Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daniel909


daniel909
addikt

még a végén kiderül hogy az egész csak marketinghadjárat volt mind2 cég részéről. (LOL)

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Háhhááá :)) ;]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#3) Hatvan9 válasza daniel909 (#1) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Ez így van és aki kicsit is gondolkodott az már az elején is sejtette.

(#4) plus44


plus44
veterán

De nagy igaszságot mondott, hajajj.. :U Mintha nem erre menne ki a játék egyként...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) Kashim


Kashim
őstag

Modern marketing iskola első lecke: Pereskedj az Apple-lel és 2 napon belül csak az nem tud rólad aki még meg sem született.

(#6) Pantal


Pantal
senior tag

Na igen, ez így van. :)

(#7) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Az emberek már csak sajnálatból is "szegény" Galaxy Tab-ot fogják venni, ha már így kib*szott az apple velük...

(#8) Pantal válasza b4zsi- (#7) üzenetére


Pantal
senior tag

Nem, de tuti bennük lesz, hogy:
Húú, hát ha az Apple perelte, akkor csak jó lehet! És nééézd már, ez Androidos! Ezt vesszük! :D

(#9) Gadgetfun


Gadgetfun
tag

"Tyler McGee, a Samsung mobiltelefonos részlegének ausztráliai regionális vezetője szerint az Apple által indított szabadalomháború révén a Galaxy Tab 10.1 neve olyan rövid idő bekerült a köztudatba, melyet valószínűleg egy reklámcég sem tudott volna felülmúlni."

Ja, mondja ő! :DDD Azért ne csináljunk már úgy mintha a való világban bárkit is érdekelne ez a per, pláne hogy még befolyásolja is a vásárlását! :W Bárki kimehetne az utcára és véletlenszerűen megkérdezhet ezer embert, mi a véleménye a Samsung v. Apple perről, kb. 15-20 ember lenne aki egyáltalán hallott erről, ebből egy-kettőnek talán lenne véleménye is...

[ Szerkesztve ]

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#10) bok92


bok92
addikt

Na ennek örömére én nem veszek... :DDD

(#11) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

ezt magyaráztam pár hete és a sok "okos" lehülyézett.
közös marketing yeah.

(#12) PHM


PHM
addikt

"a Galaxy Tab 10.1 neve olyan rövid idő alatt bekerült a köztudatba,"

Hm, nem rossz.
Ezek szerint akkor az ügy nyereséggel zárul mindkét peres fél számára?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#13) Robertoq


Robertoq
őstag

Azért még biztos ami biztos rásegítenek egy kis reklámmal :))

(#14) iBlast válasza Robertoq (#13) üzenetére


iBlast
aktív tag

olaj a tűzre :U :N

(#15) Dunbar válasza Robertoq (#13) üzenetére


Dunbar
senior tag

bazdmeg...

(#16) Hatvan9 válasza Robertoq (#13) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Hehe. :DDD ;]
Azért ne felejtsük hogy az apple -nek is ugyanolyan jó reklám ez.

(#17) Pantal válasza Robertoq (#13) üzenetére


Pantal
senior tag

Az komoly. :N

(#18) PR0JECTNR56 válasza Robertoq (#13) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A Samsung humorérzéke nem hagyott alább. :D

(#19) Cathulhu válasza Robertoq (#13) üzenetére


Cathulhu
addikt

trolololo

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) RaveForce válasza Robertoq (#13) üzenetére


RaveForce
veterán

ez zseniiii :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#21) callmeakos válasza Robertoq (#13) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Főleg ezekkel a reklámokkal :D
Övön aluli, de gyönyörű húzás :D

Az első videón sírva röhögtem :D :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#22) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Ez eszembe sem jutott ügyes húzás... :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#23) PR0JECTNR56 válasza callmeakos (#21) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ez a filmes szakma már csak ilyen. Végre valami mókás reklám is van a kamatlábak meg a mindentelpusztító mosóporok helyett. :))

Egy egészen kicsike célzást éreztem a reklámban, nem mintha az Apple termékeit és usereit komplett lúzereknek próbálná beállítani a Samsung akármikor is. :DDD

(#24) V.T.CS. válasza callmeakos (#21) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

besírtam, nagyon jók :C

(#25) callmeakos válasza PR0JECTNR56 (#23) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

a hüvelygombáról meg a sok karácsony biz-bazról meg nem is beszélve :DDD

All→M8

(#26) Kashim válasza PR0JECTNR56 (#23) üzenetére


Kashim
őstag

És működik a reklám! ;]
Sátorozó még nincs, de ami késik nem múlik, örüljünk a 12 embernek is.

A viccet félretéve elég "érdekes" taktika a konkurencia felhasználótáborát gyakorlatilag hülyének beállítva magukhoz édesgetni. Tehát lényegében hülye embereket akarnak maguknak? Fáj a foguk a másik sikerére, ugyanezt a rajongást akarják maguknak is. Ez a reklám lényege? Komolyan gondolta a Samsung hogy ez így működni fog? Ettől majd mindenki a fejéhez csap? Nem semmi emberek dolgozhatnak ott.

Felőlem úgy fricskázza a konkurens termékeket ahogy akarja, de nem kicsit szánalmas az emberekből gúnyt űzni, ráadásul több helyen ferdített és pontatlan adatokkal, amivel gyak. a nézőt és a leendő felhasználót is hülyének nézik. Felér egy fórumbeli személyeskedéshez, ami már nem is a témáról, hanem a felhasználó szidásáról szól. Vicc, csöpög az izzadságtól.

[ Szerkesztve ]

(#27) Cathulhu válasza Kashim (#26) üzenetére


Cathulhu
addikt

Azok akik apple termekert allnak sorban, semmilyen reklam hatasara sem fognak samsungot venni. A samsung nem is akarja oket atcsabitani, az a parezer fanatikus amugy sem szamit. a Lenyeg azon millionyi vasarlok atcsabitasa, akik apple-on gondolkodtak, de nem feltetlenul azt fognak venni. Viszont ok is jot rohognek a reklamon, tulajdonkeppen aki nem fanatikus, az viccesnek talalja.
Akik ezt sertonek talaljak, azok kb az a kategoria, akik ott allnanak a sorban (ugyebar igaz az akinek nem inge ne vegye magara mondas, aki magara vette meg IJ)

Amugy szerintem az sem epelmeju, aki a nexusert all sorban, sot ugy egyebkent aki barmiert amit rendes korulmenyek kozt is megvasarolhat kepes napokat sorban allni

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#28) RaveForce válasza Kashim (#26) üzenetére


RaveForce
veterán

hehe :DD nehogy a samsung tehessen már róla h a birkák ott állnak sorba minden egyes uj iphone hivatalos forgalmazása előtt, ők csak ezt belerakták egy reklámba, plusz ráhegyezték a csúcsgépükre a reklámot, thats all. van h fáj az igazság, de ettől még zseni a reklám, a szőlő meg mint tudjuk, savanyú :)) mondom mindezt WP7 fanként.

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#29) Solten válasza Robertoq (#13) üzenetére


Solten
addikt

marketingbol 5-os :D

Saor Alba

(#30) joey04 válasza callmeakos (#21) üzenetére


joey04
titán

Amikor az első kijött, az szerintem is vicces volt.

Viszont már akkor is azon ment a társalgás, hogy mekkora ciki lesz, ha a valamelyik samu termékért sor lesz. Meg ugye kinek szól? aki nem fanatikus, az maximum viccesnek találja, de nem hiszem, hogy ettől bárki megfontolná a vásárlást. Apple fanoknak mindegy, de látva a kisebb sort a samu note miatt, inkább röhögnek egyet. Sőt, talán még a reklám miatt kevesebb ember megy Samu sorba. No mindegy. Szóval övön aluli, meg vicces (eleinte), de kicsit öngól is szerintem.

A per meg mind a 2 félnek hatalmas reklám is egyben, folyamatosan pörög a nevük. Hogy ez volt-e eleve a cél, vagy csak mellékhatás, az jó kérdés. Talán utóbbi szerintem.

(#31) Maxentius válasza joey04 (#30) üzenetére


Maxentius
addikt

Amilyen dörzsölt az üzleti élet, simán lehet az előbbi is.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#32) D1Rect válasza joey04 (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Várj, nem te írtad azt, hogy
"Szeretné a Samsung, ha sorba állnának a termékeikért..."?

Egyébként a Samsung felhasználók tipikusan nem azok akik az életük árán is megvédik imádott cégüket, hanem inkább az "igényeikhez a megfelelő eszközt" népes tábora.

Egyébként igen: visszanyalt a fagyi.
Az Apple marhaságait a bíróság elhajtotta, sőt a végén lehet a valódi szabadalmak miatt előveszik, miközben a konkurenciára jelentős reklámot kapott.

Ha így folytatják, kikopik a "tablet = ipad" beidegződés pont addigra amire beérik a gyártók az ipad2-t. :))

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#33) Robertoq


Robertoq
őstag

A linkelt kép a perre hegyez rá: az emberek fejében megmaradt az Apple betilt Samsung tablet szavak és kinyitva az újságot egyből összeáll, hogy ez az a tablet :K

A "gúny" marketingban van azért igazság is:
- kisebb kijelző
- 1,5 éves dizájn (még ha jó is)

De a Samsung Mobile USA is beindult:
Kép1
Kép2

[ Szerkesztve ]

(#34) gerilee válasza Kashim (#26) üzenetére


gerilee
aktív tag

"A viccet félretéve elég "érdekes" taktika a konkurencia felhasználótáborát gyakorlatilag hülyének beállítva magukhoz édesgetni."
Akkor most keress rá a jútyúbon a "Get a Mac" kifejezésre. :U
Az Apple évek óta fikázza a PC felhasználókat, öltönyös hülyegyereknek beállítva.
Semmi más nem történik mint az eddig használt fegyvereit az Apple ellen fordítják a konkurensek.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#35) joey04 válasza gerilee (#34) üzenetére


joey04
titán

nem a felhasználókat.

(#36) PR0JECTNR56 válasza Robertoq (#33) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Na hát igen. Nincs ebben semmi ez pont olyan vicces vagy éppen provokatív, (kinek hogy) mintha a Samsung-al csinálnák ugyanezt. Ez is csak üzlet elvégre és inkább legyenek ilyen viccesebb darabok mint egy sima reklám. Aki ezen meg ki akad, azzal meg úgysem lehet mit csinálni, a lényeg, hogy aki érti jól szórakozzon. :))

(#37) Gadgetfun válasza D1Rect (#32) üzenetére


Gadgetfun
tag

"Egyébként a Samsung felhasználók tipikusan nem azok akik az életük árán is megvédik imádott cégüket, hanem inkább az "igényeikhez a megfelelő eszközt" népes tábora."

:DDD :DDD :DDD :DD Ezt remélem csak valami viccnek szántad. Legalább akkora, és szánalmasan egybites fanboy-tábora van a Samsungnak is mint az Apple-nek, csak nekik még az az illúziójuk sincs meg, hogy valami különleges eszközt birtokolnak, ettől még vérmesebbek és szánalmasak lesznek, mint az almás fanboyok :C

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#38) RaveForce válasza Gadgetfun (#37) üzenetére


RaveForce
veterán

csak nekik még az az illúziójuk sincs meg, hogy valami különleges eszközt birtokolnak,

nemkicsit vicces ez annak fényében h az iphoneok samsung és lg alkatrészekböl vannak összetákolva :)) :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#39) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

hm... így legyen 5-ös lottóm. :R

PS4

(#40) Robertoq válasza joey04 (#35) üzenetére


Robertoq
őstag

Azért ez kicsit felhasználó központú kicsit alázós módban:
Reklám :U

(#41) joey04 válasza RaveForce (#38) üzenetére


joey04
titán

Apple termékekben soha nem a vas volt a lényeg igazán. A design, és a szoftver a lényeg.

(#42) TazLeacher válasza Gadgetfun (#37) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A legtöbb Samsung tulaj - köztük én sem - nem vitatja más márkák, mint az SE vagy HTC eredményeit, telefonját, legtöbbünknek volt és/vagy azután is lesz más márkájú telefonja. Az Apple tulajok kicsit Tolkien-szindrómások, vagyis egy márka mind felett...a többi meg úgy sz@r, ahogy van.

Megj.: továbbra is tartom, hogy semmi bajom az Apple termékeivel, csak az itteni Apple fanatikusokkal.

(#43) gerilee válasza joey04 (#35) üzenetére


gerilee
aktív tag

Aham... Ha nem akarod megérteni a reklám burkolt, "vicces" mondanivalóját, akkor valóban nem a felhasználókat... :U

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#44) joey04 válasza gerilee (#43) üzenetére


joey04
titán

szerintem te látsz bele túl sokat inkább. ;)
de ez már szubjektív.

(#45) D1Rect válasza Robertoq (#40) üzenetére


D1Rect
félisten

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#46) joey04 válasza Maxentius (#31) üzenetére


joey04
titán

Ezt olvasva lehet, hogy igazad van :D

(#47) spyduck


spyduck
nagyúr

Ez jó :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.