Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cami][us


cami][us
senior tag

(#2) Kékes525


Kékes525
félisten

Kevés a pénzük a legális dolgok megvásárlására, az erkölcsi nevelés pedig nulla Magyarországon. Jó példát sem látnak sehol. Mitől lehetne más a helyzet?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3) dabadab


dabadab
titán

Mondjuk konkrétan a HENT egy hazug propagandaszervezet, nekik még azt se, amit kérdeznek.

DRM is theft

(#4) Dexar007


Dexar007
veterán

Bünösök!
A bünösöket el kell itelni.A bünösök szenvedjenek. ;]

Give me your cum,bull!

(#5) Kékes525 válasza Dexar007 (#4) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van, csukjuk le fél Magyarországot. ;] Alig van olyan ember, aki használt internetet, hogy illegális akciót ne csinált volna valamikor.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6) E770 válasza dabadab (#3) üzenetére


E770
senior tag

szégyen, hogy ilyen írást adtak ki

köszönjük a szerkesztőnek, hogy korrigálni próbálta az eredeti szöveget, de véleményem szerint szükség lenne komolyabb reakcióra, mert az eredeti így több mint vérlázító

(#7) Vigilante válasza Dexar007 (#4) üzenetére


Vigilante
őstag

Ez a szeretet ünnepe ez a majális. Infláció folyik itt a rendszerben! :O

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#8) Dexar007 válasza Vigilante (#7) üzenetére


Dexar007
veterán

..ezert nincs penz jatekra! ;] :D

Give me your cum,bull!

(#9) atike


atike
nagyúr

HENT... Ejha... :DDD

Az új Artisjus....? :U

(#10) Reggie0


Reggie0
félisten

Nem tudom miert paradeznak ezek a szervezetek. A jelenlegi allapot win-win szituacio, mert igy mindenki beszerezheti azt, ami neki tetszik, a szerzoknek meg nem kell minosegi munkat vegezni, mert altalanydijat kapnak. Igy az emberek azon sem fognak lazongani, hogy ha egy 14 szamos CD-rol mindossze 2 szam surolja alulrol a mercet, mert csak azt a kettot toltik le.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dezsike


Dezsike
tag

Arra nem gondolnak, hogy a letöltés promóció is. Egyszer egy zeneajánló oldal kidobott nekem egy zenekart, letorrenteztem a zenéjük és annyira megtetszett, hogy most már megvan az összes lemezük és másodjára megyek a koncertjükre hamarosan, vakon viszont nem vettem volna meg a lemezt, mert ha olyan, hogy a harmadik számnál veszem ki a lejátszóból, nem éri meg. Játéknál is az első rész letorrentezése és végigjátszása után a második részért a premier után pár nappal mentem a boltba a dobozos verzióért - és természetesen utólag megvettem az elsőt is. Azokat a játékokat viszont nem veszem meg amiket a negyedénél leteszek, mert unalmas. Egyszerűen nem engedhetem meg magamnak, hogy ilyenért is kifizessem a teljes árat. És akár ciki akár nem, rendszeresen moziba járok, bár mostanában egyre kevesebb az olyan film ami megérdemli, hogy beüljek rá, de régen olyan is volt, hogy két filmet néztem meg ugyan azon a napon egymás után.

(#12) myckie2


myckie2
őstag

"Hamisítás Elleni Nemzeti Testület". Még egy hulladék cég amibe bele lehet pumpálni a forint milliárdokat és meggazdagítani a szomszédot. Haha. :C Feladatuk, csak annyi h éves szinten kiadjanak egy rosszul összeállított semmit mondó statisztikát és csináljanak egy PPT-t a diákoknak, hogy nem töltünk fizetés nélkül?

(#13) E770 válasza Dezsike (#11) üzenetére


E770
senior tag

egyre több zenész gondol rá, s le is töltheted az oldalukról a műveiket
(vajon ez a letöltés is illegális a cikk eredeti szerzője szerint? ha már ilyen pontatlanul fogalmaz)

akik már nem szerződtek le kiadókkal, azok könnyen választhatnak ilyen utat,
de az ismert együttesek többség is már a koncertekre tekint bevételi forrásnak

(#14) E770 válasza myckie2 (#12) üzenetére


E770
senior tag

ezek adták hozzá az arcukat: [link]
szomorú

HENT-nek: nincs itt kérem semmi hamisítást, tessék innen továbbfáradni szíveskedjen

(#15) zdanee


zdanee
őstag

Majd, ha nem kell megfizetni az elméleti lehetőségért, hogy a mobilom, tabletem, laptopom memóriáját dugig rakom zenével (még azt a részt is, ahová az oprendszert telepítették), akkor lehet erkölcs-csőszködni. Arról nem is beszélve, hogy mondjuk egy iPhone felhasználó, aki iTunesban megvett egy zenét, azért fizetett az iTunesban, majd kifizette a telefonjába beépített adóban, majd kifizette a laptopjába beépített adóban is, majd mindezekre fizetett még egy adót (ÁFÁt), miután a keresetének (amiből ezt finanszírozta) a felét leadózta. A sok-sok adójából pedig az előadó művész kapott egy képeslapot (azt is az Apple-től) és épült belőle egy stadion kisvasúttal. Mindannyiunk örömére.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#16) Romvr


Romvr
őstag

HENT... miért gondolom úgy hogy nemzetünk fő Mészáros (és Mészáros) emberének a keze is benne van a dologban? ;]

Majd ha az átlag fizetés nem 500€ (míg a létminimum 300€) lesz és egy játék vagy film nem 10-30€ körül lesz akkor szerintem az emberek is elkezdenek költeni. Ráadásul a 21. században digitális alternatívákat kellene árustani nem ragaszkodni a bakelit lemezhez, vésett kőtáblákhoz és barlangrajzokhoz. Érdekes módon nekem is több játékom van Steam-en mint dobozban, illetve szinte csak online rendelek házhoz műszaki cikkeket stb.

HENTesek és szArtistjuszt, haladni kell a korral és nem idióta tanulmányokkal bajlódni meg rágódni a dolgon évekig, évtizedekig.

(#15) zdanee: Ha van kedved kiszámolni hogy te és a munkáltatód utánad mennyi adót fizet akkor rá fogsz jönni hogy a nálad maradó összeg 125%-át kapja meg állam bácsi. Feltéve ha nem bevarrod kispárnába a pénzt hanem el is költöd (ÁFA). Bár ez erősen Rated M kategória...

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#17) #51736960


#51736960
törölt tag

kíváncsi lennék, mennyi adóforintot éget el ez a HENT... (nemzeti = narancsos haverok kifizetőhelye)

(#18) DaveHutt


DaveHutt
őstag

A szerzői jogi keretekről tanulnak a diákok iskolai keretek között...

Ez csak nekem szúrja a szemem? A pofám leszakad, hogy erre van szükség a XXI. századi tantervekben.

(#19) zdanee válasza DaveHutt (#18) üzenetére


zdanee
őstag

Biztos az etika-vallás-erkölcs háromszögében beszélgettek a pokol titkos, nyolcadik bugyráról...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#20) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ha a játékot letöltők 63%-a fiú, 21-a lány, akkor a koncsitavursztok aránya 16%? ;]

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Dilikutya válasza Romvr (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nagyon el vagy tévedve a bakelitlemezt illetően. Azt nem kőkorszaki megfontolásból árulják, hanem valós igény van rá, de nem azoké, akik félnek a digitális formátumoktól. Amúgy amíg a legtöbb helyen csak mp3-at árulnak, van létjogosultsága az audio CD-nek. Meg egyébként is. A játék más, ott a lemezes és Steam-es tartalom megegyezik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hmmm...és amit az Artisjusnak fizet az ember, az mi? Ha az semmi, akkor inkább ne fizessük azt sem...

(#23) Romvr válasza Dilikutya (#20) üzenetére


Romvr
őstag

Nem a 21% lány 2/3-os többségben van a fiukkal szemben akik csak 1/3 részét teszik ki az egésznek. Így lesz 3/3-ad ami 100%...

Én a Jegyban Elnökétől tanulom a matekot. Úgy látszik a HENT es is.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#24) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Én a címet kijavítanám: A magyar diákok tudják, hogy fizetni kellene a letöltésért, de nincs miből
Ezzel szerintem el is mondtam mindent. A hiba elismerése pedig az első lépés a megoldás felé.

[ Szerkesztve ]

(#25) D1Rect válasza Romvr (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ha van kedved kiszámolni hogy te és a munkáltatód utánad mennyi adót fizet akkor rá fogsz jönni hogy a nálad maradó összeg 125%-át kapja meg állam bácsi."
Ez picit túlzás, a munkáltató költségének fele landol a munkavállaló zsebében, de nem kell félteni állambácsit, amire oda jutsz, hogy értékre váltod a pénzedet, megint lenyúlja közel a felét.
A végső eredmény: Állambá'/Te az kb. 70/30.
Igen, az állam több mint 2x annyit keres a munkádon mint te magad.

(#26) E770 válasza PPatrik (#24) üzenetére


E770
senior tag

nono, talán kőből nem lehet hidat építeni?

ilyen durva tárgyi tévedést, ráadásul előre megfontolt szándékkal elkövetve minősített eset a forrásra nézve, erre remélem lesz majd helyreigazító felszólítás valakitől

(#27) myckie2 válasza Fitzgerald (#22) üzenetére


myckie2
őstag

Kicsit poénos az egész dolog, hogy a HENT tagjai közt nincs is ott az Artisjus. :U

[ Szerkesztve ]

(#28) RyanGiggs válasza PPatrik (#24) üzenetére


RyanGiggs
őstag

"de nincs miből" :)) :D

Itt a legnagyobb baj a fizetésekkel van!
Nincs arányban pl. egy játék árával.

(#29) cuebler válasza myckie2 (#27) üzenetére


cuebler
senior tag

mielőtt pálcát törnétek felettük, a hamisított gyógyszerek és autóalkatrészek ellen ugyanúgy "dolgoznak". és azért azok már tényleg komoly problémák lehetnek egy fogamzásgátló ;] vagy egy fékbetét-féktárcsa esetében :(
[link]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#30) zdanee válasza cuebler (#29) üzenetére


zdanee
őstag

Viccelsz? A fogamzásgátlós rész a népesedési politika része "Minden magyar szüljön kettőt" jeligére. Tavaly a Nemzeti Párválasztó nem jött be, úgyhogy jövőre csak nemzeti óvszerboltban lehet majd gumit venni, ahol egy parafára lesz mind tűzve egy-egy gombostűvel.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#31) cuebler válasza zdanee (#30) üzenetére


cuebler
senior tag

jóvan, a szaporodás/fogamzásgátlás téma itt is kibeszélve :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#32) Ipadipad


Ipadipad
tag

Emberek nagy %a minimállal van bejelentve és kézbe meg 100-150.000ft között keresnek jó esetbe,,,

én nem titkolom 120.000ft keresek...
abbol 40.000ft az albérletem
15-20.000ft a rezsi
5.000ft a telefonszámla..
25-30.000ft a kaja
5.000ft a kondi bérlet
5.000ft a benzin

durván 105.000ft elmegy a semmire ,,,
marad durván 15.000ft om 1 honapba ...
veszek 1 játékot és akkor 1 vasam se marad...
(ne költsek ennyit kajára ?? majd a CD-vel jól lakom ügye ? :) ...
ne járjak kondizni ?? otthon gubasztani mégis csak jobb ügye ? :)
ne vegyek benzint ?? ám legyen :) majd a távolsági buszjeggyel olcsobban kijövök :) föleg hogy 5km esetén 310ft... ( hiába csak 2km re van a másik falu ).... és akkor még nem is mentem haza,,, jo hogy nem gyalogoljak ,,, és még ragozhatnám tovább ...

mivel nincs olyan eszközöm amivel cd-t tudnék hallgatni igy nem fogok csak azért venni 1 cd-s magnot...
telefonon vagy számitogépen hallgatok zenét.. (nincs számitogépbe se cd meghajtó ...és nem szándékozom venni...fölösleges.....)

mivel nincs tv-m igy online szoktam filmeket/sorozatokat nézni,,, most ha bemegyek a T3sc0-ba ott nem fogok tudni olyan filmet venni ami számomra fontos lenne ,,, de ha neadj isten találnék is ,,, megint ott vagyok hogy cd-n kapnám meg az anyagot ,,, miért nem találnak ki 1 alternativ megoldást ? pl 4gb microSD kártyán ,,, vagy pendrive ,,, negyed akkora mint a CD ...

Itunes-t meg nagyivbe kerülöm ,,, elég volt anno iphone 3g és 4-nél azzal a szutyokkal kinlodni ...

sok munka mellet meg arra nincs idöm hogy sz.rni mennyek ,,, nem hogy még utazni 5-10-15km-ert hogy megvegyem azt a terméket amit éppenséggel csak cd formában kaphatok meg ,,, igy inkább maradok annál a modszernél ahol 3kattintással tölthetem is le...

még év elején ugy döntöttem megprobálom digitálisan beszerezni Pénzért cserébe azokat a zenéket amik nekem tetszenek ,,, nos hát 80%-ban nem találtam sehol ahol pénzt adhatnék érte legálisan ,,,

ha minden ember keresne mondjuk 150-200. akkor havonta 5-10.000ft-ot szerintem senki nem sajnálna hogy "legálisan" beszerezze ami épp megtetszik neki ,,,

L26bKz

(#33) galocza


galocza
aktív tag

nem fizettek letöltött tartalomért?
nem lep meg. lehet h mára sokat változott a világ, de kiváncsi vagyok, hány középiskolásnak van bankszámlája ill bankkártyája. anélkül meg nehéz...

(#34) Dilikutya válasza galocza (#33) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindnek, aki Melódiáknál stb. dolgozik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) zdanee válasza Dilikutya (#34) üzenetére


zdanee
őstag

No, azoknak számlája lehet, hogy van, de pénze tuti nincs. Már az én időmben is nagyobb lehúzás volt, mint a közmunka-program keresztezve a NAV-al.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#36) dabadab válasza DaveHutt (#18) üzenetére


dabadab
titán

"A szerzői jogi keretekről tanulnak a diákok iskolai keretek között...

Ez csak nekem szúrja a szemem? A pofám leszakad, hogy erre van szükség a XXI. századi tantervekben."

Pedig a XXI. században a szerzői jog nagyon is komoly és fontos dolog, erről tényleg érdemes lenne rendesen tanulni. Mondom rendesen tanulni, nem valami propagandaszervezet hülyeségeit súlykolni.

DRM is theft

(#37) Alchemist


Alchemist
addikt

"A középiskolások minden eddiginél nagyobb (27%-os) arányban tanulnak a szerzői jogról iskolai keretek között"

Ez nyilván úgy lenne korrekt és kiegyensúlyozott, hogy meghívott előadóként a Magyar Kalózpárt szakértője is kifejthesse nézőpontját az iskolában.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#38) myckie2 válasza dabadab (#36) üzenetére


myckie2
őstag

Érdemes lenne... ha a minimál bér 1000€ felett lenne és ugyan ekkora százalékban kalózkodnának. Akkor érdemes lenne...

(#39) stewe2 válasza PPatrik (#24) üzenetére


stewe2
aktív tag

A kocsim szervízben volt tegnap, busszal jöttem-mentem (kb 2 év után újra). Végigutaztam a várost (Pécs), volt időm megfigyelni a mai diákokat. A döntő többségnek sokkal drágább telója, fülese, fejese, ruhája, cipője volt mint nekem, és k@rvára le se sz@rták, hogy a járat tele volt fáradt, gondterhelt, problémákkal teli, családos, láthatón nehezebb anyagi körülmények között élő, munkából hazatérő felnőtt emberrel. Csak röhögtek hangosan, és részletesen boncolgatták a legutóbbi "igen durva" buli eseményeit. Mosolyogtam is egy nagyot, mert én is pont ilyen srác voltam 25 évvel ezelőtt, annyi különbséggel, hogy a '80-as évek végén mindannyian egyformán csórók voltunk!

stewe :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#40) dabadab válasza myckie2 (#38) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de pont az ilyen hozzászólások mutatják, hogy tényleg szükség lenne rá. A szerzői jog nem csak a kalózkodásról szól, hanem arról is, hogy miért fontos a szabad felhasználás, az, hogy a szerzői jog vagyoni része csak korlátos ideig él, az, hogy mi a creative commons meg társai, stb.

DRM is theft

(#41) myckie2 válasza dabadab (#40) üzenetére


myckie2
őstag

Már bocs, de ugye tudod, hogy középiskoláról beszélünk? Egyetemen érhető a dolog, hisz a jogászoknak alap a szerzői jog és a programozók is előbb-utóbb megtanulják, de egy átlagos középiskolást messziről nem érint a creative commons és társai.

[ Szerkesztve ]

(#42) Casoli


Casoli
őstag

Én úgy tudtam, Magyarországon szabad a warezolás, nem ezért fizettük ki az ArtisJus matricát a termékkel együtt (külső HDD, PenDrive, CD/DVD, stb.)?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#43) Dilikutya válasza myckie2 (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

Attól függetlenül nem baj, ha tisztában van azzal, hogy mit csinál. És egyébként is csak a zene és film saját célú letöltése az, ami jogilag is megengedett, a kalóz játékprogram mindenhogy illegális. Hogy ki mit tesz meg ezután, az most mindegy, de nem árt, ha tudják. Én is tudtam 15-16 évesen kezdettől fogva, de pont ez volt a lényeg, hogy meg lehetett szerezni, ezelőtt 15 évvel nem voltak olyan akciók, mint manapság, hogy 1-2 éves sikerjátékokat már 5€-ért meg lehet venni a Steam-re.
A zenei CD-k árai sincsenek elszállva, legalább 10 éve stagnálnak. A hazai rock/metal lemezek pedig be lettek lőve egy 1000-2000 Ft-os átlagárra, a 2000 Ft-os a ritkább. Meg is látszik, mert ezek tarolják a Mahasz listát le mindig.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) PPatrik válasza stewe2 (#39) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Jogos. Viszont az sem jelent semmit. A telefont megkapja anyucitól, apucitól. Van ismerősöm, aki bátyjától kapott használt Iphone 5-öt, asszem lightning kábel nélkül, és ebay-es 300ft-os kínai adaptert használ, olyan micro usb kábellel amit valamikor valamihez kapott, de töltésre tuti szar. Eredeti kábelt nem vesz, mert nincs rá pénze. Tény, ő nem is menő ruhákban jár, de iphoneja van.
A többi kis k....g pedig otthon kiharcolja a szuper új csilivili telefont, majd megveszik szolgáltatónál részletre, vagy máshol. Azt utána sír, ha részegen ellopják tőle és ezután már nem kap újat. (személyesen ismerem az illetőt, de bár ne ismerném)
Ezt a gondolatot elég hosszan lehetne folytatni, de most ehhez már este van.

ui.: Ha az a pénz ami átlagban elmegy piára és cigire, úgymond az internetes letöltésekért adnák ki, sokkal szebb lenne a felmérés eredménye.

(#45) Dilikutya válasza Casoli (#42) üzenetére


Dilikutya
félisten

A saját célú zene és film letöltés az, ami "szabad". Ha már torrentről teszed, akkor a torrent jellege miatt már kiesel ebből a visszaosztás miatt, a kalózszoftver pedig mindenhogy illegális, csak nem kriminalizált. Amúgy te fizeted az Artisjus matricát a DVD-n, vagy szlovák importra írod? Mert az kvázi a hazai szabad letöltés elutasítását jelentené. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46) zdanee válasza Dilikutya (#45) üzenetére


zdanee
őstag

Ameddig itthon 27% az ÁFA én bizony nem fogom kellemetlenül érezni magam egy percig sem, hogy Kínából, USÁból, Szlovákiából vásárolok a sajton és a zsemlén kívül szinte mindent. Mondjuk a postás nagyon utál...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#47) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A magyar középiskolások háromnegyede még egyszer sem fizetett internetes letöltésért,...

Szóval anyuka-apuka netjén netezik, vagy a szomszéd Wi-Fi-jét használja?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#48) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Zene terén még hagyján, de filmes/sorozatos havidíjas szolgáltatás nálunk pl. el sem érhető, tehát még akkor se tud az ember semmit csinálni, ha van rá pénze. És most olyanokra gondolok, hogy mondjuk eredeti nyelven megnézni egy sorozatot/filmet, hogy ne kelljen hónapokat várni a fos szinkronra (ha egyáltalán leszinkronizálják azok kedvéért, akik lusták megtanulni angolul).

Az USA-ban 2 babszemért lehet ilyenekre előfizetni. Szóval valahogy nem érzem szarul magam, ha letorrentezek egy sorozatot, mert máshogy kvázi nem lehet elérni, tehát nem az, hogy nincs kedvem megvenni..

[ Szerkesztve ]

(#49) haxiboy


haxiboy
veterán

Erre most mit mondjak? Bár középiskolában még annyira nem érdekelt, most már próbálok mindent legális forrásból beszerezni, de természetesen mielőtt megveszek mondjuk egy játékot kénytelen vagyok letorrentezni mert olyan hogy "demo" már nem igazán létezik. A játékok 80%-a arra sem érdemes hogy megemlítsem nem hogy kifizessek érte 10 ezreket a Melódiáknál nagynehezen megkeresett pénzemből. (még jó hogy ott a humblebundle és az indiegala ahol azért lehet gyöngyszemeket találni).

A filmekről meg annyit hogy nagyon elkényelmesedtek az emberek, moziba ritkán járok akkor is fél órát késnek vagy végigdumálja valaki az egész előadást, DVD-n / Bluerayen meg nem fogom megvenni mert optikai meghajtó lassan 6 éve csak a laptopban van ott is csak azért mert még nem volt pénzem venni abba is egy SSD-t és optibayt.

Zenére meg miért gond ha nem veszem meg LEMEZEN ha ott van youtube ahol ingyen legálisan nézhetem/hallgathatom, ha jogsértő tartalom van fennt azt a youtube elintézi hogy ne legyen ott.
Szintén ott a Deezer amit az előző telefon előfizumhoz kaptam bónuszba, ott is mindent megtalálok.

Filmes/Sorozatos stream itthon meg nem is nagyon van, eredeti nyelven nagyon ritkán találni valamit. A TV-ben sz@r a műsor de azért is súlyos pénzeket elkérnek hogy te nézhesd a reklámokat. YT legalább azt mondja ha fizetsz nincs reklám...

A torrentezésről meg annyit : Nem értem ezt a nagy felhajtást hogy ha visszatöltöd te vagy a rosszfiú. Nyugodtan töltsd le, de ne terjeszd = nincs honnan letölteni...érdekes...

A kedvencem viszont hogy üres adathordozónál fizessem ki előre azt amit lehet rá sem fogok tenni. Kérdem én miért fizessek a jogvédőknek azért ha én mondjuk a fényképezőgépbe veszek egy memóriakártyát?

Talán! De tényleg csak talán! Nincs véletlenül összefüggésben az hogy az átlagember sajnálja a pénzt kiadni olyanért ami nem kézzel fogható? Pláne ha kicsit szűkösebben él, akkor meg gondolkozzon azon hogy most egyen vagy vegyen egy most megjelent filmet 10k-ér?

Elég sok szerző belátta, felesleges harcolni a filemegosztók ellen, inkább részesei lesznek.
Ott a Donate gomb, akármennyit fizethetsz, akárcsak humble-n...

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#50) Romvr válasza D1Rect (#25) üzenetére


Romvr
őstag

Mondjuk kapsz bruttó 300.000 forintot, ami utn 85.000 forint ilyen olyan járulékok terhelik még a munkltatódat. Te ebből a pénzből kapsz 196 ezer forintot. Azaz 104.000 forintot adóztál. Plusz ugye a munkáltatódé, az 190.000 forint. De mivel vásárolni is akarsz így kifizeted a 196 ezer 27%-át is adóba ami 53 ezer forint. Most járunk 243 ezer forint kifizetett adónál míg az adó mentes pénzed 143.000 forint volt tisztán.

Na ez Magyarország.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.