"

Csak régi szifont láttam, de ott a patron becsavarója pont beleillett a tetejébe, azzal ki lehet emelni.

Aztán tudni kell, hogy a mai savas táplálkozás mellett a szénsavas dolgok nagyon nem jók.

Meg még. A csapvíz tényleg kiváló összetételű hazánkban, de sajnos még mindig koszos. Meg kell tisztítani, a klórt legalább, abból törvényileg többet tesznek bele, hogy ne szaporodjon el benne semmi. Hihetetlen káros dolog.
Egy olcsó aktív szenes szűrő csodákra képes. Katonák, túlélők sem használják a ma oly divatos és drága berendezéseket, megmaradnak ennél.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#35) 3psilon válasza daninet (#30) üzenetére


3psilon
aktív tag

Na igen, vodkával még nem próbáltam. Mekkora ötlet!

Egyébként remek, színvonalas cikk!

Nagyon drágák ezek a szifonok, szerintem a kis forgalom miatt. Kevesen veszik meg, és nem igazán azért, mert nélkülözhetetlen, ergo "luxuscikk", tehát sokat lehet kérni érte.

Másrészt mindenki tudja, mire használják még a habszifont. Ha nem 10000, hanem 3000 forintba kerülne, a fiatalság rövid úton az összes agysejtjét elpusztítaná. :D

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#36) Akybron


Akybron
aktív tag

Jó kis cikk!

Nem sokkal szódaivás után olvastam el :)
A nívócső az én szifonomban kifejezetten laza, így nem kell a patrontartóval kierőszakolni, simán ujjal kihúzható.

73&DX HA5OJN

(#37) wxppro


wxppro
aktív tag

Jó írás, gratulálok... :R

Azzal még kiegészíteném, hogy a patron becsavarásánál a szifonba vigyázni kell, hogy ne markoljuk 'telibe' amit tekerünk, mert amikor a szénsav átszabadul a szifonba, nagyon sok hőt von el a patron környezetében, és frankón odafagyhat a kezünk. Haverom így járt, és a kórházban bányászták ki a markából a patront... :DDD

Szerk.: természetesen a húsvéti locsolkodásnál is egy szódásszifon a tuti...az egy literesbe mi bele szoktunk tolni 2-3, vagy ha már "elég bátrak" voltunk, akár 4 patront is, aztán lett ám vízágyú... :C

[ Szerkesztve ]

(#38) lorenzen válasza buherton (#33) üzenetére


lorenzen
aktív tag

A németek is fogyasztják a szódavizet.
Talán a WasserMaxx megoldása a legelterjedtebb.
Egy kicsit más rendszerű szifont (szódagépet) használnak.
A vizet és a gázt műanyag palackban elegyítik. Az elkészítés után kupakkal zárható a palack. A patronok, típustól függően, 40 - 60 liter szóda elkészítéséhez elegendő gázt tartalmaznak. A üres patronokat gyűjtik, egyes fajták vissza postázhatóak a gyártónak. (A postázás költségét az eladó fizeti, pontosabban eleve bele van építve az árba.)
A szolgáltatás nem lenne teljes a szódát ízesítő szirupok nélkül.

A legnagyobb érvük a szóda fogyasztás népszerűsítésére, hogy nem termelődik tömegben az egyszer használható műanyagpalack.

Ez Magyarországra is igaz. A szóda környezet kímélő ital.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#39) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hinnye a betyár mindenit be jó kedvre derített ez a cikk.
Főleg a fröccs része.
Megyek is oltom szomjam egy polgármeterrel..
Köszönöm :R

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#40) buherton válasza EczkE (#32) üzenetére


buherton
őstag

Én kíváncsi lennék rá :K .

(#34) szaszlaci: Ami nekem volt régi 1 literes, abból nem lehetett kivenni a nívócsövet. Semmilyen bevágása nincs.

(#35) 3psilon: a fiatalság rövid úton az összes agysejtjét elpusztítaná. :D - meg is találják az alternatívákat :DDD .

(#37) wxppro: Huuuh az komoly :DDD . Ha valakinek ilyen lenne, akkor tegye folyó víz alá a kezét, és azonnal elengedi ;) . Nagyon sok mindennel ki lehetne egészíteni, erre most kezdek rájönni :U . Pl: szifonfejet ráteszed egy ruhaszövetre, szorosan lenyomod, és betekersz egy patront. Akkor látsz élőben igazi szárazjeget.

Nem mondod hogy képesek voltatok annyit belenyomni :Y :Y Jóságos ég!!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#41) Klinyo


Klinyo
csendes tag

Tetszett az írásod nem árt egy kis reklám a szódának!
Én pár éve szoktam rá a szóda vízre, azóta van szódaszifon itthon, most már egy 2l szifon, abból nyomatom a szódát. Ezerszer többet ér mint a Tescos szódavíz (ásványi anyagokkal dúsitott víz) és 10db patront könnyebb hazacipelni mint egy karton vízet.
Amióta munkahelyeken megjelentek a ballonos "vízgépek", úgy vettem észre, hogy egyre többen isznak szódát, és remélem újra temészetes lesz hogy van otthon mindekinek szóda szifonja, vagy akár szódagépe.

[ Szerkesztve ]

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#42) zazahoho


zazahoho
őstag

jó írás :R ,dunakeszin jó pár éve még hordta egy bácsika abban a nagy fadobozos kiszerelésben házhoz is.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#43) wxppro válasza buherton (#40) üzenetére


wxppro
aktív tag

Hát, jó sok fröccs után már nem számított semmi... :C

(#44) shenmuedc


shenmuedc
tag

Soha nem értettem miért kell egy folyadékba szénsav. Nem,nem szeretem a sört sem.

(#45) lapa


lapa
veterán

nagyon hasznos témát foglaltál itt össze, csak elolvasni nagyon fájdalmas. én abbahagytam félúton, pedig érdekes dolgokat írsz.

vannak olyan mondatok benne aminek se füle, se farka. a vesszőkből sportot űzöl, rengeteg vessző van feleslegesen.

szerintem olvasd át alaposan, és javítgass meg csiszolgass a megfogalmazáson.

(#46) aram01 válasza shenmuedc (#44) üzenetére


aram01
nagyúr

maradsz a rövidnél mi? ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47) rainmen


rainmen
aktív tag

Kösz a cikket, nagyon jó! Nálunk, falun még működik a "szikvízgyártás", láttam a gépet is, nagyon egyszerű. Általában szombat délelőtt megy a platós autó, aki nincs otthon, az kirakja egy szatyorban az üres üvegeket a kapura meg az aprót és cserélik telire.
Sőt, a feleségeméknél, városban is működik a dolog. :)

(#48) wxppro válasza shenmuedc (#44) üzenetére


wxppro
aktív tag

Jó a szénsav a folyadékban, hidegebbnek hat tőle. Mikor kidisszipál (vagy mit csinál) a folyadékból, elvonja a hőt...

(#49) Solten


Solten
addikt

Hianypotlo, erdekes cikk :R

Saor Alba

(#50) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Remek írás, mi most vadászunk egy jó minőségi üveg szódásszifonra. Az alumíniumot szerintem kerüljétek, káros lehet a szervezetre.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A szikvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.