Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Na három ilyen jöhetne, de minimum kettő. :K
Ki tudnám használni 3d-s tervezés közben.

(#2) Findzs


Findzs
addikt

de furcsa a wide -hoz szokott szememnek :B
okosan megtalálták a piaci rést, biztos lesz aki hasznát veszi :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Tetszik, végre valami nem megszokott! :C
Viszont akárhogy is nézem, az általam végzett tevékenységekre még mindig jobb egy 16:10-es kijelző, illetve inkább egy nagyobb ultraszéles monitort választanék.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#4) blash


blash
tag

Nincs pivot mód??!?

(#5) E770


E770
senior tag

jó látni, hogy nem csak egy irányba tendálnak a monitorok képarányai - szvsz jó dolog a változatosság, a széles kínálat
ha egy EIZO-t nem is lehet bárkinek megfizetni, de talán másokra is átragad

nekem munkára nagyon jó a 1200×1600-os felbontás, állítva a legtöbb alkalmazásban ideális - persze van mellette egy fekvő is

otthon már már túl szélesnek tűnik így az 1920×1200 viszont azt már nem állítom fel, az már úgy sok

[ Szerkesztve ]

(#6) E770 válasza blash (#4) üzenetére


E770
senior tag

:C

(#7) Steve1207 válasza AxBattler (#3) üzenetére


Steve1207
veterán

Nekem is furcsa picit így visszagondolva, én megszoktam, hogy ablakozom wideon és több mindent átlátok, de 1080 pixel magasság azért szűkös kicsit, néha lehetne több. A lényeg, hogy akinek ilyenre van szüksége végre lesz valami (minőségi) termék végre a piacon, annyira kihalófélben volt ez a kategória.

(#4) blash: :))

.

(#8) madgie


madgie
titán

Instagram approved? :D

(#9) €uro


€uro
őstag

Ahogy látom, mindenkinek tetszik a képarány, de senkinek sem kellene. :D

(#10) #16939776 válasza €uro (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem kellene, két ilyen jobban néz ki, mint egy álló 4:3-as(1200*1600)20" és egy fekvő 16:9-es(1920*1080)23" egymás mellett :P

[ Szerkesztve ]

(#11) #06658560 válasza €uro (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem kéne.

(#12) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Természetesen az állíthatóságra is gondot fordítottak... - A pivot-mód persze luxus... ;]
Majdnem kétszer elfér rajta a fHD...

€uro: Ha tökéletes feketéje lenne, filmekre is használnám.
Egy játék vajon mit kezd ilyen felbontással?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem tetszik! :B
[Troll ON]: de nagyon várok már egy kör alakú modellt! :DD

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14) Dilikutya válasza €uro (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az 1980 sor jó. Filmet nézni, játszani nem, de dolgozni nagyon jó lehet a sokkal több sor miatt. Programozás, grafika, modellezés mind meghálálja a több sort a képernyőn. Az a baj pont a full HD-val, hogy függőlegesen nem több, mint amit a monitorok régóta tudnak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) copass válasza imibogyo (#1) üzenetére


copass
veterán

cad-re ideális lenne, qva nagy rajzfelület!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16) v3g374


v3g374
tag

Munkára nagy királyság, persze az EIZO-tól másra nem is lehet számítani. :C

(#17) bteebi


bteebi
veterán

Hát minimum furának nevezném, de akár lehet is értelme. De ha már a magasság kell, akkor inkább tennék 3 db 2560×1600-as monitort pivotba. Úgy lenne amúgy igazán vicces, ha készítenének egy 9:16-os, nem pivotolható monitort is ;].

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) imibogyo válasza copass (#15) üzenetére


imibogyo
veterán

Bizony-bizony. Bár mostanában inkább látványtervezek, mint CAD-ezek, de végülis a lényegen nem változtat. :K

(#19) kispalya


kispalya
tag

Nekem jöhetne! DotA 2-höz es CAD-hez el sem tudok jobbat kepzelni :D

Kezdhetek sporolni...

[ Szerkesztve ]

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#20) AxBattler válasza kispalya (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez igaz! FPS-re nem biztos, hogy jó lenne, de moba-ra, stratégiára tökéletes. SC2... :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#21) madgie válasza AxBattler (#20) üzenetére


madgie
titán

Miért, Alien vs Predatorban jobban látni ezen, hogy a xenók hol csüngenek a falon :)

(#22) AxBattler válasza madgie (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre nem is gondoltam. :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#23) optikus


optikus
senior tag

jaja, nekem is kene, legfokepp melora.
probaltam a meglevo monitoromat is elforditva hasznalni, de nem volt jo. hiaba nagy a betekintesi szoge, megis eleg nagy difi volt a ket vege (vagyis alja es teteje) kozott, igy visszaforditottam.

Buy books not gear.

(#24) TigerCat válasza AxBattler (#3) üzenetére


TigerCat
nagyúr

3440x1440
Imádom, nagyon tudom ajánlani...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25) kispalya válasza AxBattler (#20) üzenetére


kispalya
tag

+sakk
+aknakereso
+otodolo
+ki nevet a vegen?
+pacman
:DDD

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#26) #97716736 válasza €uro (#9) üzenetére


#97716736
törölt tag

Lesz rá igény :))

(#27) 7 válasza madgie (#21) üzenetére


7
addikt

Bar csak poenbol mondtad, de fyi, mostanaban a belsonezetes jatekoknal a fuggoleges latoter a fix, es a vizszintes latoterrel jatszanak. Epp ezert latsz tobbet oldalra 21:9-es felbontas eseten az fps-ekbol, mint 16:9-esnel. Szoval ha 1:1-es felbontason AVP-znel, akkor nem eleg, hogy nem latsz tobbet fuggolegesen, meg oldalra is ugyanolyan keveset fogsz. :D

(#28) shteer


shteer
titán

nem kicsit szokatlan a látvány :)

..szerintem jónak tűnik

(#29) madgie válasza 7 (#27) üzenetére


madgie
titán

Vágom, a monitoros topikban sokat harcoltam anno, miért jó fps-re a 21:9 :)

(#30) DigitXT válasza kispalya (#25) üzenetére


DigitXT
félisten

Transport Tycoon

(#31) AxBattler válasza TigerCat (#24) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, jó az az LG - első dolgom lesz ilyet venni, ha majd kétszer ennyit keresek, mint most. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#32) eventus


eventus
veterán

Mobilom kijelzője is négyzet, munkára ideálisabb . Ahogy ez a monitor is arra termett :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#33) TigerCat válasza AxBattler (#31) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én 2 évig gyűjtögettem rá, szóval nem ment könnyen. Amikor leszoktam a cigiről, azt a pénzt amit cigarettára költöttem volna, beleszórtam egy nagy üvegbe. 256.000.- jött össze, szóval érdemes nem dohányozni... Na ebből lett a monitor.
Egyébként iszonyat jó, játékra főleg, bár nem nagyon tudtam kipróbálni, mivel Mac-kel használom. De egy 1440x1440-es másodlagos sokszor jó lenne mellé.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34) madgie válasza TigerCat (#33) üzenetére


madgie
titán

Milyen Mac-kel használod? Nekem 2012-és Mini van, lehet az már nem bírna el vele?

(#35) AxBattler válasza TigerCat (#33) üzenetére


AxBattler
félisten

Inkább ilyenre költsd! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#36) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

miért érzem, hogy a lelkesedésem csak az ár megismeréséig fog tartani...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) TigerCat válasza madgie (#34) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Retina MacBook Pro 13'
Márciusban vettem, nem régi, de a 11-es alap gép is meghajtotta, azzal volt kirakva Handráséknál az Árkádban. Alkalmanként kevésnek érzem, de ezt betudom az OS X béna ablakkezelőjének és a néhány sz...rul megírt alkalmazásnak. Amúgy mindenki a csodájára jár, mert tényleg gyönyörű képe van, látványosan nagy és szép, szóval akinek bejön a széles felület, annak biztos jó vétel. Filmet nézni pedig egyszerűen állat. De tényleg.
Sosem voltam híve a 4:3-as kijelzőknek, már a kezdet-kezdetén beruháztam egy Asus PW201-re. Az is szuper cucc volt, a mostanihoz képest nem sokkal olcsóbban, szintén kiváló panellel. Ha minden igaz, egy ex kollégám még azt használja a mai napig...

A cikkben szereplő kijelző egymagában nem kellene, de két oldalra másodlagosnak kiváló választás lenne. Már nagyon megszoktam a széles megjelenítőket...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#38) E770 válasza TigerCat (#33) üzenetére


E770
senior tag

ha minden szenvedélyünkről leszoknánk és félre tennénk az árát vajon mire lenne elegendő? - ami természetesen nem szenvedélyünk :U

(#39) madgie válasza E770 (#38) üzenetére


madgie
titán

Mert a számítógép errefelé nem szenvedély :D

(#40) Habugi


Habugi
addikt

+1

Bizony szokatlan látvány.., mint 16:10 tulaj, hintaló szemmel nézve annyit tudok mondani, ezen csak egy 10cm vastag csík lenne a FarCry4.. ;] :C

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#41) eventus válasza Habugi (#40) üzenetére


eventus
veterán

Nem játszani készült :N

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#42) copass válasza imibogyo (#18) üzenetére


copass
veterán

duálban lenne atomállat!:D
mondjuk a mostani 1920x1080 + 1920x1200 se rossz. balra kigórtam minden ami nem muszáj így gyakoraltilag egy 1920x1080-as munkaterületem van. quadro 600 bírja!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#43) #56573440 válasza kispalya (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezek szerint kormányhivatalokba és okmányirodákba szánja a hazai piacon az eizo.... ;]

(#44) Habugi válasza eventus (#41) üzenetére


Habugi
addikt

Szerinted miért írtam úgy, hogy hintaló szemmel nézve? ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45) eventus válasza Habugi (#44) üzenetére


eventus
veterán

:R

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#46) zed1983


zed1983
őstag

Nagyon furcsa ez a képarány, már megszoktam a széleset :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#47) Male


Male
nagyúr

Igazán hasznosnak tűnik. Ami fura, hogy a fotón mintha függőlegesen még nagyobb is lenne, mint vízszintesen... nem mértem le, csak a widehoz szokott szem miatt, vagy nem stimmel a kép?

Amúgy játékra sem biztos, hogy rossz... pl felül nézetesnél, stratégiánál azért ez jó is lehet...

(#48) zed1983 válasza Male (#47) üzenetére


zed1983
őstag

De sajnos FIFA-nal már nem annyira :B

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#49) Tazsam01


Tazsam01
tag

Szerintem én vagyok az egyetlen olyan hülye Magyarországon aki két monitort egymás felett használ, ráadásul nem egyforma felbontással és képaránnyal. CADezek, tervezek, árajánlatokat írok így. Felül egy 1920*1080-as 22-es van kicsit rám döntve a falon, ezt használom félrepakolni a másodlagos infókat, alul pedig velem szemben egy 1680*1050-es 22-es ezen van mindig a munkaablak. Nekem valamiért így vált be.

(#50) TigerCat válasza Tazsam01 (#49) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes koncepció, mivel a horizontális elrendezés jobban áttekinthető. De ha neked így kényelmes...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.