Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

A +74% hogy jön ki ha a 5430 az "előd"? link

(#2) Oliverda


Oliverda
félisten

"A SoC kapott egy dedikált HEVC dekódert"

Mik vannak :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) Abu85 válasza vicze (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gondolom GFLOPS-ban. De az Android nem jó platform ennek a mérésére, mert iszonyatos mértékű lassítást végez a szoftveres réteg.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

az effektív memória-órajel szempontjából be kell érni 1650 MHz-cel, így a memória-sávszélesség az elődhöz képest 17 GB/s-ról 13,2 GB/s-ra csökkent
Elszálltak a fogyasztással, vagy mi a gond? Nem lesz gond belőle?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) bteebi válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


bteebi
veterán

Ez a része tényleg nem hangzik túl jól. Mondjuk ha TDP/fogyasztásbeli probléma lenne, akkor én inkább a processzormagok órajeléből vennék vissza. Valószínűleg azonban az lehet, hogy a CPU órajelének csökkentése nagyobb lassulást okozna, mint a memória-sávszélesség mérséklése.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) Jim Tonic válasza bteebi (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ja, csak a GPU pl. elég "memóriaéhes" tud lenni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) tjb007


tjb007
nagyúr

Biztosan MP4 ?
Csak azért, mert az RK3288-ban lévő szintén MP4-es szintén Mali-T760 a 600MHz-es órajelével körülbelül az 5433-ban lévő Mali-T760 teljesítményének a felét hozzá, szóval ezzel valami nem kerek (a 74 százalékos teljesítményjavulással együtt).

(#8) Abu85 válasza tjb007 (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha 74%-kal mondják gyorsabbnak, akkor annak kell lennie. Az MP8 már két és félszer gyorsabb a 628MP6-nál.

Az teljesen mindegy, hogy kinél mennyit tud ugyanaz a hardver. A szoftveren sok múlik. A Samsung Android optimalizálásai egészen extrém különbségeket eredményezhetnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) vicze válasza Abu85 (#3) üzenetére


vicze
félisten

OK, akkor vegyük figyelembe ezt is. Ha megnézzük a csodás driver overhead testet(offscreent írom mindenre), akkor ott a 5433 több mint 50% előnyben van (tehát az SW neki kedvez!). Nézve a szintetikus teszteket, egyikben pontosan ennyi az előnye, a másikban meg 10%, ALU tesztnél 20%. Tehát 50% előnyt kap a 5433 és még mindig alig tud előrébb kerülni. Nézzük a GFlops-ot T628 gyári adat 122, T760 34GFlops@700Mhz 4maggal az 136.
Én továbbra is keresem a 74%-ot...

[ Szerkesztve ]

(#10) Abu85 válasza vicze (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 760-nál egy shadernek kétszer több vektormotorja van, mint a 620-as MP6 Malinál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) vicze válasza Abu85 (#10) üzenetére


vicze
félisten

Én a gyári adatokat vettem. :) Ahhoz már lusta voltam, hogy kiszorozgassam.

(#12) DemonDani válasza tjb007 (#7) üzenetére


DemonDani
addikt

Nem az lesz.

Inkább az érdekelne, hogy akkor most tényleg van e olyan Galaxy Note 4, amiben már ez van, mert én ezt nagyon gyanúsnak érzem, hiába irkálják.

A Samsung, aki nem emel ki egy ilyen erényt... Aha. :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#13) Dare2Live válasza Abu85 (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A Samsung Android optimalizálásai egészen extrém különbségeket eredményezhetnek."

kb minden lagnak a fő oka. Amint felrak az ember egy CMet hirtelen mindha új telefonja lenne az embernek. kb ezért nem szabad semmit venni amiben exynos van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) tjb007 válasza DemonDani (#12) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szerintem sem.

Egyiptomban és Dubaiban például már lehet kapni az Exynos 7-tel szerelt változatot.

[ Szerkesztve ]

(#15) vicze válasza tjb007 (#14) üzenetére


vicze
félisten

Na azért olyan messzire nem kell menni szerencsére. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) tjb007 válasza vicze (#15) üzenetére


tjb007
nagyúr

Most, hogy így írtad körülnéztem itthon is, és valóban elég sok nem sufnigéesem helyen lehet már kapni ezt a változatot.

(#17) vicze válasza tjb007 (#16) üzenetére


vicze
félisten

Amit linkeltem az ha minden igaz Samsung Store-ból származik. :) Szóval ők is Exynosost kaptak.

(#18) namaste válasza Abu85 (#10) üzenetére


namaste
tag

A T760 és a T620 egy-egy shader magjában ugyanannyi A-pipe van.

(#19) Abu85 válasza namaste (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. A T620 esetében két vektormotor, míg a T760 esetben négy vektormotor van egy shaderben.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) namaste válasza Abu85 (#19) üzenetére


namaste
tag

A Mali-T760 MP16 326.4 GFLOPS @ 600 MHz. Hogy jön ki a 326.4 GFLOPS érték?

(#21) namaste válasza namaste (#20) üzenetére


namaste
tag

16 cores * 2 ALUs * 17 FLOPs/clk * 600 MHz = 326.4 GFLOPS

A Mali-T658 és a Mali-T678-ban van 4 ALU egy magban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.