Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) -FreaK- válasza Carline (#398) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az a rom, ha felrakod utána frissül automatikusan OTA? Biztonsági frissítések is jönnek rá?

(#402) nimfas válasza -FreaK- (#401) üzenetére


nimfas
addikt

Van belőle Stabil és fejlesztői.... a fejlesztői az hetente jön, a stabil ritkábban.

(#403) -FreaK- válasza nimfas (#402) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi, az jól hangzik. Mennyi ideig várható hogy támogatva lesz így a telefon kb?
Feleségem Mate20 Pro-ja érik lassan a cserére, lehet hogy ez lenne az utód.

(#404) Füleske válasza -FreaK- (#403) üzenetére


Füleske
addikt

Ameddig van gyári kínai rom. Mivel abból van legyártva.

(#405) Müszi válasza litter (#397) üzenetére


Müszi
senior tag

Ez talán működhet Poco F5-nél is. Én még ugyan nem próbáltam. :F

Pityu.
Szerencsére én is globállal kaptam és origi gyári csomagban. Ezzel végül is nem volt gondom.
Az esetleges gariztatás már annál inkább kérdéses lehet. :F

[ Szerkesztve ]

(#406) litter válasza Müszi (#405) üzenetére


litter
tag

Működik, köszönöm a tippet!

(#407) Müszi válasza litter (#406) üzenetére


Müszi
senior tag

Szuper! Szívesen!
Jó tudni :C .

(#408) szkaroly válasza Pityu. (#400) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ha van 33-as töltő a dobozban, miért akarnál venni 20-ast?

Poco X3 Pro

(#409) Pityu. válasza Müszi (#405) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem inkább jóra gondoljunk ne a gariztatatásra 🙂

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#410) Pityu. válasza szkaroly (#408) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mondjuk,hogy néha kímélve is legyen az aksi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#411) Füleske válasza szkaroly (#408) üzenetére


Füleske
addikt

Ezért: "gyors töltés után hamarabb merült a telefon is nem úgy mint a hagyományos lassabbnál"
:DDD

(#412) doongoo válasza Müszi (#405) üzenetére


doongoo
addikt

valóban működik a miui optimalizáció kikapcsolós trükk, de:
- kiüti az akksi ikonon belüli töltöttség kiírását
- a beállított ikonokat részben felülírja
- egyes engedélyeket megvon (újra kell adni engedélyeket pár alkalmazásnak)
- meg még ki tudja mi mindent állít el (csak ezek tűntek fel hirtelen a kipróbálás kapcsán)

(#413) Pityu. válasza Füleske (#411) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen ezt én is észrevettem,gondolom gyorsan látszatra telepumpálja az aksit de mégse

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#414) Füleske válasza Pityu. (#413) üzenetére


Füleske
addikt

Félreértesz. Ez egy idézet volt, tőled. :))
Ilyen nincs, már csak azért sem, mert a töltők "intelligensek", töltési görbe szerint töltenek, attól függően, hogy épp mennyit bír az akku. Ez pl. a hőmérséklettől is függ. Ha felteszed pl. ezt [link] , láthatod a töltési görbét. A töltés vége felé minden töltő lassan fog tölteni.

(#415) Pityu. válasza Füleske (#414) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ez tapasztalat,tényleg gyorsabban merül gyorstöltés után.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#416) Füleske válasza Pityu. (#415) üzenetére


Füleske
addikt

Nem biztos, hogy összefügg két dolog. Jelen esetben sokkal valószínűbb, hogy nem. 100+1 dolog miatt lehet, hogy nem egyformán merül a telefon, még ha ugyanúgy használod, akkor sem.(pl. háttérfolyamatok)

(#417) Pityu. válasza Füleske (#416) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát én mindig figyeltem mindent szóval én erre a megállapításra jutottam.De próbáld ki egyszer ha van lassabb töltőd is és meglátod majd saját tapasztalatoddal.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#418) Müszi


Müszi
senior tag

A mobiljaimnál mindig a régi és kisebb teljesítményű töltőt használom. Ennél pl. leginkább egy 2A-es még a MI 9T-hez mellékeltet. Ki sem bontottam a mellékelt töltőfejet. Tízből 9-szer úgy is éjszakára dugom töltőre akkor meg akár egy 1A-es adapter is feltölti maxra reggelig. Ilyenkor persze kiírja, hogy "lassú töltés, ellenőrizze a kábelt".
Sosem vettem észre még korosabb telefonjaimnál sem, hogy csökkent volna az akku kapacitása.
Biztos vagyok abban, hogy az akkunak jobb a lassabb töltés hosszú távon bár aki egy, max két évre vásárol mobilt annál ez kb. teljesen mindegy. :K

[ Szerkesztve ]

(#419) Füleske válasza Müszi (#418) üzenetére


Füleske
addikt

Kb. 70-80 % - ban usb - n van a telefon asztali gépre dugva, 0,5 A - rel tölt így. 3 év után a 4700 mAh - ból 2900 mAh maradt.

(#420) Müszi válasza Füleske (#419) üzenetére


Müszi
senior tag

Ez az egyik legrosszabb állapot az akkunak a fullra töltött és lemerült tárolás után. Így alig van elektron áramlás mivel a töltést nagyjából fel is használja a teló a működéshez.
Tölteni 10-20%- nál szoktam leginkább viszont a fullra töltés kerülésére én sem tudok odafigyelni ;] . Ha nincs hosszú ideig ilyen állapotában az nem hinném, hogy bármi bajt okozna.
Ennyire nem is érdemes figyelni rá mivel nem túlságosan költséges egy esetleges akku csere. :N

[ Szerkesztve ]

(#421) Pityu. válasza Müszi (#420) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mert nincs fullra töltés ma már olyan elektronika van a töltőkben,hogy leállítják magukat a töltés végeztével de ezt te magad is ellenőrizheted,mert mikor meg van a 100% akkor utána a töltőfej már ki fog hűlni mivel leállítja a töltést,és a lemerülni sem fog a telefon teljesen mert valószínű amit full lemerülésnek látunk az olyan 1-2% lehet csak az elektronika kikapcsolja a telót védelem végett.Ma már ez csak egy városi legenda szintje.
Hát ha te cseréled akkor talán nem olyan költséges.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#422) Müszi válasza Pityu. (#421) üzenetére


Müszi
senior tag

Tisztában vagyok vele, ettől függetlenül a kijelzett full töltöttség és lemerűltség is kerülendő, sőt a legjobb lenne 10 és 90% közt használni ami valójában kb.15 és 85% közt lenne.
Jó hogy ennyit offolunk. Ahogyan írták is ez azt jelenti, hogy ez egy probléma mentes teló. :C

(#423) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Neked lehet de vannak helyzetek mikor elkerülhetetlen.Volt anno egy xiaomi redmi note 8 pro telefonom jó párszor járt nullán ami nem nulla volt ahogy írtam és mindig 100% töltöttem,2 évesen adtam el és semmi gond nem volt az aksival.De ugyan ezt leírhatom a többi telefonra is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#424) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Jó ez a telefon de a védő cuccokkal hozzá szopok

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#425) ginola válasza Pityu. (#424) üzenetére


ginola
addikt

Pedig van hozzá minden, különféle minőségben.

(#426) Pityu. válasza ginola (#425) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem a minőséggel van baj hanem,hogy semmi nem passzol semmivel.Tokhoz nem passzol pl a kamera üveg egyik se amit vettem eladni meg nem tudom őket.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#427) ginola válasza Pityu. (#426) üzenetére


ginola
addikt

Milyet vettél, ami egyben van?

(#428) Pityu. válasza ginola (#427) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Van egy carbon tok meg egy Bizon kamera üveg ami tényleg üveg szóval hatásos védelmet nyújtana de nem passzol össze a tok kivágása meg az üveg átmérője.
tok

kamera üveg

Nézegettem még a nillkin Super Frosted tokot ott csak a kamerák látszottak volna ki de kicsit vastagnak ítéltem meg.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#429) válasza Pityu. (#428) üzenetére



addikt

Én ilyet tettem a kamerára.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#430) Pityu. válasza (#429) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És milyen tokot használsz?Mert én másik kamera üveggel is megszívtam szereztem egy ilyet is

aztán ezzel meg ez lett a vége
Szóval most meg vagyok lőve mit csináljak :W

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#431) Carline válasza Pityu. (#430) üzenetére


Carline
őstag

Én eddig szerencsés voltam. Nem használtam kamera üveget de nem is volt karcos egyik se.

Egyébként az üveg fénytörése nem zavar be a készült képeken?

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#432) ginola válasza Pityu. (#430) üzenetére


ginola
addikt

Olyan kameravédő üveget vennék, ami külön tartalmaz az üveget a kamerákra.
Egyébként anélkül tok egyáltalán nem vastag, gumiszerű, és a kamerát is jól védi.

(#433) válasza Pityu. (#430) üzenetére



addikt

Ilyet tettem rá, mert jól néz ki a kék telefonnal.

A kivágás hasonlít a tièdre.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#434) Pityu. válasza (#433) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Asszem most lehet fogom a fejem ,mert ahol feszült a tok a kamera üveg alján óvatosan elkezdtem nyomkodni a tokot és a pereméhez bepattant a tok most úgy néz ki jó :W gondolom felszedni sem fogja az üveget.Bár kicsit most csalódott vagyok a bolt felé ahol vettem az üveget mert ő megesküdött rá,hogy ez tuti és passzolni fog a tokkal,aztán most ráírva már azt mondta ,hogy ő nem mondta,hogy 100%-os lesz a kettő,ja jó nagy kamu duma.Jó tok amúgy amit linkeltél de sajnos én annyira nem vagyok benne a külföldi rendelős dologban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#435) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Most cserélném le a 4 éves Samsung S10e telefonomat, így ez a Poco is képbe került, a másik kiszemelt az S21FE 5G (innen az apróról, újonnan), árban kb. egy szinten vannak. Mondjuk ha nem Samsung lenne, akkor nem tudom mennyire hiányoznának a gyári appok, amik közül a legtöbbet a Samsung Health-et és a Samsung órámhoz kapcsoldó appot használom, de ha jól tudom, ezek működnek nem Samsung telefonokon is.
Mit gondoltok?

(#436) pcnet


pcnet
addikt

6án adta fel a telefonomat a Gshoppers, tegnap landolt vele a repülő Bidapesten. Ez gyorsan ment! Remélem nem itt az országban fog megtopranni a kézbesítés! :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#437) Müszi válasza pcnet (#436) üzenetére


Müszi
senior tag

Egyéb műszaki cucc rendelésénél jártam úgy sajnos tavaly, hogy nálunk akadt el nem is kicsit.
Alkatrészt rendeltem ami itthon kb. 30k ft lett volna. Kintről rendelve (Spanyol bolt) szállítással biztosítással együtt nem volt 10k ft. és azt írták hogy max. 8 nap a kézbesítés. Két nap után itthon volt elvileg a csomag de a hazai csomagküldőnél nem volt nyoma az átvételének. Többször is érdeklődtem aztán 1 hónap után nem várhattam tovább és megvettem itthon drágán. Nem kértem újra szállítást hanem visszakértem a vételárat amit két napon belül vissza is utalt az eladó. Kb. 3 hónappal később kibontva ugyan de sértetlen tartalommal egyszer csak megérkezett a csomag. :F Azóta sem kellett pontosan ilyen cucc semmihez . Fogalmam sincs, hogy hol parkolt annyi ideig. Csak azért írtam le az esetemet mert nálunk bármi megtörténhet. Remélem nem jársz így vele :K .

[ Szerkesztve ]

(#438) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki szokott itt rendelgetni külföldről?Nézegettem pl alliexpresst sokszor olcsóbb pl az üvegfólia mint itthon,régebben volt egy ismerősöm aki rendelgetett nekem de ő az utóbbi időben nem nagyon ért rá.Most nem tudom mire bejön az országba a cucc ugyan annyi lesz mint a boltban vagy mondjuk a bolti áráért akár kettőt is lehet venni?Vettem egy üvegfóliát a telóra 2000Ft volt nem teljes kijelzős tisztában vagyok vele nem megy ki a széléig de ez botrányos.Előző telefonjaimon mindenhol szépen lefedte a széleket éppenhogy de ezt hiába igazítom hol a látható kép alsó sarkai látszódnak ki de ha lejjebb teszem akkor felül valami nem stimmel aztán vizuálisan kicsit zavaró tud lenni.Jó kikapcsolt kijelzőnél nem lehet észlelni de amúgy igen,pedig már nem egy üvegfóliát raktam fel és eddig sikerült mindig éppen pontosan hát ezt meg sehogy se lehet úgy felrakni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#439) PpenoO


PpenoO
őstag

Olasz hivatalos Mi shopból most 369 euroért és ingyenes szállítással kapható a 12g verzió. A 30 eurós automata kupont a checkout elött lehet érvényesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#440) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na össze műtöttem, a tokot meg a kamera védő üveget :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#441) blueye válasza PpenoO (#439) üzenetére


blueye
veterán

Szállítanak Magyarországra?

(#442) BB9000 válasza gg72 (#435) üzenetére


BB9000
senior tag

Működik a Samsung Health app Poco telefonon is, de akadhatnak kisebb/nagyobb problémák. Itt olvasgass: [link]

(#443) PpenoO válasza blueye (#441) üzenetére


PpenoO
őstag

:O Úgy néz ki nem, pedig még egy kupont adtak, így 350re jönne ki. Utánanézek, hátha van local postafiók ahonnan Magyarországra tudják irányítani a postát mint a pl németeknél.

U.I.: Megnézem a német mi shopba mennyiért adják.

(#444) gg72 válasza BB9000 (#442) üzenetére


gg72
veterán

Köszi.

(#445) AiRLAC válasza PpenoO (#443) üzenetére


AiRLAC
addikt

Várj vele holnapig esetleg, 10-11-e Prime day az Amazonon, de általában ebay-en stb. is kedvezmények szoktak lenni. Most pl. felnyomták 399 körülre az ebay-es árakat, gondolom ebből lesz majd holnap talán kedvezmény :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#446) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Kinek van itt pozitiv tapasztalata valamilyen uveggel? Vettem 3 kulonbozot, de egyutt sem birta fel annyi ideig mint egy normalis :U

(#447) Pityu. válasza No.01 (#446) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mert milyen üvegeket vettél és hol és milyen behatások érték őket?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#448) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hogy működik ez az értesítés dolog az olways-on display alatt lehet bekapcsolni bekapcsoltam a pulzáló kéket és vártam ha értesítés jön akkor majd jelzi de semmit sem csinál.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#449) No.01 válasza Pityu. (#447) üzenetére


No.01
őstag

Amazonrol rendeltem nevuk alapjan kinai uvegeket. Behatas semmi sem erte csak epp mar a felrakas sem volt egyszeru es utanna rovid hasznalat utan elkezdtek fellevegosodni, majd alament a por es piszok majd vehettem le. A privat telefonomnal minosegi uveggel ugyanezt bo 1 ev hasznalat utan szoktam elerni es a felrakassal sem vacakolok annyit, mint ezekkel.

(#450) Pityu. válasza No.01 (#449) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én itthoni webshopból vettem üveget és az egyetlen problémám vele,hogy nem fed rendesen mindenhol szóval nem teljes kijelzőt fedő üveg tehát nem fekete szélei vannak csak a sima de a poco x3 pro telefonomon ugyan ilyen sima üveg volt és pont kiért a kijelző két látható széléig meg mindenhol pont lefedte a kijelző látható részeit ez az üveg meg ha így teszem itt lóg ki egy rész ha úgy teszem amott lóg ki egy rész.A poco x3 pro telómon egy mobiltelefonos boltban vásárolt üveg volt márkára már nem emlékszem 1500Ft volt felrakta a boltos én meg aztán leszedtem és újra raktam mert félre ragasztotta kb kicsit több mint másfél évig használtam a telót de azzal az egy üveggel bírta és úgy is adtam el.Sőt általában ha én felraktam egy üveget nem igazán kellett cserélni mert jól bírták,viszont most rendeltem egy keretes üveget a biztonság kedvéért ha leakarnám cserélni a most felrakottat.Régen mindig nillkin üveget vásároltam mert nagyon jó minőségű cucc de mióta felrakták a poco x3 pro ra az 1500Ft-os üveget és nem volt vele gond meg jóval feljebb is ment nem vettem nillkint.Unokaöcsém is vett egyszer anno alliexpressről olcsó üveget de azok tényleg botrányosan szarok voltak túlméretezett meg valamiért repedtekl sérülékenyek voltak pár száz forint volt,viszont anno nillkint kintről rendeltem akkor még volt max 2000Ft ért ma már biztos nincsen
Egyébként ilyen van most a telefonon amivel nem vagyok teljesen elégedett
És most rendeltem egy ilyet

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.