Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Isten ments hogy jelentkezni akarjak, még a régi gportal-os oldalamon sem tudtam még hátteret sem választani, csak azt akarom kérdezni hogy:

LESZ ÚJ PH!?

Amúgy: Tildy! Meló van! :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#2) D1Rect válasza gamerkiller (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Az utóbbi időben elég sok fejlesztés megy, nem meglepi. :)

(#3) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sok dolog miatt elvállalnám, de van a listában 1-2 pont, ami nem megy.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Szóval ne jelentkezzek, ha nem tudom elhagyni a családom, a barátaim, barátnőm. Kár :/

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#5) stevve válasza Inv1sus (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

Eh, ha ez ASP vonalon menne... :DDD de így sajnos ki kell hagynom.

Előre is grat a szerencsésnek - ha lesz ilyen! :C

(#6) Parci válasza gamerkiller (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(mindig lesz "új ph", folyamatosan van meló, persze)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) philoxenia válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam esetleg egy-két pont van ami menne, úgyhogy sokkal beljebb vagy.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) samprass válasza Parci (#6) üzenetére


samprass
tag

Oszinten, eleg durva az elvaras-lista. Meg a legvalogatosabb multinal sem lehet ilyet tapasztalni (Google...). Csak egy kerdes maradt: (rendesen) meg is fizeti(te)k a csicska-zombi-droid allast? :))

-= VAHH =-

(#9) kételkedem


kételkedem
addikt

Elriasztanod nem sikerült! :N

Bár nem tudom, mit jelentenek az alábbi rövidítések: PHP5, HTML, CSS és JS de Comenius Logoban már tudok négyzetet rajzolni! :K

Mivel Te és Panther elég alaposan ismeritek a témát, egy este alatt biztosan el tudjátok nekem magyarázni. :U

Nem végeztem a BME-n, mivel nem is jártam oda soha, elmúltam 14 és anya nem mondja meg, hogy mikor feküdjek le. :N

Tudom, hogy én vagyok az ideális jelölt! Kedvező elbírálásotokban bizva, maradok tisztelettel!

-------------------

Nektek sok sikert az új fejlesztő megtalálásához, neki kitartást az új melójához! :R

-------------------

ps: tildy gyere haza!

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#10) stevve válasza samprass (#8) üzenetére


stevve
nagyúr

Azért sok helyen kérnek olyanokat, amik eleve vagy ütik egymást vagy már polihisztor kategória. Parciék csak pontosan tudják mit akarnak. Legalább valaki világosan fogalmaz az elvárásokról. :)

(#11) Kumite


Kumite
aktív tag

Csak kivancsisagbol:

Mi baj a BMEsekkel?

(#12) hibavissza


hibavissza
veterán

Aki ezt bevállalja az egy balek. Szal keresnek egy fiatal, de tapasztalt, család és magánéletmentes hülyét, aki dolgozik helyettük (mert már nem bírják)....természetesen gombokért :DDD Erről ez jut eszembe...bár amíg van lószar, lesz légy is....ez a mai munkaerőpiac.
Fogadni mernék, hogy számlaképesnek is kell lennie. :DDD :DDD :C

(#13) Szoszibá


Szoszibá
tag

Ennek a kívánalomnak élő ember nem felel meg...
Kicsit magasra teszik a lécet! Nem kicsit! Ez már komolytalan. Vagy csak azért írják, hogy fényezzék magukat, hogy mennyi munkájuk van. Akinek nem inge...

Most jöhetnek a sértegető kommentek, de én ezt így gondolom!

(#14) Parci válasza samprass (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

őszinte leszek: nekünk pontosan egy megfelelő ember kéne. nem 20 olyan, aki majdnem jó. "jó" alatt itt azt értem, amilyen típusú munkáról szó van, és az arra ideális ember. azért nem barátságos a kiírás, mert nem azt szeretném, hogy millió levelet kapjunk, hanem azt, hogy mindenki gyakoroljon önkritikát, és tényleg csak olyan írjon, akinek nem iszonyú idegen az a pár dolog, amit odaírtunk (nyilván szigorúan túlzó a kiírás, de érzékeltetni akartuk az arányokat).

a fizuról egyelőre (sőt, egyáltalán) nem szeretnék publikusan beszélni, ha lesz olyan ember, akit egyáltalán érdekel a meló és elég jó is, vele megbeszéljük.

és senkinek sem akartam a lelkivilágába gázolni (!), mindössze szeretnék mindenkit és magunkat is megkímélni pár felesleges körtől.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Hejjesirássi probélmámom nincsensenem, éss porgrammosztam mrá bézik njelven.

10 goto 20
20 goto 10

Porgrammom lyól müdökik ma iss.

Kelek?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

A PH fórum barna színe megmarad?

Harrrr!!!!

(#17) Parci válasza Szoszibá (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt a vonalat szeretném, ha lezárnák ebben a topikban. azt is lehet, h mézesmázos mosolygó arcot vágok, fél évig interjúztatok és tornásztatok 30 embert, hónapokon át betanítunk valakit, és aztán derül ki, hogy ő bizony nem szokott gép előtt lenni csak 10 és 5 óra között.

azt gondolom, hogy aki kellően felnőtt és értelmes, érti, h mi a munka lényege. igyekeztem minden extrémitást odaírni, pont azért, hogy el tudja mindenki helyezni az egészet valahol.

és mégegy dolog: tényleg keresünk valakit, fontos ez nekünk, úgyhogy arra kérek mindenkit, hogy aki nem jelentkezik (de legalábbis nem komoly aspiráns), ne írjon a topikba. senkit sem szeretnék megbántani, azért kérem ezt, hogy a topik áttekinthető és tiszta maradjon. nem használ neki, ha lesz benne 500 hsz, h ki mindenki miért NEM jelentkezik, vagy miért van felháborodva a követelményeken.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) Endreas válasza Parci (#6) üzenetére


Endreas
tag

Teljesen egyetértek a követelményekkel!

Csak azt nem értem miért nem írtad oda hogy "hajnali 1-kor ha rád msn-ezek - és éhes vagyok akkor hozol pizzát.." :DDD

Nyugodtan lehet jelentkezni családosnak is, feleségem jó pénzért vigyáz napközben e TE gyerkőcödre is.. :C

Kérdezz.

(#19) Parci válasza hibavissza (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

13-15 főállású ember dolgozik a ph-nál. tehát nem gombokért. de talán ezt a vonalat is zárjuk le. igen, olyasvalakit keresünk, aki ezzel (= ph, ezt azért ne felejtsük) együtt él... mert hogy mi is mind ezt tesszük.

elfogadom, ha valakinek ez nem megfelelő. mi viszont nem zsoldoskatonát keresünk.

ennyi, nincs ezzel gond, a világ összes nőjének sem kell szerelmesnek lennie beléd, szerintem nem akadnál ki, hogy "de mi az, hogy szóba sem jöhetek nála?!". elég, ha egy nőt találsz (egy nő megtalál), akivel összeilletek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) eziskamu


eziskamu
addikt

A listából már csak annyi hiányzik, hogy az adatbázis rendszer motorját is (nem a riost, hanem magát az Oracle-t) meg kell írni assemblyben, de úgy hogy egy C64 is elbírja tárbővítővel ;] .
Erről a 24-órás készenlétről a vietnámi taxisok jutottak eszembe a Taxi 1-ből. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

OFF: tyűűű, a feladatokat sem igazán értem :DD :)) de nem is ez a kenyerem.

Arra azért kiváncsi lenék h hogy fizet egy olyan munka ami kvázi egész nap meló, és azért elég jól kell szakmailag érteni több szoftverhez is. vszleg diplomás vagy
"kockának született"

anyakönyv a minimum és ha ezt nézem akkor minimum 220-250 nettó + juttatás, de az még kevés is mert hát 1 kor is legyél kéznél meg este is, meg ünnepnapon is, és még kötelezd is el magad (de nem 1-2 évre ám!).

mindenesetre továbbdobom egy infós barátomnak :R

11: a BME-sekkel? ÁÁÁ semmi..... ;]

[ Szerkesztve ]

(#22) grabber válasza eziskamu (#20) üzenetére


grabber
addikt

Különböztess meg két Vietnámit az msn-en mögül :DDD

Parci: Majd jeleznéd(ha szabad persze),hogy jelentkeztek-e már az álláshírdetésre?Komoly érdeklődőre gondolok.Mert kicsit nagy az elvárás és nem tudom,hogy van-e ilyen képzettségű ember szabadon,bár válság idején elég sok előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#23) eXodus válasza hejesírásó (#21) üzenetére


eXodus
őstag

Sok melónál elvárják az IT iparban h munkaidő után is elérhető legyen az ember...
(Bár az ilyennél köntörfalazás nélkül megmondják h menynit keres/het.)

(#24) Panther válasza Kumite (#11) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem hiszem hogy kifejezetten a BME-vel baja lenne Parcinak, elvégre én is ott végeztem. :) A lényeg inkább a mondat további része.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#25) Ren Hoek válasza Kumite (#11) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Csak kivancsisagbol:
Mi baj a BMEsekkel?

Nem a BME-sekkel van a baj, hanem a mentalitással. Hogy azt hiszik sokan, hogy végigszopják az integrálós deriválós f****-t meg kapnak egy BME-s BsC mérnökinfó diplomát, és akkor őnekik automatikusan jár az állás. (Nem csak BME-re vonatkozik)

Nem ez nem így van, elhivatottnak kell lenni, és milliónyi kódot írni magadtól, sok nyelvet megtanulni, keverve használni őket. Elveket érteni, átlátni, és olyan technikákat használni amiket évek alatt lehet csak elsajátítani.

Megeshet, hogy egy fanatikus 18-20 éves programozó, aki nem is végez egyetemet, ellenben már 14 éves kora óta fanatikusan keni vágja a kódot, 1000 éve weblapokat gyárt - sokkal többet ér mint egy nagyképű egyetemet végzett diplomás, aki nullgyakorlattal akarja csinálni a szakmát...

Az egyetem nem tanít meg semmire, max kijelöli a pályát, hogy hol indulj el.

(#26) stevve válasza eXodus (#23) üzenetére


stevve
nagyúr

"köntörfalazás nélkül megmondják h menynit keres/het."

:( Főleg, ha az ember egy fejvadász céggel kerül először kapcsolatba, akkor mg a cégről se tudhatsz meg semmit. Majd ha tetszettél nekik. A fizetésmegjelölést is a munkakereső adja meg először... gerinctelen hozzáállás. Sok olyan ország van tőlünk Nyugatra, ahol ilyet el se lehetne képzelni álláshirdetésnél, hogy nincs ott a fizetés+juttatás, ha van.

Jelen "álláshirdetésre" ez nem vonatkozik, jogosan. Gondolom testre lesz szabva mindkét oldalon a fizu.

Ren Hoek:
Szerintem ne menjünk bele ebbe... az egy dolog, hogy az egyetemista hogy jön ki 0 tapasztalattal, na de mit várnak el a munkaadók manapság? 0 invesztálással, betanítással egy robotot akarnak éhbérért... enyhén dühítő. :((( de mondom, szerintem a magyar álláspiac nem a fórum témája.

[ Szerkesztve ]

(#27) Goose-T válasza Parci (#17) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor írnék valami konstruktívat is. Adatbázis-tervezésben és fejlesztésben elég penge vagyok, a programozás sem hoz zavarba. Ha én el szeretném vállalni ezt az állást, akkor 2-3 hónap alatt meg tudnám úgy tanulni a PHP5/HTML/CSS/JS dolgokat, hogy nem vennétek észre a kezdő mivoltomat. Bő hat éve vagyok a szakmában, sok tapasztalat van a hátam mögött, sosem voltak munkahely-gondjaim. Az itt leírt munkát biztos, hogy nem vállalnám el havi bruttó 700000HUF alatt. Csak hogy némi irányadással szolgáljak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#28) hibavissza válasza eziskamu (#20) üzenetére


hibavissza
veterán

Nyilvánvaló, hogy ezek totál amatőrök, mivel a fenti feltételrendszerrel jó esetben is 3 évig fog neki dolgozni a droid. Meg ez a duma... "fél év míg megérted"...valami ilyesmi...elég műkedvelő szaguk van. Nem tudom mire számítanak, de szerintem maguk sem tudják mit (kit) akarnak, csak óccsó legyen és tugggyon mindent :DDD :DDD
Meg a topik tisztasága....vááááá :C

(#29) Ren Hoek válasza hibavissza (#28) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Más kódját megérteni tudod mit jelent? ... Szerintem nagyon nem ;)

(Sokszor lehet egyszerűbb újraírni az egészet, mert annyira más a kód, főleg kommentek nélkül... úbakker... Egy ismerősöm kórházi szoftvert vett át... kommentek nélkül, megérteni = halál)

[ Szerkesztve ]

(#30) szabage válasza Goose-T (#27) üzenetére


szabage
tag

+1 az utolsó mondatokra

(#31) Ren Hoek válasza stevve (#26) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én csak arra reagáltam, hogy mit akarnak pontosan PH!-ék... és aki értette az iróniát a mondatban, annak leesett, hogy "nem a diploma számít, hanem a tudás" gyakorlatilag ennyi a lényege.

(#32) stevve válasza Ren Hoek (#31) üzenetére


stevve
nagyúr

Értem. :)

(#33) Parci válasza Ren Hoek (#25) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi. disznó dolog, de: én 15 évesen belebuzultam az assembly-be, éveken át operációs rendszer kernelt írtam, több megabájtnyi forrásom volt már (dos/4gw volt a menő akkor, ha még vki emlékszik -- no, ez is egy ilyen protected mode 32 bites kernel volt). sosenem lett belőle semmi, de később jött a DOSidle és a MAthlon, ezek már megjelentek, majd jött a PH!.

emberek: nem arról van szó természetesen, h alvás nélkül non-stop 24/7-ben kell csinálni ezt a munkát. arról van szó viszont, h ez nem egy olyan munka, amit le lehet szarni este 5-6 után. ha helyzet van, leáll a szerver, azonnal kell megoldás, nem holnap munkaidőben. ha valami bug van, meg kell oldani. erre mondom: saját gyereknek kell tekinteni. nem bérmunka, nem zsoldosmunka.

mi mind együtt élünk a ph-val, és olyasvalakit keresünk, aki csatlakozik hozzánk. nem tudom máshogy fogalmazni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) stevve válasza Parci (#33) üzenetére


stevve
nagyúr

"ha helyzet van, leáll a szerver, azonnal kell megoldás, nem holnap munkaidőben."

Ez minden programozós munkában benne van. Aki benne van, szerintem értette is a dolgot. :K

Ez a több megabájt kód nekem nagyon tetszik. :D .NET alatt nem nehéz többszörösen összehozni, ha valaki nem csak mórickázik. Ennyit fejlődött a technika, na. :P

[ Szerkesztve ]

(#35) eXodus válasza stevve (#26) üzenetére


eXodus
őstag

Itt most nem kezdőt keresnek. Tisztán leírták a szigorú követelményeket, aki kicsit is bizonytalan az meg se próbálja. Gondolom ha egy ilyen tapasztalt, nagy tudású emebr odamegy állásinterjúra nem azzal kezdik h "pistike na menyit szeretnél". Mindkét fél tudja h mennyit is ér a tudása. Csak itt a fizetést valahogy úgy képzelik el mint ahogy te is írtad, egy kezdő, kevés gyakorlattal rendelkező emebrnél....mint ahogy #27-ben is írt h kb mennyi lene az annyi...

[ Szerkesztve ]

(#36) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ja, és hogy egy kicsit mást is mondjak:
- nincs odaírva, h hány éves legyél
- nincs odaírva, h milyen diplomád legyen
- nincs odaírva, h hány nyelvet beszélj
- nincs odaírva, h hol lakj
- nincs odaírva, h minden reggel 8-ra be kell járj

és nem véletlenül nincsenek ezek odaírva. csak az számít, hogy a munkát szuperül végezze a delikvens, folyamatosan. semmi más nem számít, és nem számított soha a ph-nál. és ez nem nagyképűség. van ph-s, aki pécsről dolgozik, de van szegedi, sőt, szlovákiai is! ha ez az ára annak, h a legjobb emberekből álljon össze a csapat, vállaljuk. pedig nyilván sok hátránya is van.

csak a ph, a munka számít. például nem szokásunk kitúrni egymást a melóhelyéről, fúrni a másikat a háta mögött, bürokráciázni, beszámolókat készíttetni, rendszeres szerkesztőségi meetingeket megkövetelni stb.

a lényeg, h a ph menjen. ennyi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) Parci válasza grabber (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jelentkezni a feladatok leadásával lehet, szóval csodálkoznék, ha valaki már kész lenne. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38) raczger


raczger
őstag

Nekem csak két kérdésem lenne.
Van-e valami határidő erre a feladatsorra?:)
Parci, a te email címedre kell elküldeni a feladatsor megoldását?

Az elvárások valóban komolyak, de mindenképp igaz az, hogyha valamibe belefog az ember azt nem félvállról kell venni :) (24/7 gép előtt ülésről meg annyit, hogyha hajnali 3-kor leáll a PH! és valami gond adódik egyből elkezd háborogni a nép, hogy micsoda dolog :) )

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#39) Parci válasza Goose-T (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(havi 700e ft bruttót nálunk nem fogsz tudni megkeresni, tehát nem egymást keressük.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) Ren Hoek válasza Parci (#33) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja ez így van. Beleírhattátok volna a követelményekbe, hogy messengeres, 3G -s QWERTY-s telefonnal rendelkezzen, és természetesen tudjon fejben kódolni, és lássa előre a működését - ilyen az állandó készenlét :) Kufirc közben a csaj hátáról is tudjon debuggolni :DD

[ Szerkesztve ]

(#41) stevve válasza eXodus (#35) üzenetére


stevve
nagyúr

szerintem összekeversz valakivel. erre a hirdetésre semmi hasonlót nem írtam, csak a magyar helyzetről, de az meg nem tartozik ide.

(#42) bajuszati válasza Ren Hoek (#25) üzenetére


bajuszati
tag

"Az egyetem nem tanít meg semmire, max. kijelöli a pályát, hogy hol indulj el."

-ezzel egyetértek..mint mérnök :R

(#43) Parci válasza hibavissza (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ne csináld ezt. külön kértelek... (pontosan tudom, h mekkora meló megérteni a kódot, mert egyszer már panther is végigcsinálta az enyémmel... és bizony az sokkal kevesebb/egyszerűbb volt még akkor)

és nem műkedvelők vagyunk, nem játszani akarunk itt a topikban, qrvára kell nekünk egy ember. de csak akkor, ha nem szivatjuk meg egymást vele (tehát megfelelő a munkára, és a munka is megfelelő neki).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

De szívesen dolgoznák a PH-nak/ért, imádom a PH-t csak sajna nem vagyok programozó :O

Megtanulok programozni komolyan mondom a PH-ért mindent! :)

Más meló nincsen a PH-nál? :D

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#45) Parci válasza raczger (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs határidő. mi egy embert keresünk, és fogjuk keresni, amíg meg nem találjuk. a cél-email le van írva a szövegben... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

úgy is fogalmazhattok volna hogy kell egy gépállat :D
egyébként a fizetés lemaradt :Y

(#49) QuippeR válasza Ren Hoek (#31) üzenetére


QuippeR
tag

Na jó, de amit te írtál, az már enyhe túlzás. Gondolom pékből sem csak azt érdemes alkalmazni, aki munkaidőn kívül is a kenyértészták különböző típusaival kísérletezik, 12 éves korától csak a kemencékre tud gondolni, tíz perc alatt elkészíti a földkerekség bármely különleges pékáruját, és ha a hajnali műszakon túl hirtelen délután is ki kell sütni egy szállítmány barnakenyeret, akkor természetesen azonnal rendelkezésre áll, mert úgyis ez a hobbija.

Egyébként a cikket értem, tudom, hogy miről van szó, engem is hívtak már fel fél kettőkor éjszaka, hogy nem megy valami, és most azonnal kéne, a fejlesztői állás sokszor ezzel jár. Remélem, hogy megtalálja a PH! azt a munkatársat, akivel hosszútávon, mindkét fél örömére együtt tudnak működni. Sok sikert kívánok hozzá!

(#50) Ren Hoek válasza QuippeR (#49) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát azért a pékség inkább fizikailag megterhelő dolog a forróságban sütögetni, nemhinném hogy annyira összetett lenne, mint sok nyelven egyszerre több portált fejleszteni, (más megás kódját is) több db-t menedzselni... Ez szerintem enyhén fanatizmust kíván meg, azt pedig csak egy diplomával nem lehet megszerezni. Nem csak dokumentáció írogatás, meg reggel kiadják a rád eső feladatodat a több száz kódolóból, és akkor csináld meg. Itt az egész oldalt át kell látni.

Természetesen amit írtam, az nem zárja ki hogy fanatikus legyél és diplomás. Sőt általában a fanatikusoknak van diplomája is.

(Most megnéztem a feladatokat, bakker, nekem ezek majdnem készen vannak, pont ilyen volt a vizsga nemrég :D - vagyis egész fél évben fejlesztettük, + a vizsgán moddolni kellett) Természetesen én egyelőre alkalmatlan vagyok ilyenre :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.