Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Azt a telefont kell venni, amiben ez a szenzor lesz, de nem Sony.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) telemundo


telemundo
tag

Csináljanak hozzá normális szoftvert és minden szép és jó :)

Kínáé a jövő :)

(#3) sz.balazs.95 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:D Sajnos igaz. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#4) SlayR


SlayR
senior tag

...ez is már olyan lesz, mint a sámsongok...

(#5) Just_Reboot válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Just_Reboot
addikt

+1

(#6) Viktor77


Viktor77
titán

"A vízállóság mindegyik eszköznél szinte biztosra vehető."

A vízállóság egyik modellnél sem biztosra vehető.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) 00martin00


00martin00
újonc

Legyen úgy.. :))

A Munka Szabaddá Tesz!

(#8) hito


hito
nagyúr

Komolyan rángógörcsöt kapok! Ki a fenét érdekel a villámgyors fókusz? Tényleg úgy érzik, hogy itt van szükségük a leginkább a fejlődésre? :W És olyan baromi fontos egyébként is 0.5mp-ről 0.3mp-re csökkenteni a fókuszálási időt, hiszen az idő pénz és azalatt a 0.2mp alatt megkötök egy milliós üzeletet amitől egyébként elesnék.

Néhány tipp a Sony-nak, amivel talán érdemes lenne ezzel ellentétben foglalkozni:

- optikai stabi VÉGRE!!!!
- veszteségmentes zoom
- valamire való jpeg motor, mert a mostani leginkább semmire sem jó
- camera 2 api a 250eFt-os nyavajás készülékeibe

Komolyan mondom azt a szerencsétlenkedést, amit a mobilkameráikkal csinálnak teljesen kiakaszt. Meglátok egy Sony mobil hírt és a pulzusom a duplájára ugrik!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9) #06658560 válasza hito (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel egy telefon kamerája sok esetben valami konstelláció fotózására van használva, így a gyors fókuszálás és exponálás valóban fontos igény velük szemben. Veszteségmentes zoom pedig fizikai méretnövelés nélkül nem megy. A normális szoftver viszont valóban kellene.

(#10) Otisz


Otisz
őstag

Nem kell 23, legyen csak 10, de végre értékelhető képeket készítsen :(((

(OO[IIII][IIII]OO)

(#11) fene_vad


fene_vad
senior tag

na ilyen is ritkán van: minden előttem hozzászólóval egyetértek:)

(#12) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

4K kijelző? :Y
Eszi majd a batteryt.... :))

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13) gerii válasza fene_vad (#11) üzenetére


gerii
addikt

Ez tényleg jó megállapítás. Lassan már mindenki utálja a Sony-t. :)

(#14) #06658560 válasza gerii (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

A kínai csodámban jó volt a Sony kameramodul, de az alap kamera app körberöhögte a Sony sajátját. Vagyis utálat nincs, csak kemény kritika részemről.

(#16) ctvagyok válasza hito (#8) üzenetére


ctvagyok
őstag

Én eddig azt olvastam a szivárogtatásokban, hogy lesz OIS. A veszteség mentes zoom sem kizárható. De nem biztos, hogy benne lesz, mert pont ilyen leakek voltak z3+ esetében is. De egy ois sem fért bele. Nem tudom milyen vastag a készülék, hogy belefér-e a képstabilizátor kitüremkedés nélkül.

(#17) Örni válasza hito (#8) üzenetére


Örni
senior tag

Szerintem lossless zoom lesz benne, mert úgy nézem az M5-ben van:

[link]

Amúgy meg M5-öt a magyar piacra, az a jó ár/érték arányú gép.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#18) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Mit akar a Sony ekkora szenzorral és optikával 23 megapixelen? Komolyan mondom, egyre hülyébbek. A "vízállóság" kivételével akkora marhaságokat csinálnak az elmúlt években, hogy nem lehet igaz..

(#19) balaaazs


balaaazs
senior tag

Ez mind szép és jó, de ha majd ez is túlmelegszik kicsit hosszabb fotózás során is kilép, akkor sokra nem megyünk ezzel a 23 megapixellel...

¯\_(ツ)_/¯

(#20) gabe8719


gabe8719
senior tag

Lassan egy éve nem igazán kísérem figyelemmel a Sony-t, mert a tavalyi röhelyes felhozataluk utan végleg lemondtam róluk, és márkahű létemre Huaweit vettem. A legjobb döntés volt, a Sonys korszakban még nem volt olyan, hogy ne lett volna kényszerem az adott modellt lecserélni max. félévente.. Akkor azt hittem ez a normális, ehhez lépest most nem is tudom, mire cserélhetném a középkategóriában, ami legalább kicsit jobb lenne mint ez, és nem kerül kétszerannyiba.

Úgy látom, a savazás azóta csak erősödött, már jóelőre ki vannak fütyülve. :D Teljes joggal, most már tényleg kétszerannyit kéne lassan az asztalra tenniük duma helyett/nélkül, hogy a fanatikusokon kívül a többi vásárló is komolyan vegye őket. Beálltak szépen a túlárazott hulladékgyártók sorába, holott nekik az SE korszak után talán egyedüliként volt meg a lehetőségük, hogy tényleg exkluzívak legyenek. Lehet továbbra is lesz@rni a középkategóriát, a felső kategóriában meg elszúrni alapvető dolgokat, nagyjából pont addig, hogy senki nem fog ennyi pénzt az asztalon hagyni a cuccaikért.

Grat.

[ Szerkesztve ]

(#21) Paul119 válasza MaxxDamage (#12) üzenetére


Paul119
addikt

A felbontasnak semmi köze az aksihoz :) nem fogja jobban zabálni:)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22) Imi1981 válasza hito (#8) üzenetére


Imi1981
veterán

A gyors fókuszálás igen is jó! Hidd el aki szeret fényképezni annak sok helyzetben megkönnyíti a dolgát. Amúgy a többi dologban amit írtál egyet értek.

(#23) ChipKng válasza Paul119 (#21) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Miert is nem fogyaszt tobb eroforrast ha duplaannyi pixelt kell kirajzolni a kepfrissitesnel?

2B OR NOT 2B that is FF

(#24) #65577472 válasza ctvagyok (#16) üzenetére


#65577472
törölt tag

Mi Note 7 mm, és belefért kitüremkedés nélkül (Z3+ 6.9 mm). Ha Z5-ből kispórolják az OIS-t, az max a fillérszabás miatt lesz.

(#25) janeszgol válasza Paul119 (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha ötven kilóval nehezebb lennél reggel, akkor hamarabb megéheznél? (Igen!)
Ha a sport közelebb áll hozzád, akkor: ha a tingli tangli bicajozás helyett 21-ik sebességben nyelnéd az emelkedőket, éhesebb lennél? (Én ezt csinálom és igen.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) erahurka válasza hito (#8) üzenetére


erahurka
félisten

Z3+-ban van Camera2 API ha minden igaz.

(#27) Paul119 válasza janeszgol (#25) üzenetére


Paul119
addikt

Ehte ugyan annyit eszek :))
Max a hw eszik többet nem a kijelző de ez már el lett magyarázva párszor:)

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#28) janeszgol válasza Paul119 (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja, hogy úgy értetted, hogy a magas felbontás miatt többet eszik a HW és vele együtt a telefon? Ez igaz. Én is, de szerintem más is így érti, de lerövidítem. Nyilván a hardver számol a képpontokkal, ezért eszik többet a teló.

Oké oké, akkor félre értettem, amit írtál. :R

(Kérdésemre: akkor éhezel. Egy darabig jó, ha fogyózol, de hosszú távon nem egészséges. :) )

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) isti215


isti215
tag

Ebbe is snapi 810 lesz?

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#30) moleculez


moleculez
veterán

Abszolút egyetértek az elöttem szólókkal, főleg #1, meg hitto, gáz hogy csak a Sony nen tudja a saját szenzoraát használni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31) babkukta


babkukta
senior tag

az a baj, h már mind1 mit dob a Sony, ameddig nem bizonyít ÉLESBEN, lesz.rják h mi a marketing. Én kíváncsi vagyok h milyen lesz, de igazából nem annyira érdekel, mint alternatíva. Belökik ide a magas mp számot, mint anno a Z1el, és ott voltak már akkor is a 12-13 mp-es konkurensek, akik körberöhögték. Miért jó ez neki? Most is ez lesz? Valószínűleg... várja mindenki a megváltást, és teljesen jogosan. Tudjuk h nem a legjobb helyzetben vannak, és vmi komolyat kell lépni. Erre beraknak ide még1 Z2/3 variánst, nagyobb mp számmal, egy elb.szott S810el (gondolom én), amit szerencsésen újra a kamera mellé raknak, h véletlenül se bírja tovább a kamerázást 10 percnél. Jön megint a vízállóság, ami az emberek 50%-ánál nem is vízálló, és jön megint a Cordon, aki a szakember gárdájával lelkiismeretesen megcsinálja és leteszteli, h tényleg zárnak e az ajtók.
Nem értem, h miért nem kérdeznek meg 50-100 sony felhasználót, h "mit b.sztunk el eddig drága?". Kb olyan, mintha szarna bele mi kell nekünk. Szerettem és szeretem is a Sonyat, a Z3am is, de már kezdem unni amit csinálnak :( Mindegyik gyártó rakja lefelé az értelmesebbnél értelmesebb készüléket, itt meg mintha 2 évet le lennének maradva. Nem beszélve arról, h elég nagy selejtaránnyal dolgoznak ahoz képest, h prémium gyártó

Üdvözlettel, Tibi

(#32) joey04


joey04
titán

na majd a konkurenciában biztos jól fog majd teljesíteni :D ;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Elegg regota figyelem a mobil szegmens kamerairol szolo hireket, teszteket. Abban szerintem mindenki egyet ert hogy a szenzorai jok.
Abban is hogy ezeket nagy reszben mas gyartok tudjak/akarjak kihasznalni.
Meg kell nezni a kameras teszteket hogy pl a imx240 szenzor ami a tavalyi note 4 debutalt es a mostani S6-ban is megtalalhato (ha szerencses vki), jo fenyviszonyok kozt ver mindenkit, meg a kompakt fenykepezogepeket is! Ezt a cuccot miert nem epiti bele egyik mobiljaba se a ceg? Igaz szoftver is kell ala, de akkor is, miert ezt a megapixel gyilkos 20-23MP kell nyomatni.
A csucs kompakt szegmensben ahol taro
az RX100 szeriaval ugyan ennyi a MP csak 1" erzekelon es meg oda is sok! Nem tudnak mit kezdeni a zajjal magasabb ISO-n.

(#34) #13110016 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


#13110016
törölt tag

:DD Ez jó volt!:) Aztán meglátjuk... lehet h forradalmi lesz.

(#35) #06658560 válasza #13110016 (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Arra gondolsz, hogy a nép kiegyenesített kaszával, vasvillával, fáklyával részegen megindul a Sony centerek, T-központok, MM-boltok ellen?

(#36) #13110016 válasza #06658560 (#35) üzenetére


#13110016
törölt tag

Erre nem vagyok hajlandó reagálni.. <-- max ennyit.

(#37) Quasi_modo válasza hito (#8) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

- veszteségmentes zoom
Ha jól megnézed bizonyos határok között az most is van.

#17) Örni Nagyjóból az összes Z.

#21) Paul119 Gondold végig még egyszer. De nem a felbontás eszi az aksit, hanem az ami meghajtja.

valami

(#38) Fejvadi válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

+1

(#39) Örni válasza Quasi_modo (#37) üzenetére


Örni
senior tag

A Z-kben nincs lossless zoom (videókra gondolok) csak sima digitális. Az M5-ben már újabb szenzor van, ami tudja.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#40) Quasi_modo válasza Örni (#39) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Videózásnál valóban nincs, csak állóképnél. De azt gondolom ehhez nem másik szenzor kell, hanem szoftver.

valami

(#41) Örni válasza Quasi_modo (#40) üzenetére


Örni
senior tag

Persze, szoftveresen megoldhatták volna már rég, csak valamiért ez őket nem érdekelte... és hogy miért eme tetű hozzáállás, azt nem tudom.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#42) TTommi válasza hito (#8) üzenetére


TTommi
aktív tag

:DD :C
Majd viszek görcsoldót :DD
Egyébként 0,25 mp és nem vagyok benne biztos, hogy nem jó.
Az tényleg vicces, hogy a "világ legjobb mobil kamera szenzorait" gyártó cég mobiljai készítik eddig a felső kategóriában a legrosszabb fotókat. Ideje lenne fordítani ezen a trenden és ahogy látom az M5-C5 páros jó irányt vett a közép mezőnyben. Bízom benne, hogy a Z5 még tol valami pluszt ebbe az irányba!
Megjegyzem ettől még a fotók egyáltalán nem rosszak és vállalhatatlanok pl. a Z2 esetén, és az 5.1.1 óta az auto módban is érzékelhetően jobb fotókat lehet lőni, mint korábban. Sajnos az OPS tényleg hiányzik, nem is értem hogy hagyhatták ki annak idején!

SXZ2 és SXZ5c

(#43) Luck Dragon válasza Plazmacucci (#1) üzenetére

Egyet kell veled értenem.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#44) oromisu válasza Paul119 (#21) üzenetére


oromisu
csendes tag

Dehogy nincs hozzá köze. Nagyobb felbontást meghajtani sokkal nagyobb processzor igény, a processzor pedig minél jobban izzad, annál többet zabál. Nem csak az a lényeg, hogy hány collos kijelzőt kell bevilágítani ;)

(#45) Keem1 válasza twollah1976 (#15) üzenetére


Keem1
addikt

6,17 x 4,55 mm :DDD

(#46) laci_csk válasza twollah1976 (#15) üzenetére


laci_csk
senior tag

szerintem maradj az autoszerelesnel. Mindenutt a vilagon, meg magyarfoldon is, collban adjak meg a szenzor meretet.

Azert nem a Sony telo csinalja a legrosszabb kepeket a csucskategoriaban, ne dramatizaljunk. Minden Z jo kepeket csinal. Hess troll, hess.

21mpx-rol 23-ra az sehogy sem a duplaja

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#47) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Csak legyen belőle Ultra könyörgök. Legkevésbé sem érdekel a kamera modul. Sőt, ha kamera nem lesz rajta sem érdekel. Csak legyen egy új minimum hat feles vízálló csúcs hardveres Sony. Ez olyan nagy kérés? :/

(#48) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon sokan kedvelik a Sony szenzoros kamerákat, viszont a Sony telefonok kamerái nem a legjobbak. Ezen kellene változtatniuk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49) Francia91


Francia91
veterán

És akkor megkérdezem megint... Picit unalmas már így 2015-ben, de ha ennyit nem képessek fejlődni, akkor mit tegyünk? :U
1.
Mit akarnak egy 1/2,3"-os szenzorral, mikor a Nokia már 2010-ben 1/1,83"-as szenzort dobott az N8-asba?
Értem én hogy "EXMOR" meg minden fantázianeve van, de a fizika az fizika marad, akárhogy is erőlködnek... És akkor még nem is volt szó a Nokia 808-as 1/1,2"-os, és a Lumia 1020-as 1/1,5"-os szenzoráról...
2.
Ha már egyszer kamerafont csinálnak, miért esik nehezükre egy Xenon vakut mellé dobni? Az szar kifogás, hogy eszi az akkut, ezzel ne jöjjön senki, mert nekem Nokia N8-asom van, és 3 napig bőségesen elvan az eredeti 5 éves akkujával úgy, hogy fényképezek és vakuzok vele, de ha többet fotózok az átlagnál, akkor is elvan 2 napig, tehát nem eszi az akkut a Xenon. Az előző Nokia N82-esem is megvan a mai napig, az is elvan 2 napot Xenon vakuval fényképezgetve (7 éves eredeti akkuval...) Helytakarékosságot esetleg fel lehet hozni indoknak, de megint hülyeség egy normálisabb szenzor mellett (bár én a 1/2,3"-os szenzort nem nevezném olyan hűha jó szenzornak)
3.
A lencse/szenzor fényerejéről nem esett szó, de azért ide már nem ártana legalább f2,2-es, ha már a szenzorméretet így elspórolják...

Én érzem úgy, hogy a Sony és Samsung hiába erőlködnek, nem tudnak egy normálisabb kamerás mobilt csinálni? Ha véletlen sikerül egy jó szenzort beletenni egy telefonba, esetleg még a képminőséget is eltalálják, akkor a Xenon marad ki (már évek óta a "kameratelefon"-nak nevezett készülékekből). Egyedül a Nokia foglalkozik ezzel a területtel?

Kövezzetek meg, de az 5 éves N8-asom máig olyan képeket csinál, hogy le a kalappal, összevetve a mai telefonokkal is. A Xenon pedig pótolhatatlan, és itt nem feltétlen a fényerőről van szó, mert már vannak "csodaLED-ek", de a színhőmérsékletet akkor sem fogják megközelíteni. De véleményem szerint fényerőben is alulmaradnak a Xenon-hoz képest....

Rövid, tömör véleményem erről.... Kritizálni lehet nyugodtan :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50) Quasi_modo válasza Francia91 (#49) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Egyedül a Nokia foglalkozik ezzel a területtel?
A Nokia pillanatnyilag nem ezzel foglalkozik.
de a színhőmérsékletet akkor sem fogják megközelíteni.
Szoftveresen korrigálják.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.