Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Egy monitornál mit takar pontosan a DICOM támogatás?

(#2) Tomcat


Tomcat
őstag

Végre rájöttek (ennél a cégnél is) hogy nem mindenki 16:9-es képarányú filmet néz a monitorán egész nap és nem 16:9-es vagy 21:9-es "csíkmonitorra" van szüksége. Aki palettákkal, eszköztárakkal zsúfolt képernyő(kö)n dolgozik és már megszokta annak a használhatóságát és praktikusságát azoknak igenis kell a magasság, vagyis a minél több használható sor ami több kell hogy legyen mint 1080. (Az 1440p 16:9-en határeset).

Remélem lesznek még normális munkaterületet bizosító 16:10-es kiadások is legalább WUXGA, vagy nagyobb felbontással és matt IPS panellel szerelve.

Tomcat

(#3) XmoD válasza Tomcat (#2) üzenetére


XmoD
aktív tag

16:10-et és 4:3-at használok manapság. Esküszöm hogy az 1600*1200-as 4:3 Eizo S2133 jobban szeretek dolgozni. Minden a szem előtt és nem kell a fejed rángatni :U Otthon a 24"es NEC 16:10 sokszor fura.

Egy darabig volt 21:9 is de hamar ment .....

[ Szerkesztve ]

(#4) VIC20


VIC20
őstag

széles körű széleskörű

(#5) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Nagyon menő! :) Az Eizonak is van hasonlója, bár az nem ennyire komoly. Nagyobb méretben 2048x1536, 2560x2048(5:4), és 3200x2400-as felbontásban szeretnék hasonlókat. Esetleg még nagyobb színtérrel, A-TW polarizátorral. :B

(#6) Fücsök007 válasza Tomcat (#2) üzenetére


Fücsök007
őstag

16:10-es képarányú profi/tervezői monitorok lesznek a jövőben is, ez egy külön piac. Én azt sajnálom, hogy 5:4-es képarányú monitorokból nincsen 19 hüvelyknél nagyobb, és sajnos 1280x1024-es felbontásnál sincs jobb ezen a képarányon emberi áron. :(

[ Szerkesztve ]

(#7) Teaway válasza HThomas (#1) üzenetére


Teaway
veterán

DICOM

Nincs itthon csokid??

(#8) Raysen623


Raysen623
addikt

Ha már munkára veszek monitort, akkor biztosan nem ilyet! Nekem a tervezői munkámhoz még a 16:10-es arány is kevés volt, amit két monitoros megoldással próbáltunk ellensúlyozni. Sokkal kényelmesebb volt úgy a munka. Magam nevében szólva mindig is utáltam ha a paletták elvették a helyet a rajztérből, mert olyankor rengeteget kellet zoom-olgatni, ami sok időt vitt el és erőforrást. Főleg nagy és bonyolult terveknél már nehézkessé is tudott válni a gép számára. Már néztem egy 21:9-es kijelzőt magamnak és nagyon tetszik. Szóval nem mindenki 4:3-as látású. :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#9) Ijk válasza XmoD (#3) üzenetére


Ijk
nagyúr

24"-os 16:10 ugyanolyan magas mint a 21" 4:3.
24"-os 4:3-nak látnám értelmét, 16:10-es monitoromon egyszerűen baloldalra függőlegesen állítottam a tálcát, így sokkal jobb mint a 21"-os 4:3-asom volt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10) Tomcat válasza XmoD (#3) üzenetére


Tomcat
őstag

Én a 16:10-el vagyok így, bár az EIZO CRT-k anno mind 4:3-asok voltak amiken sokat dolgoztam. Egyszerűen nem bírom a 16:9-et megszokni monitorként. Sokszor próbáltam 1440p-s monitort is de minden fura és idegen, számomra megszokhatatlan, ergonómiátlan. A tévéimben, vagy telefonjaim képernyőjeként rendben van a 16:9, de nem szeretnék a 16:10-nél "lejjebb" adni később sem.
Bár egyre kisebb a kínálat, a DELL vagy éppen az NEC próbálja betölteni ezt a piaci rést is.
Addig amíg vannak cégek amelyek tudják hogy mit a különbség a tartalom fogyasztás és a tartalom előállítás fogalma között a megjelenítés tekintetében addig van okunk az optimizmusra.
Bár azt is hozzá kell tennem hogy idővel a 4k<>UHD globális elterjedésével ez a "probléma" is értelmét veszti.

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#11) cimabue válasza Raysen623 (#8) üzenetére


cimabue
tag

Detto. 16:9 például teljesen jó tud lenni könyv/kiadványszerkesztésnél, szeretem együtt látni az oldalpárt.
Az egyetlen gond az 1080p... Ha váltanék, akkor az pl. 2560x1440-es monitor lenne.

(#12) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Én 4:3 ról álltam át 16:9, re és semmi bajom nem votl még belőle.
Bár a melóhelyen jól jönne egy ilyen a régi Szarmszung helyett.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#13) AxBattler válasza Fücsök007 (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Sajnálom, hogy kikoptak a 4:3-asok, jobban szerettem olyat használni, de ma már a játékok is inkább a szélesvásznat támogatják. Ennek ellenére simán vennék 4:3-as IPS-t, de ahogy Te is írtad, csak 1280-as felbontással, 19"-os méretben kapható új (pl. Asus, LG), ill. használtan 20"-os, 1600-as (HP, EIZO).

(#9) Ijk
Az, 24"-os 4:3-as képernyő! Szép lenne, venném! :C
Persze csak konzumer áron, ez a professzionális szint nekem elérhetetlen.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) pszihopata85 válasza AxBattler (#13) üzenetére


pszihopata85
tag

1280*1024 sem 4:3 hanem 5:4.

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#15) AxBattler válasza pszihopata85 (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, így a pontos. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) HThomas válasza Teaway (#7) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Megnéznék szívesen egy ilyen monitort a megfelelő gpu-val, kíváncsi lennék mennyit számít a csatornánkénti 10 bit szürkeárnyalatos képeknél.

(#17) VIC20 válasza Tomcat (#10) üzenetére


VIC20
őstag

Én is így vagyok vele: a 16:10-essel nincs semmi bajom, de a 16:9-es nagyon nyomott, egyszerűen kényelmetlen használni. (Mármint filmnézésen kívül másra használni.)

(#18) bteebi


bteebi
veterán

Tényleg jó drága, de minőségi darab, és hát gyakorlatilag nincs konkurenciája.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Brutal cucc, monitor legalabb 10 evig.

(#20) Chiller válasza scarbantia (#5) üzenetére


Chiller
őstag

Bizony, de jó is lenne egy olcsó (=300$ alatt) 24"-os 2048x1536 IPS. Mondjuk az LG-től. :U

(#21) Meridian válasza Tomcat (#2) üzenetére


Meridian
senior tag

A 16:9-es sem rossz egyébként mivel az eszköztárakat két oldalra rendezve, a középen megmaradt területnek van "magassága".

Pont emiatt a csíkmonitor miatt teszem bal** oldalra a windows tálcáját, hogy alul ne vágjon le egy csíkot a terület magasságából, például word doksik, excel táblák szerkesztése közben, vagy csak szimplán a netezés közben sem.

Igazából optimálisabb lenne a 16:10-es monitor, de evvan, 16:9-es terjedt el jobban a filmek miatt...

**jobb oldalt jobban kézre állna mindez, de az ablakok görgető sávja ott ezt rendkívüli módon zavarja a kezelhetőséget...

(#22) mekker válasza Meridian (#21) üzenetére


mekker
őstag

De akkor meg már ott van a 16:10-es is, amin függőlegesen is jobban elfér a tartalom. Igaz, a 16:9-cel szemben ezek 60-80 ezernél kezdődnek.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23) XmoD válasza Ijk (#9) üzenetére


XmoD
aktív tag

SAP-ra nem a legjobb egy 16:10-es főleg mikor 60-70-80 tételnek kell a darabjegyzékét bontanod. Magasságal nincs gond, de a szélesség miatt nagyon szét tudja rántani a képernyőket. És sajnos vannak olyan dolgok amiket nem tudsz billentyűparancsal bontani. A tálca pedig nálam a képernyő felső részén van mivel nagyon keveset használom.

(#24) Akula


Akula
őstag

Bejövős cucc. De miért ilyen horror drága? Biztos nem a 4:3 képarány miatt. Vagy azért, mert üzleti modell?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#25) ƬΛЯΛ válasza Akula (#24) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Szerintem mert ritka az ilyesfajta monitor főleg ilyen kivitelben :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#26) cimabue válasza Akula (#24) üzenetére


cimabue
tag

A 14bit LUT, a homogenitás, - akár orvosi felhasználásra is megfelelő minősítés stb.. egyszóval a profi elektronika ami meghajtja. (Maga a panel lehet hogy simán az LG-től van, nem tudom.)
Ennek sajna ez az ára... 5-6 év múlva majd meg lehet venni használtan negyedáron :U

(#27) Kékes525


Kékes525
félisten

Munkára, nem film nézésre praktikus.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) Duree


Duree
veterán

Ez profi célra készül,tükrözi az ára is.Mindenképpen hiánypotló típus, nem nagyon gyárt már ilyet senki.

duree54

(#29) shiftac


shiftac
aktív tag

Még mindig egy 17"-os 5:4-es "kockamonitort" használok, 1280x1024-ben és nem érzem szükségét a váltásnak.
Jó látni, hogy van még gyártó, akinek nem csak a 16:9 és 21:9 létezik.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.