Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Blyan válasza Kasya (#100) üzenetére


Blyan
félisten

Az M9 tényleg kevesebbet zárogat be. Legalább is pár ilyen videóban ez látszott.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#102) no more válasza Kasya (#100) üzenetére


no more
addikt

HTC-n nincs memóriakezelési bug. Ez tény. Ők többnyire bele szoktak nyúlni a rendszerbe és kijavítják, amit tudnak. Nem Samsung, hogy még csak most jött ki az 5.1, de már az Edge-re felgányolták. :D

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#103) Halkow.


Halkow.
senior tag

A cikkre vissza térve, nem mi tudatosabb emberek adjuk a vásárlók döntő részét hanem a marketing áldozatok :DDD és ránézésre vásárolo emberek. És azt hogy melegszik honnan tudnák? talán a CNN-ből?

szóval sokan azt se tudják mi az a processzor, ram, Android, és abban a tévhitben ének minél több nagyobb egy adott dolog a telefonban annál jobb....

mellesleg minek vegyenek 2x annyiért m9-et az emberek mikor az m8-is szinte ugyanolyan jó... sőt... khmmm

(#104) Yeffy válasza Dr.Anonymus (#98) üzenetére


Yeffy
veterán

megnézem mindenképp, lehet, hogy akkor az m9-et m8s-re változtatom. de az s6 még mindig bejön elsődlegesen, mégha ez a hülye hiba fenn is áll. szerintem egy bugfix-el orvosolni fogják a problémát. csak az a rühes akku :((( ami ráadásul most már nem is cserélhető :W

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#105) Blyan válasza Halkow. (#103) üzenetére


Blyan
félisten

Honnan? Szerinted az általános jellegű oldalak nem írnak tapasztalatokat, teszteket?
Hazai példa, az Index és az Origo a leggyakrabban látogatott online portálok, még ott is vannak ilyen jellegű tesztek.

A boltban lévő alkalmazottakról nem is beszélve. "Ezt ne vegye, a tesztek szerint melegszik. De itt van pl a Samsung Galaxy S6, hát arról mindenki ódákat zeng. "

:K

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#106) Blyan válasza Yeffy (#104) üzenetére


Blyan
félisten

M9 átlag üzemideje rosszabb, mint az S6-é. Ahogy az M8-nál is. Szóval ne feltétlenül az akkumulátorméretből indulj ki...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#107) #06658560 válasza azopi74 (#99) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tortaformában, nem tepsiben. Vagy a piskótát utólag vágjuk formára.

(#108) Dr.Anonymus válasza Yeffy (#104) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

egyébként az m9 multitaskingban nem rossz, veri az S6-ot, és az iPhone6ot is
ebből a tesztből én azt veszem le, hogy aki s6-ot vesz az megint totál beragad majd pár nap használat után
hiszen 3 giga ramnál nem nagyon zárogat be semmit az ember :U
szóval a htc megint kevésbé lesz lag parádé pár hónap használat után mint az aktuális csúcs samu

(#109) s3nsitivity válasza Kasya (#100) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nem tudom tudjátok-e, hogy miért van már a bootnál a 'powered by Android' felirat.

A Samsung és a HTC 'sara'. Mind a ketten annyira újra írták az egészet, hogy azt mondta a gugli, hogy elég volt, valami mutassa azt is, hogy mi ez. Ez lett a splash screen ami nem szól bele a nyílt liszenszbe de mégis ott van.

Ezzel arra akarok célozni, hogy mivel mind a kettő egy fork ezért simán megeshet, hogy a HTC javította a sajátjában míg pl a Samu jobban elcseszte. (feltételezés, egyiket se fogtam még kezembe)

De az én 1+1 em már 5.0.2 Euphora OS-en se játszotta a memory leak problémát, sőt az N5-ömön is csak a gyári rendszer játszotta többnyire.

Cikkhez,
Az, hogy a Qualcomm ennyire nem up2date idén az azért elég erősen közre játszik az eladásokban. :(
Viszont inkább a kamera 'gyengesége' és a design nem nagy változtatása a mérvadó szvsz.
A HTC sose ment rá a nagy reklámozásra, mindig egyedi volt, most meg nem sokat változtattak és ez látszik is, nem ismerik fel a készüléket sokan.

Viszont szvsz egy nagyon pofás darab lett. Ami hibája az tényleg csak a SoC. Több hő, nagyobb aksi fogyasztás. Kamerában simán elfogadható, design szerintem szép mint mindig. Kijelző tökéletes, front facer speaker pipa. Alu ház, HTC Sense. Ha bele raknánk egy Exynos-t nem lenne kérdéses ,hogy ütne mindent. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#110) BenHans válasza s3nsitivity (#109) üzenetére


BenHans
addikt

+1

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#111) Csapoati válasza s3nsitivity (#109) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igazából talán az a baj, hogy nem nagyon készteti semmi az M7-M8 tulajokat a váltásra. Vagy rosszul látom?

#107: Bezony, a tortasütő nem tepsi.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#112) Bilux válasza s3nsitivity (#109) üzenetére


Bilux
veterán

Mi nem up to date? Tényleges 3d alatt jobban teljesít a snapi 810 mint az exynos. pl gfxbench onscreen alatt.
Általános felhasználásra már a snapi 600 is sok...
Az antutu már rég nem mond semmit a teljesítményről. Meizu mx 4 a mai napig a listavezető holott 3d alatt nem a legerősebb.

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#113) Bilux


Bilux
veterán

itt a táblázat s6 vs lg g flex2 nem htc m9 de a chipset ugyanaz.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#114) s3nsitivity válasza Bilux (#112) üzenetére


s3nsitivity
addikt

A big.LITTLE architektúra úgymond visszalépés a krait után. A 20 nm szintén nem elegendő hozzá.
Majd jövőre a Cryo.

A GPU kb ugyan azt a szintet hozza. Viszont a melegedés és a hő elvezetés meg nem oldottsága visszavesz az értőkéből.
Főleg, hogy idén még nem állt készen a Qualcomm a 64 bitre.

Kinek mi az általános felhasználás? Ez nem triviális.
Nekem pl már kevés volt, a 801 viszont már elengedő. De az időtállóság szempontjából viszont közel sem mindegy.
Na meg a 64 bites SoC lehetővé teszi a 64 bites rendszert is.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#115) Bilux válasza s3nsitivity (#114) üzenetére


Bilux
veterán

A big.LITTLE architektúra úgymond visszalépés a krait után.
Ezt mond a Samsungnak amit annyira istenítenek egyesek. 2 éve ezzel birkózik a Samsung exynos sorozatával. S4-gyel vagy note 3-mal kezdte.
Most annyi az előnye, hogy kisebb csíkszélességgel gyártják le.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#116) s3nsitivity válasza Bilux (#115) üzenetére


s3nsitivity
addikt

És nyertek is vele.
De igen, visszalépés. Mert a krait sokkal fejlettebb, nem hiába dolgozik a Qualcomm ismét a sajátján.
Idén le kellett tenni valamit ami 64 bit. Ez lett belőle. Közel se a legjobb és közel se ezt várja tőlük az ember.

Nem véletlen volt eddig a béka segge alatt az Exynos

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#117) Bilux válasza s3nsitivity (#114) üzenetére


Bilux
veterán

Pc vonal. Erős PC mihez kell? Átlagos júzernek játékra. Erős telefon minek kell? Kódolni dekódolni autocad-et nem telefonon futtatunk. Az hogy az android olyan amilyen és kell alá a sok memória illetve erőforrás, hogy viszonylag gördülékeny legyen az a gyártók sara. A mai felső kategória már rég felesleges egy átlagos embernek csak magamutogatás. Itt a fórumon is sokszor látom hogy elsők között megveszi a legdrágább androidos telefont de van neki 2 napi készenléte 1 óra képernyője meg átvált 2g-re mert az kevesebbet eszik.. :U

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#118) s3nsitivity válasza Bilux (#117) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Szerintem ne általánosíts.
Lehet nem sokan vannak akik ténylegesen kihasználják de vannak.
És nem nevezném rossznak az android energia igényét mert legalább rendesen kihasználja. Nem úgy mint az iOS pl.

De ha PC. Nem játszok de egyszerre van, hogy 3 virtuális gép is fut, ergo kell a teljesítmény.

Telefonom se nagyon játszik de minden mész ott végzek és szükségem van a teljesítményre.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#119) Cathulhu válasza s3nsitivity (#116) üzenetére


Cathulhu
addikt

Szerintem te kevered a dolgokat. A big-LITTLE az egy "módszer" ahol n db kisebb teljesítményű és m db nagyobb teljesítményű mag dolgozik vagy felváltva vagy együtt az optimális energia gazdálkodás reményében. A magok szélsőséges esetben lehetnek akár egyformák is (ld 2x4 db A53). A Qualcomm akár előállhatna saját implementációval is Krait magokkal. Amikre te gondolsz valószínűleg, az a Cortex széria, de ott sem egyértelmű mindig a qualcomm elsőbbség, pl A8 érában kb fej-fej mellett, A9 korában viszont a Cortex bucira verte az aktuális Snapdragont, aztán jött pár jó qualcomm generáció, de a 801, 805 sem kiemelkedő már, az új meg sehogy sem áll, arról nyilatkozni sem igen lehet.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#120) Yeffy válasza Blyan (#106) üzenetére


Yeffy
veterán

igen? hát, gondolom a készenlétre értették, mert ha pl nekiállok használni a gps-t, vagy neteznék aktívan, telóznék, szoval power userként használnám, nem hiszem, h tovább bírná, mint a htc-k

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#121) s3nsitivity válasza Cathulhu (#119) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Szerintem meg nem értetted meg a mondókám lényegét :N

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#122) Blyan válasza Yeffy (#120) üzenetére


Blyan
félisten

Én nem tudom...



[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#123) sz.balazs.95 válasza Blyan (#122) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A Samsung csak benchmarkokra optimalizál, azért van ez!!4!44négy ;] :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#124) Blyan válasza sz.balazs.95 (#123) üzenetére


Blyan
félisten

Battery bencsmárkra? :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#125) Feherfy válasza Csapoati (#111) üzenetére


Feherfy
tag

Én még mai napig a szeretett One X-emet nyúzom, de ha váltásra is kerülne a sor, kétszer is meggondolnám az M9 vételét, és ebben nagy szerepe van a túlmelegedésnek.

(#126) Blyan válasza Feherfy (#125) üzenetére


Blyan
félisten

Pedig már eléggé megszoktad, nem?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#127) no more válasza Blyan (#126) üzenetére


no more
addikt

:DD ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#128) Feherfy válasza Blyan (#126) üzenetére


Feherfy
tag

Tény, hogy ez is melegedik. Zavar is. Ezért nem vennék még egyszer jelentősen melegedő készüléket.
Ettől eltekintve mai napig nagyon jó kis telefon, ha az embernek nem létszükséglete hogy 4K-ban videózza a részeg haverjait. :)

(#129) no more válasza Feherfy (#128) üzenetére


no more
addikt

Minden telefon melegszik...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#130) Feherfy válasza no more (#129) üzenetére


Feherfy
tag

Ezzel újdonságot nem mondtál. :DD
Írtam is, hogy "jelentősen" melegedő készüléket.

(#131) Blyan válasza Feherfy (#130) üzenetére


Blyan
félisten

Alapvetően az M9 csak akkor melegszik jelentősebben, ha bekapcsolod a magok teljes órajelen futását.
Amúgy nem hiszem, hogy gondod lenne vele.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#132) no more válasza Feherfy (#130) üzenetére


no more
addikt

Akkor műanyag házasat válassz, ott kevésbé veszed észre (gondolom). Ismerősöm mondta, hogy az ő iphone6-ja is pl. játék közben durván meleg tud lenni, ezért nem is játszik rajta. Nyáron az én M7-em 3/4 - 1 órás navi után pl. szinte már éget, olyan forró. :D És ez csak egy Snapi600, ami bár teljesen megfelelő (nekem), közelében nincs a mostani telefonok teljesítményének.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#133) Xaels


Xaels
félisten

[link] és akkor jönnek még az ilyenek pluszban. Nem mintha számítana.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#134) Blyan válasza Xaels (#133) üzenetére


Blyan
félisten

Miért a Samsung meg nem minden S6-ban használja ugyanazt a kameraszenzort. :D

Gondolom volt egy kis beszállítói probléma.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#135) Xaels válasza Blyan (#134) üzenetére


Xaels
félisten

Én nem foglalkozom a Samsunggal, felőlem ők úgy verhetik át a vásárlóikat ahogy akarják nem az én dolgom. Viszont ha már annyi energiát feccöltem anno a HTC telefonokra és szeretem a márkát azért foglalkozom velük. Lehet egyeseknek nem tetszik, hogy mostanában sokszor megfogalmazom a negatív kritikámat, de muszáj ledobni a szemellenzőt és néha megpróbálni objektívnek is lenni. Itt ez a hír csak egy újabb szeg a koporsóba, igaz az emberek nem tudnák megmondani milyen üveg van a kijelzőjük előtt de itt is működik a számokkal való kábítás, ha nem a "legújabb akkor biztos szar".

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#136) Blyan válasza Xaels (#135) üzenetére


Blyan
félisten

Engem nem zavar a negatív kritika, de szerintem ilyesmi sokkal sűrűbben fordul elő, mint amennyi napvilágra kerül belőlük.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#137) Feherfy válasza Blyan (#131) üzenetére


Feherfy
tag

illetve #132:

Én eredetileg arra reagáltam, hogy egy M7 vagy M8 tulajnak nem sok olyan innováció, és újítás van amiért rögtön le kellene cserélnie M9-re, viszont egy régebbi HTC márkahű tulajnak elrettentő lehet az "úristen mennyire túlmelegedik" ellen kampány.
Tisztában vagyok vele, hogy minden telefon tud intenzív használat során "szép" melegedést produkálni. Viszont mint a G3 esetében is, szinte az összes tesztnél és kritikánál bazi nagy fekete pont a túlzott melegedés. Embere válogatja, hogy ezzel ki képes kompromisszumot kötni, és ki nem.
Én személy szerint jelenleg egy kevésbé "erős", de jól optimalizált processzor-rendszer mellé tenném le a voksomat (pl. G4), minthogy átlagos használat mellett megsüsse a kezemet, és laggoljon.
Sajnos egyiket sem fogtam még a kezemben, így nem vagyok biztos benne hogy a marketing szöveg igaz-e.

(#138) Yeffy válasza Blyan (#122) üzenetére


Yeffy
veterán

hmm... igaz edge, abban egy hajszálnyit erősebb az akku, de érdekes

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#139) jacis válasza Blyan (#122) üzenetére


jacis
nagyúr

De gyengék az LG akkuban :(

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#140) Blyan


Blyan
félisten

Érdekes heat teszt, de a lényeg azért eléggé látszik.... [link]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#141) sz.balazs.95 válasza Blyan (#140) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Tehát a legmelegebb az M9, de a burkolatán ez kevésbé érződik?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#142) Blyan válasza sz.balazs.95 (#141) üzenetére


Blyan
félisten

Az üvegnél talán, de a hátuljáról nem ezt mondta.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#143) sz.balazs.95 válasza Blyan (#142) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

érdekes, mert pl. a Z10-em általában az üvegnél szokott igen meleg lenni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#144) s3nsitivity válasza sz.balazs.95 (#143) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Azért a belső felépítés igen közre játszik.. Bár az alu telefonoknál jóformán mindegy.. Meleg lesz az mindenképp, már csak a hővezetése miatt is.. :(

Emlékszek amikor az M7-em majdnem földhöz vágtam amikor megfogtam olyan meleg volt egy forró nyári 4G dús napon :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#145) robit74 válasza Feherfy (#137) üzenetére


robit74
tag

Hidd el, hogy M7- ről megéri váltani. A melegedés szerintem meg túl van lihegve. Nálam kb. déltől van egy ilyen vas és azóta rendesen nyomogattam, de nincsenek égési sérüléseim, pedig nem teflonkesztyűben használom.
Aki a melegedés témán pörög, szeintem nagy valószinűséggel sohasem akart venni HTC-t.

(#146) Halkow. válasza Blyan (#105) üzenetére


Halkow.
senior tag

Ez is igaz :)

(#147) no more válasza robit74 (#145) üzenetére


no more
addikt

+1

És a legviccesebb, hogy azok szidják rendszeresen az M9-et, akiknek amúgy is valami alsókategóriás telefonjuk van, szóval rohadtul le*arják, hogy milyen egy csúcstelefon, mert nincs rá igényük. De legalább az M9 topic is tele van sz*rva a sok hülyeséggel.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.