Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Ejha, nem csak tetszetős a gagyi dizájnjával, hanem minőségben és méretben (mondjuk nekem már csak épphogy) is megfelelő. Nagy kár, hogy valószínűleg ~65"-os OLED TV árban lesz, ha nem még több. :(

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

Ide a rozsdás bökőt, hogy ez is irreálisan túl lesz árazva. 150-180e lenne 2024-ben a reális ára, de tuti valami giga full extrás oled TV árában adják majd. :-D

(#3) tibaimp válasza Patrik.Varga (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az tuti, az elődje is bőven millió Ft fölött van!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) Low Noise válasza tibaimp (#3) üzenetére


Low Noise
senior tag

Nem tudom melyik ennek az elődje, de venni kell egy Samsung G8 at 330 ezerért, az megéri szerintem.

Jó látni, hogy egyre nagyobb az OLED kínálat.

[ Szerkesztve ]

(#5) bteebi válasza Low Noise (#4) üzenetére


bteebi
veterán

Nem is ismertem azt a típust. OLED-nek mondjuk nem OLED, de azon kívül gyakorlatilag a legjobb. Viszont az is baromi drága. Ami meg pluszba poén nekem, hogy egy pivotolható görbített monitor. :)) :DDD

Nem vagyok a TV monitorok híve, 55"-ost semmiképp se vennék, de 280k-ért egy 42"os, 4K-s LG 42C31LA-n elgondolkoznék.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#6) Low Noise válasza bteebi (#5) üzenetére


Low Noise
senior tag

Jónapot kívánok, Samsung G8 OLED [link]
Kb 1 éve van piacon, Az Alienware QD-OLED nagyobb testvére, most ezt érdemesebb inkább venni a jobb elektronikája miatt. Nem méretben nagyobb hanem az elektronika miatt nagytesó.

[ Szerkesztve ]

(#7) bteebi válasza Low Noise (#6) üzenetére


bteebi
veterán

Én ezt láttam, köszi Google. És erre igaz is, amit írtam. Csakhogy az nem simán G8, hanem G8 Neo. A G8 így tényleg nem olyan rossz vétel, habár én utálom az ultrawide ÉS az ívelt monitorokat, szóval ez nekem 2 szempontból is válóok. Úgyhogy továbbra is inkább az LG TV-nél maradnék, hiába túl nagy.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) ROBOTER válasza Low Noise (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szegmens szempontjából van elődje, technikai értelemben nincs, mert az egy JOLED RGB panel volt, amit 1..2 termék miatt fejlesztettek Japánban. Ezt a panelt viszont szerintem 20 terméken is viszont fogjuk látni.

(#9) lewisfm


lewisfm
aktív tag

MIért jobb egy ilyen túlárazott monitort venni egy TV helyett, ami hasonló paraméterekkel rendelkezik, csak sokkal olcsóbb?

(#10) bteebi válasza lewisfm (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Mert azért ez minőségibb, és nem is brutálisan nagy monitornak.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Irodai munkára kellene, nekem jó az LCD is, de az fontos, hogy nagy legyen. 42" 4K LCD TV-ben gondolkodom.
Egy HDMI nekem pont elég csatlakozó lenne rajta.
A méret a következők miatt fontos:
- nagyobb betűméret
- nagyobb munkaterület

Egy dolog ne legyen rossz:
Az olvashatóság.

Színhűség, képismétlési frekvencia, HDR... nem számít.

(#12) bteebi válasza lewisfm (#11) üzenetére


bteebi
veterán

Akkor vegyél egy LG 42C31LA-t.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) Low Noise válasza bteebi (#10) üzenetére


Low Noise
senior tag

Bizony a QD-OLED nem black rush-os WOLED panel.

[ Szerkesztve ]

(#14) PTM válasza Low Noise (#13) üzenetére


PTM
junior tag

Annyira nem, hogy QD-OLED-en éppen az ellentéte, a raised black probléma szokott előjönni. De kalibrálással valószínű azt is lehet kezelni. Én még lehet, hogy veszek is ilyen monitort. A dizájntól etekintve a ROG PG32UCDM is tetszik, ez meg szerintem ugyanaz lesz (majd megjelenés után ránézek), csak egy nekem kifejezetten tetsző külsőben.

[ Szerkesztve ]

(#15) lewisfm válasza bteebi (#12) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Kössz a tippet!

(#16) tibaimp válasza Low Noise (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, én ezt néztem ki: [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) Low Noise válasza tibaimp (#16) üzenetére


Low Noise
senior tag

Ne azt, 330 körül van a Samsung aminek jobb az elektronikája 175Hz en tud 10 bitet és a Monitor Unboxed tesztje szerint jóval kissebb az overshot ja, stb. [link]

[ Szerkesztve ]

(#18) tibaimp válasza Low Noise (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez még csak terv, de ok, utána olvasok! Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.