Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Isual


Isual
veterán

OLED monitor. Elsőre nem tartom jó ötletnek.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#2) rocket


rocket
nagyúr

A dizajn 1990-es evekbol jott :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3) QbHead válasza Isual (#1) üzenetére


QbHead
aktív tag

Miért nem jó ötlet? :F a beégés miatt vagy képfrissítés?
@rocket: pontosan ugyan ez jutott nekem is eszembe :DDD

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#4) McSico


McSico
senior tag

Gyere a papához! :DD

Isual: Már van pár éve OLED monitorjuk, úgyhogy csak kinőtte már a gyerekbetegségeit. Minden esetre én már várom hogy legyen otthoni monitor is az OLED technológiával.

[ Szerkesztve ]

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#5) Isual válasza QbHead (#3) üzenetére


Isual
veterán

Beégés egy dolog. Komoly dolog! De eltérően öregszenek az RGB alpixeleket alkotó LED-ek, így monitornak garantáltan alkalmatlan, hosszútávon. Szép és csillivilli, de úgy tudom, hogy ezt még nem tudták megoldani. Ha tévedek, valaki javítson ki.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#6) F34R válasza McSico (#4) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez meg sehol nincs bizonyitva.

(#7) pilóta válasza Isual (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nincs azzal gond, lehet kalibrálni. Egy TV-nél persze gáz, de egy monitornál lehet akár hetente csinálni egy kalibrálást, 5 perc...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) Isual válasza pilóta (#7) üzenetére


Isual
veterán

Hetente? Tehát a reális célközönség az, akinek van otthon kolorimétere? Elenyészőnek tartom és rossz üzleti modellnek. Most még nem tartom monitorban alkalmas technológiának az OLED-et. TV-ben sokkal inkább, bár ott is a (Pana) plazmát siratom...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#9) pilóta válasza Isual (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

Olvastad a cikket, hogy hová van ez szánva? Hidd el, van koloriméterük (már ha nem jár hozzá gyárilag, mint a drágább monitorokhoz általában...).

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) Isual válasza pilóta (#9) üzenetére


Isual
veterán

Nem a cikkre írtam ezt, hanem az ide kommentelőknek, akik szerint alkalmas technológia az OLED monitornak. Meg ide vele és a többi. A cikkel semmi gond, a technológiával monitorba, számomra véleményes.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11) pilóta válasza Isual (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egy ilyen drága monitort nem otthonra vesz az ember, hanem munkára, ott meg van kalibráló is.
De ha mégis megengedheti magának valaki otthonra, akkor meg se kottyan mellé egy kalibráló (már ha nem jár hozzá eleve ugye...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) Isual válasza pilóta (#11) üzenetére


Isual
veterán

Nem erről a monitorról beszélek, ahogy a nyitó hsz-em sem ezt a monitort célozta, hanem a technológiát. Erre írták itt, hogy kinptte a gyerekbetegséget, meg mondjam már meg mégis miért nem (lesz) jó majd az OLED monitornak, ezekre válaszoltam. A szóban forgó Sony monitor épp a speciális felhasználói kör miatt kívül esik ezen.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#13) Alchemist


Alchemist
addikt

Viszonylag kicsi ehhez a felbontáshoz...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#14) aram01


aram01
nagyúr

Istenem, csak lerontaná a nappalim képét :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15) tecsu válasza rocket (#2) üzenetére


tecsu
addikt

Persze, mert azóta csak visszafejlődés van. Itt pedig ipari szinten a praktikusság mindenekelőtt...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#16) BlackSoft válasza Isual (#1) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én meg remélem le lesz váltva az összes többi szemét OLED-re minél előbb... Elsöpör minden mást, bárhonnan is nézzük. Apróbb hibái vannak, amiket szerintem elég hamar orvosolni fognak majd.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17) Isual válasza BlackSoft (#16) üzenetére


Isual
veterán

Túlzó az optimizmusod, de legyen így. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#18) lenox


lenox
veterán

Jok ezek a szuper feketek, csak aztan megy a csodalkozas, hogy a moziban nem ezt latni.

#8: Szoval TV-re (amin pl. filmeket adnak) jo az oled, meg ha kalibralni is kell, de word doksira meg rossz?

[ Szerkesztve ]

(#19) schawo válasza Isual (#5) üzenetére


schawo
titán

LG-nek már rég van rá megoldása, a színszűrős w-oled, a tévéket is ezzel csinálják. Valószínűleg ez is egy w-oledes LG panelen alapul.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) BlackSoft válasza Isual (#17) üzenetére


BlackSoft
addikt

Lehet, hogy túl optimistán állok a dologhoz, de ahogyan fejlődni láttam ezt, amibe a megjelenítés jövőjét látom 5-6 éve, kiderülhet egyszer, hogy nem ragadtattam el magam mégsem túlzottan :)

(#18) lenox: Sony digitális 4K moziban, 4K filmet néztél már? - Nem tudom, hogy működik - A fekete mintha vetített lenne, mert feketébb a sötétségtől, ami körülötted van. A színek kenterbe verik az IPS kijelzőmet, hát még a TN-emet.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#21) Isual válasza schawo (#19) üzenetére


Isual
veterán

Erről nem tudtam, köszi! :K

Persze annyira új minden, hogy nem tudhatjuk mennyire hatékonyan működnek ezek. Mint az A-TW polarizer IPS-nél. Jobb lett a glow, de nem tüntette el. Valami ilyesminek képzelem ezt a w-oledet. Szvsz pár évig ez még nem lesz tartósan is jó paneltechnológia az okostelefonokat leszámítva.

(#20) BlackSoft: Kell még ennek további 5-6 év, hogy optimalizált monitor/TV paneltechnológia legyen, ez fix.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#22) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

LG TV-t tudnak már gyártani w-OLED-el, Samsung tabletbe és telefonokba is OLED-et tesz, szerintem gyönyörű a kép mindegyiknél. Fekete tökéletes, a színeken meg lehet állítgatni. A beégés valósa Samu telefonokon, ez tény... de azért az szerintem extrém használat, hogy a T üzletben ki van rakva éjjel-nappal ugyan az.

Csak monitorok nincsenek még piacon. Nem értem... mintha körbelőnék ezt a képméretet :(

Tény, hogy azért elég sok statikus elem van a kijelzőn...

(#23) nismoka válasza schawo (#19) üzenetére


nismoka
addikt

Japánban Nagoya-ban gyártják, semmi köze a Sony Trimaster OLED-hez az LG-nek. Itt durva minőség van igaz durva áron. Technikai Emmy díjat is kaptak. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) schawo válasza Isual (#21) üzenetére


schawo
titán

A w-oledes megoldás egyszerű, mint a faék. A fehér fényű oled alpixel lassabban degradálódik, sokkal hosszabb az élettartama, mint az egyszínű társaié. Épp ezért az összes alpixel ugyanazt a fehér oled háttérvilágítást kapja, csak mindegyik előtt másik (vörös, zöld, kék) fix színszűrő helyezkedik. Gyakorlatilag a fotószenzor fordítottja a megoldás.

Ezzel a megoldással a fényerő harmadolódik, de mivel a kijelző felülete hatalmas, ez nem gond, van elég kakaó. A fekete szint nem lesz olyan tökéletes, mint a natív színes oledeknél, mert a szűrőréteg beleszól kicsit, de még így is több nagyságrend az előny az ipssel szemben. A betekintési szögek is picit kisebbek, de így is hozzák az ips szintet. Szóval a natív kicsit jobb (ideig-óráig), de ez jár a legkevesebb kompromisszummal az összes kijelzőtípus között.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) nagyArc válasza BlackSoft (#16) üzenetére


nagyArc
tag

Elsöpör minden mást, bárhonnan is nézzük. Apróbb hibái vannak, amiket szerintem elég hamar orvosolni fognak majd.

1996 óta folyik az OLED-ek fejlesztése (ekkor mutatta be a Pioneer az első, autohifihez kifejlesztett OLED kijelzőjét), és még mindig nem sikerült orvosolni a hibákat. Erősen kétséges, hogy lesz-e valaha ebből elfogadható árú, minőségű és élettartamú monitor vagy TV.

(#26) mzso válasza Isual (#12) üzenetére


mzso
veterán

Akkor minek szemeteled összevissza ezt a cikkhez tartozó témát?
Természetesen mindenki erre a monitorra gondol(t).

(#27) Isual válasza mzso (#26) üzenetére


Isual
veterán

Mert kérdeztek. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28) schawo válasza nismoka (#23) üzenetére


schawo
titán

Tudsz adni róla valami tech információt? Gugli mindenhol csak a buta marketingrizsát dobja? Hogy működik, milyen festéket használ, milyen mátrixot, stb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) mzso válasza schawo (#24) üzenetére


mzso
veterán

"A fehér fényű oled alpixel lassabban degradálódik,"

Efelől kétségeim vannak. Úgy néz ki ez a fehér oled csak egymásra pakolt RGB réteg mert így olcsóbb gyártani. Szóval úgy néz ki a kék ugyanúgy kihal majd.

(#30) schawo válasza mzso (#29) üzenetére


schawo
titán

A cikk automatikusan feltételezi, hogy ugyanazt a vegyi összetételű kék festéket használják a fehér oledben, mint a monokromatikus diódákban. Ez egyáltalán nem biztos, hiszen az alpixel végső színét nem a festék fényemissziója, hanem a színszűrő határozza meg. Magyarul nyugodtan lehet mondjuk két másik, de sokkal tartósabb vegyületet használni, ami a kívánt kék színt jobbról és balról közelíti. És máris sokszorozták a tartósságot minden extra költség nélkül.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) Partz válasza schawo (#19) üzenetére


Partz
senior tag

Sony saját rgb oled panelt használ ilyen megjelenítőknél 2006 óta. Lg féle woled sehol nincs ehhez képest színvisszaadásban, nem véletlen az ár. Jövőre lehet vesz a Sony Lg oled panelből, az olcsóbb tv-ihez de az egy más kategória.

(#32) Reggie0 válasza mzso (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem egymasra pakolt RGB reteg. A feher oled olyan vegyuleteket hasznal, amelyeknek monomerei es polimerei egyszerre vannak jelen, viszont ezek a monekulak mas hullamhosszokon sugaroznak. A jelenleg leggyakoribb sarga es kek tartomanyban megy.

(#33) schawo válasza Reggie0 (#32) üzenetére


schawo
titán

Alakul. Forrást tudnál adni? Érdekelnek a részletek :R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) Reggie0 válasza schawo (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Huh, regen linkeltem itt ph kommentben: van a google bookson egy konyv ami errol szol. Csak tudnam kinek kuldtem. En egyszer kiolvastam. Megprobalom elokeresni.

Szerk:
Mazlid van, megtalaltam:
Vinod Kumar Khanna - Fundamentals of Solid-State Lightning, LEDs, OLEDs, and Their Applications in Illumination and Displays
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Az új 4K Coloredge Eizo-ról miért nincs hír?

(#36) schawo válasza Reggie0 (#34) üzenetére


schawo
titán

:R
Nagyon régóta nem gyakorló vegyészként öröm néha ilyeneket olvasni. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) Reggie0 válasza schawo (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

En csak most kezdem tanulni. Mar uncsi volt az elektro+info:) De en foleg a szerves oldoszerek/hutokozegek es az optikai szurok fele kacsintgatok.

Javaslom ezt a doksit is, van benne nehany polimernek sugarzasi karakterisztikaja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38) mzso válasza Reggie0 (#37) üzenetére


mzso
veterán

Most meg próbáltam megkeresni mi az az optikai szurok, de nem jött össze. :)

(#39) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Hú de szép vagy! :D

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#40) Gabir


Gabir
aktív tag

Hosszútáv?...szerintem egy TV-nél monitornál sajnos már a 4-5 év is hosszútávnak tekinthető, annyit pedig csak kibír (led öregedés, nem hű színvisszaadásra gondolok..) 5K, 8K lesz akkor a stílszerű)
Másik dolog, bár laikus vagyok, de egy ilyen digitális technológiához miért "jobb" analóg bemenetet használni?
A jelforrás digitális jelet konvertál analóggá, hogy majd a monitor az analógot vissza digitálissá..vagy rosszul gondolom?

(#41) Reggie0 válasza mzso (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

szűrők:)

(#42) dabadab válasza Gabir (#40) üzenetére


dabadab
titán

"Másik dolog, bár laikus vagyok, de egy ilyen digitális technológiához miért "jobb" analóg bemenetet használni?"

Az SDI a Serial Digital Interface roviditese :)

DRM is theft

(#43) t72killer válasza dabadab (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem értem az SDI-t, amikor az eléggé elterjedt displayport nagyobb sávszélt enged meg, még az előző, 1.2-es verziója is :U Ezekszerint az sdi ugyanolyan lámán követi a fejlődést, mint a HDMI.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44) dabadab válasza t72killer (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Nem értem az SDI-t, amikor az eléggé elterjedt displayport nagyobb sávszélt enged meg, még az előző, 1.2-es verziója is"

300 meteres kabelhosszal is?

DRM is theft

(#45) t72killer válasza dabadab (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

DP-hez is van optikai kábel. - igaz, ebben van egy extender.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46) lenox válasza t72killer (#43) üzenetére


lenox
veterán

Hagyomany. Eleg sok felszereles van, ami sdi-on kommunikal, kep es hang mellett van/lehet benne egy csomo mas adat is, ezert hirtelen dp-re vagy hdmi-re vagy barmi masra atterni problemas, de szerintem meg vannak szamlalva a napjai. Az nhk pl. a 8k demoit 16 sdi kanoccal tartja, nyilvan overkill.

(#47) zed1983 válasza Alchemist (#13) üzenetére


zed1983
őstag

Ha fél méterről nézed akkor nem :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#48) Ren Hoek válasza Reggie0 (#34) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na végre valami rendes tudományos cikk :D Az internet korában tényleg eljut oda a szkeptikus emberfia, hogy semmit sem hisz el :)

Amúgy a beégés folyamatára volnék kíváncsi, az miért történik kémiailag. Illetve hogyan lehetne orvosolni. Plazmánál sem sikerült megoldani igazából, és eléggé elszomorító látni a T-ben kirakott borzasztó drága AMOLED-es Samsung telefonokat, mennyire be vannak égve.

Sajnos monitornál 6-8-10 órás folyamatos startmenü, böngészőgombok, tálca szerintem úgy beégne mint a franc.

Kíváncsi vagyok az LG wOled panel hogy bírja ezt, talán megjelennek lassan hosszútávú tesztek is erről. Na meg főleg a cikkben szereplő monitor, ha tényleg monitornak van használva vágásra pl.

(#49) #65675776 válasza Isual (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor miért nem teszed off-ba, ha már egyszer semmi köze a cikk támájához?

Anno egyébként a filmes szakma az LCD-re mondta azt, hogy teljesen alkalmatlan akár csak félprofesszionális munkára is. Voltak is pánikban, mikor a Sony végleg leállt a CRT gyártással. Ennek most nem igazán látni nyomát. Az OLED-et mindenki várja, az LCD-t senki sem anno.

(#50) Isual válasza #65675776 (#49) üzenetére


Isual
veterán

Mert kapcsolódott a témához, ha a pontos monitorhoz nem is. Vagy akkor felettem az oledes hszek is mind off topic?

Meglatjuk, ma még szkeptikus vagyok, only time will tell... ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.