Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117) MacCaine válasza rt06 (#112) üzenetére


MacCaine
őstag

"komolyan azt varod tolem, hogy elhiggyem, minden jelszavad megvaltoztatod egyszeri hasznalat utan?"

Kénytelen vagyok, a cégnél előírás. A privát helyekre meg van 4-5 bonyolult, de erősen elgondolkozom egy ilyen kártya használatán.

"biztonsagos jelszo nem er semmit"

Ne kelljen messzire menni.

"akkor mirol beszelunk? ha magad is beismered, hogy ez a rendszer sem tokeletes (marpedig tavolrol sem az), megint nem ertem, mirefel erolkodsz"

A rendszer a user miatt nem tökéletes. Én csak annyit állítok, hogy lehet olyan szabályokat hozni, amivel nagyságrendekkel növelhető a biztonság, a hülye user ellenére is. Ennek az egyik jó eszköze lehet a jelszókártya.

"a szam es szamjegy kozti kulonbsegekkel tisztaban lennie"

Szőrszálhasogatás. :(

"meg mindig nem alttunt toled semmit erre vonatkozo adatot, csak azt hajtogatod megallas nelkul, hogy sokkaltobbebb (es megintcsak, mi vegett, ha az alapertelmezes a 8 irany valamelyike)"

Nem lehet pontos számot mondani, mert a képzelet szab határt a lehetőségeknek. Ezt pedig nem tudod senkiről előre. Elképzelhető, hogy a cicis Gizi titkárnőnek sokkal jobban fejlett képzelete van, mint a 3 diplomás rendszergazdának. De ha konkrét számot akarsz, akkor ha x az y-odikon darab az összes lehetséges verzió, akkor szerintem x az y/4-ediken (esetleg y/5, y/6) egy jó képzelettel ellátott ember lehetősége. X és Y értéke pedig a kártya méreteitől és a felhasznált karakterkészlettől függ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.