Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) corlagon válasza finest (#13) üzenetére


corlagon
senior tag

Aszittem egy pillanatra, ha a vilag legnagyobb kokaintartalekat arakod irni :). Szvsz nem fuzok nagy remenyt a kis es fejletlen orszag + nagy termeszeti eroforras keplethez (emlekezz az olajdollarokra), nezzuk majd h ki es hogyan fogja kitermelni.

Kinaval kapcsolatban tisztaban vagyok a gigantikus penzugyi tartalekokkal, sot talan FDI teren is 2-3. mar globalisan (ebbol irtam a szakdolgozatom, de akkor meg sehol nem voltak, haha.)
Kina tenyleg egyedi, 1 milliard ember es hatalmas piac, 10% koruli ipari fejlodes, de egypartrendszer es vadkapitalizmus, iszonyatos korrupcio, erdekesen militarista kulpolitika, kornyezetpusztitas, kirohogott szabadalmi es szerzoi jogok, hihetetlen tarsadalmi feszultsegek, kb. az amerikaihoz hasonloan muvelt es a vilagra nyitott emberek... ajanlom az indexen par hete megjelent irast, nagyon erdekes. Nem voltam meg ott szoval elso kezbol sajnos nincsenek tapasztalataim.
Az egy fore eso GDP, ppp alapon, valahol 8k $ korul van, ez otode az USA/EU-nak, negyede Japannak, szoval easy azert.

Ne erts felre, nem cikizem a cikkirot, de tenyleg erosen balos nezeteket vall, es atut az irason a 70-es evek nepszeru meses kelet / hanyatlo-belterjes-eloregedo nyugat illuzioja. Ha meg a szegeny ATTAC neve felmerul mindig rohognom kell, pedig tudom h nem kene.

Aranyparitas meg _nem_letezik_ (asszem 70 korul deklaralta formalisan a FED), tartalekolasra attol persze hasznalhato, sot azzal is egyetertek h fontos konjunktura-indikator lehet, de ez mas teszta. Spekulaciora meg minden globalisan forgo sztenderd aru vagy devirativa hasznalhato.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.