Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) kenand válasza Smiley (#8950) üzenetére


kenand
Topikgazda

Használt szoftver EU-ban átruházható, -dobozosnál nem kérdés- OEM bonyolultabb, mi változhat meg, hogy a nem más gépről beszéljünk mivel egy számítógép nagyon sok részegységből áll (Korábban az MS is megengedte, hogy telefonon átaktiváld, Win 7 alatt még működik a dolog)..... De igen jogszerűen meg kellene vennünk minden gépünkre...

[ Szerkesztve ]

(#8952) xeon forever válasza Smiley (#8950) üzenetére


xeon forever
addikt

Aktiválatlan gépet vettem. Először nálam települt.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8953) MeroM


MeroM
senior tag

Kellemes ünnepeket.

Adott egy msi g41-p26 lap e7500 at váltott volna egy xeon 5355 a windowsba folyamatosan 80-90-100% on ment a cpu, alaplap felismerte normalisan a cput de bűn lassú lett a rendszer. Biosbol majdnem a legujjabb van fent, kettő verzió volt még elérhető de mind a kettő memoria fixáló. Mivel hibádzott végűl egy e 8500 került bele amivel a kihasználtság max 60-70%

Mi lehetett a hiba esetleg valaki találkozott hasonlóval?

(#8954) kenand válasza MeroM (#8953) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mikrokód frissítve lett? X5355-höz nem X54xx-es mikrokód kell... (És a desktop sem biztosan jó neki)
Érdemesebb egy 54xx-el próbálkozni, kevesebbet fogyaszt, jobban húzható (bár g41-ben húzni úgysem lehet)

[ Szerkesztve ]

(#8955) MeroM válasza kenand (#8954) üzenetére


MeroM
senior tag

Nem akarom huzni sem, ingyen volt es az itthoni tesztgépben (giga g31) tokeletesen mukodott.
Mindegy már marad az. Csak érdekelt hogy mitől lehet.

Mikrokodot nem frissítettem. Mivel a g31 ben sem kellett.

(#8956) Pécsi gyerek válasza MeroM (#8955) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Az egy dolog ,hogy működik mikrokod frissités nélkűl is,de alap,hogy mikrokodot frissitünk...anélkül is lehet elműködik,de nem 100- as úgy :N

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#8957) MeroM válasza Pécsi gyerek (#8956) üzenetére


MeroM
senior tag

Mindegy marad az e8500, nem játszik vele.

(#8958) kenand válasza MeroM (#8957) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem olyan nagy ügy beletenni a 5355-nek megfelelő mikrokódot, egy próbát megérhet...
Proci csere után volt CMOS rezet?

(#8959) MeroM válasza kenand (#8958) üzenetére


MeroM
senior tag

persze, de annyira nem fontos benne volt a xeon, és fort a gép, cpu: magonként 60-65 fok közt a cpu kevesebbet írt, kb 50....

8500 nál meg 29 a cpu és magonként maximum felment 50 fok ig:P

sok az a 120W maximum. :D

(#8960) Speed® válasza MeroM (#8959) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Normális BIOS mellett egy kis finomhangolásra is sor kerülhetne fesz szinten, aztán máris használhatóbb lenne a gép..2 mag helyett csak jobb a 4 :U
Egyébként a terheltségét mi okozta, azt nem nézted? Leírás alapján valami beragadt folyamat vagy pl. miner..?

(#8961) MeroM válasza Speed® (#8960) üzenetére


MeroM
senior tag

Friss win 8.1 neztem a feladatkezelot de max hasznalat 40-50% win update kozbe meg hasznalhatatlan volt a gep mint amikor winyo kondicioja 10%

(#8962) kalmaristi


kalmaristi
csendes tag

Üdv!
Kérném a segítségeteket! Adott 1 msi p45 platinum lap! moddolt BIOS-t felraktam,utána bele az e5430
Csináltam volna új telepitést win 10-el sikertelenül! Egy idő után leállt a telepítő és újra indult a gép!! :W
Ugyanezt játszotta 8.1-el is! Ja usb-ről meg dvd-ről is próbáltam!! Aztán maradt a winfos7 na az felkuszott gond nélkül ,hasít a gép :C Gondoltam windows alól frissítem!! Egy darabig eljutott ,majd kiírta hogy a processzorom nem jó a win10 futtatáshoz! :F ja meg Compare Exhange 128 hiba kód! Bosszant mert látom itt xeonnal sokaknak megy a 10-es!
Előre is kösz ha valaki tud segteni!! :R

(#8963) envagyok válasza kalmaristi (#8962) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem is van, hibátlanul megy vele a win10.
Procin a matrica jól van? A foglalatban a lábak rendben? Mezei core2-vel felmegy a win10?
Felismeri a procit a bios?
Vagy rosdz a BIOS, vagy hardver hiba.
Húzott a proci, vagy alapon próbáltad?
BIOS restore defaults volt?
Innen töltötted le?:
http://genius239239.myweb.hinet.net/771/

[ Szerkesztve ]

(#8964) Speed® válasza kalmaristi (#8962) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha W7 alatt minden oké, a 8.1/10 telepítővel lesz gond. Esetleg nézd meg, nem-e BIOS kavarás, de ha 7 alatt nincs gond, kb. kizárt.

(#8965) kalmaristi válasza envagyok (#8963) üzenetére


kalmaristi
csendes tag

E6850 volt benne azzal ment a win 10! ( a biost is azzal frissítettem)
Én valami orosz oldalról szedtem le a moddolt biost! A bios felismeri!! Most így a win 7 felment egy kicsit húztam rajta :K Amúgy néztem dolgoznak a magok ( COD WW II telepitettem meg játszottam kicsit)
Ezt még megpróbálom: bios restore
Köszi :R
Ja ilyet olvastam valahol már az se mindegy mivel készíti az ember a telepítőt!

[ Szerkesztve ]

(#8966) envagyok válasza kalmaristi (#8965) üzenetére


envagyok
veterán

Én a megadott linken letöltött biost használtam.
OC-vel is óvatosan, amíg nincs fenn a win, mert lehet stabilnak tűnik, de mégsem az.

(#8967) lamiki válasza kalmaristi (#8965) üzenetére


lamiki
senior tag

A Win 10 telepítője sokszor meglepő dolgok miatt nem működik, dobál kék képernyőt. Nekem, nem régen egy Win10 telepítőjére épülő Win7 32bit :) gond nélkül feltelepült egy Dell gépre, majd bios frissítés, Xeon és memória upgrade után mégis Win7 64 bitet raktam volna rá ami kezeli a több ramot, telepítés közben folyton újra indult kék képernyős hibaüzenettel. Kipróbáltam mindent, régi proci vissza, más telepítők is, semmi. Míg kínomban megpróbáltam 1*2 GB rammal. Na ezután minden telepítő lefutott, a Xeon processzorral is. Nem tudom ez miben befolyásolta, mert telepítés után gond nélkül futott a kiszedett ramokkal.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8968) kenand válasza MeroM (#8959) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem biztos, hogy valós hőmérséklet volt.........Xeon TJmaxa más mint a dektop CPU-é....cikkben írtam róla.
De a mikrokód azért kell, hogy a lap megfelelően kezelje a Xeon CPU-t.

(#8969) lamiki válasza kenand (#8968) üzenetére


lamiki
senior tag

Az, hogy ez mennyire így van egy rövid kis történet. Pár napja eladtam egy L5420-as Xeonnal egy számítógépet, mielőtt elvitték előtte ismét teszteltem Aida stess teszttel. Magok idle 27-32°C terhelve 47-50°C.
Másnap hív a gyerek, hogy csináljam már meg a számítógépet mert nem jó. Elmentem hozzá, kiderűlt, hogy azért nem volt jó, a gyerek leszedte róla a hűtőt, mert valami spéci teszt programja 80°C-ot írt ki a procira tévesen és ő át akarta pasztázni ezüst pasztával. Ez olyan jól süketült, hogy még a processzor foglalatot is sikerült vastagon beezüstöznie, és a hűtő vissza rakásakor mind a 4 körmöt letörte :DDD Még azt is meg tudtam tőle, hogy azért vett másik számítógépet, mert az előző gépébe be akart egy HDD-t szerelni, és sikerült letörnie egy kondit az alaplapról :)) Mondtam neki öreg te soha többet ne szereljél számítógépet, ha gond van hívjál szakembert, olcsóbban megúszod.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8970) kenand válasza lamiki (#8969) üzenetére


kenand
Topikgazda

Egyszer én is vettem egy jó nagy hűtőt egy "zseniális moddolótól" Sajna gyakorlatilag nem hűtött semmit. Kivettem akor vettem észre, hogy a heatpipeok teteje nem stimmel, le van vágva! Mivelt nem fért a gépébe a nagy hűtő, levágott belőle....

[ Szerkesztve ]

(#8971) firstman3333 válasza kenand (#8970) üzenetére


firstman3333
tag

El sem gondolkodott rajta hogy gyárilag ugyan miért lehetnek ezek leforrasztva...Nem semmi! :C

(#8972) envagyok válasza kenand (#8970) üzenetére


envagyok
veterán

Tudok durvábbat.
Szerencsére, mikor eladtam egy VGA-t egy "géphez értő" szerelőnek, gondoltam, inkább felmegyek vele, hogy megvárjam a nyugtázást, miszerint tényleg hibátlan a VGA-m.
A csávokám gépe fennt duruzsolt, benne a cserélendő vga. Ő pedig elegánsan nyúlt volna be a gépbe, hogy kikapja a plug'n'play vga-t, és ízibe a működő gépbe tetet volna be az új videókarit.
Ráüvöltöttem szerencsére időben.
Ha nem megyek fel, valószínűleg bezsarolt volna feketékkel itt a hardveraprón, hogy nemcsak rossz vga-t adtam el neki, hanem a rossz vga tönkretette az alaplapot is :) :D

(#8973) xeon forever válasza lamiki (#8969) üzenetére


xeon forever
addikt

Bud Spencer pofont neki. Remélem ezekután kértél tőle egy 5k minimum...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8974) xeon forever válasza envagyok (#8972) üzenetére


xeon forever
addikt

Lekváros-kolbász traktorfelniben... :))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8975) xeon forever


xeon forever
addikt

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8976) kenand válasza envagyok (#8972) üzenetére


kenand
Topikgazda

Hallott valamit a hot swap-ról és jóhiszeműen feltételezte , hgy VGA-val is működik.

[ Szerkesztve ]

(#8977) lamiki válasza xeon forever (#8973) üzenetére


lamiki
senior tag

Csak egy ezrest, a 4 db lefogató pöcök cseréjért. Nincs szívem megvágni a hülyéket sem, pedig lehet, hogy tanulnának belőle.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8978) philoxenia válasza xeon forever (#8974) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A szilvalekváros kolbászt sokan szeretik, csak kicsit drága... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8979) xeon forever válasza lamiki (#8977) üzenetére


xeon forever
addikt

((igy azt hiszik filléres a szakma, pedig elmenni házhoz és foglalkozni vele...csak egy sima házhoz szállítás 1500huf.
csomagküldővel.))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8980) Pécsi gyerek válasza lamiki (#8977) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Dettó így vagyok én is :) Második hülyeségnél viszont már megtanúltam azt mondani,hogy old meg hülyegyerek :DDD Elegem lett abból hogy megcsinálok egy gépet,mert haver meg minden,utána meg 3 hónap múlva hív hogy nem jó valami.Persze ő nem csinált semmit,csak a windows behalt.3 hónap alatt :C :W

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#8981) jokeph válasza Pécsi gyerek (#8980) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezen dolgokba én már belefáradtam... úgyhogy nem vállalok senkinek semmit.

Van szerviz meg bolt, el lehet oda fáradni/juttatni, aztán lehet pillázni a matek részénél... ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8982) lamiki válasza envagyok (#8972) üzenetére


lamiki
senior tag

A nyáron vettem egy számítógépet, azt is ilyen szakember rakta össze. Hozzá értő módon megoldotta a dolgokat :DD Egy régi HP házba szerelte be az Asus alaplapot. A csatlakozók jó része eltért a szabványostól, azokat nemes egyszerűséggel csak nem kötötte be, nem működtek a ledek, reset, USB és előlapi hang, legalább bekapcsolni be tudtam. Az Intel gyári hűtőről hiányzott a ventillátor, erre rá applikált 4 csavarral egy 10 mm vastag AMD hűtő ventilátort, ami legalább működött, de terhelésre felpörgött fordulatszám akár 5000-ig is porszívót játszva. A ház hűtő venti csatlakozója nem ért el az alaplapi csatlakozóig, így azt nem kötötte be. Gondolom volt otthon neki PATA DVD olvasója és PATA 80 eres kábele, ezt beépítette a házba, de mivel az alaplapon csak SATA csatlakozó volt, bekötni már nem tudta, csak dísz volt a házban. HDD nem volt neki otthon 3.5" , ezért befogatott a helyére 1 csavarral egy 80 GB laptop HDD-t A táp is egy nem szabványos mini HP 240w-os volt.
Kapott egy új házat, tápot, DVD írót, új HDD-t és egész jó kis gép lett belőle :)
Hab a tortán, hogy volt benne egy VGA kártya is, amit teszteléskor ha nem vagyok észnél sikerül benne megölnöm. Leszerelte és átpasztázta a hűtőt a VGA kártyán, de rosszul rakta vissza, egy távtartó pöcök nem került a helyére, ezért ha nem fél tubus pasztát nyom a hűtő alá akkor nem élte volna túl a VGA. A paszta kitöltötte az 1-2 mm-es rést a VGA chip egyik sarka fölött. Csak az tűnt fel, hogy üresjáratban 70°C a VGA hőmérséklete, terheléskor meg 1 perc után 90°C. Mindjárt megváltozott ez az érték miután rendesen felraktam a hűtőt 40/50°C-ra

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8983) MeroM válasza lamiki (#8982) üzenetére


MeroM
senior tag

Nekem is volt most egy story szereztem 2x2gb ddr2 memoriat, auz előző tulaj ráragasztott ilyen buzi nagy ramhűtőt ami félig fel is ragadt. De olyan nagy volt hogy mondom leszedem, egyikről sikerült is de a masik az alatta hagyott matricával (ram típúsa, mérete, sorozatszáma) és a ram ic vel együtt jött. 😭🤓mr szakértő úr.

(#8984) kenand válasza jokeph (#8981) üzenetére


kenand
Topikgazda

Veszélyes rokonoknak, ismerősöknek segítő szándékkel gépet öszerakni....moddolásban segíteni...
mert mindig jönnek, hogy csináld meg újra....

De katam már olyat is, hogy teljesen ingyen, rengeteg minkával beszereztem, összeraktam egy épet, kihasználva boltos kapcsoltaimat- miattam mert törzsvásárló vagyok olcsóbban is adták- majd az exrendőr apuka figyelmeztetett:" Ha nem stimmel valami akkor neki megvannak a megfelelő emberei, hogy felkeressenek"

De persze betegtől is kaptam már olyat szívínfaktusban kinyitottam az elzárt jobb koszorúserét ( hétköznepokban ez a munkám :) ) -mentve az életét/életminőségét - amikor kész voltunk toltok kifele a műtőből
ezt mondta fenyegető hangnemben: "Aztán remélem jó munkát végzett!"

[ Szerkesztve ]

(#8985) Pécsi gyerek válasza kenand (#8984) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Jesszus Mária :Y
Hát igen én is ismerek embereket akiken még segíteni sem lehet.... :(((

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#8986) xeon forever válasza kenand (#8984) üzenetére


xeon forever
addikt

:))

# "kifele a műtőből
ezt mondta fenyegető hangnemben: "Aztán remélem jó munkát végzett!"
@sz*p*// ""

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8987) jokeph válasza kenand (#8984) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pontosan.

Már azt is elfelejtettem a környéken, hogy valaha is volt közöm bárminemű számítástechnikai eszközhöz. :)) ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8988) kenand válasza jokeph (#8987) üzenetére


kenand
Topikgazda

Persze én azért ismételten belesétálok ilyenbe...de tanácsot szívesen adok, hogy ne :)

[ Szerkesztve ]

(#8989) tyan


tyan
senior tag

Használt gépet szeretnék összerakni minél olcsóbban.

Érdemes még LGA775-ben és Xeonban gondolkodni?

(#8990) jokeph válasza tyan (#8989) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pusztán attól függ, mi a célfelhasználás.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8991) tyan válasza jokeph (#8990) üzenetére


tyan
senior tag

Irodai felasználás, internetezés, filmnézés. Semmi játék.

(#8992) jokeph válasza tyan (#8991) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezekre még alkalmas vidáman. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8993) jokeph válasza tyan (#8991) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bár amennyiben nem tartalmaz integrált VGA-t az alaplap, (a G és Q szérián van) kell egy dVGA is.

Van konkrét elképzelés az alaplap/CPU párosról ?

Esetleg vmelyik. alkatrész rendelkezésre áll ? (pl. ram)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8994) xeon forever válasza tyan (#8991) üzenetére


xeon forever
addikt

Egy jóféle brand gép 8giga rammal (a böngésző zabálja a ramot) tökéletes erre a célra. Itt hardverapron 5-20k között lehet beszerezni alapgepet

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8995) DJGABI válasza tyan (#8991) üzenetére


DJGABI
addikt

ilyenre _szerintem_ felesleges_ összevadászgatni. nálunk helyben legalábbis vannak komplett használt brandelt c2d (e8400/8600 + 4 giga ram + hdd) konfigok ilyen 20k alatt. ha amúgy nincs elfekvőben alkatrészed/kapsz ingyé/stb bőven jobban megéri mint egy innen-onnan összeszedett cucc. aztán ha úgy van ezeket is lehet bővíteni (akár xeonnal is asszem), de fácséra alapból is elég sztem. meg még kompakt is

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#8996) jokeph válasza xeon forever (#8994) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akár.... csak lehetőleg ne SFF vékony klienses házikóban legyen spéci táppal, a normál méretű házasnál nem hátrány ha nem BTX az alaplap kivitele. :U

Igaz ? ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8997) tyan válasza jokeph (#8993) üzenetére


tyan
senior tag

Valójában már azon gondolkodok, hogy veszek egy használt brand gépet, oszt jóccakát, felesleges innen-onnan alkatrészeket vadászgatnom hozzá.

Van itthon egy Xeon E5430-as procim, max. azt berakom a brand gépbe, ha az alaplap is támogatja.

(#8998) tyan válasza DJGABI (#8995) üzenetére


tyan
senior tag

Teljesen igazad van, pont ebben gondolkodom én is, brand gépben.

(#8999) Speed® válasza tyan (#8997) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha már brand gép, lehet túllépnék a platformon :U

(#9000) envagyok válasza Speed® (#8999) üzenetére


envagyok
veterán

Mire gondolsz?
775ös brand gépeket 4-10k között szoktam adni, ennyiért vagy kicsivel drágábban tudsz más jó alternatívát?
Az engem is érdekelne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.