Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) lbarni válasza korn (#8572) üzenetére


lbarni
csendes tag

Azóta kicsit én is utána jártam a témának és sikerült találni egy makrózott Excelt ami ezt az egészet kiszámolja.

Sajnos az Excelben nem működött megfelelően a makró. E hiba kijavítása utána, megfelelően működik!

Ha esetleg érdekel: https://data.hu/get/10889707/Mukodo_C2D_VMod_Calculator_v1.1.xlsm

(#8602) korn válasza lbarni (#8601) üzenetére


korn
aktív tag

Ügyes. :C

(#8603) xeon forever


xeon forever
addikt

Teljesen off:
Tudja valaki hogyan lehet teljesen read only módba rakni egy háttértárat (hdd;ssd)???

Utoljára usb sticket láttam így megcsinálva.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8604) philoxenia válasza xeon forever (#8603) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8605) kenand válasza xeon forever (#8603) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nekem akkor lett read only a 64g-s usb driveom amikor elromlott :(

(#8606) xeon forever válasza philoxenia (#8604) üzenetére


xeon forever
addikt

Firmware szinten gondolkozom. Pont azt szeretném megcsinálni, hogy fixalok egy adott állapotot és onnantól kezdve nem szemeteli teli semmi a drive-ot. Hiba szinten olvastam róla, hogy ssd ha read only modba kerül, attól még a rendszer elindul. Na ezt szeretném elérni, csak direktbe.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8607) xeon forever válasza kenand (#8605) üzenetére


xeon forever
addikt

Tulfesz usb-n nekem is csinált már ki driveot. :(

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8608) zsocasoss válasza ivana (#1) üzenetére


zsocasoss
csendes tag

Sziasztok!

BiosMod-ban kérnék egy kis segítséget. Találtam az alaplapomhoz megfelelő .ROM fájlt, de a bios-omban sincs beépített flash(EZ és Qflash), így pendrive-ról nem frissíthető.

Ilyenkor, hogy tudnám a mikrokóddal frissíteni a biost?

Alaplap típusa Foxcon 2A8C, HP H-IG41-uATX
Gép: HP 500 B MT

[ Szerkesztve ]

(#8609) donmackó válasza zsocasoss (#8608) üzenetére


donmackó
őstag

Itt a leírás a HP gépek .rom-os frissítéséhez. A step3 kell neked -> HP Desktop PCs - Updating the BIOS

Release the cable hounds!

(#8610) zsocasoss válasza donmackó (#8609) üzenetére


zsocasoss
csendes tag

A HP manager-ben semmi új frissítést nem jelez a program. Sőt a termékoldalon 6.05 ös a legújabb frissítés. Eddig 6.08-as volt fent a gépen, tehát még régebbit raktam fel. :D

(#8611) Speed® válasza zsocasoss (#8610) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tisztázzuk, amit találtál, az moddolt, Xeon microcode tartalmú ROM? Mert ha az aktuális nem tartalmazza, akkor nem fog menni rendesen..de persze amíg nem szerzel adaptert a procira, kb. mindegy is :)

(#8612) korn válasza zsocasoss (#8610) üzenetére


korn
aktív tag

Egyáltalán milyen processzor menne bele?
És milyen biost találtál?

ebbe pl be lehet pakolni a szükséges mikrokódot
5.13 Rev. A

https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/swdetails/compaq-500b-microtower-pc/4025810/swItemId/vc-82326-1

(#8613) zsocasoss válasza korn (#8612) üzenetére


zsocasoss
csendes tag

Ezt találtam és xeon e5450 menne bele, de az adapterre még várnom kell pár napot. Addig gondoltam modolom a biost.

Épp erre a részére lenne kíváncsi, hogy egy exe fájlba amit a hp oldaláról letöltök, abba hogy pakolom bele a mikrokódot, ami a fent említett linkben van. Mert ha a .ROM fájl kiírom pendrive-ra nem tölti be a fájlokat.

(#8614) korn válasza zsocasoss (#8613) üzenetére


korn
aktív tag

amit én linkeltem, azt win alól kell futtatni

(#8615) donmackó válasza korn (#8614) üzenetére


donmackó
őstag

Úgy-úgy. Win alól kell a bios update-et, majd restart után érvényesül. Pontosan ez van az általam linkelt leírásban is.. :D

Release the cable hounds!

(#8616) zsocasoss válasza donmackó (#8615) üzenetére


zsocasoss
csendes tag

Ezek szerint elég lesz egy gyári Bios frissítés a xeonnak?

(#8617) donmackó válasza zsocasoss (#8616) üzenetére


donmackó
őstag

Nem egészen. Neked kell betenni a .rom fájlba a xeon microkódot, és azt kell flashelni a windows programmal. A témaindító cikkben benne van hogy hogyan kell betenni az AMI biosba a kódokat.

Release the cable hounds!

(#8618) zsocasoss válasza donmackó (#8617) üzenetére


zsocasoss
csendes tag

Betöltöttem a kész ROM fájlt, de egyik mikrokódját sem engedi Patch-elni.

(#8619) korn válasza zsocasoss (#8618) üzenetére


korn
aktív tag

E0 vagy C0 az E5450, amit bele akarsz tenni?

(#8620) zsocasoss válasza korn (#8619) üzenetére


zsocasoss
csendes tag

C0. SLANQ.

(#8621) donmackó válasza zsocasoss (#8618) üzenetére


donmackó
őstag

Töltsd fel valahova a .rom-ot és megnézzük.

Release the cable hounds!

(#8622) zsocasoss válasza donmackó (#8621) üzenetére


zsocasoss
csendes tag

https://drive.google.com/file/d/1STMRgAZMbYB8mZJbcrktk0C5zaOWf3oY/view?usp=sharing

(#8623) donmackó válasza zsocasoss (#8622) üzenetére


donmackó
őstag

Ahonnan ezt letöltötted (mert a neve alapján rákerestem), ott írják hogy támogatja az összes 45nm-es cpu-t. Viszont a memóriákra oda kell figyelni mert nem mindegyikkel működik rendesen. HP H-IG41-uATX 45nm microcode update LGA771/775 verified working És le is írják hogy kell feltenni.

Release the cable hounds!

(#8624) zsocasoss válasza donmackó (#8623) üzenetére


zsocasoss
csendes tag

Leírják, de azzal kezdtem a topikba írni, hogy nekem az a megoldás nem működik. Ha a .rom fájlt kiírom fat32-es pendrive-ra nem tölti be róla. HP jel stb...nem jelenik meg. Csak a Windows.

A korábbi válaszomban egyébként szerepelt a konkrét fórum linkje, amire rákerestél.

[ Szerkesztve ]

(#8625) korn válasza zsocasoss (#8622) üzenetére


korn
aktív tag

https://mega.nz/#!rV0TFBLa!PMNxU5PDW6h3SNhk6C0etJSHFbIG8Kq1exa8Vn5JhDA
Benne a xeonos C0 E0 mikrokódok, win alól flash-elhető. Saját felelősségre.
Cpuid 6F6, 6F7, 6F2, 6FB cserélve xeonos 10676, 1067a-ra.

[ Szerkesztve ]

(#8626) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Szép vasárnapot kívánok mindenkinek! Vásároltam egy Gigabyte GA-P43-ES3G alaplapot. Kérdésem az lenne, hogy jó választás volt Xeonozáshoz a lap?

(#8627) petszol


petszol
tag

Sziasztok.
Van egy MSI G41M-P28 lapom. Ebben a lapban menne az E5450 Xeon CPU?
A proci átalakítóról tud valaki képet küldeni?
A listában nem látom az összefoglalóban.
Moddolt biost hol találok hozzá vagy hogy kell megcsinálni? Az angol nem az erősségem. :(
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Petszol

(#8628) lamiki válasza petszol (#8627) üzenetére


lamiki
senior tag

Megy benne, bár tuningolni nem nagyon fogod benne.
Bios, letöltöd, egy pendrive-ró,l bios menüből frissíted
Ez a forrasztott átalakítós:

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8629) petszol válasza lamiki (#8628) üzenetére


petszol
tag

Köszönöm.
Az összefoglalóban szereplő leírásból ez nekem nem kerek,nem találtam a progit sem. :(
"Ha tartasz a moddolt BIOS-tól és preferálnád a gyárit intelmicrocode.exe segítségével a letöltött gyári BIOS fájlból lekérdezhető az, hogy tartalmazza-e a szükséges mikrokódot."
Ezt hogy? :F

Üdv: Petszol

(#8630) lamiki válasza petszol (#8629) üzenetére


lamiki
senior tag

Parancssorban, vagy pl a Totalcommander alján is van ilyen, ide CTRL +ENTER bemásolja a parancs sorba a nevet amin áll a kurzor, így még írosgatni sem kell: intelmicrocode.exe bios.bin (bios neve) és ENTER. Kiírja a biosban lévő mikrokódokat. De ne féljél a Xeon moddolt biosoktól, ezek is a legutolsó gyárira épülnek, nem szokott gond lenni velük.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8631) petszol válasza lamiki (#8630) üzenetére


petszol
tag

Köszi.
Csak azért tartok tőle,mert a gyári 830KB a moddolt meg 775KB.
Mindegy nem szerkesztgetem úgysem.
Közben megtaláltam a moddolt leírásában ,tényleg a legújabb.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Petszol

(#8632) Spec


Spec
őstag

Amúgy mondjátok már el, hogy miért jó ez a Xeon-al bubuckodás? Tesztek a LGA 775 lapba egy Core 2 Quad-ot, és se forrasztás, se reszelés, se bios izélgetés nem kell hozzá. Az ára se vészes. 5-6000-ért már korrekteket lehet találni. Talán a Xeon jobban húzható, de aki nem akarja tuningolni, az minek kínlódik vele?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#8633) envagyok válasza Spec (#8632) üzenetére


envagyok
veterán

Ha tudsz q9650-et 5k-ért, akkor rögtön adhatsz is nekem egy tucatot. Komolyan, kp-ben.

(#8634) Spec válasza envagyok (#8633) üzenetére


Spec
őstag

Olyat nem tudok, de 9400 van 4-ért is. Az se rosszabb sokkal. Én egy régebbi gépembe 9300-at vettem 3500-ért, a régi c2duo helyére. Még az is bőven jó.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#8635) petszol


petszol
tag

Talán a TDP miatt pl.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Petszol

(#8636) xeon forever válasza Spec (#8634) üzenetére


xeon forever
addikt

Azért ég és föld... Egy E54** széria a maga 12Mb L2 cache-vel alap órajelen a vége a 775-nek. OC-val meg egy 1050Ti-t simán meghajt.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8637) kenand válasza petszol (#8629) üzenetére


kenand
Topikgazda

"Szükséges alkalmazások és mikrokódok megtalálhatók a BOX accountomon."

Ebben a mondatban van a link az alkalmazásokhoz.
Tény a cikk írása óta a box időnként szívózik és nem enged letölteni. (de az előbb néztem és ment)

Intelmicrocode.exe parancssoros alkalmazás, de ha elindítod és a bios fájlt csak rádobod az ablakra úgy is mutatja.

Eggyel korábbi kérdésidre a válasz mind benn van a cikkben, átalakító kép is stb.... az összefoglalóban természetesen nem tettem be újra az egész cikket.......

(#8632) Spec

Amikor a cikk íródott akkor a775-ös Quadok ára a Xeonok 2-3 szorosa volt. Cikkben is írom, hogy a fiam gépében a quad ment tönkre, nagyon drágának találtam egy másikat így akadtam a Xeon hack dologra...elolvastam az angol leírásokat és a megszerzett ismereteket foglaltam össze.
Nagyon sokan kaptak kedvet.....
Ráadásul Xonból nagyobb a választék, és egy jó lappal E5450-es Xeonból több kihozható. (jobban tuningolható)

.

[ Szerkesztve ]

(#8638) jokeph válasza Spec (#8632) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Mert alapon is megy úgy, ha nem jobban mint a QUAD megfelelője. (mezei lapokban, ahol az OC nem lehetséges).

Nagyon nagy a választék, picik az árak.

Mert pl. van belőlük nagyon keveset fogyasztó 50W tdp-s Lxxx variáns is, és az sem gyenge.

És ha már szempont az OC, és minden adott hozzá, általában jobban bírják mint a sima QUAD-ok.

Ha nincs kedved reszelgetni, piszkálgatni, akkor tehetsz bele az X3xx0-ból, az natív S775-ös foglalatú. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8639) philoxenia válasza jokeph (#8638) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nincs kedved reszelgetni, piszkálgatni akkor vehetsz egy moddoltat simán oszt kész :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8640) Smiley válasza Spec (#8632) üzenetére


Smiley
őstag

Mert baromi nagy poen. ;]
Kuzdeni kell vele, hogy jo legyen, filleres alkatreszek vannak hozza barhol, es egy jol osszerakott darab meg ma is megallja a helyet. Arrol nem is beszelve, hogy en altalaban tobb 100e-s hw-kal jatszom a meloban... azokat meg osszerakod es mukodik, abban nincs semmi jo.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#8641) xeon forever válasza Smiley (#8640) üzenetére


xeon forever
addikt

"Challange day every Day!"

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8642) Spec


Spec
őstag

Ok, világos. Értem is ezeket az érveket.
Manapság azonban szerintem bőven elég, és egyszerűbb is beletenni egy Q9300-at, vagy 9400-at. Az is fillérekből kijön. Szerintem az a kis plusz amit a jobb Xeon ad nem éri meg a vesződést. A top Xeonok meg ugyanúgy nem olcsóbbak annyival. A tuning nálam nem szempont, úgyhogy ezt anélkül mondom. Természetesen értem, hogy szénné húzott procikkal sokkal jobb eredményeket lehet elérni, de annak is ára van.
Akinek meg ez kevés, annak valószínűleg inkább generációt érdemes váltani. Egy 1155-ös lap, bele egy i5 3470, vagy 3570, és vígan elég bármire. Az egész kijön 25-30-ból alaplapostól, procistól, mindenestől.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#8643) philoxenia válasza Spec (#8642) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem most így netezés közben 25 és 30 fok között vannak a magok. Ezért szeretem. Pedig nincs alulfeszelve...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8644) kenand válasza Spec (#8642) üzenetére


kenand
Topikgazda

Bizonyos emberek szeretnek kevésebből többet kihozni. Ha sikerül az élmény. és ezt az élményt nem pótolja készen vett konfig.
Senki sem kötelez rá, hogy így tegyél, ha nem olyan a hozzáállásod úgy sem érted meg.
Nekem sok 1366-os is van, ott is élmény kihozni többet a régi konfigból.

(#8645) jokeph válasza Smiley (#8640) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na igen, kihagytam a feelinget. ;] :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8646) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Amikor én beszáltam a buliba,akkor egy quad 9650- es kb 20-22 ért ment aprón.Ugyan az a xeon változata meg 8-10 ért volt.Már ezért megérte,mert minden fillér számított.Amúgy itteni segítséggel,meg elolvasva kenand leírását,abszolút nem kínlódás a történet.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#8647) harusakura1


harusakura1
tag

Üdv!

Most vettem egy Gigabyte GA-965P-DS3 (rev. 2.0) alaplapot, aminek a BIOS-át szeretném frissíteni, hogy fogadja a Xeon E5450-es processzort. Kutakodtam egy kicsit, de csak olyan biost találtam, amibe benne van valami slicc 2.1 is, ami nem tudom, hogy micsoda, de valószínűleg nekem nem kell. Tehát elhatároztam, hogy magam rakom bele a mikrokódot a biosba és szépen updatelem azzal. Leszedtem a weboldalról a legújabb biost, kaptam egy self-extracting fájlt, kicsomagoltam egy mappába, van 3 file, egy autoexec.bat egy flashpi.exe és egy 965PDS3.F14 fájl. Ezekkel mit kell kezdeni? :D Vagy esetleg, ha valakinek van már moddolt biosa, fel tudná rakni valahova és tudna adni egy linket?

Megdobállak vadkörtével!

(#8648) kenand válasza harusakura1 (#8647) üzenetére


kenand
Topikgazda

SLIC-es ha Xeonos is nem kell tartani tőle, az csak annyit tesz, hogy a Win 7-et a megfelelő sorozatszámmal OEM fel tudod telepíteni, nem kell Win 7 loader stb... aktiválható "genuine" :)

Giga lapot a BIOSban található fash programmal tudod legegyszerűbben frissíteni.
Vagy - macerásabb- készítesz egy bootolható USB driveot ráteszed a bisot és awdflash programot, bootolsz az USB driveról .

[ Szerkesztve ]

(#8649) harusakura1 válasza kenand (#8648) üzenetére


harusakura1
tag

Válaszod után felbuzdulva le akartam tölteni, de sajnos a 2009-es sendspace link nem működik :(.
Valami tipp, hogy az F14-es fájl a bios vagy ezt már nem lehet moddolni vagy User.Error() van? :D
[link] <-- innen töltöttem le.

Megdobállak vadkörtével!

(#8650) petszol válasza kenand (#8637) üzenetére


petszol
tag

Szia.
Bocsi ha értetlenkedtem,gyakorlatlan vagyok a témában és csak az összefoglalót olvastam el a cikket nem. :B
Az mmtool program nekem azért nem működött,mert a bios nem .rom formátumú és ezért nem nyitja meg. :B
A linken viszont megtaláltam a moddolt biost. Köszönöm.

Üdv: Petszol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.