Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Buci21


Buci21
addikt

Remélem a szellemiségben benne lesz a régi C-s függvények eszetlen kezelése is :R Fél éve tanulom a nyelvet, de ráfutottam már vektorokkal és tömbökkel pár olyan ostobaságra :D

(#2) Darth Sith válasza Buci21 (#1) üzenetére


Darth Sith
tag

ezért a "hívők" lehet, hogy megköveznek, de nem véletlenül dolgozták ki a Java meg C# nyelvet. A C++ egy nagyon jó nyelv, ha megfelelő helyen használják, de egyre több olyan hétköznapi feladatot kellett megoldani, amelyhez egyszerűen túl macerás volt a C++, és sokkal kényelmesebb, "szebb" valamint biztonságosabb nyelvet kellett megalkotni pl. a fenti kettő formájában. De ettől függetlenül mindegyik nagyon szépen megél egymás mellett, csak tudni kell megfelelő helyen használni őket :)

(#3) #00661248


#00661248
törölt tag

Vajon a nullánál több értelme van elmenni, ha az ember angolból jó, programozásból kezdő (nagyon)(csak emelt érettségire elegendő tudás), érdeklődési szintje magas? Nehogy ne legyen helye annak, aki több hasznát venné.

(#4) bitblueduck válasza #00661248 (#3) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Először nézd meg ezt, SPOILER ALERT: elvileg ez lesz az előadáson is.
Utána érdemes élőben is látni a mai szoftverfejlesztés egy kiemelkedő alakját, meg lehet lesznek más dolgok, érdekes kérdések.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#5) #00661248 válasza bitblueduck (#4) üzenetére


#00661248
törölt tag

Köszönet!

(#6) LordX válasza Darth Sith (#2) üzenetére


LordX
veterán

Hívő jelentkezik :DDD

A nyelv, ha modern módon használod, igazából ugyanolyan könnyű és biztonságos (ha nem jobban!), mint a C# / Java, kettő probléma van: Az első, hogy amit tanítanak egyetem és társai helyeken, az sajnos a jó régi reszelős "C with classes and templates" (konkrétan ami a BME "programozás alapjai" tárgy mai anyagában van, azt a 16 éves C++98 is meghaladta már), és rohadt messze van a modern C++11/14-től.

A másik, hogy mivel teljes visszamenőleges kompatibilitás van, ezért ha akarod, használhatod, és nyugodtan lábon lőheted magad a "régi" fícsörökkel, senki nem fog megakadályozni benne.

[ Szerkesztve ]

(#7) #00661248 válasza LordX (#6) üzenetére


#00661248
törölt tag

Ennek tudatában mit javasolsz, ha pont a bme-n, vagy ha másként alakul az eltén készül az ember programozónak tanulni?

(#8) malwy válasza #00661248 (#7) üzenetére


malwy
senior tag

Reklám: (:D)

Menj Pázmányra. C-t nem sokat fogsz látni, de C++-t rendesen. Modern fícsöröket figyelembe véve, az alapoktól megtanítanak programozni. :K

Tanrend felépítésileg:
Egy házi "Plang" nyelven tanulod meg a nagyon alapokat és elméletet, majd átállsz C++-ra.
Későbbiekben rengeteg nyelv és nem nyelvhez között tárgy felvehető.

(#9) AAAgold válasza malwy (#8) üzenetére


AAAgold
senior tag

"Egy házi "Plang" nyelven tanulod meg a nagyon alapokat és elméletet, majd átállsz C++-ra."

ez a Pázmányon tanított "Egy házi Plang nyelv" lenne a VaticanOS alapja? :-D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#10) LordX válasza #00661248 (#7) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem mindegy. Egyik egyetemen ezt csinálják rosszul, másikon azt. Alapokat, kb. nyelvfüggetlenül mindenhol beléd verik, utána saját magadat képezd ki/tovább egy adott nyelvből - én személyesen erősen tudom javasolni a C++-t, de ez innentől ízlés kérdése.

(#11) Darth Sith válasza #00661248 (#7) üzenetére


Darth Sith
tag

én mint BME-n épp szakdolgozatot író, némi rálátással azt mondanám, hogy attól függ mivel akarsz foglalkozni. Amennyire én látom, a pázmány kicsit gyakorlatiasabb, mondhatni kvázi főiskolai megközelítésű, míg az elte inkább a matekos oldalról közelíti meg a dolgokat, rengeteg algoritmus és társai, míg a bme inkább a mérnöki szemszögből, tehát komplex rendszer látás, probléma megoldás. Inkább egyfajta gondolkodásmódot ad, és hozzá alap eszközöket, amelyeket ha jól megtanulsz használni, később bármilyen irányba mész, tudod magad képezni. Valóban a c++ oktatás nem egy csúcs, de az alapokat jól leadja, és ha jobban érdekel a dolog, vannak C++ -os szabadon választható tárgyak ahol mélyen belemennek, felvehetsz ilyen témát önálló labornak illetve szakdolgozatnak, és akkor az utolsó bit-ig megismered az egész nyelvet. Én speciál hasonlóan jártam el, csak .NET vonalon, de ettől még nem zárkózom el a C++ -tól, mert megvan a helye, csak az olyan problémák amelyekkel én találkozom, oda kevésbé kell. Nyilván ha írnom kell valami teljesítménykritikus algoritmust akár egy C# alkalmazásban, azt megírom C++ -ban, berakom egy dll -be és behivatkozom a C# alkalmazásomban. Mindegyik eszköz megfér a másik mellett, csak megfelelő területen kell használni. Pl. GUI-t szar benne fejleszteni, arra ott a .NET meg a WPF, de pl. banki alkalmazások matematikai számításaihoz meg az egyik legjobb.

(#12) Robo sapiens válasza #00661248 (#7) üzenetére


Robo sapiens
tag

Ha komoly C++ programozo szeretnel lenni, akkor ezt az utat jard vegig.

Az egyetemekrol:
Egy darab orokervenyu szabaly van, es ez fuggetlenul az egyetem szintjetol (Stanford, MIT, Berkley) mindenhol igaz: semmibol se epits arra, hogy az egyetem majd megtanitja vagy hogy majd jol megtanitja. Tanulj magadtol, tanulj otthon. A fenti ut az, amit mindenhol elismernek. Ha azt mondod egy jo szakembernek barhol a vilagon, hogy olvastad a Code Completet, vagy a C++ Concurrency In Action -t, azt tudni fogja hova tenni.

(#13) malwy válasza Robo sapiens (#12) üzenetére


malwy
senior tag

:K

(#14) #00661248


#00661248
törölt tag

Köszönöm a válaszokat, jó ezek tudatában haladni tovább.

(#15) LW válasza Robo sapiens (#12) üzenetére


LW
őstag

"mindenhol igaz: semmibol se epits arra, hogy az egyetem majd megtanitja vagy hogy majd jol megtanitja. Tanulj magadtol, tanulj otthon."

Ez így van, szerintem is.

(#16) MageRG válasza #00661248 (#14) üzenetére


MageRG
addikt

Napi használatban ezt szoktam olvasgatni.
Nem leszel tőle jó C++ programozó, de ha konyítasz már a C-hez, akkor elejét veheti hogy túl nagy hülyeségeket írj. :)

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#17) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ti kaptatok visszajelzést emailben a regisztraciorol?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#18) Robo sapiens válasza Oppenheimer (#17) üzenetére


Robo sapiens
tag

En nem es a munkatarsaim sem.

(#19) Darth Sith válasza Oppenheimer (#17) üzenetére


Darth Sith
tag

én sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.