Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yipp


Yipp
tag

Ma kézbe vehettem első tabletemet, amit 6 heti várakozás után kaptam meg.

A gépről:

Kijelző: 10.1", 1280x800 IPS (16:10)
Érintés: Kapacitív, 10 ujjas
CPU: Rockchip 3188 Cortex A9,1.6GHz,Quad-core CPU+Quad-core GPU
RAM: 2GB DDR3
Op. rendszer: Android 4.1.1
Kamera: első 2Mp, hátsó 5Mp auto fókusz, flashlight
WiFi: 802.11/b/g/n
Bluetooth 4.0
Tömeg: 590g (saját mérés!)

G-szenzor, Gyro szenzor, fényérzékelő
Iránytű, Micro SD slot, mikrofon, két hangszóró, mini HDMI kimenet
Akku: 7600mAh, 3.7V
Hátsó burkolat: szálcsiszolt alu + műanyag szélső fogófelület

A gépet eddig csak pár percig teszteltem, minősége kiváló, a kijelző szép, nem látni a pixeleket. Azért nem vettem retinásat, hogy az akku tovább bírja. Nem bántam meg, mert ennél sem látom az alacsonyabb felbontást. Nincs hw-es hangerőszabályzó +- gomb. Tartozékok: miniUSB-USB kábel, USB OTG kábel, fülhallgató, töltő + EU adapter

Hivatalos lap: http://www.pipo.cn/En/index.php?m=Product&a=show4&type=2&id=260

Mindenféle saját tapasztalat és kérdés-kérés jöhet a topic-ba!

(#2) antmik


antmik
csendes tag

Szia
Magyar nyelv választható?

(#3) Yipp válasza antmik (#2) üzenetére


Yipp
tag

Igen, ezt elfelejtettem beleírni. Amúgy a nyelvválasztéka teljesnek tűnik.

(#4) Simid válasza Yipp (#1) üzenetére


Simid
senior tag

Szia!
Érdekelne a tapasztalatod így pár nap használta után. Különösen a Wifi használhatóságára, az üzemidőre lennék kíváncsi, illetve hogy tapasztaltál-e akadásokat.

(#5) eckmester válasza Yipp (#1) üzenetére


eckmester
tag

Honnan rendelted?

(#6) Yipp válasza eckmester (#5) üzenetére


Yipp
tag

Merimobiles-tól rendeltem 250-ért. A posta ebben benne volt. China Post-al küldték.

[ Szerkesztve ]

(#7) Yipp válasza Simid (#4) üzenetére


Yipp
tag

Igen, már néhány napja nyúzom szegényt! A készülék külsőleg minőségi. Az android felülete szép és elég jól megy. A gyári widgeteket letöröltem. Nekem elég gyorsnak és akadásmentesnek tűnik, de ez az első tabletem, sajnos nem tudom összehasonlítani.
Akadások a programoknál és a droid felületen nem nagyon vannak. A boot idő 35s. Van kint egy flip-clock meg egy battery widget, az adatokat 12s-el a boot után tölti be csak. Ezeknél van csak késés.

A wifiről: én egy régi router-hez csatlakoztattam. Szobán belül -30..-40 dBm, lakás legtávolabbi 2 pontja között -80 dBm a jelerősség. Ez már épp, hogy elég. Csatornát még nem próbáltam váltani.

Az akkuról: pontos adatokat egyenlőre nem tudok mondani. 6 órát simán elmegy. Játék és film nem sokat fogyasztotta. Most például 7 óra össz használat után van még 32% táp. Ez nem biztos hogy reprezentatív, de ebben wifi már benne van + játék + egyéb programok. Minimális fényerővel használom, mert az is bőven elég.

Van néhány benchmark eredményem:

Quadrant: 5538

Antutu: 16 472
-ram: 3032
-CPUi: 4271
-CPUf: 3651
-2D: 1423
-3D: 3545
-Data: 550

Linpack: 54.2 MFLOPS, 1.55sec / 133,02MFLOPS, 1,27sec

Smartbench 2012: 3760 (prod) és 2429 (game)

[ Szerkesztve ]

(#8) Ripley


Ripley
tag

Vámolták? Hogyan ment?

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#9) Yipp válasza Ripley (#8) üzenetére


Yipp
tag

Egyszerűen kihozta a postás, nyomkövetni lehetett. Más fizetnivaló nem volt...

(#10) Simid válasza Yipp (#7) üzenetére


Simid
senior tag

Kössz a beszámolót!
Asszem ilyen lesz nekünk is jövő hónapban. Ez tetszett leginkább a kínai felhozatalból, ezek szerint nem véletlenül.

(#11) n.acel


n.acel
csendes tag

sziasztok!

nekem is tetszik a gépleírás,,,ér annyit, mint egy 150 ezer körüli transformer...

Sajnos még sohasem rendeltem külföldről, szivesen kérnék gyakorlati segítséget-levezénylést.

Vállalná valaki, mert nyúl vagyok?

/a részleteket a privát mail után megbeszélnénk.../

(#12) Ripley válasza Yipp (#9) üzenetére


Ripley
tag

Pedig elvileg erre 27% áfát meg kellett volna fizetni.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#13) HanU


HanU
tag

Végre nekem is megjött a ketyere. Első éjszakám nem volt izgalom mentes vele, de amit akartam hírtelen sikerült.
A gyári ROM-ban igaz van magyar nyelv, de idegesített a sok kínai alap beállítás és a Widgetettek is kínaiak voltak, világórán pl. minden kínai volt.
Szóval felraktam az új ROM-ot ami fent van:
- [link]

Felrakásához kell:
- BatchTool_V1.7 [link]

Ez idáig egyszerű és szép volt, a leírását itt olvashatod én nem olvastam majdnem meg is szívtam :):
- [link]

A lényeg az, hogy a Rockchip USB drivert elősször fel kell műteni a számítógépre, hogy lehessen upgradelni.
Menete:
- Kitömöríted a Batchtool_V1.7.RAR-t
- Elindítod a RKBatchtool.exe-t
- Bejön egy kínai program
- Alul vannak a gombsorok (balról az elsőre ráklikkelsz)
- átállítod a nyelvet az alsó hercsula jelre kattintól
- mostmár angolul beszél hozzád
- összedugod a gépedet a tablettel
- Az 1-es számú négyszög átvált rózsaszínűre

- benyomod a switch gombot alul
- kikapcsol a tablet (nem lehúzni, nem megijedni) "én lehúztam megijedtem" :)
- Ha XP-éd van akkor autómatikusan új hardvert talál kiválasztod a RockUSB könyvtárból a te operációs rendszerednek megfelelő könyvtárban lévő meghajtó programot.
- Ha Vistád vagy Windows 7-ed van akkor Vezérlőpult -> Eszközkezelő itt lától egy ismeretlen eszközt erre rákattintól és frissíted a meghajtóját a RockUSB_v3.5/Rockusb/ x86 vagy x64 könyvtárakból a te operációs rendszerednek megfelelőre
- Ha mindent jól megcsináltál akkor elvileg feltelepült a PC-re a szükséges meghajtó
- Ezután elvileg zöldre vált az előző rózsaszínű 1-es négyszög:

- Ha nem akkor ráklikkelsz a switch-re

- Szóval az FW path-nál betöltöd az új ROM-ot
- Ha zöld az 1-es négyszög akkor utána nyomsz egy Upgrade-t
- Nem nyúlsz semmihez megvárod türelmesen, hogy végigmenjen és beinduljon a tablet pár perc az egész
- Beindul a tablet kezdel örülni, de ne örülj mert a kis kínaiak az új ROM-ba beleraktak egy PIPO launcher progit ami valahogy nincs optimalizálva a PIPO M9-re valamilyen License kulcsot kér és nem tölti be a launcher-t
- Megoldás le kell fagyasztani az alsó taskbar működik szerencsére az óránál rátapizól feljön a taskbar menü rá tapizól az óra melletti csúszkákat szimbolizáló ikonra
- bejön a beállítások menü
- Nyelv és bevitel -> átállítod a nyelvet magyarra
- Wifit bekapcsolod
- alul a házikó ikonra tapizól folyamatosan be indítod a google-t beírod play
- Play áruházat elindítod
- keresel egy alternatív launcher progit én a NovaLauncher-t raktam fel
- App Quarantine progit is telepítheted és vele le tudod fagyasztani az idétlen license alkalmazást
- Ezután már frankón használható a PIPO M9 kínai jelek nélkül
- Az új ROM-ban nem tudom teljes részletességgel, hogy mit változtattak mert én a régit igen hamar lecseréltem
- A fényképező-ben autómatikus vakut be lehet állítani én ennyit vettem észre, de biztos van más egyéb is
- A PIPO M9 fényképezője zárt térben elégé zajos és csúnya képeket csinál a szabadban még nem néztem.
Nagyon frissek a tapaszatlataim:
Pozitívum:
- Az összerakás minősége elégé jó
- a kijelző tetszetős
- nagyon gyorsan reagál
- adtak hozzá egy képernyővédó fóliát is

Negatívum:
- kamera
- sötétben a csatlakozó aljzatokon keresztül átvilágít az LCD háttér világítása
- szerintem egy kis nedvesség is gajra teszi az egészet ha bekerül a csatlakozóknál

Nekem sikerült még Root-olni is, de azt most nem írom le, mert az is szívritmus zavart okozott nálam. :)

[ Szerkesztve ]

HanU

(#14) HanU


HanU
tag

Ja és mielőtt ezt végig csinálod, töltsd fel maximumra az aksidat.
Saját felsőséggel csinálj mindent, mert gajra mehet a gépezet.
Bár az enyémnek nem lett baja, pedig ez produkált mindent. (nem indult, nyitott hasú androiddal indult. a switch gombocska segít, az Batchtools progiban)

[ Szerkesztve ]

HanU

(#15) HanU


HanU
tag

Pipo fórumok:
http://www.slatedroid.com/forum/642-pipo-max-m9/ [link]
http://www.flashmyandroid.com/forum/forumdisplay.php?881-Pipo-Max-M9 [link]

HanU

(#16) Simid válasza HanU (#14) üzenetére


Simid
senior tag

Megkérdezhetem honnan rendelted és mennyi volt?
A ROM frissítés csak a nyelv miatt kellett vagy volt egyéb is amit javított?

(#17) HanU válasza Simid (#16) üzenetére


HanU
tag

Én buysku.com -ról rendeltem 239 USD megvagyok velük elégedve. Most már van 3G-és verzió is egy kicsit drágábban.
A ROM frissítést csak a nyelv miatt csináltam, bár biztos kovácsoltak az eredetihez valamit, én mint írtam csak a fényképező alkalmazásnál vettem észre eltérést.
Néhány napos használat után viszont meg vagyok elégedve vele, bár fényképező része egy rakás ... :-)
A wifit sokan szidják, nekem tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

HanU

(#18) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Sziasztok, pár napja én is egy Pipo M9 tulajdonosa vagyok. Majdnem nyitottam is neki fórumot, amikor erre találtam. Szinte minden infó le van írva ami fontos, bár egy első hozzászólás összefoglaló nem lenne baj.
Akit érdekel a gyári rom rootolás , van rá egy klikkes megoldás ami az általan fórumba írt módosítás után frankón működik.
http://www.flashmyandroid.com/forum/showthread.php?4199-Rooting-RK3188-tablets

Nekem eddig egy ampe A10 egymagos tabletem volt, amivel egész elégedett voltam, szintén 10.1" IPS, de még egy magos A7 proci és VGA. Sajna a barátnőm elkunyizta, kénytelen voltam venni új tabletet magamnak :)
Az M9 érezhetően simábban működik, böngészés is gyors ami az A10-en kicsit lassabb, itt szinte alig van várakozás az oldalakra ott azért kellett idő, mire lerenderelte a proci. Akksi is lényegesen jobban bírja, látszik hogy az A9 proci takarékosabb, 2 napja van meg, első nap telepítettem, teszteltem stb és estére alig akart lemerülni pedig nem volt fullon. Akkor feltöltöttem 100% még nem merült le :D Hangerő viszont nem túl acélos. Hozzáteszem én nem 3D játékra használom, főleg netezés megy rajta meg where is my water jellegű játékok, ja és ebook olvasás. Neten azt olvastam a proci nagyon erős a játékra is, de a VGA alulmarad másokkal szemben, nem tudom.

Emellett nálam előjött egy hiba, a kijelző fényereje időnként elkezd hullámzani, kb. fél perces ritmusban picit elsötétül majd kivilágosodik. Bosszantó, remélem nem kontakt hiba csak valami szoftveres. Érdekelne ti tapasztaltok-e ilyen jelenséget? Ne durva dologra gondolj, apró fényerőváltozás, mintha pislogna. Az autó fényerőszabályozást kikapcsoltam hátha az érzékelő vacakol, de nem segített.
Van egy másik tipushiba is, a kijelző a sarkoknál (nálam bal felső pl) szeret kicsit mozogni, ettől recseg a tablet. A műanyag külső hátrányai, vagy beleragasztja az ember vagy együttél vele. Engem mondjuk nem zavar.

Végül a kötelező válasz, a spemall-tól rendeltem mert ott volt azonnal és készleten, viszont ők csak DHL-lel postáznak ami +21.5 dollár. Berágtam kicsit, mert máshol bár ígérgették nem volt készleten, úgyhogy miután 3 hetet vártam hogy egyáltalán elpostázzák (pandawill) úgy döntöttem inkább kifizetem a felárat, de jöjjön már a tablet. 5 nap alatt a kezembe volt, és 19 lépésben láttam mi történik a csomaggal, durva a dhl nyomkövetés. A "plusz költségeket" én megúsztam, de ez szerencse kérdése, aki kintről akar rendelni mindenképp számoljon a vámmal ami nem vészes és az áfával ami viszont 27%, nomeg azzal, ha gond van kínában kell gariztatni.
Azt gondolom ha simán bejön és nincs vele gondod egy hihetetlen jó tabletet kapsz nagyon jó áron, de szerintem fontos megemlíteni a rizikófaktort is.

Szóval summázva:
pro: gyors, jó akku élettartam, vékony, kicsi a kávája, IPS TFT, jó a kijelző érzékenysége. Gyors és takarékos 4 magos proci
negatív: közepes 4 magos VGA, nálam a kijelző vibrál, illetve apró összeszerelési hiányosság.

Én ajánlom de a fenti rizikóval számolj! Ja, és megjelent a Pipo M8 max, ami tök egyanez csak 8" kijelzővel és értelemszerűen kisebb akksival. Pár dollárral olcsóbb, szóval csak annak javaslom akinek a 10.1" nagy. Ja és a 8"-osban LG IPS-es TFT van!

https://divecenter.hu

(#19) bunnyhu válasza bunnyhu (#18) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nincs nagy pezsgés itt. A képernyő pislogós hiba megoldódott, 50% fényerő alatt csinálja csak. Angol fórumba azt írták az új rom javítja, úgyhogy most töltöm lefele és telepítem fel.

https://divecenter.hu

(#20) HanU válasza bunnyhu (#19) üzenetére


HanU
tag

Valóban nem egy fergeteg parti ez a topik. Nekem sem tapasztalható az általad említett hiba. Az új 20130430 1.2-es rom-ot én még nem próbáltam ki. Ha kipróbálod kíváncsi vagyok, hogy a Licence Certificate probléma a pipo launcher indulásakor jelentkezik-e?

HanU

(#21) Simid válasza bunnyhu (#19) üzenetére


Simid
senior tag

Csütörtökön megrendeltem én is. Remélhetőleg itt lesz 2 héten belül. Jó lenne ha annyira azért nem pörögne a topic mert akkor az azt jelenti, hogy megelégedéssel használjátok ahelyett hogy panaszkodtok rá! :D

(#22) bunnyhu válasza HanU (#20) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Felraktam a gyári romot, nem szólt egy szót sem, úgyhogy gondolom megoldódott. De végül azt a romot raktam fel, ami már root-olva volt és kitakarítva belőle a felesleges szemét. Egyébként nem oldotta meg a fényerő hullámzást egyik sem, viszont úgy néz ki az igen, ha feljebb veszem a fényerőt. Még kísérletezem vele, neked hol áll a fényerő egyébként?

https://divecenter.hu

(#23) HanU válasza bunnyhu (#22) üzenetére


HanU
tag

Nekem picivel a fele alatt, eddig nem is néztem, de nem ingadozik a fényerő.

HanU

(#24) bunnyhu válasza HanU (#23) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Lehet nem mindegyik csinálja, széria vagy pech függő. Szerencsére nem túl zavaró :)

https://divecenter.hu

(#25) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Megjelent a 4.2.2 JB, a gyártó oldalról hivatalosan letölthető. Fel kéne rakni, csak épp most laktam be a jószágot, nem sok kedvem van előről kezdeni, de félek a kíváncsiság fog győzni. Meg persze a "nehogymár ne a legfrissebb legyen rajta" :D

https://divecenter.hu

(#26) Hungarikum87 válasza bunnyhu (#25) üzenetére


Hungarikum87
tag

Na had lássuk nyomasd fel aztán várjuk a tapasztalatot :)) Lassan veszek egy rk3188al szerelt cuccot érdekelnek a tapasztalatok :D

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#27) Yipp


Yipp
tag

Nekem nem vibrál alacsony fényerőnél se, bár külföldi írásokban olvastam ilyet. A screendim programmal lehet a 0-nál is gyengébb fényerőre venni a kijelzőt, kipróbáltam (hasznos lehet), de akkor se jött ki rajta ez a jelenség.

A Skype működik, tökéletes. Egy megfelelő IGO verzióval meg sikerült gps navigációt is beizzítani rajta.

Egyetlen hiba csúszott be idáig, hogy a wifi ikonja egyszer csak elszürkült, vagy szürke maradt. Az internet működött, csak a google-hoz kapcsolódó programok észlelték úgy, mintha nem lenne internet kapcsolat (play és a térkép). A google framework-öt kellett "kiütni" és újra beállítani a google fiókot és megjavult.

A 4.2-ről már van fenn videó.

(#28) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Megjött hozzá a tok, nem vagyok maradéktalanul elégedett.
Könnyű meg minden, 10 dollárért megvehető itt:
http://www.geekbuying.com/item/Black-Leather-Case-Cover-Skin-for-Pipo-M9-Android-4-1-Dual-Core-Tablet-PC-315063.html

Tablet hátuljára kell felragasztani mint egy matricát, de nem védi láthatóan az egész tabletet, az élek, meg a műanyag rész hátul totál védtelen. Az eleje se rögzül pl. mágnessel mint az iPad tok amire hasonlít, ott lifeg szabadon. Az eleje háromszögbe hajtható, így tartja a tabletet. Szóval én nézelődök még, hátha találok valami erre való teljes védelmet nyújtó tokot.

ps.: 4.2.2-t nem raktam fel, megvárom az első frissítést, az eddigi rom ritmust figyelve 2-3 hetente jön ki új. Nem volt kedvem letúrni mindent :) meg a fórumokban vegyes a kép, azt mondják működget de lassabb jelenleg mint a 4.1, valószínűleg még nem teljesen végleges.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#29) idegbaj válasza HanU (#13) üzenetére


idegbaj
csendes tag

Hali!

Engem 3 dolog érdekelne!

1.Nekem win7-em van de nekem valahogy nemsikerül feltenni az usb-driverét az M9 nek. Hogy kell azt?
2.A root.
3.Van e hozzá bluetoothos billentyűzet tokkal.

A root lenne afontosabb! Nem szeretnék romot cserélni neem jó a stock kínai 4.1.1es.

A segítséget előre is köszi.
Ha valamit nemlehet ide kiírni akkor lécci nekem privátba. Nagyon sokat segítenél!
Mégegyszer köszi

(#30) idegbaj


idegbaj
csendes tag

Hali!

Csak sikerült feltenni az usb drivert mostmárcsak a root érdekel megvan a progi is hozzá csak nemtudom h hogyan kell használni kéne egy leírás lehetőleg magyar mer az angolom nem valami jó!

(#31) bunnyhu válasza idegbaj (#29) üzenetére


bunnyhu
senior tag

1. akkor ez pipa
2. Olvasni szoktál-e mielőtt kérdezel? :) Nem olyan hosszú ez a topic hogy ne lehetne végigolvasni.
3. nincs, de lehet más tok is jó lehet rá vagy vegyél külső billentyűt, én is azt vettem. Kiscsilliót lehet kapni kínában, itthon (minap pl. aldiban volt pl ákcijósan).

https://divecenter.hu

(#32) idegbaj


idegbaj
csendes tag

2. Olvasni szoktál-e mielőtt kérdezel? :) Nem olyan hosszú ez a topic hogy ne lehetne végigolvasni.

Ez meg mi?

Ami nem érdekel nemolvasaom el csak a lényeget. :DDD
Csak 1 magyar leírást kértem volna hogyan kell használni azt a TPsparkybootot mert nekem nemtalálja meg
"device not found" jön ki mindíg ami eléggé idegesítő. :W
Bemásoltam a parancsot is a bat file ba ahogy levolt írva de akkor sem ismeri fel.
Usb hibakeresésnek bekapcsolva kell lenni vagy nem? Abatch toollal készenlétibe kell tenni v nem "switch"?
Mert már végképp elfogyott az ötletem.

(#33) Simid


Simid
senior tag

Üdv!
Megjött nekem is cucc, még keveset használtam de lehet nem is tudom sokáig használni. :)
Azt hittem olyan töltőt küldenek hozzá amilyen a célországban használható de én valami más szabványt kaptam. Nem is értem miért nem microUSB a töltő csatlakozó, akkor ez nem lehetne gond. Így viszont vehetek átalakítót. A Nokia töltő fizikailag belemegy de a kimenetnél csak a feszültség azonos (5V) az áramerősség a gyárin 2.5A a Nokián 350mA. Aki esetleg ért hozzá meg tudná mondani, hogy elronthatja-e ha erre dugom vagy ne is próbálkozzak úgy sem lesz jó?

(#34) idegbaj válasza Simid (#33) üzenetére


idegbaj
csendes tag

Hali!

Azzal nemajálatos szórakozni!!
Először is a 350mA -os telefonoz van, kicsi akksihoz. Ebbe viszont bika akksi van :)). Nemfogja feltölteni mert egyszerűen kicsi hozzá!!.
A gyárihoz vegyél egy EU-s átalakítót. De azzal is vigyázni kell mert 1 idő után kiátgul és lecsúszik róla :F
tudom mert az auróra2-m höz is ilyen megoldással van és az átalakító mindíg benne maradt a konnektorba :F,
én szigetelő szalaggal ráragasztottan :D így nekem nem lötyög és nem is tágul majd ki mert rendesen odaszorítja :D .
Azt viszont nemtom h honnan tudod magát azt a kis átalakítót beszerezni.
Usb-ről meg nem is lehet tölneni (nekem nem töltötte) mert az sem képes akkora feszültséget előállítani csak az AC adapter. Max ha olyan megoldást használsz min a hyundai T7 nél ott a kábel 1ik vég usb a másik vége az AC töltő és azt lehet rádugni 1 töltőre ami usb-s. De magáról a portról sztem nem lehet feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#35) Simid válasza idegbaj (#34) üzenetére


Simid
senior tag

Köszi, én is erre jutottam nagyjából! Az USB töltő esetében én is olyanra gondoltam ami egyből hálózatra csatlakozik, már az is jobb lenne mint ez a megoldás. Persze ha rendes töltőt kaptam volna akkor ez most marhára nem izgatna. :D
Láttam után gyártott töltőket tabletekhez, megpróbálok egy olyat beszerezni, ha jó a legtöbb kínai tabhoz akkor ehhez is jó lehet. Ha nem akkor marad az átalakító.

(#36) bunnyhu válasza Simid (#33) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Csak kínai/US töltője van, de csak a csatlakozója más, jó a mi feszkónkra. Nekem küldtek hozzá átalakítót, egyébként kínából 1-2 dollárért be lehet rendelni, vagy ha van barkács képességed akkor egy szerelhető dugvilla, 2db csúszósaru és 5cm drót segítségével orvosolható a gond. Persze elég parasztos megoldás, de nekem az előző tablet úgy működött, amíg nem jött meg az átalakító.
Ilyesmit keress: http://dx.com/p/flat-to-round-power-plug-convertor-3529

@idegbaj: Nekem semmi trükközés nem kellett a root-nál, csak az a +1 sor. Passz innentől.

https://divecenter.hu

(#37) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Így néz ki a házibarkács egyébként. Belül van a csúszósaru némi zsugorcsövezéssel. Ez nem a pipo töltője, de a feladat ua volt.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#38) Simid válasza bunnyhu (#37) üzenetére


Simid
senior tag

Na ilyet nem tudnék csinálni, úgyhogy kellett vennem egy átalakítót. Jobb lett volna azt is rendelni a csomaghoz, mert így 3000ft volt a kb 200ft helyett (bár ez valami univerzális, nem minden szabványhoz jó). :S
Biztos lehetett volna olcsóbban is de csak MM volt a közelben.

---

A tablet amúgy egyelőre nagyon tetszik, bár még csak nagyon keveset használtam. Az azért feltűnt, hogy bár az anyaghasználat elég jó, az összeszerelés minősége kicsit gyenge. A szélein a kijelző burkolat mocorog.
Eddig csak egy 720p videóval próbáltam a gyári lejátszón de az félpercenként megakadt egy tized másodpercre, remélem ez nem általános, elvileg ennél nagyobb felbontásút is bírnia kell. A böngésző legtöbb esetben piszok gyors (pl. Prohardver) de néhány esetben (pl Index) azért várni kell kicsit míg betölt és meg meg akad a görgetésnél ez nem tudom mitől van vagy mitől függ. A wifi viszont remekül működik.
Majd leírom a további tapasztalatokat ha használtam kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#39) idegbaj


idegbaj
csendes tag

Hali!

Feltettem egy 4.2.2 es rootolt romot!
Igazából a gyári sokkal jobb volt!!
Egy full ocsmány valami jött be. Nagyon csúnya launcher fölülre is kerül egy fekete rész mint a telfonoknál ami szerintem ide fölösleges!
Mint egy nagy telefon olyan az egész.
Működni eddig minden működik.
A wifi szerintem rosszabb egy kicsit, eddig fullos volt a rooteremtől a jel most csak 1-2 néha 3.
Sztem a sebessége is csökkent egy kicsit.
Összességében megy rajta ami eddig.
Csak pocsék a kinézet. A másik a flash!
Nem is flashplayer töltődik be hanem az alap android video player játsza youtube ot.
Nekem ez zavaró, valamit beletettek a telefonoknál használt google search öt amit nem lehet törölni, az asztal minden lapjának ott van a tetején!
Meg a tök fölösleges állapotsor odafent ami rontja rendesen a tabletes érzést.
Egyenlőre próbálon megszokni. Jah recovery is luxus mert nincs! Végülis minek az egy rootolt készülékhaez. :W
Ha tud valki gyári romot rootolva úgy ahogy van minden kinai hóbelevanccal akkor az írjon már ide mert sürgősen visszatenném azt!!
Sztem az sokkal jobb.

(#40) Simid válasza idegbaj (#39) üzenetére


Simid
senior tag

Na még jó hogy ezt leírtad, mert erősen gondolkodtam, hogy felrakom, de akkor nem. Egyébként a google search az nekem a gyári rommal is ott van.
A kamera nem javult esetleg valamennyit? Nincsenek nagy igényeim de ez gyakorlatilag használhatatlan. Nem hiszem el hogy fizikailag ennyit tud csak.

(#41) idegbaj válasza Simid (#40) üzenetére


idegbaj
csendes tag

Hali!
Rájöttem h mért ilyen csunya!
A gyári launcher offolva lett a licence kulcs miatt! Így apex launchert kapott amihez nem kell.
A kamera változatlanul ratyi!
A rom nem használhatatlan csak nekem csúnya.
Az összes 4.2.2 es romba romlik a wifi de jobb lesz a teljesitmény, viszont hamarabb is merül. A töltés idő meg szerintem változatlanul hosszú.
Az 1tap cleanerbe nekem előjött egy olyan hiba h az alkalmazásoknál ha cachet üritek benne marad 12kb. Ezt valamiért nem lehet 0 -zni. Ezért minden iditáskor még ha egymás után csinálom is akkor is összesen 720kb benne marad, a gyárival nem volt ilyen sőt azaurora ll-nél sem meg a vénusznál sincs ilyen csak ennél.
Aki nem jáccik csak wifizik az ne frissitse!! Mert a 4.1.1 es gyorsabb wifin!!

(#42) idegbaj


idegbaj
csendes tag

Nemtudja valki hogyan és mivel lehet megnyitni a pipo romot?
Az img filera gongoltam mert lenne egykét ötletem hogyan tudnám megcsinálni csak nemtom mivel lehet megnyitni.
Winrar és démon toolsz kilőve és a hasonló virtuális meghajtós progik.
Vagy azt hogy hogyan lehet recoveryt flashelni rá?

[ Szerkesztve ]

(#43) idegbaj


idegbaj
csendes tag

Sikerült recoveryt flashelni!! van a pipo hoz való!!
Mostmárcsak egy rom kellene ami zip be van vagy egy update zip hozzá amibe beletudám főzni magamnak az xperia tabnal a launcherét :) :))

(#44) idegbaj


idegbaj
csendes tag

Akinek gyári rootolt 4.1.1 es romja van(amivel megvetted) és recovery is van az csinánozzon már legyen szives egy backupot.
Kipróbálnám h visszatudom-e állítani.

(#45) bunnyhu válasza idegbaj (#44) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Itt fent vannak a régebbi verziók is:
http://www.pipo.cn/En/index.php?m=Product&a=show4&type=2&id=260
A gyári rom nem rootolt egyik sem, utólagosan kell vagy nem gyári romot kell használni, amit meg erre találsz:

http://www.flashmyandroid.com/forum/forumdisplay.php?952-Pipo-Max-M9-ROM-Development

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#46) idegbaj válasza bunnyhu (#45) üzenetére


idegbaj
csendes tag

igen tudom de olyan kéne aki már rootola a gyárit utólag és van recoveryje.
mert az tudna csinálni egy backupot és én meg visszaállítanám az ő mentését amennyiben ez lehetséges.
mert nemtom h változott e 4.2.2 valami olyan ami miatt ne lehetene visszatenni. nekem a gyári kíni widgetes kéne az amivel vettem mert ez a 4.2.2 egy jó nagy kaki.

(#47) idegbaj


idegbaj
csendes tag

Hali!!

Itt a megoldás
http://vondroid.com/resources/pipo-m9-official-firmware.188/#.UZ3Nn8XxnFv

innen letudod tölteni a hivatalos gyárit amivel megvetted minden kínai bigyóval és nem kér licende kulcsot!!!!
kipróbáltam. ugyan olyan gyors mint amikor megvettem és a kinézet is a régi tabletos nagyon zsír.
igaz nem rootolt és recovery sincs de legalább vissza lehet csinálni :) :) :) :)) :)) :)) :C

(#48) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Kihalt topic.

Nekem ma jött meg a pipo m9-es tabletem, ideiglenesen vettem, amíg nem veszem meg az u32gt2-est.

4.1.1-essel jött, felraktam egy korai májusi romon alapuló főzött 4.2.2-est, de sok volt a baj, szóval visszament rá a gyári, 4.2.2 május 29-edikei rom, azzal tökéletes.

Sajnos nekem is kispórolták az eu átalakítót a csomagból, usa tüskéset kaptam.
Szerencsére még két hete rendeltem átalakítókat, de amíg azok nem jönnek meg, addig egy kis házibarkácsra vetemedtem (két fém vezetékkel bevezettem egy régi csatlakozóba) és tökéletesen tölt.

Viszont amire nem találtam még megoldást, az a 2.5"-ös vinyóm csatlakoztatása.
Ha csak simán otg-vel rácsatlakoztatom, akkor azt írja, hogy hibás az sd kártya.
Ha tölt és úgy otg-vel, akkor semmit sem érzékel.

Ha y kábellel csatlakoztatom és a másik vége konnektorban+tablet is töltőn, akkor a vinyó felpörög, de nem érzékeli.

Hogy lehetne érzékeltetni vele?
Eléggé fontos szempont lenne számomra, hogy működjön.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#49) bunnyhu válasza Zirowe (#48) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Ki. Nekem simán megy külső winyóval, HOST-ba dugd. Néha nekem is vacakolt a kártya olvasóval, hogy nem akarta észrevenni a kártyát benne, de gondoltam az a baj hogy több slotja van és hátha véletlen egy üresre nyit rá. Pár kihúzás után észreveszi, onnantól jó. Gyanítom neked is segíthet.
Én fent hagytam az utolsó root-olt 4.1.1-et, semmi bajom vele, majd ha egyértelműen jobb lesz és stabil a 4.2.2 akkor váltok. Csak azért, hogy az aboutban 4.2.2 legyen nem váltok, ennyire nem vagyok sznob :)

https://divecenter.hu

(#50) Zirowe válasza bunnyhu (#49) üzenetére


Zirowe
nagyúr

majus vegi 4.2.2es gyari stabil es gyors, minden felesleges cucc ki van belole szedve.

racsatlakoztatott fenykepezot 64gigas sdxc-vel szepen felismerte, telefonomra azt irta, hogy hibas sd (bar ott szerintem vmi beallitas problema lesz csak es menni fog jol) de toltotte, viszont a hdd sehogy se megy.

2.5os lg vinyo 650gb.
Az y kabelrol kiderult, hogy szar, most rendeltem ujat meg egy tapos ubs hubot,e mire azok megjonnek..
gyari otg kabel szar, sajat otg kabelemmel felporog, de kattog es a tablet egyaltan nem erzekeli (igen, jo helyre dugtam) fuggetlenul attol, hogy tolt vagy sem.
y kabellel legalabb rendesen felporgott kattogas nelkul, de ott mas baja volt a kabelnak.

amig az uj kiegeszitok nem jonnek meg, semmi esely a beuzemelesre?

ja, meg eszrevettem par kosz pottyot digitizer es kijelzo kozott..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.