Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2301) kovaripeti válasza PPeter (#2299) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

ja most látom, hogy a sebesség az max-on van, azt lehet változtatni, de a visszaellenőrzést azt nem lehet. Mert írjam lassabban? Arra gondolsz?

(#2302) PPeter válasza kovaripeti (#2301) üzenetére


PPeter
addikt

Lehet rossz a konverzió is - a PC-n bele szoktál nézni, mielőtt kiírod, hogy jó lesz a konvertálás? -, de valószínűleg az a baj, hogy túl gyorsan írod és az asztali lejátszód érzékeny a lemezekre.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2303) kovaripeti válasza PPeter (#2302) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

oké, akkor megprobálom legközelebb lassabban, de mit jelent az első mondatod? az, hogy "Lehet rossz a konverzió is - a PC-n bele szoktál nézni, mielőtt kiírod, hogy jó lesz a konvertálás?"

(#2304) PPeter válasza kovaripeti (#2303) üzenetére


PPeter
addikt

Hát hogy mielőtt kiíratod az átkonvertált filmet, a PC-n belenézel, hogy ott jól lejátszható-e?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2305) kovaripeti válasza PPeter (#2304) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ja persze. Csak az írásnál cseszi el. Akkor a DVD író nem csinál ilyen hibát?

[ Szerkesztve ]

(#2306) PPeter válasza kovaripeti (#2305) üzenetére


PPeter
addikt

Csak akkor tudok segíteni, ha logikusan megyünk végig a hibalehetőségeken. Próbáld ki úgy, hogy a Nero Vision ne írja ki egyből a lemezt, hanem a konvertált kész filmet Te magad írd a Neroval és kapcsold be a visszaellenőrzést - ami az írász követően összehasonlítja a kiírt adatokat a forrással, hogy pontosan az került-e a lemezre, aminek kellett volna. Az írási sebességel is érdemes játszadozni, DVD-Video lemezeket nem feltétlenül érdemes maximális sebességgel pörkölni.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2307) kovaripeti válasza PPeter (#2306) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Akkor úgy csináljam, hogy nero--> nero vision--> dvd video--> video fájl hozzáadása-->és itt mikor hozzáadtam, célnek adjam meg a merevlemezt? Nem a dvd írot? És utánna azt hogy írjam ki? milyen alkalmazással?

(#2308) PPeter válasza kovaripeti (#2307) üzenetére


PPeter
addikt

Így van, a merevlemezre dolgoztasd. Kiírni meg a Neroval vagy pl. az Imgburn programmal tudod. De szerintem erre 10 mp alatt magad is rájöhetnél, tessék bátran gondolkodni. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2309) kovaripeti válasza PPeter (#2308) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

oké, biztos rájöttem volna , csak még nem láttam, hogy milyen formátumban adja le így a merevlemezre. Na kiprobálom, és jelentkezek. Kösz a segitséget idáig is.

(#2310) kovaripeti válasza kovaripeti (#2309) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

oké megcsináltam, úgy néz ki, hogy ez most jó, de arra jöttem rá, hogy amiket én szoktam felvenni kamerával, és firewire kábellel rárakni a gépre dv formátumba, és ezt szoktam kiírni nero visio--> dvd videon, az jo szokott lenni, csak inkább azok, ha leveszek valamit /torrentről/ AVI formátumba, és azt írom ki nero vision-->DVD video-val egyszerre lemezre, hogy asztalin meg lehessen nézni.Ezekkel van a gond. Na de ezt most megjegyeztem, és ha leveszek valamit megint, akkor ugyan így írom azt is ki, és majd meglátjuk. Na de akkor minek van a nero vision-->DVD-video alkalmazás? Miért kell így megkeverni? Vagy ha ugy akarom kiírni, akkor még ennél is erőssebb gép kellene? Vagy az úgy senkinek nem jo, hogy egyből avi-ből-->dvd?

(#2311) Halfer


Halfer
tag

Üdv! Pio 212D íróm van, eddig NEC-t használtam. Azzal anno sok-sok Benq dvd-r lemezt írtam multisessionben, 1x írtam rá az adatot, csak nem zárattam le. A mostani Pio-m egyet sem ismer fel az olyan lemezekből. Nem tudom az lehetséges-e, hogy "újraírom" őket egy lezárás erejéig.. bár ennyi lemezzel nem tudnám/akarnám megtenni. Mi egyebet tehetek, hogy olvassa őket?! Előre is köszi.

(#2312) IRON STORM válasza Halfer (#2311) üzenetére


IRON STORM
őstag

Természetesen nem lehetséges az "újraírás". Próbálj szerezni más típusú írót akár kölcsönbe, és azzal leszedni.

Csak a TDi!

(#2313) PPeter válasza Halfer (#2311) üzenetére


PPeter
addikt

Érdemes megpróbálni a lezárást, lehet hogy olvashatók lesznek. Imgburn program is kínál ilyen szolgáltatást.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2314) IRON STORM válasza PPeter (#2313) üzenetére


IRON STORM
őstag

Anno volt ilyen nekem, és akkor az új íróm semmit nem tudott kezdeni a lemezzel. Elképzelhető hogy lezárja?

Csak a TDi!

(#2315) tomabear válasza PPeter (#2288) üzenetére


tomabear
csendes tag

PPeter! Visszaellenöriztem az irást és nincs hiba az irásban.!! PÜ-re pls válaszolj!!!!
:R

(#2316) Vegetto


Vegetto
csendes tag

Tiszteletem!

A következő kisebb gondom lenne van egy pár napos Gigabyte GA-M770-DS3 alaplapom a legújabb bios-al namost a gond,hogy a burst rate baromi alacsony 15MB/sec egy SATA-s LG GSA-H62N íróval használva,már minden alap javítást megnéztem/elvégeztem (amd majd alap windows ide driver,udma konfig,kábel csere,mindenféle kétes író-emuláló program kiírtva stb.) de semmi ugyanakkor a sata-s vinyóm burst rate-je 125MB/sec szóval tanácstalan vagyok valami ötlet esetleg,mivel az előző alaplapon semmi gond nem volt ami ugyancsak egy SB600-as southbridge-el rendelkező de MSI volt,illetve a a sata-s cuccokat a bios-ban native ide mode-ban használom nem sata-ahci-vel mert ahhoz az egész xp-t újra kellene raknom
Segítséget előre is nagyon köszönöm.

(#2317) PPeter válasza tomabear (#2315) üzenetére


PPeter
addikt

Ezek szerint az adat hibátlanul kerül ki a lemezre, csak az asztali lejátszónak nem tetszik. Ha amúgy más (írt) lemezekkel nem akadozik az asztalid, akkor használj más típusú, gyártmányú írható lemezt, más sebességgel megírva. Még az is lehet, hogy nem szabványos a kiírt DVD-Video anyag - ismeretlen forrásból letöltött és/vagy gagyi programmal authorizált/ tömörített filmeknél előfordul. PÜ-re mit válaszoljak? Hogy milyen írót vegyél? Nem válaszolok ilyen ezerszer feltett kérdésekre, leírtam már csomószor ezt is, meg a véleményem is. Vegyél egy újabb Pioneer, NEC vagy LG írót, rendszeresen frissítsd a firmware-et (ha jön hozzá újabb), használj normális lemezt és lehetőleg ne a leggyorsabb sebességgel írj.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2318) PPeter válasza Vegetto (#2316) üzenetére


PPeter
addikt

Az alaplapodon csak olyan SATA port van, ami az alaplapi chipkészlet sajátja, vagy van rajta valami külső gyártó (Jmicron, ITE stb.) SATA vezérlője is? Ha van ilyen, akkor ügyelj rá, hogy melyikre dugtad az írót, és ha az utóbbira, akkor ennek a vezérlőprogramját is frissítsd. A BIOS-ban más beállítható paraméterek nincsenek az ATA/SATA kontroller(ek) működésére vonatkozóan?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2319) Vegetto válasza PPeter (#2318) üzenetére


Vegetto
csendes tag

Üdv PPéter!

Maga a Mester személyesen :D (viccet félretéve nagy rajongója voltam a régi Pc Guru-s cikkeidnek sokat tanultam belőlük és jelenleg is olvasom és követem,ahogy tudom a publikációid akár cikk vagy komment formájában legyen az.)
Nos a tárgyra térve,csak alaplapi chipsetesek a SATA portok,ez ilyen "fapados" lap a külső chip-nek csak a helyét látni :) bios-ban pedig native ide mode (ez van most beállítva) legacy ide mode (ezzel kékhalál?) sata-ahci (szintúgy kékhalál de ez érthető mivel nincs telepítve a driver) illetve raid,más bios beállítás sata-ide ügyben nincs a bios-ban,a ki-be kapcsoláson kívül. A Cdspeed programban ha transfer rate testet csinálok, akkor félig a grafikon szépen ívelten megy aztán mint a lavina elindul lefelé, a meghajtó közben néha elég fura hangokat ad ki majd a seek/access time tesztnél szabályosan kattog mintha ide-oda "kalapálnának" bent,
a végén egy 15MB/s burst rate-el. Ugyanezt a lemezt teszteltem kb. több mint egy hete az ugyanilyen chipsettel rendelkező előző alaplapommal és drive-al és teljesen jó volt minden 60mb/sec burst rate-el hangok nélkül (a lemez nincs egy hónapos Verbatim DVD+R 16X MCC 004 12X-sen írva)
Az előző deszkán megsültek a feszültségszabályzók 3 nap után,de a többi alaktrész mind OK nem hiszem,hogy a dvd-re ez hatással lett volna,illetve ugyanerre a portra (sata0) rákötve a sata-s vinyóm kaptam a 125mb/sec burst rate-et illetve teljesen "okés" transfer rate-ket.
Elnézést a kisregényért,segítséget köszönöm mégegyszer.

(#2320) Vegetto


Vegetto
csendes tag

Ja és a legfontosabb a windows az eszközkezelőben udma-5-ös adatátvitelt jelez a drive-nak.

(#2321) DZs válasza PPeter (#2294) üzenetére


DZs
senior tag

Másik géppel jól működik. Most azt kéne kitalálni, hogy az első gépen mi szállt el. Lenne valamilyen ötleted?

Köszi előre is!

(#2322) szente


szente
addikt

hali
van egy sony dw-d22a típusu írom és az a gondom vele,hogy a cd-ket nem olvassa be.a dvd-kkel semmi baja,ír olvas,mindent csinál.tisztítás volt,és a legújabb firmware van rajta.valakinek ötlete?köszi
üdv

(#2323) LazzL


LazzL
tag

Sziasztok! Van egy Pioneer 212D íróm, amit csak PIO módba tud rakni a windowsom. UDMA-t bekapcsoltam az alaplapon, eltávolítottam a másodlagos Ide csatornát meg visszatelepítettem, de ugyan ez. Az alaplapomon SATA témában annyit lehet csak állítani, hogy IDE vagy Raid módban működjön, RAID módban kékhalál... Tudtok ebben a témában segíteni?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: -= LazzL=-

(#2324) LazzL válasza LazzL (#2323) üzenetére


LazzL
tag

Áhh úgy néz ki, helyrejött...
Azért köszi! :) :R

Üdv.: -= LazzL=-

(#2325) LazzL válasza LazzL (#2324) üzenetére


LazzL
tag

Uppsz, mégsem. Megírtam egy lemezt NER8-cal amikor DMA módban volt minden, aztán mikor másolni akartam róla a rendszervinyómra, visszaugrott PIO módba, és még a vinyóm is! :W :F

Üdv.: -= LazzL=-

(#2326) ANT válasza LazzL (#2325) üzenetére


ANT
őstag

És visszamásolás közben nem volt fagyi? Mert ilyesmi trauma is visszadobhatja PIO módba.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2327) LazzL válasza ANT (#2326) üzenetére


LazzL
tag

nem volt. De köszi az érdeklődést. Az volt a probléma, hogy az alaplap driverCD-jén nem volt rajta alapból a SATA driver. :F N-Vidia-tól letöltöttem a legfrisebbet, most tökéletesen működik. :) :C :R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: -= LazzL=-

(#2328) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

Van egy Optiarc 7170S meghajtóm és iszonyatosan pörgeti a lemezt hogyha lejátszok valamit, se a zenét sem a filmet nem tudom élvezni mert akár 2 órán keresztül is képes ordítani! Ezelőtt egy meghajtóm se volt ilyen!

Ezek gyárilag ilyenek vagy tudok ez ellen tenni valamit?

(#2329) ritkaság válasza PPeter (#2317) üzenetére


ritkaság
tag

Szeva!

Na mostmár minden lemezt ellenőrzéssel írok. Vettem Benq lemezeket és megirtam vagy 8-10 semmi gond a régi TDK-ból beraktam egyet és ellenőrzéskor 6 szektorban olvasási hiba és mindig 15 szektornyi. Pl.: 818720 - 818735

Ez akkor tuti lemezhiba ? !

(#2330) kali válasza Harti (#2328) üzenetére


kali
legenda

az újabb optiarc/nec/sony, pioneer...stb meghajtók sajnos már hangosabbak, mint elődjeik (mert hát gyorsabbak is... :DDD ) ilyenkor segíthet például a nero drivespeed csendes módja!

(#2331) Harti válasza kali (#2330) üzenetére


Harti
senior tag

Köszi az infót!

Létezik valami ultracsendes meghajtó? Számomra ez nagyon fontos!

A 6.6-os Nero-m van, abban is van ilyen Drivespeed?

(#2332) ANT válasza Harti (#2331) üzenetére


ANT
őstag

Van. Nero Toolkit-ben találod.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2333) Harti válasza ANT (#2332) üzenetére


Harti
senior tag

Köszi! :)

(#2334) papa1


papa1
tag

Hello mindenkinek!!!
A problémám a következő:DVD írót cseréltem és a régi LG írómnál a mostani LG DVD íróm kb.3x lassabb.Tök mindegy,hogy írásról vagy olvasásról van szó.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#2335) papa1


papa1
tag

Hello mindenkinek!!!
A problémám a következő:DVD írót cseréltem és a régi LG írómnál a mostani LG DVD íróm kb.3x lassabb.Tök mindegy,hogy írásról vagy olvasásról van szó.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#2336) DjPremier válasza papa1 (#2335) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Keress hozzá esetleg ujabb gyári firmwaret talán segit vagy lehet magával az iroval van a gond.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#2337) kali válasza papa1 (#2335) üzenetére


kali
legenda

első lépés; az eszközkezelőben a megfelelő ide/sata (optikai csatolásától függően) csatornán (amelyiken a problémás optikai van) az ultra-dma 2/4 mód (optikai típusától függően) meglétének az ellenőrzése! ha itt pio mód van, akkor azért lassú az optikai meghajtó!

(#2338) Harti


Harti
senior tag

Áhhh életmentők vagytok!

A Nero DriveSpeed-ben megnyomtam a Silent gombot és levette 48X-ről 8X-re az olvasási sebességet!

Totális csend az eredmény CD hallgatása közben!

:R

(#2339) Vogel


Vogel
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy NEC ND-2510A. Eddig Ridisc dvdket használtam, minden gond nélkül. Vettem egy csomag maxell 1-16x dvd-r és tdk dvd-r lemezt. Behelyezve furi írási adatokat jelenít meg (4,1x?), ki is dobja hogy korrupt lemez (ez mit takar?). Magamtól is leszűrtem, hogy nem írja meg őket. Gondoltam akkor nero 6-ról 8-ra váltok, de ua a tünet, sőt lassabb lett az írás igy visszaváltottam. Firmwareról sokat meséltek hogy érdemes frissíteni. Gyári van most. Gondolom a frissítés segíthet, hogy támogassa ezen dvdket (hol tudom megnézni az aktuális firmwaret?). Jelenleg találtam egy [2.19] -es firmwaret (asszem ez a legújabb hozzá), de ebben írnak (a readmeben) mindenféle megelőző dolgot telepítés elött. Pl húzzam le a kábeleket a többi driveról, stb. Tudtok segíteni hogyan kell frissíteni a firmwaret? Megoldhatja hogy több lemezmárkát támogasson? A readmeben fel vannak tüntetve dvd márkák, gondolom ezek a támogatottak, és köztük vannak az említett márkák is. Azonfelül abban a zip-ben két exe van, nem is tudnám melyiket válassszam. köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2340) kali válasza Vogel (#2339) üzenetére


kali
legenda

a lényeg; a frissítendő optikai a kábel végén - master - legyen, azon a kábelen slave üres legyen (annak nincs jelentősége, hogy a többi kábelen mik vannak, azokon maradhat minden). usb eszközök lehetőség szerint a gépből kihúz a frissítés idejére (kivéve persze usb egér és billentyűzet!). a frissítendő optikai üres legyen, lemez nem maradhat benne! netes kapcsolat kilő, vírusirtó...stb kilő! *.exe elindít -> frissítés -> restart -> örül!

utolsó firmware; ND-2510A_win219-20A

ja, és ezért van két *.exe a csomagban;

ND-2510A (GEN) with installed Firmware 2.15, 2.16, 2.17 and 2.18
ND-2510A (GNPF) with installed Firmware 2.01, 2.02, 2.03, 2.04, 2.05, 2.06 and 2.07

nézd meg például a a nero infotool segítségével, hogy neked melyik firmware van jelenleg az íródon!

[ Szerkesztve ]

(#2341) Vogel válasza kali (#2340) üzenetére


Vogel
csendes tag

Köszi a segítséget! Este megpróbálom. Primary v. secondary master az mindegy?

Azt az "ezért van" dolgot nem értem. Szal az infotool ezen verziók valamelyikét írja ki, akkor a hozzá tartozó exe-t kell futtatni?

(#2342) kali válasza Vogel (#2341) üzenetére


kali
legenda

az teljesen mindegy, hogy elsődleges vagy másodlagos csatornán lesz az optikai (bár a gyári hivatalos leírás szerint a másodlagos javasolt - de amikor a leírás készült, még nem gondoltak a sata merevlemezek eljövetelére... :DDD ), csak a kábel végén legyen (master) állásban, és azon a kábelen a slave csatlakozó (a kábel "közepén") üres legyen! az írón a jumper is master állásban legyen!
a nero infotool azt mutatja meg neked, hogy jelenleg milyen firmware van az íródon, és annak tudatában kell kiválasztani a két *.exe közül a megfelelőt; az íródon jelenleg rajta lévő firmware amelyik *.exe utáni felsorolásban szerepel, azt kell választanod. elrontani nem tudod, mert a "rossz" *.exe indításakor hibára hivatkozással stoppol majd! ezzel kapcsolatban; a letöltött és kicsomagolt állományban van egy Readme_winUpdater, abban találsz bővebb infót - pici angolocska kell csak...

(#2343) Vogel válasza kali (#2342) üzenetére


Vogel
csendes tag

Minden sikerült :DD Felismeri és írja is a korábban említett márkákat. Köszönöm a segítséged!

(#2344) kali válasza Vogel (#2343) üzenetére


kali
legenda

nincs mit! örülök, hogy sikerült a frissítés :C

(#2345) Tigristank


Tigristank
csendes tag

Sziasztok!
Egy elég komoly problémám volna, méghozzá az, hogy nem nagyon tudok DVD-t írni. A DVD-íróm egy Samsung SH-S162A, a firmware a legfrissebb.
Először egy 25-ös Philips hengert vettem még régebben. Ebből mind a 25-t sikerült 12-es sebességgel gondtalanul megírni. Miután ez elfogyott, TDK-t vettem, ebből már 25-ből 7-et elrontott, és nem tudtam nagy sebességgel írni, mert különben elrontotta volna, ezért a biztonság kedvéért kétszeresen írtam ezeket a lemezeket. Majd nem rég vettem 25 Verbatim lemezt, mert azt gondoltam, hogy a TDK volt rossz minőségű. Az első 8 lemezből 8-at elrontott, pedig volt, amelyiket direkt lassan írtam. Azóta sikerült megírni néhány lemezt, de ez is csíkos, bár legalább rendesen beolvassa. Nem rég kipróbáltam az írót 4-szeres sebességgel, és az első lemez hibátlan lett, viszont a 2. meg "csíkos", ettől függetlenül ezt is beolvassa. Azért lett ilyen, mert írásnál a tároló szint a Nero szerint gyakran leesett 9%-ra (ami nem tudom, miért van, és hogy miért mindig annyira esik le, aztán mindig mikor visszamegy, akkor először általában 73%-ra, majd utána 99-98%-ra). Múltkor áttettem a gépbe 1 NEC DVD-írót, de az is csak szenvedve tudott írni, igaz az a lemez legalább nem olyan, mint 1 szivárvány.
Nem rég az IDE (PATA) kábelt is kicseréltem, de így se lett jobb. A vicc az egészben, hogy van nekem néhány Verbatim DVD+RW-m is, amire korábban már volt írva adat, de letöröltem és amit arra írtam, az hibátlan lett, és a tároló szint se zuhant a mélybe, de még 90% alá se. Szóval a szakértőket kérdezném, hogy mi lehet a gond nálam. Lehetséges, hogy a DVD-író a rossz, vagy csak rossz lemezeket fogtam ki, vagy talán valami szoftveres probléma lenne? Pl. a Nero InfoTool szerint a System ASPI hibás volt, ezért letöröltem azokat a fájlokat, mert a másik gépen sincsenek meg, pedig az gondtalanul írja a lemezeket.
Olykor meg el se kezdi az írást, valamilyen hibára hivatkozva (mondjuk mostanában ilyen nem szokott lenni), pl. PMA frissítés hiba, lézer beállítás hiba stb. Bár ez még a jobbik eset, mert így legalább nem teszi tönkre a lemezt. Ha pedig nem esne le a tároló szint, akkor jól írná meg a lemezeket, mert a múltkori első lemeznél csak a másodperc töredékéig esett le 9%-ra, majd utána vissza 90 fölé. Ezzel kapcsolatban is lenne 1 kérdésem. Tehát ugye vannak ezek a csíkos lemezek, amiknek nem úgy kéne kinézniük, de mégis beolvassa őket gond nélkül. A Nero CD-DVD Speed-el is ellenőriztem ezeket a lemezeket, és minden adat olvasható volt. Lehetséges-e, hogy ezek a lemezek hamarabb tönkremennek, és elveszik róluk az adat, mint azok, amelyeknél nincsenek csíkok? Érdemes majd újra kiírni azokat a dolgokat, amik a csíkos lemezen vannak, vagy ne aggódjak értük?

Ui.: Így néz ki a lemez:
[link]

Update: Ma 3-ból 3 lemezt rontott el. Az elsőnél a lemezen kihagyott 1 csíkot (ilyen előfordult a TDK-val is) és az olvashatatlanná vált, ezután gondoltam egyet, és megcseréltem a DVD-írót és olvasót, így az író lett a Slave, az olvasó pedig a Master (a másik 2 gépen is így vannak elrendezve). A 2. lemezt kipróbáltam 8-szoros sebességgel, de így a tároló szint folyamatosan ugrált 9 és ~99% között, kb. 9 perc alatt jutott el 8-10%-ig, ezért félbeszakítottam. Végül a 3. lemez esetében elment 75-76%-ig a felírt adatmennyiség, majd kiírta, hogy keresési hiba. A tároló szint természetesen 9%-on volt. Köszi a segítséget előre is, és bocsi a "regényért"! :)

(#2346) Kicsirics77 válasza Tigristank (#2345) üzenetére


Kicsirics77
veterán

te elősször is milyen konfigod van??
jó lenne ha az adatlapodon kitöltenéd
másodszor s-ata csatoló felület van az alaplapodon??

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2347) pigsty


pigsty
aktív tag

Hölgyeim és uraim!

Tényleg nem gondolom magam egy lamer luzer usernek, de ami az előbb megtörtént velem... :W
Pioneer 112D. 2 írható DVD berakása után is felpörgetés közben iszonyat fura zaj, gyorsan kiveszem a lemezt, a széle olyan, mintha hozzásúrlódott volna valamihez, hevített műanyag szag.

A 25 db-os Verbatim csomag tetején levő kis puha (összenyomható, szivacsszerű), műanyag körgyűrű, ami lefogja a lemezeket, az szépen bekerült az íróba...:(((
Már amennyire beleláttam a tányér felől... de sajnos biztos ez történt.

ilyen fordult elő már valakivel?
Eszem eldobom, ekkora bénázást... :C :O
mondom, figyelmes, megfontolt ember vagyok, hogy fordult elő ez, hogy nem vettem észre, a lemezen rajta volt.... :Y

Ki tudná megjavítani, kiszedni? PPeter, Te foglalkozol drive fizikai buherálással?
Gar papírok nincsenek nálam, kaptam valakitől, és nem tudom, okozott a szerkezetében kárt a műanyag darabka, meg anyagilag sem vagyok eleresztve...Nem hiszem, porszívó kitudná szedni, speciális csipeszem nincs, hogy benyuljak, és persze az optikát nem szívesen abajgatnám amatőrül.

Kérem aki tud, segítsen, első körben nem szívesen esnék neki házilag, szakemberre bíznám.

Annyi jószándékú ember van itt a PH-n :U

Pigsty

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#2348) Winner_hun válasza pigsty (#2347) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha csak szét kell szedni én szívesen kiszedem belőle a cuccost, nem egy meghajtót szedtem már szét, olyan is volt köztük amin a garis matricát is épen tettem vissza, szerelésnyom nem látszódott rajta.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2349) pigsty válasza Winner_hun (#2348) üzenetére


pigsty
aktív tag

Privi ment! Köszönöm!

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#2350) Tigristank válasza Kicsirics77 (#2346) üzenetére


Tigristank
csendes tag

Oh, köszi, kipótoltam a hiányosságokat. Második kérdésedre a válasz, hogy van.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.