Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Locutus


Locutus
veterán

Hasznos kis lista :)

Reméljük sikerül betömködnöd a lukakat, és akkor egész átfogó képet ad majd azok számára, akik régebbi kártyáról akarnak váltani esetleg.

:R

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Jó kis generációs teszt. :C

Az öregecske 8800 milyen jól tartja magát még most is... nem véletlenül volt best-buy anno. :)

(#3) Tutu7030


Tutu7030
veterán

:C
Bár, nekem be kellett lépnem az NVIDIA X server settings-be, mert nem emlékeztem már, hogy mi a kártyám típusa. :DD :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Jó a teszt, még persze hiányzik belőle sok kártya, de alapnak nagyon jó!!!

(#5) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

:R

köszönöm ez nagyon hasznos :)

Az a 8800 ultra durván otthagy nagyon sok karit :)
meg a 8800 GT GS GLH is... anno ezek best buy voltak, ezekszerint kiállták az idő próbáját :)

ha megvannak még az eredmények akkor egy átlag FPS-es táblát is felraksz légyszíves?

windows7sins.org

(#6) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Engem a 4850/4870 sokkol, hogy ennyire erősek még a mai kártyák fényében is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) haxiboy válasza Hunpriest (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

8800GT egy vadállat kártya szerintem a mai napig simán megállja a helyét. Maximum 2db kell belőle :D:D
Sajnos ahogy én manapság látom a vga ipart. Régen egy évet is kellett várni az új radeon szériákra. Most meg 2(?)-3(?) hónap alatt vagy csak én nem követem már a 2. széria megy

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8) RECSKA válasza MCBASSTION (#5) üzenetére


RECSKA
veterán

persze, majd ha lesz időm, akkor csinálok 1280x1024be egy olyan táblát, ahol az fps-ek is fel vannak tüntetve.

Egyenlőre örülök, hogy ez kikerült :)

Köszönöm fiúk mindenkinek!!!

Igen, a HD4870 1GB DDR5 meglepően erősre sikeredett. Sajnos csak DX10, de még ma is, 1600x900-ban is szépen futtatja a BF3-at, Crysis2-őt...
De ilyen a 8800GT is. Most is ez van a gépben, és fullHD felbontásban, médium részletességgel tolom rajta a Far Cry 2-őt...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9) Csapoati válasza haxiboy (#7) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Most is megvolt az egy év.

#8: A Fary Cry 2 még nem is akkora meglepetés, lévén 2008-as játék, a BF3 és Crysis kettő már annál inkább. :) Én egyébként úgy látom, hogy azért nincsenek már akkora teljesítménybeli ugrások a vga generációk között, mert még mindig 2006-os konzolokra írják a játékok java részét. Ami ugye DX9. A DX10 eléggé kevés játékban jelent meg, a 11 sem viszi még nagyon túlzásba. Innentől kezdve nincs is szükség akkora pluszra teljesítményben (jó, a tesszelláció azért eléggé megrogyasztja a kevésbé erős vga-kat), tehát nem is lesznek akkora ugrások, mint pl nV-nél a 7800 és 8800-as széria között, vagy ATi-nál az X1800 és X2900-as szériák között.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) ^Bundi^ válasza Csapoati (#6) üzenetére


^Bundi^
senior tag

4850/70 nagyon jó ár értékben is voltak anno!
Én 2 éve és 1 éve vettem 1-1 4870 et (külön gépekbe) azóta azokat használom s kb nincs ami ne menne el rajta fullhd ban maxon ;]

Nos Omnes Una Manet

(#11) Csapoati válasza ^Bundi^ (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen, ez a vásárlónak tökéletes, hogy egy jó áron vett terméket elég sokáig tud használni. :) A fejlődés szempontjából már cinkesebb, max. a magas fogyasztás beszél a váltás mellett, meg a DX11, de hát utóbbi nem túl nagy csábítás egyelőre.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Azért az komoly, hogy a 6 éve megjelent első egyesített árnyalós VGA-val (8800 GTX), még ma is simán el lehet lenni. Régen max 2-3 év és már minimumon se ment a cucc. Durva hogy a konzolok hogy megfogták a piacot.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) Zoli54213 válasza Hunpriest (#2) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Nekem 8800GT-m volt, 2007 évvégén vettem, eszméletlen jó kártya volt anno. Még nem volt Ati 3870 akkor, csak 2900XT, de az közel nem volt hozzá. Még a 3870-et is elverte, ami ugye csak később jött... :)

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#14) RECSKA


RECSKA
veterán

Van itthon 768-as GTX460, egy GTX560 GS, érkezik majd 5830-50, lesz 6870, és szépen, idővel ami lesz...

1 órája került ki, és tök jól esik, hogy már hányan megnézték :R :R :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#15) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Respekt a mögötte álló munkáért. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) mmdms


mmdms
addikt

8800 ultra órajele el lett írva a táblázatba (512 helyett 612), de respekt a cikkért!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#17) RECSKA válasza mmdms (#16) üzenetére


RECSKA
veterán

Igen, de mivel ezt egy kicsit nehezebb javítani, így később fogom, mikor bekerül még pár darab kártya. Köszönöm a jelzést!

:R :R :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18) Calibra72 válasza RECSKA (#14) üzenetére


Calibra72
aktív tag

5870-et se felejtsd ki :)

(#19) RECSKA válasza Calibra72 (#18) üzenetére


RECSKA
veterán

ez úgy megy, hogy amelyik kártya átmegy a kezem alatt, azt megtesztelem.

De ha valaki nem félti, és elhozza, amíg lefuttatjuk a tesztet, akkor vendégem egy 2 órára. :C :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#20) Calibra72 válasza RECSKA (#19) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Értem :)

(#21) Srodney válasza Locutus (#1) üzenetére


Srodney
senior tag

valóban nagyon hasznos,annyira hiányzott már mint egy falat kenyér.többnyire csak külföldi oldalakon vannak ilyen generációs kártya dömping tesztek,onnan szoktam spekulálni hogy váltsak e vagy mégsem,megér nekem annyi pénzt vagy sem!nagyon hasznos volt köszi...

(#22) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Valóban nagyon hasznos a teszt! :R Külön jó, hogy nem csak Full hd-ban teszteltél.

Én is nagyon szerettem a Radeon 4800-as szériát, vmi eszméletlen jó áron voltak. Megjelenés hetében vettem ~35k környékén a 4850-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) banhammer


banhammer
veterán

Jó kis teszt.
Összehasonlításnak tökéletes.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) echterion


echterion
nagyúr

Masszív kis lista, köszönjük. :C

**********

(#27) gegory


gegory
tag

Én jelenleg a workstationonba egy PNY 8800 van Softmodolva Quadro FX3500-ra. Nem mértem semmi eredményt de a tapasztalataim alapján a másik gépembemben lévő Asus GTX465 DDR5 1 GB sokkal lassabb és instabilabb a 3DSMAX alatt mint ez az "ős" kártya. :D

Gegory

(#28) MBazsee


MBazsee
tag

Jó a lista, köszönjük! :R

Én még két kártyát szeretnék benn látni: 2600XT és a HD6450-est.

(#30) Cruiserke


Cruiserke
tag

3/4 éve váltottam 8800 GTX ről, akkor is éreztem, hogy az újak fényében is erős még. Ez is csak megerősít benne.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#31) HaZsolt válasza Cruiserke (#30) üzenetére


HaZsolt
őstag

Így van, 2007-es és még pariban van a HD 6770-el...

(#32) Angel1981


Angel1981
veterán

Mega-Teszt! :R

(#33) RECSKA válasza MBazsee (#28) üzenetére


RECSKA
veterán

2600XT-re semmi esély, hogy legyen benne, az túl öreg sajnos, de ha hoz valaki, akkor szivesen belerakom. A HD6450-es lehetséges, de lássuk be, az is annyira alja, hogy sok értelme nincs. Ellenben tényleg sok a hiány még, de megnyugtatok mindenkit, ezen tesztek eredményei képekkel a kártyákról fent van FTP-n. Minden kártyához van kép, de annyit nem akartam szöszölni ezzel, hogy még azokat is berakni...

A jövőben számos kártya bekerül még, valamint bevetjük majd a DX11 módot is extreme tesszelációval. De nem most...

:R :R :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#34) 04ahgy válasza HaZsolt (#31) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy 8800GTX tri-SLI még ma is megállja a helyét! :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Én még ma is egy 320-as 8800 GTS-t nyúzok.
Asszem jó vásár volt vagy 6 éve amikor megvettem :)

(#36) RECSKA válasza 04ahgy (#34) üzenetére


RECSKA
veterán

azért az komoly ám...

2db 8800GT simán = GTX460 , 2db GTS250 1GB = GTX470...

Volt aki tri-slire vitt tőlem 3db 8800Ultrát. Finomság...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#37) kovy79 válasza RECSKA (#8) üzenetére


kovy79
őstag

Félre ne érts, nem kekeckedni akarok, de az elnevezéseknél, nem DDR3 és DDR5, hanem GDDR3 + GDDR5.
Egyelőre (egyenlőre) szép lista és tényleg hasznos. ;) :R

Mod: az Nvidia átnevezősdi korszaka enyhén unszimpatikus volt számomra, de meg kell hagyni, hogy jó cuccot tettek le az asztalra a G80-asokkal.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38) mmdms válasza RECSKA (#36) üzenetére


mmdms
addikt

Azért ezt ne egyszerűsítsd így le. Egy bencsmárkra alapozni azért elég erős, egy nagyjából képet adhat maximum.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#39) Dr. Romano válasza RECSKA (#33) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A 2600XT túl öreg? :D
kb. 1 évvel fiatalabb mint a 8800 GTX

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40) RECSKA válasza kovy79 (#37) üzenetére


RECSKA
veterán

igen, de úgy gondoltam, ez egyértelmű.

A boltok is így hirdetik, és a kevésbe hozzá értők is így használják, így nem akartam félreérthetően fogalmazni. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#41) RECSKA válasza mmdms (#38) üzenetére


RECSKA
veterán

Nyugodtan lehet nézni mást is. És mint mindenki tudja, az SLI skálázódása játékfüggő, így sok esetben nincs értelme az ilyen összehasonlításoknak...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#42) RECSKA válasza Dr. Romano (#39) üzenetére


RECSKA
veterán

a 2600XT tény és való, hogy fiatalabb, de sajnos a 8600GT ellen sem tudott labdába rúgni :(

Akarok még 8600-at is a tesztbe. Idővel bővül majd! :) :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#43) MBazsee válasza RECSKA (#42) üzenetére


MBazsee
tag

Jelenleg is aktívan használok egy 2600XT-t, annyira azért nem öreg (pl. Dirt3-at szépen viszi). :)

A 6450-es viszont amiatt érdekelt volna, hogy most szereztem be egyet és úgy gondoltam, hogy új architektúra elveri a régit. De hatalmasat csalódtam... Arra gondoltam, hogy a hiba nálam van és bíztam bene, hogy valaki megerősít. :)

(#44) RECSKA válasza MBazsee (#43) üzenetére


RECSKA
veterán

A GT520 is új fejlesztés, aztán látható, hova csinálták :D

Persze, nem rossz a 2600XT, én egy 8800Ultrával BF3-azom most, 1600x900 high-on. Szépen viszi. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#45) KD6-3.7 válasza Csapoati (#6) üzenetére


KD6-3.7
őstag

4850 durva hol van még most is :Y
Veszek is egyet :D

[ Szerkesztve ]

(#46) Hunpriest válasza Zoli54213 (#13) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Én is sokáig 8800 GT-t használtam, még akkor vettem mikor debütált és tavaly év végéig meg volt, amikor is gyári OC-s radeon HD6850-re cseréltem.

(#47) csepelball


csepelball
tag

Nem sok időm szokott lenni olvasgatni, de ebbe belekukkantottam, és amikor megláttam, hogy 8800gt.. Ár/érték aránya nagyon a toppon van :)

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#48) RECSKA válasza csepelball (#47) üzenetére


RECSKA
veterán

Most piacon egy GT520 áráért hazaviheti bárki a G92-eseket, és bizony, még fullHD-ban is játszható némely játék. Imádom őket.

HD4870-en pl BF3 fullHD médium, nem 1000fps, de vígan játszható. Min fps mondjuk azért le-leesik...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#49) Dr. Romano válasza RECSKA (#48) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ezzel hasonlóan vagyok én is. Anno direkt nem FullHD-s monitort vettem, így 1680-ban minden játékot high környékén tudok játszani vele. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#50) HaZsolt válasza 04ahgy (#34) üzenetére


HaZsolt
őstag

Így-így. Gondolkodás nélkül elfogadnám ha felkínálnák. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.