Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2851) 2007ath válasza buherka (#2850) üzenetére


2007ath
aktív tag

Nincs Deamon Tools a gépemen, tehát ez nem okozhatja a problémát.

Közben próbáltam keresgélni a témában a különféle fórumokon. Számomra úgy tűnik, hogy a NEC DVD íróknál 1-2 év használat után elég gyakori ez a hiba. Visszakeresve pl. ebben a fórumban is többen jelezték, hogy a cucc a saját maga által megírt lemezt - akár közvetlenül az írás után - nem hajlandó visszaolvasni.

(#2852) buherka válasza 2007ath (#2851) üzenetére


buherka
addikt

Már sajnos nem olyan jók a NEC írók, mint régen.
Cimborának és nekem is van egy NEC7173A DVD-RW DL írónk. Neki ugyan ezt csinálja, mint neked, de csak DL-es lemez írása esetén. Képtelen visszaolvasni. Megírni megírja, de a visszaolvasásnál csak kattog és nem csinál semmit.
Hát sajnos ez van...akkor kampó sajna a z író. :(((

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#2853) MarioAna


MarioAna
senior tag

Hy all!
Ma vettem egy Samsung S223F DVD-írót, és nem olvassa be a Verbatim lemezem. Firmware-t nem enged frissíteni, SB00-van rajta, azt írja ez a legújabb. Valakinek egyébként valami tapasztalata ezzel a típussal van?

(#2854) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy ASUS M2400E típusú notebook. Szerettem volna egy teljes rendszer újratelepítést csinálni, de nem tudok bootolni az optikai meghajtóról (Toshiba DVD-ROM SD-R2412), mivel a BIOS nem ismeri fel. A WIndowsban megvan, működik. Amit tudok, hogy ez utólag lett berakva, mert az eredeti meghibásodott.

Ja és drivereket sem találtam a notihoz.

Előre is köszönöm!

HENE

(#2855) Vasinger! válasza buherka (#2849) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi a választ! :R :R

(#2856) antee_g


antee_g
tag

Sziasztok!

Már az adott fórumba is kérdeztem,de ide is beírom.
Most raktam öcsém gépébe egy Pio 215D-t.Olyan gondom van vele, ha másolok róla vagy iso-ba húzok be filmet, akkor az olvasási sebesség max. 9-10 Mbyte/s.Régebben volt 110D-m de az a lemez végeken 16 Mbyte/s olvasott.FW-t is fríssítettem.
Ez most ilyen vagy mehet vissza gariba?

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

(#2857) SOAD19


SOAD19
addikt

Hello!

Van egy Nec ND-3540-es dvd íróm. Ma ki akartam írni egy mp3-as lemezt(Nero 8-cal),ez elméletileg meg is történt(kidobta, h kész), de gyakorlatilag semmit nem írt fel és a lemezt se olvasta be utána semmi. Persze nem ezért írtam ide! Ezután az írás után az író csak a dvd lemezeket olvassa be a cd-ket nem. (próbáltam több cd-vel is, eredetivel is)

Van tippetek mi történt vele? Kuka?

Köszi!

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#2858) evergo


evergo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám. Most telepítettem fel a gépemre az sp3 xp-t (eddig sp1 volt). Van a gépen egy LG dvdrom DRD8160B és egy LG dvdram GSA 4163B. A telepítés után az xp nem látja a GSA-t, csal a DRD-t és nem tudom hogyan varázsolhatnám működővé a korábban remekül működő GSA dvdramomat.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#2859) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok!LG GSA H20-l DVD-íróm van és nem olvassa azokat a lemezeket,amiket mostanában írtam,ha máshol próbálom,akkor más meghajtó beolvassa az újabb lemezeimet.A régebben megírt lemezeket beolvassa most is.A firmware a legfrissebb,a windows-t is újratelepítettem,szval az sem lehet gond.Valakinek van ötlete,vagy dobhatom a kukába?

https://utdetailing.hu/

(#2860) attka


attka
aktív tag

Sziasztok!

Az utóbbi 4 napban a laptopomban lévő dvd iró nem hajlandó csak egyszeresen megírni a filmeket (kb. 50 perc) és a tároló szint is ugrál 10-90 % között.. Werbatim TY-s lemezzel írtam és Werbatim újraírható lemezzel is. Előtte már 2 éve gyönyörűen működött. Próbáltam már a hardvereltávolítást is de az sem segített. Van ötletek mi lehet a gond?

Hali

(#2861) horitomy


horitomy
tag

Vettem egy ilyen házat: [link]

A dvd íróba a lemez berakásával nincs is gond. Mikor kiadná többször kiesik a tálcából és beleeseik az íróba. Nagyon nehezen bírom csak kirázni belőle. Mit tegyek szerintetek, hogy működjön? Van a tálcán 4db kicsi kis kiálló pöcök a kiesés elkerülése véget mely kevésnek bizonyul. (SAMSUNG SH-S203D/BEWE író)

Köszönöm!

(#2862) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok! Az létezik hogy a notebookom dvd író/olvasója úgy romlott el, hogy csak a dvd lemezeket nem olvassa be a cdket viszont igen? Egyik pillanatról a másikra csinálta ezt. Vigyem szervízbe vagy próbálkozzak winfos újratelepítéssel? Köszi

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#2863) 19870820


19870820
senior tag

hali segitséget szeretnék kérni,van egy lg dvd iróm ezzel telepitek mindent,de pár napja kb 1-1.5óra mig felrak egy játékot,alapjába a gép nem lett lassabb szerintem.

(#2864) IRON STORM válasza 19870820 (#2863) üzenetére


IRON STORM
őstag

PIO módban meg az íród DMA mód helyett. Nézz utána az eszközkezelőben.

Csak a TDi!

(#2865) Zozzant válasza attka (#2860) üzenetére


Zozzant
addikt

Lehet hogy a lemez márkájával van a gond, legközelebb próbálj meg Verbatimra írni :) ;)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2866) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!

Van nekem egy Pioneer 212D típusú íróm. Mi lehet a baja? Berakok egy cd-t, felpörög egy pár másodpercre, aztán leáll. Bemegyek sajátgépbe, és látom, hogy nem olvasott be semmit, csak felajánlja az üres lemez előkészítését. Akármilyen cd-t beteszek ez fennáll (akkor is ha tele van dolgokkal).

Valaki tudna segíteni? Előre is köszönöm.

p.s: 1 hete még jó volt, azóta nem állítottam semmit. Esetleg csak valamit engedélyezni kéne és ez nem az író hibája?

(#2867) KrAhS7


KrAhS7
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az a gondom hogy amióta összeraktuk az új gépet (adatlapomon) és Vistát tettünk rá azóta nem működik rendesen a dvd meghajtóm. A dvdv -r es lemezeket gond nélkül olvassa de a +r es dvd berakását követően azonnal eltünik a dvd meghajtóm és nem is jön vissza csak egy restart után. A meghajtóm egy toshiba dvd iró (tsstcorp cd/dvdw sh-s162a ata device).
A válaszokat és segitségeket előre is köszönöm. :R

(#2868) nike_ válasza nike_ (#2866) üzenetére


nike_
addikt

Nekem senki?

(#2869) nike_ válasza nike_ (#2868) üzenetére


nike_
addikt

Hahó, UP. Csak valaki mondja meg mit kéne csinálnom! :F

(#2870) Jarod1


Jarod1
addikt

hogy tudom megállapítani, hogy milyen progi csinálja a virtuális cd/DVD-t? :F :F :F
alcohol 120 eltávolitva.

(#2871) 19870820 válasza IRON STORM (#2864) üzenetére


19870820
senior tag

hali ezt a pio módot hol lehet állitani vistánál?

(#2872) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Nekem egy optiarc ad7173 meghajtóm van és az a baja, hogy bármilyen dvd-t askár írott vagy gyárit csak egyszeresen olvas be, cd-t remekül pörgeti, de dvd-t nem. Mit tehetnék?

(#2873) Laybee válasza Laybee (#2872) üzenetére


Laybee
őstag

Na ez fura, mivel Ubuntu alatt tökéletes. :F

(#2874) IRON STORM válasza IRON STORM (#2864) üzenetére


IRON STORM
őstag

Eszközkezelőben az ATA vezérlők tulajdonságainál találod a beállításokat.

mod: 19870820

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#2875) M107 válasza SOAD19 (#2857) üzenetére


M107
addikt

Adj ist

Használj Nero 7.5.9.0 verziót remélem ez megoldja a problémád
a 8 -as verzió úgy bugos ahogy van audio vcd-nél keveri a számokat főleg mix albumnál ez elég zavaró
pl 1 szám után 15 jön -----12------18----5 és így tovább
elég zavaró

most is 7.5.9.0 vezió van fenn 4 pio 115 íróval 400 dvd után
elég meggyözöen mükszik

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2876) Jarod1


Jarod1
addikt

Valaki tud megoldás arra hogy ne dobja fel mindig az új hardware ablakot? valami virtuális cd-t észlel és azt akarja telepíteni de nem sikerül, a demaon tools Alcohol nincs fent,,, Valakinek vmi ötlet? :F :F

(#2877) ko9


ko9
addikt

Hello mindenki!
Miért van az, hogy egy Pioneer író se látja a vele megírt(!!!), vagy akár mással írt többmenetes lemezeken az első utáni meneteket??? Nem oprendszerhiba, mert ha ugyanabba a gépbe átrakom az Optiarcba, akkor olvassa. Az egyik Pioneer (az enyém) DVR-116-s a haveromé DVR-112es.
Köszönettel!

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2878) copin


copin
őstag

Van egy dilemmám. Mennyire biztonságos dvd-re írni fontos adatokat. Nos lehet hogy noob-nak hangzik, de itt a forumban már elültették a bogarat a fülemben a médiumról eltűnő adatokkal, ami egy rémálommal lenne egyenlő. Ennek megelőzéséről is írtak, amit én úgy fordítottam hogy a lehető leglassabb sebességgel írjak ki mindent (alapos munkához idő kell felfogás ugrik be erről nekem :)). Nos, van alapja a félelmemnek, vagy korbácsoljam meg magamat balgaságom miatt? Ha van erről valami igényes cikk?

Köszi!

(#2879) Jarod1 válasza copin (#2878) üzenetére


Jarod1
addikt

Biztonságos, 4szeresen írd ki, de mondjuk csinálj több másolatot, pendrive-ra is mentsd, vagy másik vinyóra minimum 3 másolat a minimális a biztonsághoz.

(#2880) link alak


link alak
csendes tag

Sziasztok!

Az a gondom, hogy tegnap frissebb firmware-t raktam a PIONEER DVR-110D-ra: most asszem 1,14-es (a régebbi talán 1,09 volt? - igazából nem emlékszem).
Lényeg: eddig az írott dvd-ket rapszodikusan olvasta - most úgy tűnik, megbízhatóan NEM.

Gyári dvd-t viszi, cd-t is. Ami más még, mint eddig, hogy a rom led-je nem villog, mint anno, hanem folyamatosan világít.

Szerintetek lehet ezzel az egésszel még kezdeni valamit?

Egy izgága amatőr

(#2881) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok!
Vettem egy LG GSA-GH20NS15 SATA DVD írót. Satás. Egyszer sikerült vele egy újraírható dvd-t írni, aztán fogtam egy régebbi újraírhatót, csináltam rajta egy teljes törlést, na abba beleszédült, molyolt vele egy órát, azóta viszont se kép, se hang. Illetve időnként olvas, nagy kegyesen, de írni nem hajlandó. És ha meg merem próbálni, akkor durcázik és nem csinál semmit, sem ír, sem olvas. Kábelt cseréltem, firmware-t nem találtam hivatalosan, csak itt, legalul, de itt rögtön kétféle van: GH20NS15 IL00 és
GH20LS15 JL00. Nem tudom, hogy mi a különbség. Mit lehet csinálni? Vigyem vissza vagy még küzdjek valamit?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2882) nike_ válasza nike_ (#2866) üzenetére


nike_
addikt

:F

Rakjak rá új firmware-t?

[ Szerkesztve ]

(#2883) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Újabban az LG GSA-4163B íróm nem hajlandó DVD-R lemezeket írni... RW-t bármikor, de már a 3. TDK DVD-R lemezt rontja el 1% írás után. 0%-ra ugrik a felhasznált olvasás-tároló és kiírja, hogy HIBA, nem lehet a DAO lezárást végrehajtani...

Ez mi a fene? Vehetek új írót? Elgyengült a lézere :F kb 4 éves...

[ Szerkesztve ]

(#2884) Dexter68 válasza Dexter68 (#2881) üzenetére


Dexter68
addikt

Csere lett.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2885) nike_


nike_
addikt

Úgy néz ki az lesz nekem is, senki sem hajlandó segíteni, így azt sem tudom pontosan mi baja.. :F

(#2886) Hequila


Hequila
őstag

Adott egy TSST SH-W162-es író.
A tálcája állandóan kinyílik magától. Nem szoftveres hiba vélhetően, mert bekapcsolástól kezdve csinálja, és több gépben is próbáltam.
Használtam itt a keresőt, de nem találtam érdemi választ a probléma orvosolására.
Valakinek ötlete?

ui.: a firmware frissítését most fogom megejteni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2887) nike_


nike_
addikt

Kiderült, hogy a DVD-t tökéletesen olvassa, csak a CD-t nem.

Akkor ez valami szoftveres baj lesz...

(#2888) carlosGTX


carlosGTX
csendes tag

üdv!

egy gyors kérdés:

új dvd-író (sata-s)>> berakom, minden rendben (kap áramot), biosban standard featuresben első sata-opció be (enabled)
majd re, bootolásnál ki írja, hogy a "serial ata ahci bios isrc 1.07 csak harddisket és cd-romot támogat"

tehát ez az jelenti, hogy frissítenem kell az iSRC-t? igen ám, de hol? ez az egyetlen optikai meghajtóm, tehát alaplapi cd-ről kizárt... vagy egyáltalán ez a gond?

léci segítsetek, mert eddig csak ide-set installáltam, sata-sat még nem

(az alaplap kézikönyve olyat is ír, hogy "Make a floppy disk containing the SATA RAID/ AHCI driver" ezelőtt lépés pedig, hogy "configure a raid array in RAID BIOS"- na már most a raid biosban nem talál raides meghajtót)

a segítséget előre is köszi

(#2889) szabozsolt87


szabozsolt87
tag

Hali!

Tudom, hogy nem ide tartozik de nagy problémám van. Nem régiben vettem egy Plextor PX800A DVD-írót. Nem is volt vele semmi baj de egy idő után a CD lemezeken kívül nem olvasott és nem irt mást. Mivel garanciás volt vissza vittem. és kaptam egy PX820-ast ami SATA csatlakozós. Ezzel a típussal is ugyan ez a problémám. Behelyezek egy DVD lemezt és csak kattog meg sziszeg. Csak a CD lemezeket olvassa be. Sokra nem megyek vele sajnos. Ez a 2. ami rossz. Szerintem máshol keresendő a hiba de már mindent átnéztem és szerintem rendben van minden.
Ha valakinek van valami ötlete jó lenne ha megosztaná velem. Teljesen tanácstalan vagyok.

A válaszotokat előre is köszönöm!

(#2890) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Nekem igazából nem a totyik témájával kapcsolatban van kérdésem, de sajna jobb helyet így hirtelen nem tudok ahol feltudnám tenni a kérdésem.
Szereztem egy Samsung SC-148 CD írót, ingyen volt és már hónapok óta "árulta" a tulaj, de senki sem írt, senkinek sem kellett.
Én elhoztam, de persze még nem kötöttem be, csak a házban van.
Van ennek a CD írónak valami buktatója (széria hiba vagy valami) ami miatt nem kellett senkinek vagy egyszerűen már ennyire lejárt a CD korszak? :F

Előre is köszi! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2891) VBalu987


VBalu987
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy Vista 32 bit Business a Pioneer 107-es DVD írómat csak úgy képes felismerni, ha bemegyek az eszközkezelőbe, és hardverváltozások keresésére kattintok. Sajnos minden újraindításkor ezt meg kell lépni, ha szeretném használni. Nincs valakinek erre egy megoldása, hogy ne kelljen ezt meglépni?
Köszi a választ előre is!
Üdv: VBalu987

(#2892) Dorian


Dorian
félisten

Pioneer DVR 107D -m van, elvileg tud 8x-osan írni, de valamiért mégsem :(

Töltöttem le hozzá firmware frissítést, hátha ez a gond... Elindítottam, asszem sikerült...
Hol tudom megnézni, hogy milyen verzió van? Az eszközkezelőben a tulajdonságoknál az eszközpéldány azonosítójára 1.22 verziót ír, talán ez az?
Mi lehet a gond? (16x-os Verbatim lemezt használok, az biztos nem)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2893) Dorian válasza Dorian (#2892) üzenetére


Dorian
félisten

Senki? Mi a búbánatot csináljak vele?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2894) gaben


gaben
aktív tag

Olyan problémám van,hogy néha elveszti a laptopon a win a DVD drive-ot ....Olyan mintha nem is volna benne meghajtó,és egy reset után újra látja.Olvasni,írni lehet vele,de néha csak úyg hírtelen eltűnik és az eszközt kezelő sem látja....
mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#2895) kali válasza Dorian (#2892) üzenetére


kali
legenda

az elsők közül való 8x író, az utolsó firmware is 2005. 09. 30 dátummal jött ki - amit írtál is, az 1.22 verzió.
mivel ilyen régi a firmware, a mostanság használatos 16x lemezek gyártókódja (mid) biztosan nem szerepel az író adatbázisában (firmware), és mivel nem ismeri fel rendesen, egy általános írási stratégiát párosít hozzá - ami adott esetben 4x sebességű írást engedélyez csak. olyan régebbi, 8x sebességgel írható lemezt kellene kipróbálni, aminek a gyártókódja még szerepel(het) az utolsó firmware által tárold adatbázisban, azt nagyobb valószínűséggel megírná 8x sebességgel - már ha az adott firmware -> mid párosítás mellett valóban jóváhagyott a 8x írási stratégia.

[ Szerkesztve ]

(#2896) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Egy oylan gondom van, hogy 3db 1,5GB-os MKV filet irtam fel egy Verbatim 16X DVD+R lemezre és az írás végén amikor a Nero ellenőrzi a megírt adatokat a lemezen, akkor kiirta, hogy hibás szektor, a lemezen lévő adat nem egyezik a forráséval.
A lemezről felmásoltam azt az MKV filet a gépre és csináltam róla egy MD5 filet, majd leellenőriztettem az eredeti filela és valóban nem stimmelt a checksum. A fileméret annyi volt de az ellenőrzőszám sajnos nem.
A lemez visszaolvasható szépen, de ugy látszik hibásan lett megirva. Utána irtam egy másik lemezt, 3 megint különböző 1,5GB-os MKV fileal és szintén elrontotta rajta az egyiket megint. Hibajelenség u.a.

Tudtok segíteni mi lehet a gáz? ISO módban irtam a lemezt.
író: Pioneer DVR-212D.
Nero 8.3.2.1, Windows Vista Business, SP1.

Remélem tudjátok a megoldást :)
Köszönöm!

(#2897) Dorian válasza kali (#2895) üzenetére


Dorian
félisten

Értem. Szóval marad a 4x-es írás... Emlékszem valamikor régen írtam vele 8x-osan, akkor biztos ezért...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2898) sze-ky


sze-ky
csendes tag

Ha valaki tud segítsen.

A probléma a következő.

Vista 64 bites rendszeresn Pioneer 112D dvd író tökéletesen műküdött mostanáig. Mivel egyszer csak gondolt egyet és csak az eszközlezelőben látszik ott is sárga felkiáltójellel mint amikor nincs telepítve, más progi nem látja.

Próbálnám felismertetni de a vista kiírja, hogy a legfrissebb eszközillesztő progi található a gépen illetve ezután azt, hogy az eszköz illesztőprogramja sérült és nem tudja teleopíteni.

Mi lehet a megoldás??

Nem tudom használni az írót.

Előre is köszi a segítséget.

(#2899) sze-ky


sze-ky
csendes tag

Pontosabban ezt írja ki

A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)

A 'Megoldások keresése' lehetőségre kattintva információkat küldhet az eszközről a Microsoft számára, és ellenőrizheti, van-e megoldás a problémára.

Na ez mi.

(#2900) johniee


johniee
senior tag

Üdv! Szereztem egy Pioneer SLim Notebook DVD-írót, amit IDE átalakítóval használnék...
Az előző tulajnak ment a gépében rendesen, nekem pedig nem akar megfelelő sebességet produkálni :((
DVD-nél 8x írás helyett 2x-en kezdi az írást, jóesetben 6x sebességig felmegy az írás során..
Olvasni 2MB/s-sel is szokott, ami lassan mindig növekszik és olykor eléri a 10MB/s-t is.
CD-nél se túl rózsás a helyzet :( 10x-esen ír 24x helyett.

Mi lehet a probléma?

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.