Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2601) JetiRulez válasza JetiRulez (#2590) üzenetére


JetiRulez
őstag

UP Please!
A gépen egyre csak gyűlnek a zenék és a filmek. :(

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2602) PPeter válasza JetiRulez (#2590) üzenetére


PPeter
addikt

Kipróbálnám azt a meghajtót egy másik gépben, más hardver- és szoftverkörnyezetben.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2603) JetiRulez válasza PPeter (#2602) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ez még megpróbálhatom, bár nagyon kockázatos, ha az itthoni gépekről van szó. (Megsúgom már rég szemétrevaló mindkettő. Hogy miért is azt nem részletezném most :DDD ) Vagy még valamelyik haveromnál.
Kösz a tanácsot.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2604) JetiRulez válasza PPeter (#2602) üzenetére


JetiRulez
őstag

Sikerült félig-meddig előrehaladnom a probléma megoldásában. Kivettem az enyémet, ez ugye a ND-4571A volt és még nem volt kinek a gépén tesztelni, de annyit már ki tudtam deríteni, hogy öcsémé (AD-7173A) hibátlanul megírja a CD-ket firmware frissítés óta. Beléje toltam egy újraírható DVD-t, ezt még úgy simán beolvasta. Leformáztam, mert volt rajta valami és innen kezdődtek a gondok. Miután sikerült leformázni visszatoltam, de vagy negyed órát vett igénybe, míg felismerte. Újra le akartam formázni (míg beolvasás mellett a Nero is beindult, eltelt egy bő fél óra). El is tudtam kezdeni, de 5 perccel később bejött egy ilyen: "Törlés sikertelen. Illegális lemez". Másodszorra is megpróbáltam (megint egy fél óra :D ), akkor is ugyanez a hibaüzenet. Ebből azt vontam le, hogy tönkretett egy drága lemezt. :((
Én azt mondom, hogy MOST lett elegem ebből a sz**rakásból és inkább veszek egy másikat, de az 100, hogy nem NEC lesz a új (hogy rohadna meg).
Bocsi az indulatért.

U.i.: Amíg olvasta a DVD-t semmi másra nem nyomhattam rá a gépen, különben lefagy az egész kóceráj.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2605) PPeter válasza JetiRulez (#2604) üzenetére


PPeter
addikt

Mivel formáztad a DVD-RW lemezt?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2606) JetiRulez válasza PPeter (#2605) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nero Express 8.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2607) PPeter válasza JetiRulez (#2606) üzenetére


PPeter
addikt

És formáztad, vagy törölted? Teljes- vagy gyorstörlés volt?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2608) JetiRulez válasza PPeter (#2607) üzenetére


JetiRulez
őstag

Soha nem alkalmazom a gyorstörlést, úgyhogy teljes volt.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2609) PPeter válasza JetiRulez (#2608) üzenetére


PPeter
addikt

De akkor törölted és nem formáztad - mert nem ugyanaz. A formázás a direkt módban történő használathoz kell ugye (amikor fájlkezelőből tudsz az RW-lemezre írni, onnan törölni állományokat), a törlés meg szimplán kinullázza a lemez tartalmát. Ki kellene próbálnod esetleg egy olyan RW-t, ami korábban még nem volt használatban.

A rakoncátlankodó íród az öcséd gépében sem megy jól?

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2610) JetiRulez válasza PPeter (#2609) üzenetére


JetiRulez
őstag

Akkor bocs. Nem vagyok igazán tisztában ezekkel a kifejezésekkel.
Öcsém gépében se megy, de már sikerült megbeszélnem haverommal, hogy nála is teszteljük le. Majd írok a fejleményekről.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2611) JetiRulez válasza PPeter (#2609) üzenetére


JetiRulez
őstag

Mostmár minden megoldódott. Kidobtam a francba az írót (előtte haverom tesztelte), felhívtam fatert, hozott egy újat (AD-7191A), kicseréltem a "lapos" kábelt is egy újra és lám működik. Mondtam, hogy elegem lett. Azért kösz, hogy meg próbáltál segíteni.
Öcsém írójáról majd később nyilatkozok.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2612) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Ha elküldeném valakinek a nero log filját megtudná mondani miért rontja el a lemezeket.
Sajnos az a problémám, hogy az irás a 3/4 részénél hibával megszakad. Ha kikapcsolom a gépet, lehuzom a sata és az áram csatit és beinditom a gépet, majd ujjab kikapcsolás után visszakapcsolom a dvd irót akkor kb 3-4 lemezt megír aztán megint hiba. Most vettem észre, hogyha ujrainditom a rendszert és nem kapcsolom szét a dvdirót, a gép nem látja a startnál az irót.

A rendszer GA-K8NE-RH, AMD 3200+, pqi 512 és goddram 512, Optiarc 7170S dvdíró, xp.

:O

(#2613) cs89


cs89
csendes tag

Hi mindenkinek!
Valami próbléma adódott a DVD meghajtóval, típusa:LG HL-DT-ST DVDDRAM GSA-H44N.
Ahogy újratelepítettem a gépet, és feltelepítettem minden szükséges programot. Akkor vettem észre, hogy a meghajtó nem volt hajlandó írni, csak a lemezeket tudok beolvasni. :O
Valaki tudna nyújtani nekem egy kézenfekvő megoldást erre a problémára?

(#2614) Kicsirics77 válasza cs89 (#2613) üzenetére


Kicsirics77
veterán

1# hsz

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2615) Ayg0


Ayg0
senior tag

Tiszteletem!

Az SH-S183 típusú dvd íróval gyűlt meg a bajom. A hiba a következőképp néz ki: rádugom a sata portra, tápcsati bele, gép indul, bootnál korrektül felismeri és következne az oprendszer betöltése. Megjelenik az XP felirat alatt a kis kék állapotjelző csíkkal, majd egyik pillatról a másikra kifekszik az egész (kékhalál) és kezdődhet előről a procedúra. A meghajtó nélkül nincs gond.
Nem tudom számít e vagy sem, de pár hete frissítettem a firmware-t, mert még a gyári volt rajta.

Valakinek ötlet, hogy miként lehetne újra működőképessé tenni? :F

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#2616) Ayg0 válasza Ayg0 (#2615) üzenetére


Ayg0
senior tag

senki többet? :F

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#2617) emptytrash


emptytrash
csendes tag

Sziasztok!

Adott több DVD-RW, amik működnek! Adott több DVD-RW lemez, szintén
semmi bajuk nincs! Adott a többször újra és újra telepített más és
más íróprogram. Egyszóval minden adott a lemez törléséhez!
DE! Ha egyszer megírom a lemezt, bárhogy, bármivel, utána nem
ismeri fel egyik program sem RW-nek csak sima ROM-nak!!
Másik gépen simán megy a törlés!

Találkozott valaki már ilyen problémával? Lehet bármi köze az XP-nek
az egészhez?

(#2618) badboyracing


badboyracing
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
A DVD/CD író/olvasóal akadtak gondok,valahogy átálítódot talán BIOSba,vagy nemtudom hol,de most nem ismeri fel a DVD-ket,és CD-ket,és írni se tudok,csak a virtuális meghajtót jelzi.MIt csináljak? Segítsetek! :((

(#2619) raskolnikoff válasza badboyracing (#2618) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Talán az eszközkezelőben letiltotta vmi...ott elérhető?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2620) badboyracing válasza raskolnikoff (#2619) üzenetére


badboyracing
csendes tag

Eszközkezelőőbe kijelzi és nincs letiltva:S

(#2621) sK0t


sK0t
tag

Üdv.!
Van két dvd-íróm, mindkettővel az a baj, hogy nem pörgeti fel a lemezt .
Mi okozza ezt a problémát ?

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#2622) blattida válasza sK0t (#2621) üzenetére


blattida
nagyúr

A, nincs tápfeszültség
B, nincs benne lemez
C, nem ismeri föl, hogy van benne lemez-meghalt a feje vagy dzsuvás, mint állat, ha ez utóbbi, pucolás kell neki

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2623) raskolnikoff válasza badboyracing (#2620) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Esetleg másik kábelekkel kipróba?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2624) tukko1


tukko1
aktív tag

Van egy NEC 7173S írom! Irás közben néha katanó hangot ad, ilyenkor egy pillanatra lesik a buffer, de utánna ír rendessen tovább! Ez most normális vagy hibás az olvasó! Hogyan tudom írás után lerrenőrizni a lemez minőségét?

(#2625) Kicsirics77 válasza tukko1 (#2624) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a nero beépített lemeztesztelő progijával mondjuk

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2626) Jofi81


Jofi81
őstag

Hogyan lehet beállítani ImgBurn-ben, hogy ne zárja le a lemezt?

(#2627) nat


nat
senior tag

Az mitől lehet,hogy a DVD írom csak a dvd-t kezeli cd-t nem.(nem látja a cd-ket)
Tökéletesen ír dvd-t.
lg gsa-4163b

[ Szerkesztve ]

(#2628) sK0t válasza blattida (#2622) üzenetére


sK0t
tag

Üdv.!
Próbáltam több lemezzel, van benne lemez!
Volt, hogy csak ezt kötöttem a tápra és nem működött..
Ez egy fél éves, nem agyonírt dvd-író...
Tesco-ból kaptam, oda vigyem vissza gariztatni ? :-D

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#2629) Sky85 válasza sK0t (#2628) üzenetére


Sky85
tag

Elvileg, mostmár a T**co-nak nincs szervize!
Ha lehetet annak hívni.
Mostmár csak cserélik a termékeket, ha tudják, de ha bemész a szolgáltatói pultnál megmondják, hogy mi a helyzet.

(#2630) blattida válasza sK0t (#2628) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor csere...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2631) sK0t válasza blattida (#2630) üzenetére


sK0t
tag

Köszönöm mindkettőtöknek. :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#2632) papp-imi


papp-imi
csendes tag

sziasztok

azt szeretném kérdezni nem e tud valaki pioneer dvr k17rs-hez frisitést mert a dvd lemezeket csak 2x es sebeségen írja

segitségeteket előre is köszönöm

(#2633) marcias


marcias
őstag

Üdv!
Egy kis segítség kéne, a DVD íróm újabban akadozva játssza le a DVD-ket, és ha mp3-at hallgatok róla az is akadozik néha. A SATA kábelt már kicseréltem, nem oldotta meg a problémát. Vigyem vissza a meghajtót? (Optiarc 7173S) :F
Kb. 1 éves, és 1-2 hete kezdte el csinálni

Steam: marcias88

(#2634) marcias válasza marcias (#2633) üzenetére


marcias
őstag

Ja, és DVD írás közben totál belassul a gép, a buffer pedig nagyon ingadozik, gyakran 10%-ra is zuhan. :(((

Steam: marcias88

(#2635) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Tegnap próbáltam cd-t írni samsung cd íróval, látszik is a lemezen, hogy van rajta adat, de mégis minden üres cd-nek látja, illetve nem is oilvassa semmi. Valakinek volt ilyen problémája? Egyébként másodszorra is meg tudtam írni egy másik íróval. Köszi

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#2636) Kicsirics77 válasza Lacika25 (#2635) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor elsőre nem sikerült megírni
véleményem szerint beállítási probléma lehet vagy pedig a kiírni kivánt adat a hibás
erre tippelnék első körben

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2637) bonaparte77


bonaparte77
csendes tag

Bonzsur,

Van itthon egy PlexWriter 48/24/48A típusú író (elég régi, kb 4-5 éves). Az a hibája, h nem nyílik ki a tray, csak ha erősebben megpöckölöm a készülékházat. Vhol lehet/érdemes ezzel vmit csinálni, vagy go kuka? A kérdés egyáltalán azért merül fel, mert plextor, és nincs szívem gondolkodás nélkül kidobni :D

Előre is thx.

(#2638) blattida válasza bonaparte77 (#2637) üzenetére


blattida
nagyúr

Bonszoár!
Egy kisebb takarítást aztat mindenképp megér...
Nem volt az rossz széria. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2639) Lacika25 válasza Kicsirics77 (#2636) üzenetére


Lacika25
tag

Köszi. Megoldódott a probléma. IDE-kábel problémája volt. Eredetileg 1 csatlakozású adatkábel volt a gépben és ezért nem működött normálisan, kicseréltem 2 eszközösre és most jó is lett, elsőre megírta a cd-t, meg azóta már egy másikat is.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#2640) Kicsirics77 válasza Lacika25 (#2639) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor minden rendben

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2641) Clemi


Clemi
veterán

Valaki légszi segítsen megérteni, hogy miért gyorsabb az adatátvitel a PATA-s DVD meghajtómon, mint a SATA-s DVD-n.
A PATA-s egy LG, és már egy éve használom, a SATA-s egy ASUS ami vadi új (ugyanezt művelte a PIONEER is) és a cseréjekor még a SATA kábelt is kicseréltem.
Ugyanazzal a lemezzel végeztem el az olvasási teszteket a NERO-val, és ugyanazt a lemezt másoltam be ugyanabba a könyvtárba mindkét meghajtóról.
Az LG adatátviteli sebessége 9200-20800 kb/s volt az ASUS sebessége 5200-14500 kb/s volt a lemez másolása alatt.



(#2642) PPeter válasza Clemi (#2641) üzenetére


PPeter
addikt

Mert MÁS a két meghajtó. Az egyiknek ennyi a végsebessége az adott típusú koronggal, a másiknak annyi. Semmi köze a csatoláshoz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2643) Clemi válasza PPeter (#2642) üzenetére


Clemi
veterán

Az egyiknek ennyi a végsebessége az adott típusú koronggal, a másiknak annyi.

Ez eddig lehet logikus is, de tökmindegy milyen lemezzel próbáltam (gyári nyomott, vagy többéle írt) akkor is mindíg a PATA csatolós LG volt a gyorsabb legalább 30%-al, arról nem is beszélve, hogy mindegy milyen lemezről másolok a gépre, az LG mindíg kb 9000 kb/s sebességgel kezd már a lemez szélén, míg a SATA-s csak kb 3000 kb/s-el. És ez nem a meghajtó gyártmánya miatt van, mert a SATA-s LG, PIONEER, és most az ASUS is ugyanúgy viselkedik.

(#2644) Clemi


Clemi
veterán

Ja, és még annyit érdekességképpen, hogy egy másik gépben egy szintén SATA felületű SAMSUNG olvasó ugyanazt a lemezt 9200 kb/s sebességgel kezdte el másolni míg az enyém csak 4200-al.
Az a gép egy ASUS P5LD2-DELUXE benne egy SATA2-es winyó, és egy SATA-s DVD-RW, az enyém ASUS P5KC benne 3db SATA2-es winyó, egy PATA-s, és egy SATA-s DVD-RW.

(#2645) Neoteric


Neoteric
addikt

üdv!

lenne egy problémám..

tesóm gépébúől kiszedtem a satás vinyót, helyébe meg raktam egy IDEset, de a dvd író is IDEs volt és most nem ismeri fel a dvd-t.

van olyan átalakító amit külön kapni lehet hogy IDE csatira rákell dugni és sata lesz belőle?

mer ez így nagyon szar, ha be van dugva a DVD akkor nem bootol, ha nincs akkor meg csökkentett módba betok lépni, és ha a windowsba dugom vissza a kábelt, akkor sem ismeri fel.

biosba nemtom átállítani hogy first boot legyen cd, h újra tudjam rakni xp-t, mivel nem ismeri fel..

vki help me pls!!

PSN: ne0teric_sAN

(#2646) maybebor


maybebor
csendes tag

Sziasztok. Vásároltam egy pio 215 dvd írót, és az a probléma jött elő, hogy az újraírható dvd-imet nem tudom törölni se ashampoo-val, se alcohollal. A régi pio-n nem volt ilyen gond, ez az újnál jött elő. Mi lehet a gond? Köszi a segítséget.

Egéralátét diver-t tud valaki szerezni?

(#2647) PPeter válasza maybebor (#2646) üzenetére


PPeter
addikt

Visszaolvasás? :U

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2648) maybebor válasza PPeter (#2647) üzenetére


maybebor
csendes tag

Pontosan mire gondolsz?

Egéralátét diver-t tud valaki szerezni?

(#2649) Neoteric válasza Neoteric (#2645) üzenetére


Neoteric
addikt

erre vki? :F

PSN: ne0teric_sAN

(#2650) PPeter válasza PPeter (#2647) üzenetére


PPeter
addikt

Arra, hogy ebben a topikban ezerszer leírtuk már, hogy mi a probléma forrása és megoldása. Segítek: Alcohol.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.