Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) xeon forever válasza firstman3333 (#8850) üzenetére


xeon forever
addikt

Jo de mint nalad is jól látható M.T.R. : 3.99 ami tökéletes érték. Nalam is Ennyi 3,72ghz-én.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8852) philoxenia válasza firstman3333 (#8850) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De ott már kellett feszültséget is emelned az alaphoz képest?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8853) firstman3333 válasza philoxenia (#8852) üzenetére


firstman3333
tag

Mivel ezt a beállítást nem 24/7 használatra kerestem,így alapból emeltem a cpu+ram feszeken hogy lehetőleg ne kelljen sokáig kínlódni velük.

(#8854) zsocasoss válasza envagyok (#8849) üzenetére


zsocasoss
csendes tag

Mitől lehet a single kevés? Mérés közben többször megakad a szám és lassan megy felfele.

(#8855) lamiki válasza zsocasoss (#8854) üzenetére


lamiki
senior tag

Talán mert az 1 szálas sebességet méri :)

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8856) Speed® válasza zsocasoss (#8854) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valami folyamat a háttérben hozzányúl az adott mért maghoz pl. Affinitás állítással ki lehet játszani..de kb. semmitmondó bench. LinX GFlopsok jobban árulkodnak a teljesítményről.

[ Szerkesztve ]

(#8857) envagyok válasza Speed® (#8856) üzenetére


envagyok
veterán

A linx is megtévesztő, mert nagyon függ az eredmény a beállított memória mennyiségtől.

(#8858) Speed® válasza envagyok (#8857) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egy bizonyos szintig. 2+GB már okés 77x procikkal. De 4GB fölé nem megyek újabb platformon sem, feleslegesen elnyúlik a teszt, miközben azt akarom megtudni max fél óra alatt, hogy tartós max terhelésnél stabil-e. A lényeg az értékek ~konstans sora, ha fluktuál, nem oké.
Vegyes terhelés alatt hosszútávon általában úgyis finomítani kell az értékeket.

(#8859) zsocasoss válasza lamiki (#8855) üzenetére


zsocasoss
csendes tag

Wow. Úgy értettem, hogy a többiekéhez képest kevés egy szálon...

(#8860) lamiki válasza zsocasoss (#8859) üzenetére


lamiki
senior tag

Igen tudom. :) Biztos volt valami háttérben futó alkalmazás, ami vissza fogta, az utána lévő hozzászólásokban tettek fel egy ugyan olyan proci sebességéről képeket, ott már kb az óra jelének megfelelő értéket hozott.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#8861) zsocasoss válasza lamiki (#8860) üzenetére


zsocasoss
csendes tag

Volt igen. Malwarebyte :DDD Most a single 262 -t hozott. A 4 mag pedig 1003 at.

(#8862) xeon forever válasza zsocasoss (#8861) üzenetére


xeon forever
addikt

Ooops. :*
Valahogy sejteni lehetett, hogy valami ilyesmi.
M.T.R mit mutat?

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8863) fpeter84


fpeter84
senior tag

Bekerült az X3363 a P5E3 Deluxe-ba, de valami nem 100-as a tuning körül... :(

Tudnám szépen húzni - BIOS-ban még a 4GHz is stabilnak tűnik, de a feszültséghez valamiért nem tudok hozzányúlni, és így instabil...

3.6GHz auto fesz = 1.18 Vcore, HeavyLoad terhelve stabil
3.75GHz auto fesz = 1.18 Vcore, terhelve előbb utóbb fagy
4GHz bios stabil, de be nem bútol...

Ha 3.6GHz-en beállítok 1.2, 1.25, 1.3V-ot, akkor el sem indul a windows... Ez nem normális, ha belenyúlok az auto vcore-ba akkor instabil lesz még ott is ahol előtte azonos fesz értéken stabil volt... Az ASUS-nak a GB biosához képest elég sok beállítási lehetősége van - van rá ötletetek hogy ez min múlhat?

A chipsethűtő újrapasztázását megcsináltam - még életemben nem láttam ilyen kőkemény szemetet... Vagy 2 óra volt késsel lefaragni...

(#8864) jokeph válasza fpeter84 (#8863) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, ez elég érdekes.... LLC be van kapcsolva ? :U

Holnap ránézek az enyémre..... lásd: aláirásomban ami van.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8865) Spec


Spec
őstag

Amúgy, hogy témába vágó kérdésem is legyen... :) Van egy gépem, egy Gigabyte P35C-DS3 lappal. Jelenleg egy Core 2 Quad Q9300 2,5 GHz-es proci van benne. Szerintetek mit lenne érdemes lépnem, ha akarok egy kis többlet teljesítményt? Próbáljam húzni a C2Q-ot, vagy próbálkozzak én is inkább átállni egy Xeonra?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#8866) Speed® válasza Spec (#8865) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Q9300 jó esetben bír némi OCt, de az alacsony szorzó miatt nem lesz nagy változás. Én cserélném E5450re inkább.

(#8867) Spec válasza Speed® (#8866) üzenetére


Spec
őstag

Köszi! Abból mennyi pluszt lehet szerinted kihozni, ha meghagyom az alap Intel hűtést?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#8868) Speed® válasza Spec (#8867) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem sokat..rá kell szánni ~4kt, aprón van frankó batár Noctua 775re pl., azzal mehet a móka 4GHz magasságában is simán.

(#8869) Jofi81


Jofi81
őstag

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Egy Intel DG41MJ alaplapba szeretnék Xeon procit rakni. Utánaolvasva látom, hogy elég egyedi BIOS van rajta, nem is találtam hozzá módosítottat. Így a kérdésem az lenne, hogy létezik-e olyan Xeon processzor, ami megy módosítás nélkül is, a gyári BIOS-szal? Itt a kompatibilitási lista, ha ez segít bármit. Köszönöm!

(#8870) Speed® válasza Jofi81 (#8869) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Meg lehet próbálni L54x0ekkel, azok beleférnek a TDPbe, de mikrokód híjján nem lesz boldogság valszeg. Volt anno ilyen lap nálam, stabil, de 0 beállítási lehetőség a BIOSban kb., eléggé utáltam :S

(#8871) fpeter84 válasza jokeph (#8864) üzenetére


fpeter84
senior tag

Az LLC egyértelműen segített, és az is kiderült hogy a HWiNFO hibásan olvassa a vcore-t - bármire állítom, mindig 1.188V-ot olvas. A CPU-Z kb azt látja amit beállítok a BIOS-ban...

Neked mekkora FSB-t sikerült elérned? Úgytűnik első sorban azzal lesz a gond, mert 470-en már nem sikerül stabilizálnom 6x CPU szorzó mellett sem. A sok fesz, mint CPU PLL, FSB Termination, Clock OC voltage értékek egyáltalán mik lehetnek? Milyen NB voltage mellett mekkora FSB-t sikerült elérned? A 2 GTL reference érték vajh melyik irányba állítva adja a nagyobb tuningolhatóságot, a kisebb vagy nagyobb érték jobb nekem?

CPU és PCIE SS-t letiltottam, AI Clock Twister-t Light-ra, AI Transaction Booster disabled, a Relax Level-t végigpróbáltam 1-8-ig - itt ott volt hogy a proci órajele elkúszott tőle 10MHz-et de más hatását nem tapasztaltam...

(#8872) xeon forever válasza fpeter84 (#8871) üzenetére


xeon forever
addikt

Úgy gondolom, hogy nem fogja bírni hosszabb távon. Gyanítom, hogy az ICH9 vezérlője kötözködik magasabb fsb-n p35/x38-nál.

Ok. Ramok mentek magasabb órajelen p45-ben. Proci szintén ment magasabb órajel/fsb-n p45 ben. +bs kód merevlemez vezérlőt mondott.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8873) fpeter84 válasza xeon forever (#8872) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nálam újrainduláskor hol ad kékhalált, hol nem - amikor ad akkor hol machine exception, hol irq less or equal-al dobja el...

A déli hídnak nem hiszem hogy bármi köze lenne hozzá, annak miért mozdulna az órajele az FSB-vel? Az csak egy PCIe eszköz mint az integrált hálókártya mellette, vagy egy tetszőleges PCIe add-on kártya. Max a PCIe órajele befolyásolhatná - de azt meg auto helyett direkt 100MHz-re állítottam - de valószínűleg magát az eszköz órajelet az se a PCIe órajelből állítja elő hanem saját kvarcból...

Egyébként lehet pont peches a P45 lapom, de az XMP 1600-as ramjaim az X38-ban régen megfutották ezt az órajelet, a P45-ben meg valami 1300 alatti órajelet kellett belőnöm, mert ha a következő szorzó/osztóval 1500 körülire állítottam ott már sehogy sem lehetett stabilizálni :F

Most természetesen a tuning kísérletezés idejére visszavettem a RAM órajelet meg a proci szorzóját is rendesen, hogy csak az FSB maxra koncentrálhassak

[ Szerkesztve ]

(#8874) envagyok


envagyok
veterán

Na egy újabb érdekes parajelenségbe botlottam.
EVGA 790i Xeon 5450 @3.75GHz GTX295 vga
Megy rendesen, semmilyen kék halál nincs, stabil..Tesztek lefutnak (linx,prime)
De
Játék közben néha megáll 1-2-3 mp-re (pl Call of duty 4), majd folytatódik a játék.
Néha onnan, ahol abbamaradt, néha gyorsítottan végigfut a hiányzó részen.
Merre érdemes keresgélnem?
Szerintetek ez VGA, vagy tuning miatt lehet?
Az oprendszer WIN7
Találkozott valaki ilyennel?

(#8875) xeon forever válasza envagyok (#8874) üzenetére


xeon forever
addikt

Hdd. Az nvidia a C:\-re menti a shader cachet. És/vagy a C:\ a lapozó fájl is. Na ha egyszerre próbálják elérni akkor szokott ilyen lenni elsősorban.

Második lehetőség hibás adat kábel miatt bad sectoros lett a hdd.

3. Lehetőség a 2. lehetőségét figyelembe véve rossz hdd.

4. Lehetőség a tuning miatt szarakodik az alaplapi chip(kevés fesz/túl sokfesz) ami előbb-utóbb szétkuldi a hdd-t. @#8873 hsz-re is válasz.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8876) Smiley válasza xeon forever (#8875) üzenetére


Smiley
őstag

Ne haragudj de azert itt vannak bajok :)
Egy rossz adat kabel, hogyan csinalna fizikai hibat a disk egy adott sector-an? Leginkabb sehogy, IO error-t kepes okozni, amit jo esetben az ECC meg korrigalni tud, ha viszont teljesen kiesik a szinkronbol, akkor ott adatvesztes lesz, es nem bad sector. A bad sector az, amit fej mar keptelen visszaolvasni, vagy keptelen eldonteni annak az allapotat. Ha ilyenre megtortenik, akkor a firmware megjeloli ezt a sector-t, es ha van meg a tartalekban akkor potolja abbol. Azonban az az adat ami bad sector-ra esett az nagy valoszinuseggel serult marad.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#8877) jokeph válasza Smiley (#8876) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szerintem se. :K

#8875 : Rossz adatkábel nem bad sectort csinál, hanem sérült adatokat generál, meg ahogy irtad, hibás IO adatátvitelt.

Rossz, kontaktos tápellátás, az már képes generálni a bad sectorokat simán.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8878) jokeph válasza envagyok (#8874) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tegyük fel, hogy minden ok.

Ez esetben lehet hogy a HDD többszörös egyidejű elérése (az OS, és appok) a szűk keresztmetszet ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8879) jokeph válasza fpeter84 (#8873) üzenetére


jokeph
nagyúr

IRQ probláma ? :F

A VGA-n kivül van még más is az alaplapban ?

Olyan mintha veszekednének az eszközök az IRQ-n... :F

Ilyen gondom utoljára PII-s alaplapnál volt, mikor benn volt az AGP-s VGA, 3 PCI-os eszköz + 1 ISA-s hangkártya.

Kézzel kellett kiosztanom, kinek mi legyen az IRQ-ja, aztán ment. :K

Az x38-as lapomban az XMP 1.0-ás G.Skill 1600-as ramjaim simán megfutották az 1740 MHZ-et is. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8880) envagyok válasza xeon forever (#8875) üzenetére


envagyok
veterán

SSD van benne.
Win betöltés, netezés pillanatok alatt megvan

(#8881) xeon forever válasza Smiley (#8876) üzenetére


xeon forever
addikt

1000/1 eset de előfordulhat.
Folytonos ki be kapcsolás. (mar biosban helytelenül lesz kiírva a neve)

Nekem csinált mar igy 1600- nál is több bad sectort egy indításra.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8882) fpeter84 válasza jokeph (#8879) üzenetére


fpeter84
senior tag

IRQ, kernel panic, kernel not secure, machine exception - teljesen változatos kékhalálok, de van amikor csak resetel mindenféle különösebb üzenet nélkül... de ha lemegyek a 430-440-es FSB-re akkor atomstabil lesz, szóval tuti nem valós eszköz akadás, csak az omlás pillanatában ki tudja kivel veszik éppen össze. Egyébként most csak egy 1060-as van a lapban, semmi más...

Neked mekkora FSB-vel sikerült stabil állapotot elérned? Sajnos így nem nagyon tudok megbarátkozni ezzel a kombóval hogy ennyire messzinek látszik a 4GHz... :( a P45+x5460-as különösebb kínzás nélkül hozza a 4GHz-et, picit meggyötörve talán még a 4.2-4.4 is meglenne. Ekkorát nem szeretnék visszalépni, pedig a több RAM lehetősége meg még pár apróság elég csábító lenne, ha az X38+x3363 kombó is tudna hasonlót futni...

(#8883) SP4C3 válasza Smiley (#8876) üzenetére


SP4C3
veterán

logical vs physical bad sectors

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#8884) jokeph válasza fpeter84 (#8882) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Nekem 430 az FSB, ehhez jön 3,45 GHZ az X3330-al (alap FSB 333, 2,66 GHZ)

Ezt minimális beállításokkal értem el.

Most viszont beállítottam a Vcore-t 1,35 körülre kézzel, így már megy a 450-es FSB is, ez 3,6 GHZ, a teljesítmény nőtt CPU szinten, lásd:

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8885) xeon forever válasza envagyok (#8880) üzenetére


xeon forever
addikt

Szerintem próbálkozz először egy scandiscel bootolaskor(shedule)
És utana mehet neki parancssorból egy sfcscannow.

Nézd meg utána is csinalja-e.
(Sfcscannow-hoz Tegyél be egy win telepítő médiát.)
https://support.microsoft.com/en-us/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8886) Jofi81 válasza Speed® (#8870) üzenetére


Jofi81
őstag

Értem, köszi! Ha ilyen lutri, akkor nem veszek új processzort bele. Ige, a BIOS eléggé nulla, de ha már működne egy Xeonnal, boldog lennék.

(#8887) Smiley válasza SP4C3 (#8883) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor en regimodi vagyok, nalam a bad sector az fizikai problema. Olyan disk-em nem volt meg palyafutasom alatt, ahol azert csinaltam volna low level format-ot, mert hibakat dobalt. Pedig nalam aztan boven volt mar doglott disk es kabel. Mondjuk az is igaz, hogy nalam jatekon kivul nincs Windows. Abban azonban nincs tapasztalatom, hogy a Windows es az NTFS, hogyan reagal egy ilyen kabel hibara.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#8888) jokeph válasza Smiley (#8887) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pl. egyre szaporodó adatvesztéssel.... amik átcsapnak a nem visszaállitható kategóriába...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#8889) korn válasza Jofi81 (#8886) üzenetére


korn
aktív tag

Bele lehet tenni a mikrokódokat. Mondjuk az elég érdekes, hogy 4x van benne minden kód.

(#8890) xeon forever válasza Smiley (#8887) üzenetére


xeon forever
addikt

(Én is csak 2003-óta SoapCode-ok a pc világban. Ha 10000 gép nem ment keresztül a kezemen akkor 1 sem...)

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8891) CJ4567 válasza Smiley (#8887) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem kétszer volt 1-1db bad sector az 500GB-os HDD-men(áramszünet), mindkétszer HDD Regenerator helyrehozta, azóta is tökéletes a HDD. (SMART visszatért 100%-ba 99%-ról, a 121 adatátviteli hiba maradt csak benne még régről, amikor rossz kábellel használtam.)

No Sana No Life

(#8892) Jofi81 válasza korn (#8889) üzenetére


Jofi81
őstag

Ehhez tudnál adni valami leírást?

(#8893) korn válasza Jofi81 (#8892) üzenetére


korn
aktív tag

Biosba közvetlenül kell betenni hex editorral. Nem nehéz. Leírás szerintem nincs a neten. De beírhatom ide is a fórumra a megoldást, ha lesz egy kis időm.
Mondjuk itt ebben az esetben annyival bonyolultabb, hogy 4 helyre kellene berakni a xeonos mikrokódot.

(#8894) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok Urak,

nagy dilemmában vagyok, van nekem egy jó gigabyte deszkám (Gigabyte GA-EP45-DS3R *FSB1600) benne egy xeon e5440 és 4x1Gb ddr2 ram + GTX 650 Ti 2Gb. Nagyon kellene már a játékok miatt a 8giga ram.. Dobjam az egészet? Vegyek deszkát és ddr3 ramot? Vagy ddr2-ből 4x2 gigát? Mi érné meg?

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#8895) thomas1997


thomas1997
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek!

Szerintetek GA-EP45-DS3R kibírja az x5470-et 4.3ghz környékén? Jelenleg 4ghz felett megy picivel (430x9.5, 1.33V körül van beállítva, de nagyot droppol a lap terhelésre. CPU-Z szerint 1.182-1.2V-t kap prime95 small fft közben). Hűtő bírná (scythe ninja). VRM fel lett cicomázva pár pici bordával.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#8896) VicKing válasza Butcher82 (#8894) üzenetére


VicKing
tag

Én nemrég vettem 4x2 giga DDR2 ramot az enyémbe 12.000-ért. Játékok szempontjából a lehetséges legjobb befektetés volt. Eszméletlen sokat javult minden, szerintem ha nem akarsz túl sokat költeni akkor ez a legésszerűbb. Jaa, és az SSD, az a másik ilyen amitől szintet lép a komfortérzeted. Ha már platformot akarsz váltani, akkor minimum 2-3 generációt ugorj.

(#8897) Pécsi gyerek válasza VicKing (#8896) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

+1

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#8898) Jofi81 válasza korn (#8893) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszönöm, az nagyon sokat segítene! :)

(#8899) fpeter84 válasza VicKing (#8896) üzenetére


fpeter84
senior tag

kínából bő 7e-ért megvan a 4x2GB, a 4x1 meg elmegy talán 5e-ért a hvapro-n így közel nulla befektetéssel rá tudsz duplázni, amiért nagyon hálásak lesznek a játékok. Ha stabil, jól teszi a dolgát a mostani konfig akkor szerintem is a ram upgrade a jobb út - a lapcserének megvan a kockázata is, lehet instabil xart kap az ember...

az SSD szintén jó ötlet, tényleg nagyon sokat számít - csak az már egyre zsebbenyúlósabb, mert mostmár egy 120-as rendszernek még jó, de egy új játék már csak visítva fér el mellé... inkább min 240-es kell, de az már tényleg tétel sajnos, szóval át kell gondolni, de tényleg nem ablakon kidobott pénz az sem, mert az akár egy későbbi gépben is jó szolgálatot tehet...

(#8900) envagyok válasza fpeter84 (#8899) üzenetére


envagyok
veterán

Az 1GB ramoktól 600Ft/db áron próbáltam megválni -- sikertelenül.
Csak a 2gb-os modulokat tudtam csak eladni, azt viszont aranyáron

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.