Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ptech


Ptech
őstag

Megöröltem amikor megláttam a címet, aztán megláttam a Makerbot nevet és elmúlt.

(#2) -szp- válasza Ptech (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

Most még csak FDM van, de tervezik a DLP-t és a lézert is. Talán jövő év első felében, de a dolog képlékeny.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#3) Ptech válasza -szp- (#2) üzenetére


Ptech
őstag

Nem az FDM technológiával van gondom, nekem is van egy FDM gépem itthon.
Inkább magával a Makerbot céggel van a para, a hibás gen5 extruderekkel, meg a zárt hardverrel. Ami még nem is lenne akkora gond (ha működne ;] ) és ha nem nyomatták volna az ellenkezőjét.

(#4) -szp- válasza Ptech (#3) üzenetére


-szp-
aktív tag

Tényleg hittek benne, lelkes startupként ezt az irányt tartotta jónak Bre Pettis, csak aztán a jött a Stratasys, ahol másképp gondolkodnak. :(

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#5) DaveJr


DaveJr
őstag

Jó dolog ez a tanulási lehetőség. Bár kicsit kevésnek érzem a 3 órás workshopot 3D-s tervezésre. Tényleg ennyire egyszerű lenne 3D-s nyomtatóra rajzolgatni? Érdekel a dolog de sajnos eddig nem sikerült rászánnom magam, hogy autodidakta módón megtanuljam a dolgokat.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#6) Ptech válasza -szp- (#4) üzenetére


Ptech
őstag

Igen lehet hogy ott kezdődtek a bajok hogy a Statasys bekapta őket.
Viszont egy olyan workshop ami inkább onnan indulna hogy össze is kell legózni a gépet szerintem hasznosabb lenne, mert meg is érti az ember hogy hogy működik a gép. Persze az meg jobb open source gépekkel, amikbe bele is lehet nyúlni. Lehet hogy túl sokat akarok :)

DaveJr: 3 óra nyilván nem elég, annyira lehet hogy jó hogy van egy alap tudás amire lehet építkezni ha már nem olyan idegen a dolog.

(#7) Duree


Duree
veterán

Haladjunk a korral.örömteli ez a vállalkozás.Sok sikert hozzá.

duree54

(#8) Benez


Benez
újonc

Megnéztem 15k egy workshop, szerintem ez hatalmas lehúzás például egy 3 órás 3d modellezés óráért. Teljesen ingyenes modellező programokat használnak, saját gépen dolgozol szerintem ez indokolatlanul drága. Meg lennék lepve ha ez így életképes marad :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.