Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) DM-Fan válasza GeneraL_XTX (#5799) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Legfeljebb nem azonnal esik le, hanem pár hét múlva szakad ki, mikor elgyengül. :)

Viccen kívül: gipszkartonra semmit nem tennék, ami nehezebb, mint egy falikép.

Get Moded!

(#5802) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Akkor most erről optikan ki jöhet 5.1?Mert úgy olvastam 2.0 :W

(#5803) Dorian válasza DM-Fan (#5801) üzenetére


Dorian
félisten

Viccen kívül: Ha most építik és tudja az illető, hová akarja tenni a tévét, akkor a kartonos oda bordaerősítést tesz, így akármit elbír.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5804) zsigus válasza Hsanyika1 (#5802) üzenetére


zsigus
őstag

Most mit szeretnél összekötni mivel? A TV-n kimenet van, és ezen a lejátszón is kimenet van, tehát ez így nem fog menni.

Ha a lejátszót az erősítőbe kötöd optikán, akkor persze mehet 5.1.

[ Szerkesztve ]

(#5805) GeneraL_XTX válasza DM-Fan (#5801) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Mégis rengeteg helyen vannak ezek a falak tele polcokkal. Az alu vázra lesz felszerelve, plusz keresztben is meg lesz erősitve, 13 kilót csak elbir már. :DDD

(#5806) Hsanyika1 válasza zsigus (#5804) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

lejátszó hdmi keresztül tvbe!tvböl gondoltam erősítőbe hangott :F hú belekavarodtam :DD

(#5807) Dorian válasza GeneraL_XTX (#5805) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, hogy elbírja, bordaerősítéssel konyhaszekrényt tele tányérokkal is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5808) zsigus válasza Hsanyika1 (#5806) üzenetére


zsigus
őstag

Inkább a lejátszót kösd optikán az erősítőbe. Be lehet állítani a lejátszón is az optikai kimenetet és gondolom az 5.1-et is, optikán.

[ Szerkesztve ]

(#5809) Hsanyika1 válasza zsigus (#5808) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

köszönöm :R

(#5810) Rosep válasza nightshadow (#5789) üzenetére


Rosep
senior tag

Most őszintén ki vesz meg egy 43-as HD Readyt 190-ért, mikor egy 50-es fullHD 150-160 ezer? A hajam égnek áll sokszor komolyan mondom.

(#5811) DM-Fan válasza Hsanyika1 (#5806) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nagyon egyszerű a képlet: a legoptimálisabb eset, ha HDMI-bemenetes erősítőd van, oda kötöd a lejátszót HDMI-n, azon küldöd a képet és hangot is, az erősítőből pedig szintén HDMI-n csak a képet a TV-be tovább.
Ha csak optikai bemenettel rendelkező erősítőd van, akkor a lejátszóból a hangot optikain egyből az erősítőbe (így biztos, hogy lesz 5.1 DD és DTS hangod is, csak a HD-hangnormák nem fognak átmenni), a képet meg HDMI-n közvetlenül a TV-be. A lejátszón be tudod állítani, hogy min menjen a kép és min a hang. TV-n nem vezetünk keresztül külső forrásból származó hangot, hogy véletlenül se nyúljon bele, keverje le, stb.
HD-hangok csak HDMI-n közlekednek, ahhoz HDMI-bemenetes erősítő kell, hogy lekeverés nélkül tudd élvezni a teljes pompájában.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5812) Hsanyika1 válasza DM-Fan (#5811) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

köszönöm :R

(#5813) kalmanchris válasza DM-Fan (#5811) üzenetére


kalmanchris
tag

Mit értesz HD hangok alatt? Nálam HD csatornán optikain keresztül veszi az erősítő a Dolby Digital-t.

(#5814) madgie válasza kalmanchris (#5813) üzenetére


madgie
titán

(#5815) zsigus válasza kalmanchris (#5813) üzenetére


zsigus
őstag

DTS-HD Master Audio; Dolby TrueHD

(#5816) mp54 válasza DM-Fan (#5811) üzenetére


mp54
senior tag

Pio BDP-140 lejátszón is be kell állítanom, hol menjen a kép-hang?
TV-be: HDMI
Erősítőbe: piros-fehér RCA (még optikai bemenet sincs az öreg Rotelen...)
Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#5817) Zolee38 válasza Rosep (#5810) üzenetére


Zolee38
csendes tag

Hát talán azért,mert ez idei modell, és lessz ez még olcsóbb. Tavaly ez a modell 200+ ról indult,aztán 120e lett a vége. Ne gondold, hogy a pana majd olcsóbban indít mint tavaly!

Sakkozni bokszolókkal, bokszolni sakkozókkal szeretek.

(#5818) DM-Fan válasza kalmanchris (#5813) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A dolby digital és DTS nem HD-hangnormák. Azok a DTS-HD Master és a Dolby TrueHD, amelyek optikán soha nem fognak neked átmenni. Ilyeneket TV-adók nem nyomnak, hatalmas sávszéltöbbletet okoznának, csak BD-n és azok ISO-iban találkozhatsz velük.

mp54: Természetesen.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5819) Rosep válasza Zolee38 (#5817) üzenetére


Rosep
senior tag

Most egy belépőszintnél van jelentősége hogy idei vagy tavalyi? Ugyanmár.
Ne azt nézzük, hogy mennyi lesz. Aki most bemegy a boltba hogy plazmát akar venni. 50 ezerrel többet ki fog fizetni egy kisebb TV-ért. Meg is érdemli. :)

(#5820) Zolee38 válasza Rosep (#5819) üzenetére


Zolee38
csendes tag

Na most ezt mond a gyártóknak, de ez minden évben eljátszák. :)

Sakkozni bokszolókkal, bokszolni sakkozókkal szeretek.

(#5821) Gabor970 válasza Rosep (#5810) üzenetére


Gabor970
addikt

melyik pana vagy samu full HD modell áll meg 150e-ből 50" méretnél???

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5822) madgie válasza Gabor970 (#5821) üzenetére


madgie
titán

Például az 50U30.

(#5823) szonti válasza Gabor970 (#5821) üzenetére


szonti
aktív tag

Pana 50u30

(#5824) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Ha mondjuk van egy 3D Bluray lejátszásra képes lejátszóm, és egy sima (nem 3D-s) fullHD tv (mondjuk épp a P50U30), akkor a kék-piros anaglyph szemüveggel tudom 3D-ben nézni az anyagot?

(#5825) fefe65


fefe65
csendes tag

Sziasztok!
Bocs, az okoskodásért, akinek pedig nyilvánvaló attól elnézést kérek.
Élettani hatása a testen átfolyó áramnak van. Két pont között akkor folyik áram, ha a két pont között potenciálkülönbség lép fel, és azt pl. a testünkkel összekötjük. Tehát, pl. szigetelt talpú cipőben külön-külön a konnektor bármelyik érintkezőjét meg lehet fogni minden következmény nélkül.

(#5826) ZEN1TH válasza madgie (#5822) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Az inkabb 160.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#5827) BBéci válasza Gabesz87 (#5824) üzenetére


BBéci
titán

Nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5828) einstein válasza ZEN1TH (#5826) üzenetére


einstein
senior tag

Valamelyik napja asszem az Arena plázában lévő Saturnban is láttam 150-ért, akciós volt.

(#5829) erdoke válasza DM-Fan (#5811) üzenetére


erdoke
titán

"legoptimálisabb"

Jáj, legalább te ne kezdd... :O

A legjobb aláírás a héten

(#5830) Rosep válasza Gabor970 (#5821) üzenetére


Rosep
senior tag

Már meg is válaszolták. Még hozzá tenném a listához az én LG 50-esem, az is 160.

(#5831) Gabor970 válasza einstein (#5828) üzenetére


Gabor970
addikt

ez elég finom. Köszi! Nem gondoltam, hogy már ennyiért elérhető. Ez jó!!!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5832) BBéci válasza erdoke (#5829) üzenetére


BBéci
titán

A legideálisabb se kutya.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5833) batagy válasza xpad70 (#5774) üzenetére


batagy
őstag

"Tervezem egy LG Electronics 42PT353 plazma vásárlását a háloszobába, használ valaki ilyen tipust? esetleg lebeszélnétek róla"

Bár már többen elmondták a véleményüket, nekem személyes tapasztalatom is van az LG 42PT353-mal. El is adtam 1 hónap után. Nem javaslom. Nekem konkrétan háromféle problémám volt vele:
- analóg hangja torzít.
- zúgott a fényerő függvényében (mondjuk ez más plazmákra is igaz lehet).
- végül a képe, a részleteket elmosta. Az emberi arcokat pl. nagyon kisimítva mutatta, mindenkinek idegesítően babaarca volt.

(#5834) KTTech válasza zsigus (#5796) üzenetére


KTTech
veterán

Nem megy át, mert nem adhatja át... A TV-ből ki csak akkor mehet több csatornás hang ki, ha maga állítja elő (adás, vagy beépített lejátszó). Bármilyen egyéb esetnél csak PCM 2.0 lehet a kimenetén.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5835) DM-Fan válasza KTTech (#5834) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Így van, ezt írtam én is! :K

Get Moded!

(#5836) BBéci válasza KTTech (#5834) üzenetére


BBéci
titán

Én is így tudom, mégis hatalmas viták voltak itt és az Index Fórumban is, néhányan állítják, hogy sikerült a HDMI-n bevitt filmek hangját optikain, és/vagy ARC-n 5,1-ben kinyerni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5837) Rosep válasza batagy (#5833) üzenetére


Rosep
senior tag

Én az 50PV350-el eddig meg vagyok elégedve. :)

(#5838) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Adott egy Panasonic tx-pf42g30 tipusú tv amin szeretnék internetezni.Wifi-s routerem van,egy ilyen kütyüt elég vennem a hogy működjön a dolog? :U

Üdv:Viktor

(#5839) DM-Fan válasza Viktoár (#5838) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem, már leírtam többször, plusz ott van az info a Pana oldalán, hogy melyik WiFi-dongle a támogatott a gyárin kívül: NETGEAR WNDA3100 v.2.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5840) KTTech válasza BBéci (#5836) üzenetére


KTTech
veterán

Arra kíváncsi lennék... mivel EDID alapján nem is fogad a TV mást, mint 2.0-t... + ugye a HDCP szabvány szerint se fogadhat mást.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5841) Viktoár válasza DM-Fan (#5839) üzenetére


Viktoár
addikt

Értem,köszi.Tehát akkor vagy a panasonic DY-WL10E-K kb 20k-ért vagy a netgear WNDA3100 v.2 kb 10k-ért.

A router egy TP-LINK TL-WR841N ,ez jó hozzá? :U

Üdv:Viktor

(#5842) Tomocso


Tomocso
tag

Sziasztok!!

Szeretnék venni max 200.000-ért egy tv-t, kd 2-3 méterről nézném, fontos lenne hogy 5.1 hangrendszert rá tudjam kötni. 3d jó lenne de nem elengedhetetlen.

Mit tudnátok ajánlani?

Köszi!!!

Tomi

-

(#5843) erdoke válasza KTTech (#5840) üzenetére


erdoke
titán

ARC pedig két szál derót a HDMI-n, ha minden igaz. Ennek alapján elvileg max. Dolby Sorround mehetne át rajta. :F

A legjobb aláírás a héten

(#5844) DM-Fan válasza Tomocso (#5842) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ennyi pénzből ha plazma, akkor Panasonic-ból egy 42G30, vagy egy 50U30 jön ki, ha Samsung, akkor egy 51D550 fér bele.

Az 5.1 hangrendszert csak akkor tudod rákötni ezekre, ha annak van optikai bemenete. Akkor szólni is fog 5.1-ben, de hozzáteszem, hogy ezen TV-k beépített médialejátszója csak korlátozottan használható (24p lejátszást pl. egyik sem tud), így sokkal jobban jársz, ha nem a TV-vel végzed a lejátszást, illetve nem ahhoz kötöd az 5.1-es szettedet.

Get Moded!

(#5845) DM-Fan válasza erdoke (#5843) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Tekintve, hogy digitális átvitel, ezért akármi is átmehetne rajta, akárcsak a S/PDIF-en.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5846) BBéci válasza erdoke (#5843) üzenetére


BBéci
titán

A beépített médialejátszóról átmegy ARC-n a Dolby Digital és a DTS hang bitstream 5.1 alakban, ezt kipróbáltam, tapasztaltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5847) erdoke válasza BBéci (#5846) üzenetére


erdoke
titán

Ez esetben én valamit félreértettem, amikor a speckót nézegettem. Reálisnak tűnik egyébként, hogy az optikaihoz hasonlóan működjön.

A legjobb aláírás a héten

(#5848) Gabor970 válasza Tomocso (#5842) üzenetére


Gabor970
addikt

mit jelent nálad az 5.1-es hangrendszer? Miből áll?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5849) zsigus válasza KTTech (#5834) üzenetére


zsigus
őstag

Én is sejtettem, bár biztosra nem tudtam. Csak segíteni akartam a kollégának, ezért kérdeztem.

Mert mint kiderült pont úgy akarta ahogy én gondoltam (lejátszó -> HDMI -> TV -> Optikai -> erősítő). Most az egyszer jó volt, hogy kicsiben gondolkodtam.

Én is azt mondtam, hogy a lejátszót kösse az erősítőre. Elnézést ha ez zavart valakit.

[ Szerkesztve ]

(#5850) Csabroncka válasza erdoke (#5843) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ém kipróbáltam, hogy a 96Khz-es 24 Bites zenét két csatornán átvitte akadás nélkül a koax.
Ez LPCM (~2800Kbit/sec), viszont azt tudom, hogy 5 csatornát már nem visz át PCM-ből sem!

Egyébként csak egy kérdés: Van jelenleg a piacon olyan normális magyar szinkron, v.melyik filmhez amin észrevenni a különbséget HDMI - KOAX között? vagyis arra gondoltam, hogy hiába DTS HD ha szar.....vagy eleve sima DTS vagy Dolby :F

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.