Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) veector


veector
senior tag

Jó kis cikk, a stílus is jó :D :R :C

(#2) danih


danih
addikt

Nice.
Nem tuningolok, ebből kifolyólag nem is tudtam, hogy létezik eme lehetőség, de most már tudom!

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

schön :D

de azért nem hámozom meg a Q9300-ast, ha nem baj :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) KraRe


KraRe
aktív tag

Nagyot csalódtam benned :( Azt hittem tudod használni a hűtőpasztát, de rá kellett jönnöm hogy sokaknak nem megy. :DD

ÍGY KELL EZT CSINÁLNI!


:))
Grat a cikkhez jó lett, nekem is van egy "wilim" :C

(#5) misx


misx
senior tag

Szegény proci kés alá feküdt. ;]

Ez meglepett, hogy a kupak alatt is paszta van, nemcsak felette /márha teszel rá/. Akkor tulajdonképpen a köztes hőátadó közeg a fémlap. :DDD

(#6) WiZARD válasza KraRe (#4) üzenetére


WiZARD
addikt

van amikor így kell csinálni, páralecsapódás ellen...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7) danih válasza KraRe (#4) üzenetére


danih
addikt

Tökéletes munka, hiszen sok pasztát adnak egy tubusban, nehogy már maradjon!

(#8) zetecR válasza WiZARD (#6) üzenetére


zetecR
addikt

Bármikor, bármiből lehet tanulni... :D

(#9) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

veector:
köszönöm a megdicsérő indító hozzászólásod :R.
danih:
Akkor ideje elkezdeni :K. Nem mondom hogy skalpolással kezd, de egyszerű órajel emeléssel ;).
Mr.Csizmás:
Természetesen nem haragszom meg ha nem skalpolod meg :DDD.
KraRe:
Ez igen okos megoldásnak tűnik, te így csinálod :DDD ? Akkor már skalpold meg Wilidet is és biztosan száguldani fog örömében ;].
misx:
Bizony az alatt is paszta van. Engem is meglepett, kicsit máshogy képzeltem a kupak alatti részt :U.

(#10) Chosen


Chosen
addikt

A címmel együtt 16-szor szerepel a skalp szó különféle változatokban, kicsit kevesebb szóismétlést. ;)

(#11) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis cikk lett.Köszönöm. :R Nagyon érdekes. De én nem próbálnám ki a procimon egyenlőre. :DDD

(#12) szuper-t


szuper-t
senior tag

Jó teszt de ezt csak Celeronnal lehet megcsinálni !!
Prescott magos procinál kitépi a magot a kupak :W
(kipróbálva nem 1 procival)

(#13) danih válasza Atom_Anti (#9) üzenetére


danih
addikt

Jó, órajelet emelek, feszt csökkentek picit, épp annyit, hogy ne lehessen tuningnak nevezni (inkább alulfeszelek a nominális teljesítmény mellett - minden egyéb tényező változatlansága mellett).

(#14) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Gratula az ötlethez. :C

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#15) ricsi99


ricsi99
addikt

Nagyobb hötermelésű procinál nagyobb a a difi ,de kissebb proccon nem érdemes ezt a moddingot megcsinálni :DDD

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16) Sonec válasza szuper-t (#12) üzenetére


Sonec
tag

Hogy érted :F

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#17) Thrawn válasza Sonec (#16) üzenetére


Thrawn
félisten

Forrasztva van a kupak, nem pasztázva.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18) frescho


frescho
addikt

Nem rossz.

Az igazsaghoz hozzatartozik, hogy nagyobb TDP-vel rendelkezo procival kellett volna kezdeni, hogy komoly kulonbseget tudj merni. Mondjuk egy Prescottal. Esetleg emelhetted volna az CPU feszultseget amig csak birja a "Wili".

https://frescho.hu

(#19) szuper-t válasza Thrawn (#17) üzenetére


szuper-t
senior tag

Pontosan :K ha nagyon akarja valaki én leszedem a kupakot akkor is de nem 2 perc lesz :(((

(#20) Atom_Anti válasza szuper-t (#12) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ezt jó tudni, ezek szerint jobb prociknál már forrasztva rakják fel a kupakokat és nem pasztázva. Így pedig már biztosan jobb a hőátadás.

ricsi99, frescho:
Igen elképzelhető hogy egy melegedősebb procinál már lett volna 2-4 fokos differencia is, de nem akartam a 3.06os tuningos Northwoodom épségét kockáztatni. A Wili pedig mindent meg kapott; 2V feszültséget (többet már nem tudott az alaplap) és a legmagasabb órajelet is. De hiába mert a 40 fokot sem volt hajlandó elérni :(.

[ Szerkesztve ]

(#21) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Érdekes megoldás, jó cikk ! mikor leszedted a tetejét nem remegett a kezed ?, hisz kicsit olyan ez mintha a frigyládát nyitnád fel :D

(#22) Sonec válasza Thrawn (#17) üzenetére


Sonec
tag

Értem :R

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#23) malwy


malwy
senior tag

Alapból nem melegedett a drágalátos processzorod. Valami kazánhoz illő feszemelés után kéne kimérni az eredményeket. Ott lehet kijönne a különbség 60 vs 50C°esetében.

(#24) peti_s


peti_s
addikt

A konklúzióval nem tudok egyet érteni, mivel elég sok processzornál számít hogy van-e, illetve nincs-e kupak. :)

(#25) capulet75


capulet75
addikt

Az a konklúzió hogy kupakolni kell.Éjjel-nappal... ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#26) szuper-t válasza capulet75 (#25) üzenetére


szuper-t
senior tag

Kupakolásra FEL!!!

nem a kupak a lényeg hanem amivel a mag és a kupak között vezetik a hőt.

(#27) Thunderzolee

Wáááá !! Ez jó post! :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#28) mrgg


mrgg
tag

Gratulálok a cikkhez! :R Ahogy mondták már elöttem is, egy jobban melegedő procinál tényleg jobban kijött volna a különbség.
A kupaknak mi lett a sorsa? Kulcstartó? :)

(#29) atti_2010


atti_2010
nagyúr

A paszta a belsejében nincs megszáradva hanem olyan típusú, ha egy 2 hetes procit bontol ki abban is olyan, ha a keret műanyag talpából lecsiszolod a kupak vastagságát rendesen ráfekszik a procira.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) Atom_Anti válasza mrgg (#28) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

A kupakot rá akarom integrálni a Latitude D630as laptopom GPU tetejére hogy jobban érintkezzen a hűtővel. Igaz a köztük lévő rést már egyszer feltöltöttem 2-3db vékony rézlapokkal, de nyugtalanít a sok réteg (köztük paszta). Ez a kupak pedig egymaga elég lenne sztem... :B.

(#31) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Durva beavatkozás... :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

Az én notimban nincs eleve kupak a cpu tetején, el sem merem képzelni, hogy akkor milyen hőmérsékletet produkálna(mert így is eléggé kazán). :D

(#33) domi007 válasza Atom_Anti (#30) üzenetére


domi007
őstag

http://logout.hu/cikk/laptop_extrem_tuningja/elo_tortenet.html
:K ;) :K :B

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#34) budo82


budo82
tag

Willemate -> Willamette

A konkluzióhoz:
Neked nem érte meg megskalpolni a processzorodat.
Másnál - tapasztalatok alapján - elég sok °C-t jelenthet a kupaktalanítás.
Negatívumokhoz:
-garancia vesztés -> úgysincs már rá gari...
-fokozott sérülékenység -> picit jobban oda kell figyelni...
-eladhatatlanság -> el lehet passzolni így is, meg nem is olyan hatalmas összegekről beszélünk + aki már nekiáll kupakmentesíteni a procit, az vállalja, hogy már a leszedésnél gallyra megy a proci, tehát nem tekint túl nagy értékként rá
-processzorhűtő fel nem feszülése -> plusz munkával megoldható és illik is megoldani, ha már egyszer a hőmérséklet csökkentése (v. a további húzás) a szempont.

Grat, szépen lejött. :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó...

(#35) Gude


Gude
senior tag

Nem semmi látvány a proci satuban :DDD

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#36) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Szeretem az ilyen szedjük szét vágjuk szét gyujtsuk meg irásokat! :)

capulet75 :C

[ Szerkesztve ]

(#37) Kevinmaster


Kevinmaster
tag

Végre! Már rég kíváncsi voltam, mi lehet a kupak alatt! Thx ;)

(#38) olbaidhun válasza KraRe (#4) üzenetére


olbaidhun
őstag

szép munka! Stílusos cikk! :DDD

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#39) BiP válasza olbaidhun (#38) üzenetére


BiP
nagyúr

A kupakon mi az a kis luk?

(#40) peti_s válasza BiP (#39) üzenetére


peti_s
addikt

Nyomáskiegyenlítő? Asszem vmi ilyesmi szerepe van. :D De az biztos hogy van szerepe. :D

(#41) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

A mostani Tualatinom is meg volt skalpolva, újrapasztáztam a kupak alatt és visszaraktam rá a kupakot: Klikk!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#42) thief888


thief888
tag

Szép munka! :))

(#43) Joachim21


Joachim21
senior tag

Ez a skalpolás mostanában nem működik, a pasztával együtt a sapkához van ragasztva a szilíciumlapka, és egyszerűen kitéped vele a foglalatból. Én mindenkit arra intek, hogy kerülje a módszert, mert csak szívni fog.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#44) proci985 válasza budo82 (#34) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Kentisfield quadoknál (q6600) anno volt pár ember, aki szintén leszedte a kupakot, ott is max 1-2 fokot lehet nyerni, ami polírral is megvan.

a fokozott sérülékenység nem olyan egyszerű, nagyobb hűtőknél az ember garantáltan lesarkazná egyébként a procit. a hd3870emen nincs kupak, gázos is volt az aftermarket hűtő felrakása.

modernebb prociknál nem éri meg a művelet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) subaruwrc


subaruwrc
félisten

hát gyári hűtővel ennek valóban nem sok értelme volt

(#46) bmwsan


bmwsan
senior tag

Ez Nagyon. OMG!
Grat jó kis cikk lett!
Jó lett volna vmi speckó hűtővel is tesztelni ami felfekszik rendesen.
Bár megnézném hogy ki az aki pl. egy i7 980X-el is kipróbálja.
:D

(#47) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Grat! Jó cikk lett! :K

Jó hatással volt rá ez a kis agyműtét... :D

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#48) mmdms válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


mmdms
addikt

De baj!!! Állj a sarokba, kettes!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#49) derapo


derapo
tag

Nekem a satuba fogott proci látványa,könnyeket csalt a szemebe:D :C

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#50) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Régebben én is kíváncsi voltam, olyan sokat tényleg nem ér a kupaktalanítás. A legrosszabb az, hogy a felület így nem teljesen sima (domborodik mondjuk és nem fekszik fel a hűtő jól) és adott esetben az egyik mag mindig kicsit jobban melegszik. Aztán váltottam is Phenom 2-re, annál meg eszembe nem jutott ez, hisz egyáltalán nem melegszik annyira. Sőt, ma már csökkentem az órajelet és feszt, hogy takarékoskodjak.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.