Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) DJ Diablo válasza #40935168 (#237) üzenetére


DJ Diablo
tag

Tudom, követem én is az új romokat, de nekem eddig ez a nyerő, nincs vele bajom úgyhogy ennél megállok egyelőre.

(#252) DJ Diablo válasza jettison (#246) üzenetére


DJ Diablo
tag

Itt is van és még olcsóbb is.

(#253) mpeti339 válasza jettison (#249) üzenetére


mpeti339
tag

Szia! Sehogy nem rögzül, de mégsem zavaró. Az eleje és a hátulja egyben van, nem lehet különválasztani, viszont az első szilikon részt, teljesen hátra lehet hajtani ha ölbe akarja venni valaki. Nekem teljesen megfelel. Eddig már többet kipróbáltam, ez bevált.

[ Szerkesztve ]

(#254) #40935168 válasza DJ Diablo (#251) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én is állok a 2.0-áson egyelőre, a 2.1-ben is ahogy olvasom, még van 1-2 bug, most gyepálják..

(#255) gyűrű válasza #40935168 (#254) üzenetére


gyűrű
addikt

Mivel nekem megjött, és 1 óra múlva már le is gyalultam, régi verzióról nincs tapasztalatom..
2.1, de eddig minden jó..
Mi az ami miatt maradsz a régi verziónál? Milyen bug?

(#256) gyűrű


gyűrű
addikt

Nos eddig bírta a riley rom..
Teszteltem ,de közben a mágus, Finless kiadott egy új romot.. :Y
Tökéletes!!! Ajánlom minden pipo m9 pro vásárlónak..- ;)
[link]

(#257) mpeti339 válasza gyűrű (#256) üzenetére


mpeti339
tag

Köszi!

(#258) #40935168 válasza gyűrű (#255) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azt hiszem az, hogy a WiFi bekapcsolás után nem kapcsolt be automatikusan, hanem mindig kézzel kellett engedélyezni - holott úgy kapcsolta ki az ember a tabletet, hogy WiFi ON. Nem tudom mit kezdett vele, anyámnál van már a tablet és a 2.0 RileyRom-mal tökéletes (és 3G-n tolja, nem wifin, sokat utazik).

Finless-ről majd nyilatkozzatok, jobb-e ez mint a Riley, vagy "just another freak ROM" vagy kell-e ez nekünk. :) Brahiból nem fogom rátenni, szerintem megvárom a KitKat-ot (4.4-es Android) és majd az arra hekkelt spéci romok egyikét rátúrom. (Szerintem a hardver tudja simán a KitKat-ot, a Sony Xperia SP-mre is már bejelentette a Sony, hogy kihozza).

(#259) gyűrű válasza #40935168 (#258) üzenetére


gyűrű
addikt

Nos, nálam a Finless rom a nyerő.
Sokkal simábban működik, gyorsabb, a wifi is megbízhatóbb.
És , bár a fórumon mások is kérdezték vajon miért, de a gps-is gyorsabban talál jelet.

Amúgy pedig, Riley írta: I recommend THIS ROM, though because of the wifi fixes and other tweaks that I didn't include in my ROM. :R

(#260) #40935168 válasza gyűrű (#259) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ok köszi, lehet áttérek akkor.. meglátom. 3G-vel is megy ? (M9 Pro 3G)

[ Szerkesztve ]

(#261) gyűrű válasza #40935168 (#260) üzenetére


gyűrű
addikt

...igen, csak a telepítésnél a 3g bootimaget kell választani..

I give you a choice of boot.img's.
One for wifi only and one to support 3G. This should help performance for those that have only Wifi.
The Wifi boot.img is setup as the default in the flash tool!
If you have 3G you must use the boot3g.img. See below for instructions on changing that.

(#262) #40935168 válasza gyűrű (#261) üzenetére


#40935168
törölt tag

:R

(#263) 641147


641147
csendes tag

Finless-t raktam fel én is, eddig tényleg jól pörög. Viszont laptop-ot cseréltem és a winfos 8.1 nem komálja a rockchip drivert. Valakinek ötelete, esetleg megoldása?

(#264) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Paromnak vennek karacsonyra egy tabletet.
Egyik jeloltem egy PIPO M9Pro 3G.

Ezen kivul van meg a
CUBE U30GT2
RAMOS W30HD
Archos 101 Platinum

Nekem a pipo tetszik legjobban mert van benne gps, 3g, es allitolag a kameraja is a legjobb, de itt van egy youtube teszt, amiben irja a tesztelo hogy a ramos nem csak gyorsabb, hanem a kijelzoje is jobb, szebbek a szinek es jobb a fekete szintje.
A kerdes az, hogy a pipo fekete szintje rossz es a ramos atlagos, vagy a ramos feketeje nagyon jo es a pipo atlagos?
A gps haszalhato, gyorsan befogja a holdakat, tartja stabilan es pontos navigacio kozben?
A 3g tererejevel nincsenek gondok?

Ja, meg egy kerdes. A negy emlitett tablet kozul valoban a pipo a legjobb valasztas szerintetek?
Bar ezt lehet hulyeseg itt kerdezni mert akinek ez van, valoszinuleg erre szavaz, de lehet van olyan tulaj akinek volt alkalma osszehasonlitani valamelyik emlitett tablettel es van rola velemenye.

[ Szerkesztve ]

(#265) #40935168 válasza anonym1s (#264) üzenetére


#40935168
törölt tag

Anyámnak a Pipo-t vettem, WiFi jó, bár álló helyzetben erősebb picit, mint fekvőben (kézben/ölben tartva), valszeg a belső antenna van úgy tájolva, hogy árnyékolod vagy nem - ez elég távol, 2-3 fal után fellépő jelenség, természetesen erősebb wifi jelnél nem téma :) (De az Xperia SP-m ugyanígy viselkedik).

3G jó, GPS-nek kellett egy kis várakozás legelső indításnál, de utána oké, azóta pedig gyorsan összeszedi a műhódokat :)

Én fotózom is, tudom milyen a színkalibrált monitor.. a PiPo átlagos-jó, semmiképpen nem mondanám rossznak.. szépen hozza a netre fullhd-be kidolgozott képeimet, simán ámulós. Láttam már jobbat, de nem mondanám rossznak, szerintem oké.

(#266) anonym1s válasza #40935168 (#265) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz a valaszt.
Na es a kijelzovel mi a helyzet? Valoban szar a fekete szintje, vagy normalis es a ramos feketeje nagyon jo?
Anyamnak vettem nyaron egy prestigio 7 pro gepet, annak rettenet szar a fekete szintje.

(#267) #40935168 válasza anonym1s (#266) üzenetére


#40935168
törölt tag

IPS panel, persze ezek között is van bőven különbség, de nekem a PiPo feketéjével semmi gondom. Megnézem holnap (nincs nálam a gép ugye).

(#268) anonym1s válasza #40935168 (#267) üzenetére


anonym1s
őstag

Oke, kossz!
Szerintem ezt fogom venni, de azert megiscsak jo ha tudom elore mire kell szamitanom.
Anyamnak sincs semmi gondja a prestigio fekete szintjevel, valoszinuleg a paromnak sem lesz ezzel, csak engem zavarna, hogy vehettem volna jobbat is, ha megsem olyan amire szamitottam.

Ja, lehet ebbe valahogy magyar nyelvet rakni?

[ Szerkesztve ]

(#269) #40935168 válasza anonym1s (#268) üzenetére


#40935168
törölt tag

Gyárilag tudja a kínai cucc is, csak tudj elnavigálódni a krikszkrakszok között a nyelvi beállításokhoz. :D
De ha egy spéci romot rátúrsz - amit melegen ajánlok - egyből angollal indul és kezelhetőbb, onnan pedig már megint ki tudod választani a magyart.

Alapból tud, akármit teszel rá.

(#270) anonym1s válasza #40935168 (#269) üzenetére


anonym1s
őstag

Prima :)
Azt hittem nincs benne, mert itt nincs magyar a nyelvek kozott.

Meg valami.
Olvastam, hogy az uj firmware-el, egesz pontosan ezzel 20131011_sms_M9pro_update.img (aminel mar van ujabb is azota) lehet kuldeni sms-t is, szoval nem csak 3g adatkapcsolatra lehet hasznalni a sim kartyat. Ez valoban mukodik? Esetleg lehet ra esely hogy kesobb hivast is lehet vele inditani/fogadni mint egy telefonnal?

Ja, mi az a speci rom amit ajanlasz? A legfrissebb gyarit, meg ezt az sms-est mar letoltottem.

[ Szerkesztve ]

(#271) #40935168 válasza anonym1s (#270) üzenetére


#40935168
törölt tag

Anyám gyári ROM-jában benne volt, a mostaniban is ott van. "Magyar" néven. :U

(#272) #40935168 válasza anonym1s (#270) üzenetére


#40935168
törölt tag

Firmware ?

#263

(#273) 641147 válasza #40935168 (#272) üzenetére


641147
csendes tag

Bocsi, ezt nem értem. Nekem szántad?

(#274) #40935168 válasza 641147 (#273) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem. anonym1s-nek szántalak Téged, nem Neked őt. Bár szinkronizálhatnátok, Te most jobban képben vagy firmware ügyileg, főleg ami a Finless-t illeti. :)

(#275) Svejk41


Svejk41
csendes tag

Sziasztok!
Romot szeretnék cserélni a tabomon,de nagyon kezdő vagyok. Tulajdonképpen ez lenne az első :U . Valaki esetleg szájbarágós segítséget tudna adni? Már ovastam sokat ez ügyben, de nem merek nekiállni az alapján. (Megaz angol leírások alapján sem. :((( )

(#276) Svejk41


Svejk41
csendes tag

[/L][Ez][/L]
Ezvanmost a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#277) 641147 válasza Svejk41 (#275) üzenetére


641147
csendes tag

ROM cseréhez első lépés a Rockchip driver telepítése (winfos 8.1-re még csak mókolással lehet).

Tömörítsd ki a mappát, mindent megtalálsz a csomagban! Itt lesz a Rockusb driver. Az op rendszerednek megfelelőt, keresd meg! A legnehezebb rész az illesztőprogramok telepítése a számítógépen!

Pipo flash módba kapcsolása:
1.) Vedd ki az SD kártyát.
2.) Csatlakoztasd az USB kábelt a készülék OTG portjába (jobb szélső port) és a számítógép (nem USB 3.0-as) portjához.
3.) Csatlakoztasd a tápegységet.
4.) A Pipo kikapcsolt állapotában (fontos) tartsd a 2 gomb (Power+Esc) körülbelül 2-3 másodpercig.
5.) A Windows talál egy új készüléket!

Driver telepítése :
1.) Windows most egy új eszközt talált és ez ismeretlen.
2.) Nyisd meg az Eszközkezelőt a vezérlőpulton. Egy ismeretlen eszköz szerepel sárga szimbólummal .
3.) Kattints a jobb egérgombbal és válaszd ki a "illesztőprogram frissítése".
4.) Kapsz egy párbeszédpanelt ahol megkérdezi, hogy keresheti interneten vagy a számítógépen böngészheti az eszközillesztőt. Kattints a Tallózás gombra.
5.) A következő képernyőn kattints a Tallózás gombra. A fájlkezelő megnyílik.
6.) Keresd meg a helyet ahová kicsomagoltad a letöltött anyagot
7.) Kattints a Driver mappára.
8.) Ezután kattints a 32 bites vagy 64 bites a mappára az operációs rendszertől függően .
9.) Most kattintson a OS verzió , például Win7 , stb
10.) Az OK gomb most már elérhető, kattints az OK gombra .
11.) Ezen a ponton az illesztőprogramokat kell telepítenie.
12.) Indítsd újra a számítógépet most, húzza ki a Pipo és hagyd a pc-t újraindulni
13.) Amikor a PC újraindult, csatlakoztasd a Pipot, és ismételd meg a lépéseket flash módba kapcsoláshoz!
14.) Most a flash módban vagy (üres képernyő), a PC-n indítsd el a flash toolt, ha alul ezt írja "Found RKAndroid Loader rock Usb", akkor minden rendben, ellenkező esetben az egészet ismételni kell.

Folyt. köv.

(#278) 641147 válasza Svejk41 (#275) üzenetére


641147
csendes tag

ROM flash Finless vagy Riley ROM esetén (kizárólag mindenki saját kockázatára ROM-oljon):

0.) Meggyőződni, hogy a RockUSB driver (telepítése az előző hozzászolásomban részletezve) megfelelően működik !!!
1.) Mentsd le az általad telepített programokat és adataikat (pl.: Titanium Backup) és az egyéb adatokat (képek, zenék, stb...) a tabletről.
2.) Ellenőrizd a fejlesztői beállításoknál: az USB hibakeresés NE LEGYEN BEPIPÁLVA!!!
3.) Csatlakoztasd a tabletet a PC-hez, de NE KAPCSOLD HÁTTÉRTÁR MÓDBA!!!.
4.) ROM Flash Tool program elindít, "Flash" fül legyen aktív.
5.) Az utolsó oszlopban (megnevezése: "...") add hozzá a letöltött és kicsomagolt mappából a "Name" oszlopban lévőkkel megegyezőt a "system" (7.) sorig és mind legyen bepipálva.
5.1.) A "boot" sornál FIGYELEM a készülékednek (3G vagy wifi) megfelelő bootXY.img hozzáadása
5.2.) A "parameter" sorba az általad használni kívánt APP-ok számára legfoglalt memoria nagyságát kell beállítani (2-4-6-8 GB).
6.) Klikk a "Reboot to flash mode" gombra, a tablet újraindul és a ROM Flash Tool kiírja "Found RKAndroid Loader rock Usb"
7.) Klikk a "Erase NAND (IDB)" gombra, ezzel formázod meg a NAND memóriát (MINDENT TÖRÖL!!!), folyamata a jobb oldali ablakban.
8.) Ha a formázással végzett, klikk a "Flash ROM" gombra, folyamata a jobb oldali ablakban.
9.) Ha végzett kész vagy, tablet újraindul, boot-ol és elindul. Lehet örülni. :)

(#279) anonym1s


anonym1s
őstag

Na megrendeltem egy PIPO M9Pro 3G verziot, elvileg meg kene kapnom ezen a heten.

Hasznal valaki ilyen bluetooth-os bortokot?
Esetleg ilyen samsunghoz valot valaki?
A masodik jobban erdekelne, az sokkal normalisabban nez ki, csak nem vagyok biztos hogy abba bele passzolna a pipo m9pro. Azt sem ertem mi tartja ossze a tabletet a billentyuzettel amikor ossze van csukva.

[ Szerkesztve ]

(#280) Svejk41 válasza 641147 (#278) üzenetére


Svejk41
csendes tag

Köszönöm a gyors és részletes választ! :R ez tényleg azén szintem! :C
Még csak átfutottam ratja, de már van amivel gondom van, -ez már nem is mai, mert már 1-2 hete is próbáltam- lementeni mindent. Fel is raktam a titaniumbackapot , de azt írta ki, hogy nem sikerült a rootjogokat megszereznie. Ezt nem értem, mert az elöbb mellékelt fotón is én azt látom, hogy ez már rootolt. De mit b..ok el akkor?! Vagy mégsem az?!

(#281) Svejk41 válasza anonym1s (#279) üzenetére


Svejk41
csendes tag

A négy sarkán van egy kis müanyag "fül" amibe belepattan.de ez csak a samsungra jó. Mármint összepattintva. Hasonlóan mint a telokhoz,vagy akindle ebookhoz valo fliptok . (Csak ennél nemfityeg takarólap mert az magaatab hátulja.

(#282) anonym1s válasza Svejk41 (#281) üzenetére


anonym1s
őstag

Kar, mert ez tetszik nagyon.
Na es a masikkal mi a helyzet?
Az sokkal gagyibban nez ki, de van olyan elonye hogy teljes vedelmet ad a gepnek, szerintem egy elejtest is kibirna ebben a bortokban.

(#283) mpeti339


mpeti339
tag

Hol kell megváltoztatni a menüben, hogy a ne kérje a SIM kártya PIN kódját bekapcsolás után?

Felkerült rá a Finless rom és most mindent be kell ismét állítani. A mobil nettel amit eddig használtam (DIGI-től kért Telenor-os) nem boldogultam, mert át kell írni a APN nevét ha jól emlékszem "digi"-re ha csak a SIM kártyát használom a stick nélkül, de itt most ebben a rom-ban nem lehetett. Hiába írtam át, ha kiléptem abból az ablakból azonnal törlődött és ismét a "net" volt ha jól emlékszem. Így most tettem bele egy telekomost, azt minden machinálás nélkül használja.

[ Szerkesztve ]

(#284) hajospeti


hajospeti
tag

Sziasztok!

2013.12.05
20:22
Item information :
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.12.10
12:00
Item information :
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure

Ezt írja a tracking Ez azt jelenti hogy vámot kell fizetnem?

(#285) mpeti339 válasza hajospeti (#284) üzenetére


mpeti339
tag

Úgy ám. De nem vámot, csak ÁFÁ-t a teljes érték után. (az áru+postaköltség)

(#286) hajospeti válasza mpeti339 (#285) üzenetére


hajospeti
tag

De azt honnan fogják tudják, hogy mennyiért vettem? Nem lehet valahogy lejjebb játszani az árat?

(#287) mpeti339 válasza hajospeti (#286) üzenetére


mpeti339
tag

Valószínűleg a dobozon van feltüntetve a szállítási papírokon.

(#288) gyűrű válasza hajospeti (#286) üzenetére


gyűrű
addikt

Sehonnan. Azt majd neked kell beküldened.
Pl: paypal screenshot, stb.

itt olvasd el az első hozzászólást..

A vámcsalás az bűncselekmény lenne...

(#289) mpeti339


mpeti339
tag

Tovább próbálgatom az új Finless 1.4 rom-ot. A már eddig leírt APN beállítási gondon kívül a következőket tapasztaltam:
- Ha kikapcsolt állapotban töltőre teszem és be akarom kapcsolni, nem sikerül. Csak a kezdő képernyőt hozza, aztán visszavált a töltést mutató képre.
- Nem tudom a billentyűhangot kikapcsolni. A menüben hiába kapcsolom ki, attól még ugyan úgy csinálja. Le kell venni a készülék hangját ha nem akarom hallgatni.

Továbbra is várnám a segítséget ha valaki tud az APN átírásában és a SIM kártya PIN kódjának a rögzítésében.

(#290) Hulioboy


Hulioboy
tag

Sziasztok!
Én is boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen fullos kis kütyünek, minden nagyon szép és jó lenne de a gps vevője olyan gyenge, hogy ha meg is találja a jelet azonnal el is dobja. Így sajnos pörgeti az igo térképet egy helyben, összevissza ugrál stb.
Van esetleg erre ötlete valakinek, hogy lehetne az ki küszöbölni? Probáltam egy régebbi külső bluetoothos gps vevőt csatlakoztatni, csatlakozott is de a jelet nem látta. Van erre megoldás? Köszi előre is

(#291) anonym1s válasza Hulioboy (#290) üzenetére


anonym1s
őstag

Na fasza. Epp emiatt kerdeztem ra a gps meg 3g tererore mert a kinai vackoknal ez problema szokott lenni, es a jelek szerint jogos volt az aggodalmam.
Probaltad mar a gyari beallitasok vissza allitasat? Remelem valami egyszeruen orvosolhato problema ez, mert epp a gps es 3g miatt fizettem ezert joval tobbet mint egy hasonloert gps es 3g nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#292) mpeti339 válasza Hulioboy (#290) üzenetére


mpeti339
tag

ROM csere. Már a PIPO utolsó előtti saját ROM-ja is sokkal jobb ilyen szempontból. A Finless 1.4-re pedig írják, hogy javították ezt a részt.

(#293) 641147 válasza Hulioboy (#290) üzenetére


641147
csendes tag

Ha nem akarsz újabb romot felrakni, akkor próbáld meg a GPS Fix-et >

GPSFix

[ Szerkesztve ]

(#294) gyűrű


gyűrű
addikt

Finless:

Working on a new ROM based on the new one Pipo just release with quickboot. :R

(#295) #40935168 válasza mpeti339 (#289) üzenetére


#40935168
törölt tag

Na ezért maradok még a 2.0 Riley-nél..

(#296) mpeti339 válasza #40935168 (#295) üzenetére


mpeti339
tag

Én már belefáradtam ezekbe a ROM telepítésekbe.
Egyre inkább úgy látom ezek az androidos kütyük azoknak jók, akiknek élvezik ezeket a telepítéseket, teszteléseket.
Én csak egyszerűen egy jó készüléket szeretnék használható operációs rendszerrel, aminek a használata nem arról szól, hogy újabbnál újabbakat rakjunk fel és próbáljuk ki.
Igazán megcsinálhatta volna a PIPO is úgy a rendszerét, hogy a frissítések úgy működjenek mint pl. a windows, vagy az ios. Ne kelljen mindent törölni és újra telepíteni minden frissítéskor.

(#297) #40935168 válasza mpeti339 (#296) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én annak örülnék, ha olyat lehetne csinálni, hogy a PiPo tabletemre a spéci rom-ra rámocskolom a HTC Sense felületet mondjuk. Lehet, hogy meg lehet csinálni (sőt, miért ne), csak én még nem találtam.. klassz lenne, a telón imádtam.

(#298) 641147 válasza #40935168 (#297) üzenetére


641147
csendes tag

Nova vagy Apex Launcher, bár még egyiket sem használtam, de a fórumok alapján nagyon alakítható appok. Ezekre biztos van Sense téma.

(#299) 641147 válasza mpeti339 (#296) üzenetére


641147
csendes tag

Leszögezem nem vagyok op. rendszer fan, egyik ebben jó, a másik másban. A frissítés esetén az androidnál sem kell újratelepíteni a programokat, rom csere (ez lehet újabb vagy régebbi rom is) esetén bármely op. rendszernél teljesen szűz rendszert kapsz, amire a külömböző rendszerek biztonsági mentési lehetőségeivel lementett programokat és adatokat minden esetben újra kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#300) #40935168 válasza 641147 (#298) üzenetére


#40935168
törölt tag

Apex van, faja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.