Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) weiss


weiss
addikt

Meg az is kimaradt, hogy szerettem volna, de a *** WP-re nem lehet ingyen fejleszteni :W

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3) dtracer válasza twollah1976 (#1) üzenetére


dtracer
tag

Szerver oldalival meg még többet. ;)

(#4) ghost364


ghost364
senior tag

A Windows Phonennál elég soknak tűnik az a 40% az appok mennyiségét és minőségét tekintve ;] Én egy basic számológép appot írtam wp-re, de rájöttem, hogy a fejlesztés nem nekem való :D

(#5) dragon1993 válasza weiss (#2) üzenetére


dragon1993
őstag

Dreamsparknál ingyen tudsz kulcsot kérni ha egyetemista vagy. Ha jól tudom IOS-nél se tudsz csak úgy fejleszteni.

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem nagyon lehet mar ujat mutatni az embereknek, igy ertheto a dolog.

(#7) 0xmilan


0xmilan
addikt

A felhasználói felület inkább UI - User Interface.

(#8) Dilikutya válasza weiss (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem baj az. A Google Play is tele a boldog-boldogtalan által feltöltött szarokkal, úgy kell vadászni a normális alkalmazásokra, ha nem konkrét programot keresel, hanem adott célra kell valami. Talán emiatt is van jóval kevesebb app. Tanulóként van lehetőséged ingyen készíteni alkalmazásokat a Windows Store-ba.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) daninet válasza twollah1976 (#1) üzenetére


daninet
veterán

Nem feltétlen asztalival, inkább a specializáció ipari területeken.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10) bijesz


bijesz
aktív tag

Vicces amikor a hobbista és wannabe vagy képzelt profi fejlesztők próbálják magukra vetíteni a cikkben megjelent állításokat. Szerintem a helyzet továbbra is az, hogy bár a mobilos alkalmazásfejlesztés dinamikusan növekvő terület, a desktop fejlesztésre nagyságrendileg nagyobb igény van. Ez kicsit olyan lehet mint amikor a motorizáció elterjedt és csodálták a kétkerekű járművek terjedését. Ez persze csak a a saját szerény véleményem.

(#11) Dexar007


Dexar007
veterán

Meg nem irtam.Hogy kell? ;]

Give me your cum,bull!

(#12) camiIIus válasza twollah1976 (#1) üzenetére


camiIIus
tag

A hangsúly a lehetőségen van. Fizető felhasználót mobilon könnyebb elérni. Akit zavar az api fejlesztése, vagy csak a pénz érdekli az pályát tévesztett.

(#13) TTTotya


TTTotya
senior tag

Akkor ezért van tele a Play sz#rul működő, cserébe nagyon erőforrás igényes alkalmazásokkal :DDD :DDD

(#14) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Aki még sosem írt, ezek szerint vérprofi?

;]

(#15) TTTotya válasza KaiotEch (#14) üzenetére


TTTotya
senior tag

Jogos ;]

(#16) bitblueduck válasza weiss (#2) üzenetére


bitblueduck
senior tag

nem értek hozz, de mi a drága ott? gondolom nem a $19 beugró. windows az ígyis úgyis kell a gépre. teló lehet beruházás de már az is van jó áron. visual studio ha nem express kell hozzá akkor az lehet a könnyfakasztó.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#17) derive válasza bijesz (#10) üzenetére


derive
senior tag

A mobilapp fejlesztes nagyobb kockazattal jar,mint a vallalati fejlesztesek, cross platform fejlesztesnek meg ott a web.
A nepnek szant mobilappok kulcsa a design, lehet barmi gany kod a fedel alatt, az meg elegge lutri, hogy bejon-e vmi ujitas. Emellett kockazatos is, mert ha valaki ir egy hasznos, ertelmes appot, masnapra 5 kinai es 8 indiai app kinal gyanusan hasonlo szolgaltatast, csak epp ok nemi marketingbudzsevel berittyentenek napi 50 000 fake letoltest.

@bitblueduck: Az MS nagyobb jutalekokat von le, mint az alma vagy a kugli es rakenyszerit az o szolgaltatasainak hasznalatara is.

[ Szerkesztve ]

(#18) Suker10


Suker10
aktív tag

Nincs ebben semmi meglepő. :U

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#19) tecsu válasza derive (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Pontosan.

Ez a legfőbb ok:
"Ha valaki ir egy hasznos, ertelmes appot, masnapra 5 kinai es 8 indiai app kinal gyanusan hasonlo szolgaltatast."

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#20) Kékes525


Kékes525
félisten

Miért írjanak? Pár dollárnál többet nem igazán kérhetnek érte. Azért pedig nem éri meg. Habár már elég sok az okos telefon. Sok kicsi sokra megy. lehet hogy hamarosan változni fog a helyzet e téren.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) Béééla válasza Kékes525 (#20) üzenetére


Béééla
őstag

Viszont az 1-2 dolláros áron megveszik pár millióan, ha nem csak üzbégül adod ki az alkalmazást.

A WP fejlesztés meg tényleg elég pénzigényes folyamat az androidhoz képest.

Bélabá

(#22) Kékes525 válasza Béééla (#21) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ezért írtam, hogy sok kicsi sokra megy.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) copass válasza Béééla (#21) üzenetére


copass
veterán

bizony, bizony. flepibörd a legjobb példa. eszetlen pénzt szakított vele.
pedig azért egy negyedórás ujjgyakorlat, de max 1 nap.
https://www.youtube.com/watch?v=bV3joOueucg
nem titok ez, ügyes garázsprogramozók is kezdenek egy a nagy tömeg által fogyasztható alkalmazással, aztán amikor már van tőke lehet nagyban játszani.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#24) MongolZ válasza weiss (#2) üzenetére


MongolZ
addikt

Régebben 20$ volt az éves licensz, az sem volt sok, most meg már ingyenes.

(#16) bitblueduck: Express már nem is létezik. Totál ingyenes lett WP-n a szinte mindent tudó, multiplatform VS Community.

(#21) Béééla: De ti most tényleg le vagytok maradva 2-3 évvel, vagy én maradtam le valamiről???

(#20) Kékes525: Abszolút más a célközönség és a felhasználás módja. Asztali progiknál az ember leül, használja. Mobil applikációknál az ember előveszi a zsebéből akármikor, akár 1-2 percre, használja, aztán elteszi. Ezért teljesen másmilyen programok kellenek. Jellemzően jóval egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabban használható, azonnali élményt adó programok.

[ Szerkesztve ]

(#25) Béééla válasza MongolZ (#24) üzenetére


Béééla
őstag

Lemaradva?

Android fejlesztés:
- OS: linux
- IDE: vagy az Eclipse-bundle vagy Android Studio, mindkettő ingyenes
- eszköz: mondjuk meg kell venni
- emu: beépítve
- a Play store opcionális de nagyon erősen ajánlott, egyszer 5-6e HUF

Windows:
- OS: windows - pénz
- IDE: van ugyan community edition (ami egész jó) de fejből nem tudom a korlátozásokat, kis csapatoknak biztos ingyenes még, nagyobbaknak pénzes
- eszköz: ezt is meg kell venni, de legalább kevésbé van harmincmillió fajta eszköz
- emu: Hyper-V kell, tehát Professional Windows, tehát még pénz
- Store: passz, nem tudom most az árakat

Tehát van két plusz tétel, ami szinte mindenképp kell és nem ingyen van. A 99$/év Áruház díj rémlik a WP idejéből, ma nem tudom hogy megy.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#26) MongolZ válasza Béééla (#25) üzenetére


MongolZ
addikt

Kis javítás:

WP:

OS: Win10, azzal ráadásul univerzál appokat is lehet készíteni, ráadásul jobb, hogy ha Dev Previewbe csinálod, ami még ingyenes is.
Store: Ingyenes, de most fejből meg nem mondom, hogy mennyi a sáp/eladás.

Community Edition valóban inkább csak 1/pár főig jó, de mobil platformon egyelőre messze ők a dominánsak. Ráadásul jó ideje ingyenes a Visual Studio Online, amit pl. először nekem marhára meg kellett szoknom, de eszméletlen jó, igaz, én jellemzően egyedül csinálok mindent, és abszolút nem komolyan. A VSO-t leginkább a rendes munkahelyemen használom, oda tökéletes :)

De igen, valóban, aki komolyabban akarja tolni, annak a következő lépcső az $1199, de szerintem akármilyen profi programot elnézve még ez sem sok, összehasonlítva egy Sony Vegassal, vagy egy AutoCAD-del...

[ Szerkesztve ]

(#27) strogov válasza copass (#23) üzenetére


strogov
senior tag

"nem titok ez, ügyes garázsprogramozók is kezdenek egy a nagy tömeg által fogyasztható alkalmazással, aztán amikor már van tőke lehet nagyban játszani."

kb. 5 éve van mobil app piac. Mondanál egy mobilos garázscéget amelyik a semmiből azóta nagyban játszó, nem vergődő cég lett? Esetleg nem egy darab programját ismerik?

(#28) #82729984 válasza Béééla (#21) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Viszont az 1-2 dolláros áron megveszik pár millióan, ha nem csak üzbégül adod ki az alkalmazást."

Persze ez igy nem igaz. Kb. a felhasználók 1%-a hajlandó megvenni egy appot (az ingyenes változathoz képest), azaz ahhoz hogy megvegyék pár millióan, pár száz millió letöltés szükséges az ingyenes változatból.

Na ilyen appból meg nem sok van, ami van azok mögött meg általában nagy cég áll.

(#29) #82729984 válasza strogov (#27) üzenetére


#82729984
törölt tag

+1.

Saját tapasztalatom, okostelefonos alkalmazásból szép kis mellékes pénzt lehet keresni egy programozónak, de hogy abból nem lesz nagyobb tőke meg komolyabb cég az biztos.

(#30) camiIIus válasza strogov (#27) üzenetére


camiIIus
tag

Ha elfogadjuk hogy a mobil alkalmazásoknak, talán az i mode óta van store-ja akkor a Rovio egy acélos példa.

(#31) dtracer válasza strogov (#27) üzenetére


dtracer
tag

Én még emlékszem az időre, amikor emeltdíjas SMS-ért lehetett appokat letölteni S60-as cuccokra. De annyiból igazad van, hogy abból nem lehetett meggazdagodni.

(#32) strogov válasza camiIIus (#30) üzenetére


strogov
senior tag

Egyrészt a Rovio tavaly 110 embert dobott ki, a kezdeti fellendülés óta összesen kb. 400 ember. 70%-os profit buktájuk volt, jelenleg 10m EUR-on állnak ami nem rossz, de gyakorlatilag csak az Angry Birds jogokból van bevételük. A csúzlis játékuk óta egyik sem szerepelt jól ... az Epic és Go! miatt be is zártak egy stúdiót.

Megjegyzendő, hogy a Rovio-nak az 52. játéka volt az angry birds.

[ Szerkesztve ]

(#33) camiIIus válasza strogov (#32) üzenetére


camiIIus
tag

És?

(#34) strogov válasza camiIIus (#33) üzenetére


strogov
senior tag

Nem vergődő, nem egy címes cégre kértem példát. A Rovio meglátásom szerint egyiket sem teljesíti, arról nem is beszélve, hogy messze volt már a garázscégtől amikor sikeres lett.
De ha csak úgy bedobtál egy nevet akkor végülis jó, mert mobil appokat fejlesztenek.

[ Szerkesztve ]

(#35) dabadab válasza copass (#23) üzenetére


dabadab
titán

"bizony, bizony. flepibörd a legjobb példa."

Ennyi erővel lottózhatsz is.

DRM is theft

(#36) camiIIus válasza strogov (#34) üzenetére


camiIIus
tag

Könyebb elérni a vevőket mobilon mint host vagy szerver oldalon. Persze kapcsolati tőkével, vagy piac vásárlásával könnyű (hagyományos piacvezetőket a kiskacsa szindróma is védi).
Tehát a mobilon szerinted nem lehet multit felhozni. Írtam egy egy ellenpéldát erre dőglődnek és szerinted így már nem legit. Biztos hogy van fejlesztő melyiknek jól megy de én nem ástam bele magam, pláne nem indie vonalon.

(#37) Dilikutya válasza strogov (#32) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mai hír, hogy még 260 embert küldenek el.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) weiss válasza MongolZ (#26) üzenetére


weiss
addikt

Hogy tudom megoldani, hogy amit fejlesztek appot csak én tudjam használni, ne legyen fent a storeban, de ha kell valami havernak, oda tudjam neki adni?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39) strogov válasza camiIIus (#36) üzenetére


strogov
senior tag

Fel lehetne hozni nagyvállalatot, de az eredeti felvetés az volt, hogy garázscég felnőhet és nagyként is sikeres lehet. Erre szerettem volna példát látni mobil fronton (szerintem nincs).
Jelenleg mobil app oldalon 2 féle sikeresnek mondható fejlesztő létezik (szerintem):

- Az egyik aki mellékest akar. Ez a mellékes időnként lehet több is mint a havi bér, de nem olyan összeg amivel nyugdíjba lehet vonulni. Ha 3-5 hasznos kis program bent van a store-ban az már stabil bevételt adhat.

- A másik aki betalál valamit. Legjobb példa a Flappy Bird. Ilyenkor vagy többet soha nem hallunk az illetőről, vagy azt hiszi magáról, hogy képes egy több száz fős céget irányítani, és csinál egy lassan kimúló vállaltot.
Aki valóban képes nagy céget vezetni az ma már nem a garázsban csinál Flappy Bird-öt. Persze lehet, hogy valamikor majd lesz valaki aki ezt a csillagegyüttállást összehozza, de ez már lottózás szint.

A lényeg, hogy nagy a kockázat, és ha nyersz is lehet, hogy lenyúlja valaki az ötleted (kitömik az app store a kínaiak, indiaiak). Egyelőre sok esetben még utólag is nehéz megmondani miért lett sikeres egy-egy alkalmazás amit aztán 1-2 hónap után el is felejtettek, de azt is nehéz megmondani, hogy miért felejtették el.

Amióta világ a világ a garázscégek úgy lettek nagyok, hogy jöttek a nagy céges megrendelők, befektetők.
Mobilon viszont egyelőre nagyon kevés a céges megrendelő. A legtöbb amit kérnek (de azt is ritkán) az egy mobil web frontend. Még a bankos appok is gagyik, alig lehet velük valamit csinálni.
A mobil játék piacon pedig, hogy lesz 2. nagy dobás mikor az elsőhöz is óriási szerencse kellett. A Zynga, Rovio kiváló példa arra, hogy a legnagyobb név is kevés a tuti 2. fordulóhoz ... egy cégnek meg nem csak 2 forduló kellene.

(#40) dqdb válasza weiss (#38) üzenetére


dqdb
nagyúr

Úgy tudod megoldani, hogy kinyitod az ő telefonjukat is a te developer accountoddal, és így rá tudod tölteni az alkalmazásodat. Az így kinyitható eszközök száma limitált, a pontos limitet nem tudom fejből.

Ha te egy cég vagy, akkor évi 500 dollárért vásárolhatsz tanúsítványt a Symantectől, amellyel az összes céges/partneri telefonra teríteni tudod úgy a belső céges alkalmazásokat, hogy azok a store közelébe nem kerülnek (ha van eszed, akkor persze valami MDM rendszeren keresztül, ha nem, akkor akár kézzel telepítgetve).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#41) MongolZ válasza weiss (#38) üzenetére


MongolZ
addikt

Sokkal egyszerűbb, hogy ha úgy csinálod, hogy felteszed a Store-ba zártkörűként (Bétaként), ekkor meg lehet/kell adnod azoknak az emailcímét, akiket szeretnéd, hogy ha megkapják. Így csak azok láthatják és érhetik el, akiket te megadsz.
Így egy változtatásnál automatikusan frissül, nem kell, hogy fizikailag nálad legyenek a telefonok, stb.stb.

(#40) dqdb: Ha jól emlékszem 3 dev készüléked lehet, de lehet, hogy ez változott az utóbbi időben. De mondom, ez hatalmas macera a bétázáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#42) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Nem kell ezen csodálkozni, mobil apphoz nem kell profi programozó.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#43) emvy válasza Feruendios (#42) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez butasag, termeszetesen ugyanaz igaz, mint barhol mashol: bonyolult problemahoz tobb tudas kell.

while (!sleep) sheep++;

(#44) Dilikutya válasza Feruendios (#42) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem egy iGO, Here navigációhoz, Sirihez vagy Mortal Kombathoz kell. Nem csak Talking Tom meg fingó app létezik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) copass


copass
veterán

a profik c64 demókat írnak!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#46) Pimpő


Pimpő
tag

Arról meg nem ír a cikk, hogy pl. az Android fejlesztő eszközök fájdalmasan szarok.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#47) MongolZ válasza Pimpő (#46) üzenetére


MongolZ
addikt

Mondanál pár jót rá? Xamarin? b4a :) ?
Tényleg kíváncsi vagyok rá, szeretnék fejleszteni Androidra is, mert WP-n eléggé nehéz feltörni... piaci részesedésre gondolok.

(#48) dabadab válasza Pimpő (#46) üzenetére


dabadab
titán

Mert ez egyrészt tök mindegy (ha egy cég üzletet lát egy piacban, akkor rámozdul, ha nem, akkor nem - és ebben a döntésben nem sok szerepet játszik az, hogy az egyszeri munkásoknak mennyire kényelmes ott dolgozni), másrészt meg azért messze nem olyan rosszak.

DRM is theft

(#49) emvy válasza Pimpő (#46) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem szarabbak, mint pl a webes eszközök. Van jó IDE, van debugger.

Most egy olyan környezetben dolgozom, ahol zéró hozzáférésunk van a production rendszerhez. Még a logokat is csak előzetes ellenőrzés után tudom megnezni. Ennél kenyelmetlenebb nem lehet :)

while (!sleep) sheep++;

(#50) dqdb válasza emvy (#49) üzenetére


dqdb
nagyúr

De, amikor a szerveren ilyen feltételeid vannak, és androidos kliens készült hozzá :DDD

Amúgy szerencsés ember, hogy csak a production rendszerhez nem férsz hozzá, mi az elsődleges teszthez sem már.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.