Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) robogos10 válasza LamerGyuri (#499) üzenetére


robogos10
aktív tag

Alaplap:
CPU típusa QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300, 2500 MHz (7.5 x 333)
Alaplap neve Acer FMCP7AM
Alaplapi lapkakészlet nVIDIA MCP7A
Rendszermemória 6144 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM1: 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM2: 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM3: 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM4: 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
BIOS típusa AMI (10/23/08)
Kommunikációs port Kommunikációs port (COM1)
Kommunikációs port Kommunikációs port (COM2)

Megjelenítés:
Videokártya AMD Radeon HD 6800 Series (1 GB)
Videokártya AMD Radeon HD 6800 Series (1 GB)
Videokártya AMD Radeon HD 6800 Series (1 GB)
Videokártya AMD Radeon HD 6800 Series (1 GB)
Videokártya AMD Radeon HD 6800 Series (1 GB)
Videokártya AMD Radeon HD 6800 Series (1 GB)
3D gyorsító AMD Radeon HD 6870 (Barts)
Képernyő Samsung SyncMaster S19B150 [18.5" LCD] (H4MCA15241)

Multimédia:
Hangkártya ATI Radeon HDMI @ AMD Barts/Blackcomb - High Definition Audio Controller
Hangkártya Realtek ALC1200 @ nVIDIA MCP79/7A - High Definition Audio Controller

[ BIOS ]

BIOS tulajdonságai:
Gyártó American Megatrends Inc.
Verzió R01-A0
Kiadás dátuma 10/23/2008
Méret 1 MB
Rendszer BIOS verzió 8.15
Boot eszközök Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120
Képességek Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
Támogatott szabványok DMI, APM, ACPI, PnP
Bővítési lehetőségek ISA, PCI, USB
Virtuális gép Nem

BIOS gyártó:
Cégnév American Megatrends Inc.
Termék információ http://www.ami.com/amibios
BIOS frissítések http://www.aida64.com/bios-updates

[ Rendszer ]

Rendszer tulajdonságai:
Gyártó Packard Bell
Termék IMEDIA X7600 GE
Sorozatszám PTU120X0068480AEDE2700
SKU# To Be Filled By O.E.M.
Család To Be Filled By O.E.M.
Univerzális egyedi azonosító 00226838-DC742008-11270238-50000000
Indítás típusa Bekapcsoló gomb

[ Alaplap ]

Alaplap tulajdonságai:
Gyártó Packard Bell
Termék FMCP7AM
Sorozatszám U00E084500781
Címke To Be Filled By O.E.M.

Alaplap gyártó:
Cégnév Acer Inc.
Termék információ http://us.acer.com/ac/en/US/content/group/desktops
BIOS letöltés http://us.acer.com/ac/en/US/content/drivers
Illesztőprogram frissítés http://www.aida64.com/driver-updates
BIOS frissítések http://www.aida64.com/bios-updates

[ Burkolat ]

Burkolat tulajdonságai:
Gyártó Packard Bell
Burkolat típusa Fekvő
Indítás állapota Biztonságos
Tápegység állapota Biztonságos
Hőmérsékleti állapot Biztonságos
Biztonsági állapot Nincs

[ Processzorok / Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz ]

Processzor tulajdonságai:
Gyártó Intel
Verzió Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz
Sorozatszám To Be Filled By O.E.M.
Címke To Be Filled By O.E.M.
Modell név To Be Filled By O.E.M.
Külső órajel 333 MHz
Maximális órajel 2500 MHz
Jelenlegi órajel 2500 MHz
Típus Central Processor
Feszültség 1.2 V
Állapot Engedélyezve
Bővítés Socket LGA775
Foglalat megnevezése CPU 1
HTT / CMP egységek száma 1 / 4
Képességek 64-bit

CPU gyártó:
Cégnév Intel Corporation
Termék információ http://ark.intel.com/search.aspx?q=Intel Core 2 Quad Q8300
Illesztőprogram frissítés http://www.aida64.com/driver-updates

(#502) sutszi válasza NeoExDeath (#500) üzenetére


sutszi
veterán

Ha visszarakod a régi procit, akkor indulnak a rendszerek?

Amúgy fogj egy üres HDD/SSD-t...valamit ami van otthon, tökmindegy mekkora, csak egy windows ráférjen. Ha a win telepítő lefut, és elindul akkor máris kiderült, hogy a 3 meglévő rendszered nem csípi a CPU cserét és a hardver rendben van.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#503) spilbi válasza hati (#497) üzenetére


spilbi
tag

Megtettem, 2x is, de meg mindig ugyanaz :/ amugy jól néz ki az alja, adapter is jo allapotunak tűnik. BIOS még ilyenkor életre se kel,nem? Legalabbis ennyi idő alatt, tehat az nem lehet a ludas...

(#504) kenand válasza spilbi (#503) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajnos az adapter lehet rossz, volt nálam olyan 1x, hogy csak a 3. volt jó... (90% az első jó volt), szóval érdemes ráragasztani egy másikat.
Az eladó adapterrel adta el? tesztelte?

Régi procival egy mikrokód moddolt BIOS-t is érdemes beletenni.

(#502) sutszi

Szerintem is megér annyit, hogy próbából feltolsz egy szűz rendszert...akár a régi procival összezsugorítod az egyik partíciót és csinálsz egy üreset a maradék területre , ha nincs tarcsiban egy üres HDD-d...

(#501) robogos10

Láttam egy 730i alaplapot ami támogatott Xeont ASUS P5N7A-VM (rev. 1.04G), szóval nem reménytelen.
csak az a kérdés milyen BIOS van az alaplapon, és moddolható-e...

[ Szerkesztve ]

(#505) kenand


kenand
Topikgazda

Úgy látom AMI, BIOS szóval működhet a moddolás és a Xeon is.

(#506) robogos10 válasza kenand (#505) üzenetére


robogos10
aktív tag

BIOS verzió R01-A0

Rendszer BIOS dátuma 10/23/08

BIOS típusa AMI

(#507) spilbi válasza kenand (#504) üzenetére


spilbi
tag

Köszi!

Igen, ettől tartottam én is, mert nem marad más lehetőség, mint az adapter :/ A cikk végi linkek egyikéről leszedtem egy moddolt BIOS-t, de ugyanaz a helyzet.

(#508) kenand válasza robogos10 (#506) üzenetére


kenand
Topikgazda

AMI BIOS könnyem moddolható MMTool segítségével, a Xeon mikrokód könnyen hozzáadható.
Utána mehet bele a Xeon, természetesen a foglalatot, vagy a CPU-t szintén módosítani kell.

[ Szerkesztve ]

(#509) robogos10 válasza kenand (#508) üzenetére


robogos10
aktív tag

esetleg részletes leírást linkeket tudnál nekem adni? Azért kérem az e fajta segítséget mert akkor nem kell alaplapot is vennem

(#510) kenand válasza robogos10 (#509) üzenetére


kenand
Topikgazda

A témaindító cikkben minden szájbarágósan le van írva.
ha nem megy segítek

(#511) robogos10 válasza kenand (#510) üzenetére


robogos10
aktív tag

hogy tudom megnézni a téma indítót? :B
windows-ból is meglehet csinálni a bios updétet?

(#512) R̲e̲m̲ válasza robogos10 (#511) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

jobb felső sarokban

(#513) robogos10 válasza R̲e̲m̲ (#512) üzenetére


robogos10
aktív tag

Köszönöm szépen :R

(#514) robogos10


robogos10
aktív tag

Nekem ez magas :W
Nem találok semmi infót az alaplapomról
azt se tudom hogyan álljak neki!
Annó amikor MSI lapom volt leszedtem a progit azt az megcsinálta szinte magától! :W
Szerintem ezt feladom

(#515) Balu4 válasza kenand (#485) üzenetére


Balu4
csendes tag

Köszönöm a segítséget, nálad a pont megint. Megy rendesen, mikrokód frissítés nélkül.
Balu

(#516) NeoExDeath válasza NeoExDeath (#500) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Először is köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni! Örömmel jelentem hogy sikerült megoldani a problémát, ami nem más volt, mint a RAM.

Ugye ott tartottam, hogy semmilyen OS nem bootolt be. Kiszedtem meg visszaraktam a Xeon-t, semmi változás. Akkor kezdtem aggódni, amikor a régi CPU-mat visszarakva ugyanez történt. Utána próbaképpen a 4 ram modulból kettőt kiszedtem, és csodák csodájára minden működött... :) Innentől tudtam hogy RAM-ot kell birizgálni hogy sikerüljön a dolog. Visszaraktam az összes modult, és a BIOS-ban állítgattam egy kicsit, és minden elkezdett működni végre.

Ezek után neki tudtam fogni a tesztelésnek is, mit bír tuningban az E5450. Nagyon kalandos volt a tuning folyamat, mert FSB falba ütköztem 420 Mhz-nél, és nem értettem miért. Sok googlizás után kiderül, hogy a P43-as alaplapoknak FSB fala van 415-420 környékén (Gigabyte EP43-DS3-as lapom van). Viszont találtam egy fórumot ahol találtak megoldást, ami nálam is működött.

Sikerült felhúzni a procit 3.9 Ghz-re, 1:1-ben megy a RAM-al, és eddig stabilnak tűnik. Érdekes módon azt tapasztaltam, hogy rögtön a gép bekapcsolása után néha visszaáll az alap 3.0 Ghz-re, de ha BIOS-ban újra beállítom, újraindulás után gond nélkül megy, és stabil. Prime95 szépen megy, nem hibázik, nem fagy. Maximum hőfok 80 fok volt a Max Heat-es teszt alatt. BF4 game alatt kb 60-70 fok között van, és nagyon szépen, stabilan fut.

A feszültséget kissé megemeltem a BIOS-ban, kb 1.38 V-ra, de a tesztprogik alapján mintha kevesebbel is beérné. Az intel honlapja szerint 1.35V a max amit kaphat, remélem ebből nem lesz gond. A hűtése szerintem rendben van. Nagyon elégedett vagyok eddig ezzel a projekttel :)

(#517) redcode70


redcode70
újonc

Sziasztok!

Korábban már váltottam néhány üzenetet kenanddal és szuszinhoval ASUS P5B v. E5450 témában. Nem vettem még meg a procit, mert az egymásnak kissé ellentmondó információk miatt elbizonytalanodtam. A xeon procikat úgy hirdetik, hogy azok csak olyan alaplapokban használhatóak, amik tudják az 1333-as FSB-t. Nekem ASUS P5B-m van (P965 ICH8, FSB 1066/800/533), szuszinho pedig egy P5B Deluxe (P965 Express ICH8R FSB 1066/800/533) alaplappal járt sikerrel. Érdekes, hogy a P5B Deluxe sem tudja hivatalosan az 1333-at, bár van olyan
Tud valaki valami biztatót, valami tutit mondani sima P5B ügyben? Ami még pozitív infó lehet, hogy P5B-hez készült moddolt BIOS.

Köszi, sziasztok!

(#518) szuszinho válasza redcode70 (#517) üzenetére


szuszinho
őstag

P5B BIOS version 1604
1. Enhance memory compatibility under FSB1333 mode

Forrás.

A legfrissebb BIOS 2104 egyébként, tehát már régóta kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#519) redcode70 válasza szuszinho (#518) üzenetére


redcode70
újonc

Köszi, akkor azt hiszem, hogy hamarosan veszek egy E5450-et.

(#520) elistvan


elistvan
senior tag

Az e5450 mennyire áll közel egy 2. generációs i5 teljesítményéhez? Mert nyers erőt nézve (cpuboss..) 20% van az i5 javára. Menyire valós adat?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#521) M3lakH válasza elistvan (#520) üzenetére


M3lakH
tag

Én úgy hallottam, hogy olyan 1 generációs i5 nek felel meg kb.. aztán kérdés az összehasonlításban, hogy a xeont mennyire húzod, és hogy melyik i5.. :)

(#522) kenand válasza robogos10 (#514) üzenetére


kenand
Topikgazda

Pedig pofon egyszerű.
Letöltöd aaz alaplap honlapjáról az utolsó BIOS-t. Kitömöríted egy mappába, oda másolod az MMtool.exe programot és a 3db CPU mikrokódot ami a 54xx-es Xeon CPU-k hoz kell. Majd egyesével hozzáaadod az MMTool programmal. Elég részeltesen és vizuálisan leírtam. Elmented majd a módosított BIOS-t flasheled az alaplapba.
Ha így sem egy küldj egy pontos alaplap típust és megcsinálom neked a módosított BIOS-t.

(#523) robogos10 válasza kenand (#522) üzenetére


robogos10
aktív tag

egyszerűen nem megy :(((

Alaplap tulajdonságai:
Gyártó Packard Bell
Termék (acer)? FMCP7AM
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#524) kenand válasza robogos10 (#523) üzenetére


kenand
Topikgazda

Próbálok rákeresni egy utolsó BIOS-ra...

(#525) kenand válasza robogos10 (#523) üzenetére


kenand
Topikgazda

Kellene egy potos link, mert nem találok BIOS update oldalt

(#526) kenand


kenand
Topikgazda

Találtam valahol info-t, hogy ez az Acer Aspire 3700 alaplapja, azt tudtam moddolni, de nézz utáa milőtt belesütöd, hogy biztosan arról van szó.
Mod BIOS

Egy másik linken találtam egy BIOS-t azt is moddoltam
[link]

[ Szerkesztve ]

(#527) robogos10 válasza kenand (#526) üzenetére


robogos10
aktív tag

[ BIOS ]
BIOS tulajdonságai:
Gyártó American Megatrends Inc.
Verzió R01-A0
Kiadás dátuma 10/23/2008
Méret 1 MB
Rendszer BIOS verzió 8.15
köszönöm a segítségedet :R :R

(#528) LamerGyuri válasza kenand (#526) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Hátha segítség ez is: a kolléga riportja alapján ezen oldalon találod meg az eredeti BIOS-t : Desktop - iMedia - iMedia (PT.U12-PV.U12)

ja, közben már örülés van :) nem baj, itt marad, talán jó lesz másnak is

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#529) robogos10


robogos10
aktív tag

hát most az a helyzet hogy én itt serényen készítgetem veletek az alaplapot az új procihoz de erre meg az eladó beintett :W :W :W

(#530) LamerGyuri válasza robogos10 (#529) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Lehetséges, hogy olvassa ezt a topikot? ;] Most, hogy kiderült, faja alaplapja van neki is, már megtartaná :U

Ne csüggedj, ha épp váltani akartál; egy csomó chipset /alaplap/ moddolható Xeonhoz, biztosan találsz olcsón ugyanilyen jót.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#531) intelMMX


intelMMX
senior tag

Erősen gondolkozok xeon építésén. Egy VIAs MSI lapon kicsit kísérletezgettem az átalakítás fizikai részét tekintve :

Véleményt tudnátok mondani? Nem àrtana ha jól menne élesben, mert nincs hibalehetőségekre pénzem.

(#532) kenand válasza intelMMX (#531) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajnos VIA chipsetre semmi - publikus- adat a kompatibilitást illetően, megpróbálható, de nincs semmi garancia a működésre....

(#533) intelMMX válasza kenand (#532) üzenetére


intelMMX
senior tag

Ebbe a lapba nem akarok xeon-t. Csak kísérleteztem a vágással.
Még egy Core 2 Duo sem megy benne, sőt még Pentium D ből se az összes
MSI PM8M3-V H amúgy ez a lap

Élesbe majd egy P5KPL-AM [akármi] lesz vagy Gigabyte GA-G31M-ES2L.
Jelenleg egy Intel DG41RQ van, amit elnézve már valaki xeonosított, de annyi hibája van a lapnak, hogy leginkább dózerrel hajtanék át rajta

[ Szerkesztve ]

(#534) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy Fujitsu E5916 desktop gép Xeon-osításában.

Ez egy Q965-ös chipsetes alaplap (alaplap azonosítója: D2348-A3), amibe egy Xeon L5320-at szeretnék tenni. BIOS a legfrissebb elérhető gyári (6.00.10)*, a Fujitsu oldaláról elérhető hivatalos mikrokód-bővítést* is lefuttattam, ennek ellenére ha beteszem az L5320-at, nincs kép bekapcsolás után, csak a processzor- és a házhűtő venti süvít.

A procit nem tudom másik gépben tesztelni, a matrica-adapter elvileg jól van felhelyezve.

Próbáltam már a leírás alapján a mikrokód-lista bővítését is, a gond az, hogy úgy tűnik, a cbrom195.exe semmit sem csinál, nem végzi el a bővítést.

Minden segítséget, meglátást köszönök előre is. :R

* Mediafire-os tárhelyre feltöltve, mert a Fujitsu terméktámogatási oldalára nem lehet közvetlenül hivatkozni. Önkicsomagolós állományok amúgy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#535) intelMMX válasza Tim82 (#534) üzenetére


intelMMX
senior tag

Én úgy tudom, hogy 965ös chippel csak 3XXX-es Xeonok mennek.

(#536) Tim82 válasza intelMMX (#535) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudtommal az L5320-nak (65 nm-es, 1066 MHz-es FSB-s proci) mennie kellene 965-ös chipsetes alaplapban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#537) kenand válasza Tim82 (#536) üzenetére


kenand
Topikgazda

965 támogathatja a L5320-at, a kérdés milyen BIOS van a fsc lapban és milyen steppinges a CPU, azt a mikrokódot kell hozzáadni

(#538) kenand


kenand
Topikgazda

Megnéztem a belinkelt bios updaret, valamilyen ismeretlen formátum, azt nem tudod editálni.
Nézd meg valamilyen módosítható formátumban elérhető-e?
cbrom195 csak az award és a Phoenix BIOS-ok régebbi típusát kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#539) Tim82 válasza kenand (#537) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez alapján (SLA4Q) B3 stepping.

A másik - a mikrokód update-s linken lévő - is olyan formátum, amivel nem lehet mit kezdeni?

Maga ez a BIOS amúgy talán 2007-es, azóta nincsen újabb a géphez. Lehet, hogy van egy .bup kiterjesztésű változat, megnézem még.

(Köszönöm, hogy foglalkozol a dologgal! :R )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#540) kenand válasza Tim82 (#539) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

Azt nézd meg egy tesztprogrammal, hogy ki BIOS gyártója. AMI ? Phoenix, vagy Award? Ha egysik sem, egyedi akkor a mikrokód update nem igazán kivitelezhető. Ugyan próbáltam direktben hex editorral kicserélni, olyan egyedi BIOS-nál, aminél nincs editor, de nem igazán működött és tönkre lehet vágni a gépet ha nem dual BIOS-os, vagy nincs mód BIOS recoveryre

(#541) Tim82 válasza kenand (#540) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bekapcsolásnál Phoenix BIOS-t ír ki a gép. Ezért próbálkoztam meg a cbrom195-ös módszerrel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#542) kenand válasza Tim82 (#541) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha új típusú a phoenix BIOS akkor a cbrom195 nem támogatja, de az új típusúra is van mód a cikkben leírtam hogyan. Egy teljes BIOs fájl kellne 1024, vagy 2048K és azt kellene próbálni megnyitni a PhoenixBios editorral.
Ha nem találsz BIOS-t esetleg phoenixes DOS-s BIOS tool segítségével meg lehet próbálni lementeni

[ Szerkesztve ]

(#543) kenand válasza kenand (#542) üzenetére


kenand
Topikgazda

A letölthető BIOS updateben, ismeretlen OMF kiterjesztésű fájlok vannak, nem hagyományos bináris BIOS fájl ez a gond..

(#544) elistvan


elistvan
senior tag

Uraim! Működik a proci. Kenard: Köszönöm a segítséget. Fordítva volt feltéve az adapter. Giga p31-esg f7-es utolsó mod nélküli bios.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#545) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

kenand kollégának köszönöm a cikket. Határozott inspiráció volt, hogy a fiam alaplapjába ilyen procit tegyek. :R
Xeon és matrica e-bay-ről, a procira a két bevágást én készítettem turbómaróval, és a BIOS-t kiegészítettem a mikrokódokkal.
Alaplap MSI G41M-P26

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#546) intelMMX válasza LamerGyuri (#545) üzenetére


intelMMX
senior tag

Akkor az már univerzális processzor lett :DDD

(#547) GAbre


GAbre
veterán

Lenne 1 ilyen alaplapom elvileg:
Dell BNPP755
Még google se nagyon talál rá.
Szerintetek érdemes kipróbálni benne 1 xeon procit?
Gondolom hegesztett biosz tuti nincs hozzá.

Avatar

(#548) kenand válasza GAbre (#547) üzenetére


kenand
Topikgazda

Chipsetet ismerni kellene. A dell általában phoenix biost használ editálás nem olyan reménytelen mint hp esetén

(#549) LamerGyuri válasza kenand (#548) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Dell Optiplex 755. Chipset: Intel Bearlake Q35

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#550) FaRkaS1991


FaRkaS1991
csendes tag

Sziasztok! Még új vagyok a topikon, nemrég szereztem be egy E5450-es Xeon procit. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek alap órajelen milyen vga-t hajt ki eme processzor? Egyébként egy GTX 590-esem van mellé de nem találtam konkrét teszteket, vagy információt a kettő párosításáról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.