Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kolja58


kolja58
aktív tag

Sziasztok.
Bizonyosan jó, hogy az életet akarjuk és nem a halált. (talán ezért nem szeretném tudni a halálom időpontját)
De vajon igazunk van-e abban, hogy az életet akarjuk?
Miben van igazunk és miért?
És lehet-e úgy, hogy nincs "igazunk" de mégis úgy teszünk mintha lenne?

A életbiztosítás az élettel kapcsolatos statisztikán alapul. A jó biztosítás az ami a tagoknak egyenlő esélyt biztosít, ezért ha a "halálidőpontját megmondó gép" csalhatatlan (ezt nem tudom sem cáfolni sem megerősíteni) akkor még követelem is a bevezetését.

Tételezzük fel, hogy 1 millió ember közül a következő életpillanatban 100000 meghal.
Én 1 vagyok az 1 millióból.
Számomra (mert azaz 1 vagyok aki vagy a 900000-be vagy a 100000-be tartozhat de bizonyosan nem tudom melyikbe) számomra a saját statisztikám 50-50%.
Vagy élek a következő életpillanatban vagy nem.
Mivel ezt az eszme futtatást igaznak érzem ezért minden következő pillanat életben töltése boldogsággal tölt el.
És csak boldog meg megint boldog vagyok.
És mivel Te olvashatod ezt a szösszenetet ezért az elküldés életpillanatáig egy igen boldog és életet kedvelő emberről olvashatsz.

:R

Nem több, nem kevesebb, csak a véleményem, nem ítélkezés.

(#52) Akula válasza Habugi (#46) üzenetére


Akula
őstag

+1
de legalább kaszál vele a magánklinika

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#53) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Csak én nem értem miért kell ehhez szuperszámítógép?

(#54) bkercso válasza atike (#4) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem csak a halál időpontja a lényeg itt, de újságírói szemmel logikus ezt kiemelni.
Olvastam róla, hogy pl. szívinfarktusveszély megállapításához mindössze 3 adat elegendő abbó a rengetegből, amit a dokik meg szoktak kérdezni és mérlegelni szoktak. Statisztikával ez tisztán kimutatható, így a döntéshozatal sokkal rövidebb és pontosabb lehet, ha megtámogatjuk big datával.

Az emberi agynak külön területe foglalkozik az ún. "lényeg kiemelésével", vagyis azzal, hogy meghatározza, hogy a sok ingerből/adatból mit kell figyelembe venni és mit nem kell. Így működik az intuíció. Viszont a "nagyüzemi" kórházi mindennapokban egy számítógép pontosabb lehet a legtöbb esetben.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#55) 1 among many


1 among many
tag

Komplett hülyeség és az is elég buta, aki elhiszi. Ez egy ócska bulvár iromány, a linkelt videó pedig egyáltalán nem ilyen baromságról szól, mint a cikk.

Gondoljátok már végig, ilyen jóslást soha, semmilyen gép nem fog tudni csinálni, mert az embereknek van valamennyi szabad akarata. Küzdenek ellene a birkatenyésztők, pl. ilyen remek cikkekkel, ami elhiteti sok hülyével, hogy ennyire nem a saját kezében van a sorsa, de valamennyi azért még az ilyen bepalizott hülyéknek is marad.

Lehet predikciókat végezni, minél nagyobb minta alapján dolgozik egy rendszer, annál pontosabbakat, de csak olyan rendszerekkel kapcsolatban, amiknek viszonylag állandóak, vagy ugyancsak megjósolhatóak a várható körülményeik is. Az ember pedig a legkevésbé sem ilyen.
Egy vinyóról jó eséllyel megmondhatja a egy diagnosztikai program, hogy kb. mennyi van még benne, de az is csak akkor, ha az addigi terhelést kapja továbbra is átlagosan. Egy szervervinyó nem tudja azt mondani, hogy hú, van hátra talán 250 napom, akkor most egy kis írógépnek használt irodai gépbe költözök, ott talán még 5 évem is lehet. De az ember tud változtatni, ha akar.

Azt lehet mondani valakinek, hogy "ha Ön nem változtat a hozzáállásán, lelkiállapotán, lakhelyén, táplálkozásán stb. stb. úgy általában életmódján és életkörülményein, akkor statisztikus átlag szerint kb. ennyi ideje van még hátra". De a szórás mértékéről szeretnek elfeledkezni. És minél távolabbi a jósolt esemény, annál nagyobb a szórás. Továbbá már egy ilyen jóslat is jelentősen megváltoztatná az illető sorsát, akkor is, ha ő nem tud róla, csak az őt kezelők hiszik el.

Súlyos betegség esetén is nagyon nagy a szórás és nagyon jelentősen függ a beteg döntéseitől, illetve a kapott ellátás minőségétől, mi várhat rá. Vannak persze elég egyértelmű esetek, de ott már program nélkül is tudnia kell egy betegnek, hogy bármikor meghalhat, és nem jók az esélyei 5 éves távlatban.

Egy haslövésre pl. nem nehéz megmondani, hogy ha a sérült nem kerül műtőbe, akkor mondjuk várhatóan 6-12 órája van hátra. Vagy egy bizonyos típusú ráknál mondhatja egy orvos, hogy a tudomány még nem találkozott olyan esettel, aki x időnél tovább élt volna egy ehhez hasonló diagnózissal. De ennyi. Lehet, hogy ő dönti, dönthetné meg a túlélés rekordját.

Ennek a felvetésnek akkor lenne értelme, ha azt mondaná meg a program, hogy mik azok a paraméterek, amiknek a megváltoztatásával a legjobb eredményt lehet elérni. De azt eddig is tudta mindenki, hogy ha kiköltözik a belvárosból, otthagyja az elmebeteg munkáját, nem mérgezi tovább magát semmivel stb. akkor javulnak a túlélési esélyei. Mostantól legfeljebb jobban képbe kerülhetnénk, hogy mi éri meg jobban, abbahagyni a szipuzást vagy tőzsdeügynökből kertésszé avanzsálni.

Különböző népességekben, nagy számok szerint lehet igen jó pontossággal jósolni. Minél nagyobb a vizsgált csoport, annál inkább kijön a várható átlag. De egyéneknél a banálisan egyértelmű eseteket leszámítva olyan nagy a szórás és annyira függ a további döntésektől és előre nem látható eseményektől valaki sorsa, hogy gyakorlatilag értelmetlen az ilyen jóslás. Ahol nem, ott meg megy az orvosnak szgép nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#56) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Én nem szeretném megtudni, ugyanis szeretem a meglepetéseket... ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#57) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Csak idő elött el ne csapjon a 7-es busz!

(#58) kolja58 válasza 1 among many (#55) üzenetére


kolja58
aktív tag

Jó a hozzászólásodat olvasnom mert boldog leszek tőle.
;)

[ Szerkesztve ]

Nem több, nem kevesebb, csak a véleményem, nem ítélkezés.

(#59) gerii


gerii
addikt

Látom még nem volt:

A beteg a halálos ágyán fekszik, és kérdezi az orvosától:
- Doktor úr! Mennyi van még hátra az életemből?
- 10.
- Tíz? De tíz mi? Év, hónap, nap?
- 9... 8... 7...

(#60) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Aztán nehogy a flancos kompúter által kihozott dátumokat túlélők közt a "Végső állomás" elevenedjen meg :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#61) macman507


macman507
aktív tag

Bullshit szagú. :)
Vagy lószar, ahogy tetszik.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#62) UnA válasza 1 among many (#55) üzenetére


UnA
Korrektor

+1

De a cikk elérte a célját, mert itt pörgünk a fórumon :)

(#63) Kékes525


Kékes525
félisten

Kizártnak tartom, hogy pontosan megjósolhatja a halál időpontját, mert ahhoz pontosan ismernie kell az illető genetikai kódját és annak teljes működését, ettől még távol állunk és ismerni kellene az emberi szervezet pontos működését is, ez a tudás sem áll rendelkezésünkre. Úgyhogy kamu az egész, nem kell mindennek bedőlni! :N
Ja és Isteni tudással is rendelkeznie kell, hogy megjósolja az esetleges fertőzéseket, baleseteket is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64) hypno skate


hypno skate
senior tag

Ezek a fasorban sincsenek.

Én például bárkiről meg tudom modani, hogy a holta napjáig fog élni.
Utólag akár percnyi pontossággal. :DDD

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#65) Kékes525 válasza gerii (#59) üzenetére


Kékes525
félisten

:C Körülbelül a hír is ilyen. Vicc. Csak nem olyan jó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66) Findzs válasza 1 among many (#55) üzenetére


Findzs
addikt

egyetértek :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#67) csakdzsó


csakdzsó
tag

Megint egy szenzációhajhász cikk :DDD

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#68) Eastman


Eastman
őstag

Butaság.

--

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#69) Kékes525 válasza hypno skate (#64) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak ha nem tetszhalott! ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#70) nap


nap
addikt

Azt is megjósolja, hogy elüt egy autó?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#71) arnyekxxx válasza Lacee1986 (#11) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mégis azt a szenvedéssel teli kezelést választja 99.999% pedig fel is vághatná az ereit

[ Szerkesztve ]

(#72) arnyekxxx válasza MongolZ (#33) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Pl. úgy javít, hogy ha lehet tudni, hogy még 2 hétig fog élni a páciens, akkor nem kezd bele az orvos egy kb. 3 hónapig tartó kemoterápiába. Mindenkinek jobb a kezelés nélkül.

kb 5 évvel ezelőtt dolgozunk egy lány esküvőjén akinek max fél évet adtak az orvosok, a BigDataMasine kiutalt volna neki egy fejlövést, hogy ne szenvedjen, a család egy kisebb vagyont beletolt az esküvőbe, hogy amíg él addig minden vágya teljesüljön. Kb 2 éve volt a 2. esküvője (a család ujabb vagyont belepakolt) és pillanatnyilag épp terhes (bár nem javasolják neki a dokik)

(#73) haxiboy


haxiboy
veterán

Kicsit Gattaca feeling ez az egész...De én valahogy úgy értelmeztem a cikket hogy olyan adatok alapján csinálták meg az algoritmus aminek már megvolt az eredménye is. Szóval puszta statisztika alapján szerintem nem jósolható meg valakinek az élettartama. Lehet hogy valaki mondjuk elkapja a HIV virust, a gép kapásból rövidítene a várható élettartamon mégis nem egy példát látni hogy úgymond "immunis" rá az illető, nem okoz problémát a vírus, mert nem képes elszaporodni olyan mennyiségben a szervezetben (de attól még fertőzött). Szóval pff...a betegnek meg joga van tudni a róla alkotott diagnózist ha jól tudom. Mégis megtehetik hogy fontos adatokat titokban tartanak? Mert ok hogy hardmadik személynek nem mondják meg csak külön engedéllyel a beteg részéről, de hogy a betegnek sem... :F

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#74) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

De jó lesz amikor majd a hitelképesség vizsgálatához is kötelezővé teszik a tesztet, vagy egy állás betöltéséhez.
Minden kutatás célja a profit/hatalom növelése, azért is adják rá a pénzt.

(#75) Chaser válasza haxiboy (#73) üzenetére


Chaser
titán

Erről az egészről a continnuum című sorozat jut eszembe, nemrég néztem. Mindent tudnak az emberről, kvázi börtönben él rácsok nélkül:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76) kolja58 válasza Rodi 4.80 (#74) üzenetére


kolja58
aktív tag

Húúú!

Megijesztettél.

Mennyimindent szeretnék még amihez élet hitelre, aztán meg pénz hitelre volna szükségem.

Ennek a szupergépnek a "technikájától" félnem kellene?
És mivel félek, ösztönösen agresszív lehetek.
Lejöhet a szürkeköd és mint a kiselefánt a porcelán boltban, mindent és mindenkit stb.

Húúú, ez félelmetes.

;)

Nem több, nem kevesebb, csak a véleményem, nem ítélkezés.

(#77) goodboy007


goodboy007
senior tag

Szerintem kétélű fegyver.
Egyfelől fontos információ -persze az emberek egy része összeroppanna, ha megtudná, hogy szerinte makkegészséges, de valójában 2 héten belül elpatkol-, másfelől ha valami mentálisan labilis ember tudja meg, hogy van egy hónapja és amúgy is hajlamos rá, lehet, hogy mészárlásba/bankrablásba kezd "miért ne, úgyse kell leülnöm" alapon.
Tuti megbolygatná a társadalmi egységet -már ha létezik még olyan-, ha boldog boldogtalan megtudná, mikor fog elpatkolni.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#78) bkercso válasza goodboy007 (#77) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem mondják meg a betegnek az eredményt, ez csak a dokikat segíti.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79) Rickazoid válasza bkercso (#78) üzenetére


Rickazoid
addikt

Viszont, ha egy ilyen vizsgálat után az orvosok hirtelen és soron kívül elküldenék a pácienst egy sor invazív kivizsgálásra, fél tucat terápiára és felírnának egy tucat gyógyszert, egyértelmű lenne, hogy nem 60 évet jósoltak neki, hanem talán 6 hónapot. De bárhogy is, ha egy ilyen vizsgálat után megváltozna az addigi ellátása a betegnek, abból, ha nem is pontosan, de körülbelül ki tudná következtetni bárki, hogy mi volt az eredmény.
Persze ettől még a nagyon szélsőséges eseteket leszámítva egyáltalán nem lesz pontos, de még csak megalapozott sem a jóslat, de most nem ez a lényeg, hanem hogy nem lehetne titokban tartani, ha az orvosok ez alapján terveznék meg a szükséges kezeléseket. Arról nem is beszélve, hogy illegális lenne a legtöbb országban, ugyanis, ha csak erről le nem mond hivatalosan elfogadható írásos formában vagy mentális instabilitás, betegség miatt a hozzátartozók, törvényes képviselők nem tesznek így, a betegnek joga van tudni minden vizsgálati eredményét, függetlenül a vizsgálattól, annak céljától és az eredmény jellegétől.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#80) UnA válasza Rickazoid (#79) üzenetére


UnA
Korrektor

Alapvető félreértés van az egész vitában, mert a cikket olyan módon hozta le az itcafé, mintha valami hosszútávú előrejelzésről volna szó. Nem ez kb. egy elfekvő, ahol talán néhány hónapon belül becsülték meg a várható élettartamot.

(#81) papabear73


papabear73
csendes tag

Az eredeti cikk erősen torzított verziója jelent meg itt magyarul, nem csoda, hogy többen előttem megkérdőjelezték. Csak egy mondatot (a cikk első mondatát) idézném: "Boston researchers have developed a supercomputer they claim can predict with 95% probability if a patient is about to die."
A fő gondolat (az egész cikk alapján) az, hogy ha a számítógép azt mondja valakiről, hogy meg fog halni a következő 30 napban, az 96%-os valószínűséggel be is következik. Ehhez a gép azért túl azon, hogy a korábbi diagnosztikai adatait bevitték a gépbe és ezt másik 250 ezer páciensével össze tudja hasonlítani, még 3 percenként adatot vesz (a bent fekvő) betegről, és így adja a becslést.
Senki ne várjon tehát jóslatot arra vonatkozóan, hogy hány évig fog élni, hacsak nem már a hivatkozott Beth Israel Deaconess Medical Center osztályán fekszik vélhetően a halálos ágyán.
Nem csak a politikai témákban létezik a félretájékoztatás fogalma...

Papabear

(#82) Eastman válasza UnA (#80) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon szomorú, hogy egy ilyen cikk itt a címlapra kerülhetett. Ez - a címmel együtt - kb. erős nlcafé szint.

Szerintem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#83) bkercso válasza papabear73 (#81) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ismerősöm is fordított egy időben orvosi témájú cikkeket. Bölcsész.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84) UnA válasza papabear73 (#81) üzenetére


UnA
Korrektor

Köszi a részletesebb kifejtést, látom egyszerre írtuk :)

(#85) #35193216 válasza Kékes525 (#63) üzenetére


#35193216
törölt tag

Várható élettartamról volt szó a cikkben.

(#86) Kékes525 válasza #35193216 (#85) üzenetére


Kékes525
félisten

A várható élettartamra is igaz, amit írtam. Az is a felsorolt okok miatt megjósolhatatlan. Egyszerűen nevetséges bármi mást állítani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87) #35193216 válasza Kékes525 (#86) üzenetére


#35193216
törölt tag

A várható élettartam egy várható érték, attól, hogy sok az ismeretlen tényez, még lehet becsülni.

(#88) Kékes525 válasza #35193216 (#87) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez csak szócsavarás. Így én is megtudom becsülni. A lényeg az lenne, hogy milyen intervallumon belül. A váratlan eseményeket, fertőzéseket, baleseteket és azok következményeit egy program sem tud figyelembe venni. Másrészt azt sem amit még nem fedeztek fel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#89) zoltszalay


zoltszalay
tag

Nem arról van itt szó, hogyha például big datával megállapítják, hogy "azok a betegek akiknek így változott az állapota 3,4 év múlva gyomorrákot szoktak kapni" akkor a dokik havonkénti gyomorrákvizsgálatot írnak fel, hogy időben fedezzék fel a bajt? A cím szenzációhajhász butaság, szerintem ilyesmikről lehet szó.

(#90) kolja58 válasza zoltszalay (#89) üzenetére


kolja58
aktív tag

A cikk nagyon is jól "ki van találva".
Az a lényege, hogy bizonytalanságot kelt és a halál félelmét sugalja.
Ez bizonyos hatalmaknak kimondott érdeke.

Én meg azt mondom nekik: lesz@.. az ijeszttegetéseteket.
A reinkarnációban (keresztény alapon) hiszek, na meg az emberi sorsban, aminek a szabadság is a része.

Oszt ennyi. ;)

Nem több, nem kevesebb, csak a véleményem, nem ítélkezés.

(#91) Kékes525 válasza kolja58 (#90) üzenetére


Kékes525
félisten

"bizonytalanságot kelt és a halál félelmét sugalja.", "A reinkarnációban (keresztény alapon)" :U :F

"Oszt ennyi." Ezt értem. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#92) bkercso válasza Kékes525 (#91) üzenetére


bkercso
nagyúr

2 szőke nő beszélget:
- Képzeld, beiratkoztam egy reinkarnációs tanfolyamra.
- Tényleg? És drága volt?
- Hát eléggé, de egyszer élünk! :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93) Kékes525 válasza bkercso (#92) üzenetére


Kékes525
félisten

:C :DD

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94) kolja58 válasza Kékes525 (#91) üzenetére


kolja58
aktív tag

Ha nincs örök élet valamilyen módon akar a halál fiatalon kis súllyal (miért pont engem ütne el a 6-os villamos), idősebben egyre nagyobb súllyal (ó még annyi minden szeretnék megélni pl. unoka születése) nehezedik az emberre.
A halál az ember bőre alatt mindig fájó ha a pillanatnyi öröm elfedi akkor is.

A buddhista felismeri, hogy minden létező csakis egy másik szenvedése árán, áldozata révén képes a létben maradni, ezért megtisztulva kiakar lépni a létezésből.

A szenvedés feloldását, a gyógyírt Krisztus hozta el az emberiségnek.
A karma egyre érthetőbbé válik Krisztus megértésével és belátható, hogy a reinkarnáció új értelmet kap általa.

Oszt ennyi, na meg legyen mindenkinek az ő hite szerint (mert, hogy a "hitetlenség" is egy hit, csak a hit tartalma más).

;)

bkercso: :D

[ Szerkesztve ]

Nem több, nem kevesebb, csak a véleményem, nem ítélkezés.

(#95) bkercso válasza kolja58 (#94) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kreatív elegy, ügyes vagy.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#96) kolja58 válasza bkercso (#95) üzenetére


kolja58
aktív tag

Megtisztelő amit mondtál. :B
Az ember a kozmosz által levetett gondolatokat éli újra.
Remélem életre kelnek és talán még gyümölcsöket is érlelhetnek. ;)

Nem több, nem kevesebb, csak a véleményem, nem ítélkezés.

(#97) bkercso válasza kolja58 (#96) üzenetére


bkercso
nagyúr

Félreértettél. :B :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#98) kolja58 válasza bkercso (#97) üzenetére


kolja58
aktív tag

;)

Nem több, nem kevesebb, csak a véleményem, nem ítélkezés.

(#99) Penge_4


Penge_4
veterán

Azt hiszem most jött el az ideje, hogy biztosító társaságot alapítsak. ;]

(#1) blackrulz: "ettől függetlenül a halálom dátumát nem igazán szeretném megtudni "

Miért? Van attól királyabb, mint unalmas kocka életedet azzal befejezni, hogy utolsó hónapjaidban olyan extrém dolgokat művelsz, mint
- ejtőernyő
- bungee jumping
- bázisugrás
- motorozás 300km/h sebességgel
- szex gumi nélkül maláj kurvákkal :D
- etc.

Meg előre tudsz tervezni. Ha tudom, hogy 40 évesen kimúlok, akkor tudod mikor fogok nyugdíjjárulékot fizetni. Ha viszont azt dobja a gép, hogy 102 évesen halok meg, akkor lehet, hogy visszaveszek a "carpe diem" életérzésből és lehúzom azt a 40 évet valami kevésbé lepra helyen, hogy utána boldogan éljem több évtizeden át a gondtalan nyugdíjasok életét, akik hol itt nyaralnak, hol ott, miközben kevésbé szerencsés társaik egymás torkát harapják el a műfogsorral az utolsó akciós farhátért. :U

És ezzel remélem választ adtam arra is, hogy ezeket az előrejelzéseket miért nem fogja soha az életben megtudni a nagyközönség, csak egy szűk, nagyon gazdag kör.

(#100) Eastman válasza Penge_4 (#99) üzenetére


Eastman
őstag

Ha azt dobja a gép, hogy 102 évesen halsz meg, attól nem kell visszavenned a "carpe diem" életérzésből, hanem 102 évig égetheted a máglyát, hiszen a gép asszondta, hogy úgyis 102 évig élsz. Nem?

Addigra tuti, hogy a csirkefarhát és a kaviár arányára is lesz majd valami gép. Ha azt adja, hogy 102 év csirkefarhát, akár már a következő napon fejbelőheted magad a hosszantartó lúzerség elkerülése végett. De hiába, mert 102-t dobott A gép. 102 év egy ágyban fekve, félig kilőtt aggyal.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.