Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Mivel az idő túlnyomó részében olvasok a monitoron,így nekem tuti lenne,nem kellene annyit görgetni mint a mostanin...

Wasabi...

(#52) Male válasza Tazsam01 (#49) üzenetére


Male
nagyúr

Pedig felfelé monitort nézni nem túl jó ergonómiailag... elvileg. Én is kettőt használok programozáshoz, de egymás mellett.

(#53) DigitXT válasza Male (#52) üzenetére


DigitXT
félisten

+1

(#54) ddekany


ddekany
veterán

Vicces, mennyien említik a pivot-ot... Nekem azért erősen kompromisszumos, mert ocsmány homályos lesz rajta az írás (feltéve hogy ClearType-ot használsz). Abból meg azért elég sokat nézek munka közben, szóval számít. Azért meg pláne homályos, mert a Windows 7 ClearType egyszerűen hibásan működik elforgatott képernyőre (értsd: nem dolgozták ki arra az esetre az eljárást, mikor a szubpixelek úgy állnak, ami elég vicces eredményt ad... a sima AA is jobban nézne ki nála.) Amúgy OS X-en megcsinálták rendesen ezt?

Na szóval ezért kva jó ez a cucc. Nagy függőleges hossz és még sem lesz okádék az írás, mint pivot-nál.

[ Szerkesztve ]

(#55) DigitXT válasza ddekany (#54) üzenetére


DigitXT
félisten

Mert jó poén egy négyzet alakú monitornál...:D Én speciel a ClearType-ot tűzzel-vassal: nincs mégegy ekkora baromság... Színes körvonalú homály, csudajó!:O Rendes felbontás kell inkább. Esetleg az általad említett sima AA, de hogy subpixel szinten miért erőltetik? De ez eléggé off. Ki is szürkítettem.:R

[ Szerkesztve ]

(#56) optikus válasza Male (#52) üzenetére


optikus
senior tag

sztem meg pont hogy jo, foleg hogy az a masodlagos. igy kenytelen felemelni a fejet nem pedig napi 8-10ben logatni, ez a nyakizmoknak es a csigolyaknak is jo. nalunk jopar embernek eleg magasra fel van polcolva a monyo hogy ne lefele hanem vizszintesen kelljen nezniuk.

Buy books not gear.

(#57) ddekany válasza DigitXT (#55) üzenetére


ddekany
veterán

Az én agyamnak megéri az a kis elszíneződés a lényegében 3x-os vízszintes felbontást (és a betűkben főleg a függőleges vonalak dominálnak, szóval sokat számít). Persze csak amíg nem pivotolt, mert akkor pont nem működik az egész. És természetesen a magas DPI a rendes megoldás, csak hát az még most sincs csak Mac-en, nem hogy mikor a ClearType-ot kitalálták.

(#58) ddekany válasza optikus (#56) üzenetére


ddekany
veterán

Elég jellemző sajnos, hogy leb*sszák a cégeknél a monitort az asztal lapra, és persze abból is olyat, aminek ez a tipikus nyomorék talpa van, ami alig emeli fel a monitort. Vagy ha meg székedet engeded le (ha olyan), akkor meg a billentyűzet lesz messze túl magasan. Így én új helyen munkába állásnál másnap már viszem is be az erre rendszeresített tápos dobozomat, az megy monitor alá, szék meg max magasságra, és akkor talán nem lesz magasan a billentyűzet. A legtöbb ember viszont használja ahogy eléje dobták, 5x8+ órában. Én állam helyében keményen büntetném a munkahelyeket ezért. Tessék számítógépes asztalt venni, ahol bill. lent, monitor fent ÉS van jobb oldalt egértálca (mert csomó számgépes asztalnál nincs :W). "Állvány" nélküli notebook használat dettó borzalom egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#59) ledgeri válasza Tazsam01 (#49) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Egy képet kérhetnék? Csak hogy milyen lenne... nem akarok képzelődni...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60) imibogyo válasza ddekany (#58) üzenetére


imibogyo
veterán

Én állam helyében keményen büntetném a munkahelyeket ezért. Tessék számítógépes asztalt venni, ahol bill. lent, monitor fent ÉS van jobb oldalt egértálca.

Még jó, hogy nem vagyunk egyformák. Marhára örülnék neki ha ezt is egy valaki (például te), vagy az állambácsi döntené el, hogy nekem mi a jó. Mert én például rühellem a "számítógépes" asztalokat. És utálom a lent lévő (pláne ha kihúzható) bill. tartókat, amik legtöbbször még instabilak is. Az egeremnek és a durván 40x40 centis egérpadomnak (igen, kell, mert tervezéskor nem szeretek "lapozgatni" az egérrel) pedig egy ilyen "dedikált" asztalon legtöbbször nincs hely, vagy ha van, akkor meg a kezemnek nincs már kényelmesen, mert én szeretem ha könyékig meg tudom pihentetni a kezem az egész napos melóban. Szóval részemről hagyjon csak az állam engem és a munkahelyemet békén. Otthon is ugyanolyan asztalom van méretben és felépítésben, mint a melóhelyen és nem cserélném le semmiért.

Ellenben akinek ez az igénye, de nem kap a munkahelytől, ott már más a gyerek fekvése, de ne központilag legyen eldöntve, hogy kinek mi a jó. Tehát nem 100%-ban mondok ellent, csak ez a "legyen mindenkinek ilyen" jellegű dolog nem szokott működni.

Másik meg, hogy vannak monitorok amik már akkorák, hogy ha felrakod egy "tápos dobozra", akkor jól hátra kell hajtanod a fejed, hogy lásd a tetejét. Az én munkahelyi dupla 24"-os felépítésem köszönöm szépen nagyon jól elvan az asztalon (bár ezek nem nagyok), bőven elég magasra tudom állítani őket. Nagyjából az állam magasságában vannak a monitorok közepei. Ez nekem így kényelmes. Főleg ha portré módban vannak. Az otthoni 40"-os is valahogy így van, ott is nagyjából az állam magasságában van a monitor közepe, bár ott alacsonyabban van a szék ülőlapja (nem állítható), mint a munkahelyié (ami viszont állítható). ;)

(#61) optikus válasza imibogyo (#60) üzenetére


optikus
senior tag

bele lehet menni a temaba, a munkahelyi ergonomia speciel pont hogy nem egyeni cocproblema. a munkaltatonak es az allambanak is az az erdeke hogy ne legyel beteg, mert akkor kiesel a melobol es meg kezelgetni is kell (ami ugye jo draga). az ilyen tipusu megbetegedesek nem egyik naprol a masikra jelentkeznek es sajnos nem is mulnak el hipp-hopp, ez nem megfazas. ezert az irodai kornyezetre is vannak eloirasok es szabvanyok. vilagitasra, elhelyezesre, ulesmagassagra, munkaidore stb-stb. mas kerdes hogy ezt nem tartjak be (ld. az orankent 10 perc kotelezo szempihentetest monitoros kornyezetben). az hogy neked otthon kenyelmes a logatott fej meg a fekvo testhelyzet az egy dolog arra valoban nem sok rahatasuk van. de egy irodara mar igen, hisz annak meg kell(ene) felelnie az eloirasoknak. amugy meg mire elkezd fajni a nyakad vagy a hatad addigra mar keso, mert nagyon meg tudja sinyleni az ember gerince a dolgot. mire fajni kezd addigra mar eleg csunyan nez ki belul, nehez visszaforditani (van amit nem is lehet pl a csontosodott csigolya osszenoveseket vagy a porckorong kicsuszasokat, ehhez nem kell emelgetni semmit, eleg ha evekig ulsz ugyan abban a helyzetben, raadasul fiatalon tojsz ra aztan 50 evesen meg kinoldsz es jarsz a reumatologustol a csontkovacson at az akupunkturasig...)

Buy books not gear.

(#62) kispalya válasza #56573440 (#43) üzenetére


kispalya
tag

azaz :D

Azert tok jo lenne ezt kivaltani. Jo a nagy munkater, de a kava mindig bezavar kozepen.

Vagy elorukkolhatnanak mar a kava nelkuli modularis kijelzokkel.

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#63) imibogyo válasza optikus (#61) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem mondtam ellenkezőjét sehol sem. És elég jól tudom, hogy mi az az ergonómia, főleg mivel ezzel kapcsolatban is végzek tervezőmunkát (mondjuk nem bútorgyártás, vagy irodai területen). Én azt mondtam, hogy NEKEM ne mondja meg senki, hogy mi a jó. Vagy máshogy fogalmazva legyen választásom, hogy ÉN mit szeretnék. Tőlem akár lehet egy központi előírás is ami megpróbál mindent lefedni, de ha nekem az nem felel meg, akkor dönthessek úgy, hogy én azt a szabályozást, vagy annak egy-két pontját nem teljesítem (akár egyéni felelősségvállalás alapján is). HA tudnám, hogy JÓL működne ez a szabályozás, akkor még azt is mondanám hogy vigye fenyő legyen, de ezek a dolgok nálunk mindig nagyon félresiklottam szoktak megvalósulni, ezért is mondtam, hogy akkor inkább ne.

az hogy neked otthon kenyelmes a logatott fej meg a fekvo testhelyzet
Ezt nem tudom honnan vetted. A munkahelyi gépem előtt is egyenes háttal ülve van az állam magasságában a monitor közepe. Otthon is, kényelmesen ülve van meg ugyanez, persze alacsonyabb ülésmagassággal, de ezt is említettem. Ettől még mindig csak a lában van egy kicsit jobban behajlítva és nem a gerincem. Nem kell a belemagyarázás csak azért, hogy igazolva legyen egy érvelés, az nem vezet érdemi vitához. :U

[ Szerkesztve ]

(#64) kispalya válasza imibogyo (#63) üzenetére


kispalya
tag

Link

[ Szerkesztve ]

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#65) imibogyo válasza kispalya (#64) üzenetére


imibogyo
veterán

És???? :U

Majdnem pontosan így ülök most is, már leírtam vagy kétszer. Egy picit van csak magasabban a monitorom, mert mint mondtam nekem az állam magasságában van a monitor középvonala és nem a nyakaméval. A hátam nekem is egyenes, egyedül a lábaim vannak egy kicsit jobban hajlítva, vagy éppen egy kicsit előrébb tartva az alacsonyabb üléspozíció miatt, de itt sem azt kell vizionálni, hogy a földön ülök. A kezem pedig nekem is vízszintesen áll, nagyon picivel az asztal lapja felett, így könnyen tudom pihentetni. Ettől függetlenül még mindig nem dedikált számítógépasztalom van. Ha visszaolvasol az egész téma onnan indult. Arra mondtam, hogy nekem az nem kellene, pláne nem egy központilag eldöntött típus, vagy család valamely tagja.....

Csak zárójelben (lehet ez a félreértés alapja) ilyen a monitorom állványa, tehát elég magasra fel tudom emelni az asztallaptól. Lehet ezért nem érzem át ezt a "legyen külön, alacsonyabb szinten a bill. tartó" dolgot. Mert nekem így is megvan a megfelelő magasságkülönbség a monitor-bill.-asztallap hármas között. De ez még mindig nem változtat azon, hogy pont az ilyen "egyedi" lehetőségek miatt nem szoktak túl jól működni a központi szabályozások. ;)

[ Szerkesztve ]

(#66) moli.hu válasza blash (#4) üzenetére


moli.hu
őstag

a het kommentje.

(#67) AxBattler válasza imibogyo (#60) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Úúútálom a "számítógépasztalokat", a kihúzható bill.tartó pedig szvsz az ördög találmánya. Egyszerűen kell a stabilitás, és a nagyobb asztalfelület a rendes munkához. Monitor alá meg kell pakolni egy hulladékpapírral megtömött fénymásolópapír-dobozt, az aztán szintbe hoz, és ingyen van! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#68) imibogyo válasza AxBattler (#67) üzenetére


imibogyo
veterán

Detto. Én is a nagy, masszív asztalokat szeretem. Most egy ehhez hasonló van benn a melóhelyen (sajnos nem tehetek közzé munkahelyi fotókat). És sokkal előbb cserélnék egy külön monitorállványra, ha nem vagyok megelégedve a kijelző magasságával, mint hogy ezt lecseréljem. Mondjuk nekem a székem is egy nagyon kényelmes deréktámaszos darab és az asztallap magassága is két lépcsőben állítható.

Amúgy természetesen értem, hogy ők mire gondolnak, csak itthon ezek a "központi szabályozások" nem szoktak jól működni én ezért fázom az ilyen megoldásoktól. Mert például az én munkahelyem mit csinálna ha kijön az ukáz, hogy "mindent cserélj ergonomikusra"? Venne mindenkinek "ergonómikus" íróasztalokat közbeszerzésen keresztül, ami ugyan alig jobb, mint amit most használok, vagy még egyenesen rosszabb is lenne, de legalább kicsi lenne és az esetek túlnyomó többségében túlárazott, szétesős szar is. Na ezért ódzkodom én ettől.

[ Szerkesztve ]

(#69) copass válasza imibogyo (#68) üzenetére


copass
veterán

az a baj, hogy egy dolog hogy mit írnak le jól a szabályzásban és az egy másik dolog hogy mit valósítanak meg belőle!:D 6k-s hulladék a jyskből, mint a 50k-s ergonómiailag megfelelő szék. auditon átmegy mind a kettő!:D nah ez a gáz.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70) optikus válasza AxBattler (#67) üzenetére


optikus
senior tag

nincs ember aki azt ne utalna. az annak jo aki alapvetoen nem azzal dolgozik, utban van ezert eldugja az asztal ala es napjaban ketszer haromszor elohuzza mert meg kell neznie valamit. aki gepet hasznal az elobb utobb kidobja a csaba es felteszi az asztalra.
ilyen allos asztalt mar en is neztem, beszeltunk is bent a cegnel hogy kene egy. az upc ugyfelszolgalaton lattam olyat ami modularis, lehet allonak is kilakitani meg ulonek is. persze nem melo kozben hipphopp de konnyu atcsinalni nem kell sokat mokolni vele, akar egyik nap igy masik nap ugy, ahogy a lehetoseg meg a hely kiadja.

Buy books not gear.

(#71) imibogyo válasza copass (#69) üzenetére


imibogyo
veterán

Mennyire igaz... Sajnos... :(

(#72) AxBattler válasza optikus (#70) üzenetére


AxBattler
félisten

Király, ha találsz ilyet neten, linkelnéd?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73) caprine


caprine
aktív tag

Nekem tetszik, én bevállalnám. Meloban egy 4:3-as Samsung 214T-m van, de ez még jobb lenne.

Eizo, szóval, árban elég huzós lesz, tuti forintban 100e felett lesz, de a 200-on se lepödnék meg.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#74) copass válasza optikus (#70) üzenetére


copass
veterán

a kihúzható billentyűzet egy phos, mozog, beverem a térdem, a kezem felett ott az asztal, stbstb.
az a jó megoldás amúgy hosszútávon, hogy váltogatod a pózokat. ülsz, állsz, térdeplőszék, egyensúlypárna, gumilabda bármi ami mozgatja a gerincet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#75) pepe76 válasza AxBattler (#72) üzenetére


pepe76
csendes tag

Nekem motorosan állítható asztalom van, egy ilyen. Ezt egy Bp-i bútorszerelvény kereskedőtől rendeltem, nem olcsó, 180 ezer volt másfél hónapja (az ár EUR árfolyam függő). Külön rendeltem egy 170x92-es asztallapot, és szereltem rá. Készen vásárolva jóval drágábban kapni ilyeneket, és azok nem is bírnak el 150kg terhet mint az enyém. Nagyon bejött, ha megunom az ülést, gombnyomásra feltolom és állva dolgozom tovább.

De hogy ontopic is legyek, 2 darab 19"-os Eizom van 4:3-asok, 1280x1024-esek, az egyik 10 éves és már 30 ezer órát ment. Még mindig gyönyörű a képük, pixelhiba sincs. 140k volt darabja anno, de mivel ennyi ideje használom őket, nekem megérte. A jobb oldali monitor 90°-ban el van fordítva. Ez az 1:1-es nagyon tetszik, a főmonitort szerintem jövőre le is cserélem erre. Az egyik kis Eizo azért megmarad mellette, a dupla desktopról már nem fogok leszokni.

(#76) AxBattler válasza pepe76 (#75) üzenetére


AxBattler
félisten

:R Menő!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#77) optikus válasza copass (#74) üzenetére


optikus
senior tag

ja jo lenne, csak ugye az ember soxor eszre se veszi es orakat ul mereven ugyanabban a helyzetben.
eccer uj szekeket akart venni a ceg es kaptunk par napra kolcson terdeloset, probaljuk ki. egesz jo volt. persze nem lehet hosszu tavon hasznalni, mert csak a sipcsont elejere terhel es hiaba volt kiparnazva, az akkor se arra valo. de amugy jo volt, foleg ugy hogy cserelgettuk es mindeki csak rovidebb idoket hasznalta. aztan visszadtuk, nem tom miert de nem let megveve. labdas folyamatban van. egy ismerosomnek van otthon, nem hasznalja, mar probaltam elkunyizni, kiprobalni.
ilyen emelos asztalt is lattam mar, bar az ara es a tomege nem gyenge. ugy tom letezik kurblisban is, akkor legalabb mozogsz mig kurblizod ;) es olcsobb is.

Buy books not gear.

(#78) copass válasza optikus (#77) üzenetére


copass
veterán

én ezért használom a workrave-t!:D egy másik dolog az hogy ki kapcsolod, de legalább ott van és jelez neked hogy pihi,pihi!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#79) Male válasza optikus (#56) üzenetére


Male
nagyúr

A vízszintes oké... elvileg a monitor tetejének kell kb egy magasságban lennie a szemmel.

Az meg, hogy mozgatja a fejét legalább... háááát, elvileg ezt amúgy is kéne csinálni ( bár én még senkit nem láttam, aki betartaná az ilyen ajánlásokat ). -> tovább olvastam a hszeket közben, ezzel kapcsolatban látom te is írtál azóta.

Azok a klasszikus "számítógép asztalok" amit itt többen említenek, tényleg katasztrófák, azt nem csoda, hogy mindenki utálja.

[ Szerkesztve ]

(#80) Lolka Bolka válasza Bogyó bá' (#13) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

És akkor végre sok helyen jogosan használhatnák, hogy X" "átmérőjű" monitor, TV.

(#81) ddekany válasza imibogyo (#60) üzenetére


ddekany
veterán

Mondod, hogy neked ne mondják meg, de az van most is, hogy gyakorlatilag megmondják, mert kapsz tucat asztalt és seggén ülő monitort. OK, tudsz dobozolni, meg variálni, hogy fel tudod-e emelni a széket.

Hogy nagy monitornál mi van... nyilván, ez a manapság tipikus 22"/19"/17"-esekre vonatkozik.

Ami az instabil bill tartót illeti meg kicsi egér helyet... Azzal egyet értünk, hogy kihúzhatós bill. fiók az gáz, de hát ez megint más téma. Az értelmes számítógépes asztal egyszerűen egy szokványosnál alacsonyabb asztal kéne legyen, amin van egy magasabb doboz a monitornak. Innentől az egérre is annyi hely van mint rendes asztalin. Hogy ezt miért képtelenek legyártani, azt nem tudom. Én itthonra fogtam egy dohányzó asztalt, ráraktam egy stósz könyvet, meg hozzácsavaroztam oldalra egy falapot.

Egyébként a tipikus számítógép asztal egyértelműen valami barlanglakók tervezik, akik számítógépről még csak újságban olvastak. Onnan tudom, hogy a legtöbbnél nincs hely az egérnek. Ezt már hogy... ? Fel nem fogom. Na szóval nem ilyenre gondoltam, hanem amit 75 fölötti IQ-jú modern ember tervezett.

[ Szerkesztve ]

(#82) imibogyo válasza ddekany (#81) üzenetére


imibogyo
veterán

Úgy általánosságban egyet értek. Csak ezzel nem:

Mondod, hogy neked ne mondják meg, de az van most is, hogy gyakorlatilag megmondják, mert kapsz tucat asztalt és seggén ülő monitort.
Nekem nem mondták meg. Az van amit én szerettem volna használni. :B

(#83) TigerCat válasza ddekany (#81) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tudjátok mit könyörgök az embereknek, hogy ne akarjanak agyon dizájnolt számítógépasztalt venni, mert nem lesz kényelmes, nem lesz hely, stb...? Őrület. A legjobb, ha van egy nagy asztalfelület és minden az orra előtt.

Nekem is ez jött be a legjobban, bár ha homorú lett volna az eleje, akkor talán még egy fokkal kényelemesebb lett volna, mivel úgy mindkét alkarom alá lenne támasztva.

Nyilván, ha kis helyre kell betenni valamit, akkor sok esetben kompromisszumot kell kötni, de ahol munka van, ott nem szabad spórolni. Hosszú távon mindenkinek jobb. Ha kényelmes a munkahelyed, szívesebben vagy ott, ami jó hatással van a morálra, tehát javul a termelés.

Régebben terveztem számítógépasztalokat, komplett irodákat. Érdekes módon, miután személyesen is beszéltem a vásárlókkal, szinte minden esetben a nagyobb, kényelmesebb asztalt választották és a visszajelzések alapján jól döntöttek. Egy biztos. A kihúzható billentyűzettartókkal, többlépcsős mini asztalkákkal a világból ki lehetne kergetni...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#84) Akybron válasza imibogyo (#82) üzenetére


Akybron
aktív tag

Nálunk egyforma fakkok vannak a munkahelyen, mindegyikben egyforma U alakú egyedileg gyártott asztalok, 3 ember / fakk kivitelben. Alacsonyítani / magasítani értelemszerűen nem lehet, mert a másik két emberé is menne vele.

(Bocs, tableten rajzoltam :-) )

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#85) ddekany válasza TigerCat (#83) üzenetére


ddekany
veterán

Nem vágom azt s design-t. Nekem az a "fixa ideám" mint látható, hogy a tradicionális asztal magasabb mint kéne, túl magasra kerül a bill. és egér. Ezzel együtt a (nem extra nagy) monitor még mindig túl alacsonyan van rajta. Emlékeim szerint az ajánlás is az, hogy szemsík (amikor nem györnyedsz) a monitor tetejénél vagy a mai nagyobb monitornál inkább kicsit a teteje alatt, alsó karod meg kb vízszintes mikor gépelsz/egerészel.

(#86) TigerCat válasza ddekany (#85) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Magamnak még pár centivel magasabbat is készíttettem az átlagosnál. Bevált. Van tér, nagy felület, kényelmesen ülök, a kezem felfekszik az asztallapon és a monitor is jó helyen van.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87) ddekany válasza TigerCat (#86) üzenetére


ddekany
veterán

Nem pont neked meg nem csak neked mondom, de ez nem így megy, hogy Nekem ez tetszik/bejött, tehát Nekem így jó. Valami vagy jobb vagy rosszabb anatómiailag. A neten található tanulmányok szinte mind azt mondják, hogy derékszög, vagy kicsit lejjebb legyen a billentyűzet. Remélve hogy ezek mögött nem csak "britt tudósok" ;] kutatása áll, gáz, hogy manapság lehet dolgozókat hagyományos magasságú íróasztal elé ültetni, stb. Nyilván a munkavállalónak ez az olcsóbb, a dolgozók 99%-a meg erről nem tud vagy lesz*rja, ezért is mondtam hogy, ez tipikus állami feladat lenne.

[ Szerkesztve ]

(#88) TigerCat válasza ddekany (#87) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Oké, de ha már anatómia, akkor az egyéni testmagasságokat is figyelembe kellene venni, vagy aki kövérebb, nagy melle van, stb., annak ki kellene vágni egy darabot az asztalából. Nem beszélve azokról, akik laptopon dolgoznak egész nap...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#89) ddekany válasza TigerCat (#88) üzenetére


ddekany
veterán

Ha valami nem tökéletes attól még lehet hogy jobb mint ami van... Nagy mellnél meg akkor kellene csak kivágni az asztalból, ha valakinek a derekáig lóg. :)

Notebook-ot meg említettem első beszólásomban, hogy ott meg bizony kéne biztosítani valamiféle dokkolást. Ha mást akkor csak egy feltámasztót ami felemeli a képernyőjét és külső USB-s bill+egéret amit rádugsz. Van ahol egész cégek gépállománya notebook, és persze senkit nem érdekel ez. Persze a munkáltató érdeke ez ami most van, hiszen pár évnél tovább úgy sem dolgozol ott.

(#90) fateless válasza imibogyo (#68) üzenetére


fateless
veterán

Egy ilyen íróasztalom van, csak kb 40 éves (úgy "örököltem").

Már öreg és csúnya szegényke, de nincs olyan asztal 5 számjegyű árral, ami ki tudná váltani.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#91) imibogyo válasza fateless (#90) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát igen. Vagy persze marad a "csináld magad" mozgalom. Én épp most tervezek otthonra egy 200x100-as asztalt. Még a magassága is állítható lesz 10 fokozatban. Bocsi, most nem otthon vagyok, nem tudom feltölteni a képet, de ehhez nagyon-nagyon hasonló a terv. A lábak teleszkóposak lesznek, úgy valósul meg az állitható magasság.

Ezt az asztalt fogja váltani. Természetesen fenyőből lesz az egész. A hozzá passzoló gépház már elkészült (úgy 80%-ban).

(#92) fateless válasza imibogyo (#91) üzenetére


fateless
veterán

Mi nemrég bontottuk le az épületet, az új még tervezés alatt van. Közben az itthoni irodám hamarosan átalakul gyerekszobává, így onnan is kikerül a másik íróasztal is, szóval most vagy az egyik irodába megyek, ha efféle ingerenciáim támadnak, ahol nincs is íróasztal, vagy a másikba, ahol van két asztal, de akkor mindig kitúrok valakit (persze azonnal odaengednek, de nem jó elvenni a hasznos dolgozók elől a teret).

Szóval amíg az építkezés be nem fejeződik, addig a konyhaasztal az ideiglenes íróasztalom.
De utána visszakerül a melák...

Oda el tudnék képzelni egy ilyen monitort, akkor lecserélném a régi Sony 4:3-as monitort (de szélesvásznúra biztos nem cserélem le...)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#93) HuMarc


HuMarc
addikt

Ha megtehetném, 3 monitort tartanék. Egy 4:3/5:4/1:1-et netezésre (valamelyiket a 3 közül), 16:9-et játékra, és 21:9-et filmre. Internetezni egyszerűen sokkal jobb non-wide monitoron.

(#94) AxBattler válasza HuMarc (#93) üzenetére


AxBattler
félisten

Hajh, ne is mondd. Jól elvagyok a ZR24w-vel, de időről-időre végignézem az aprón az 5:4-es, multimédiás TFT-ket, és mindig rákívánok a cserére...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#95) HuMarc válasza AxBattler (#94) üzenetére


HuMarc
addikt

Nekem nemrég ment tönkre a 10 éves körüli AG Neovo-m (19"-os 5:4-es), és azóta a laptopom kijelzőjét vagyok kénytelen használni. Hihetetlenül rossz a laptopom kijelzője...

(#96) AxBattler válasza HuMarc (#95) üzenetére


AxBattler
félisten

Na, azt elhiszem, amilyen paneleket raknak notikba.
Computeroázis, vagy Monitorguru használtan is árul jó kis kijelzőket, érdemes meglesni...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#97) fateless válasza HuMarc (#95) üzenetére


fateless
veterán

Még üzletiekbe is néha siralmasakat pakolnak. Most jön majd egy Elitebook 820-as, kíváncsi vagyok, mennyit javult a 2560p-hez képest... Nem is igazán értem, miért nem tudnak notikba is kiemelkedő kijelzőket pakolni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#98) Tidus válasza macilaci78 (#12) üzenetére


Tidus
addikt

Egy játék sem kezdene vele semmit. Nincs rá definált beállítás egy menüben sem.
Széles vásznúban egy csíkban játszanál, a képpont arányt meg nem lehet jósolni,csak feltételezni.

(#99) ƬΛЯΛ válasza imibogyo (#91) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Öröm volt nézegetni a képeidet :K :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#100) AxBattler


AxBattler
félisten

420k HUF :Y

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#101) 8th válasza AxBattler (#100) üzenetére


8th
addikt

Várható volt, hogy nem lesz olcsó de ez azért mellbe vágott. Majd megveszem az aprón 'tízezeré' 6év múlva. :P

(#102) AxBattler válasza 8th (#101) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, kb. nekem is akkor fussa' majd rá; aprón amúgy is lehet gyöngyszemeket találni! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.