Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) molnartibor válasza GICA666 (#10350) üzenetére


molnartibor
tag

Én a currency stash tabről akartam képet :D! De ha már belinkelted keresd meg a crypta lv2 es szintjét (crossroadstól jobbra le talán) és ott fogja kidobni a térképet ha jól emlékszem.

(#10352) GICA666 válasza molnartibor (#10351) üzenetére


GICA666
tag

Szia.Köszönöm szépen :)

(#10353) Har_melin válasza GICA666 (#10348) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nem mondom biztosra, mert másodjára már rutinból mentem, de úgy rémlik, hogy amikor ilyen "kellene hozzá valami" szituáció van, akkor a városban valamelyik karakter feje felett mindig megjelenik egy felkiáltójel.

Ha beszélsz vele, akkor frissül a küldetések listája és a worldmap-en is mutatja, hogy melyik régióban kell keresni az újabb részfeladat megoldását.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#10354) GICA666 válasza Har_melin (#10353) üzenetére


GICA666
tag

Köszi.Megnyiítak a portálok.Nagyon durva.Még szerencse,hogy a poison-ra mentem rá.(A skill-ben.)

(#10355) Har_melin válasza molnartibor (#10349) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Védd a fákat - egyél hódot!

(#10356) molnartibor válasza Har_melin (#10355) üzenetére


molnartibor
tag

Köszi jól néz ki. Még a végén veszek én is tabot! :D

(#10357) San398 válasza P00By (#10340) üzenetére


San398
őstag

Vettem a fáradtságot és összeszámoltam a resisteket a karakterednél:Mivel act6-ban vagy igy a -30% all resist már érvényes igy a resistjeid közel NULLA,(a fire resisted meg olyan -20 lehet) igy nem csoda ha megölnek a mobok.Próbálj meg minél több resistet és életet összeszedni a cuccaidon, Eddig ugye magadtól mentél de most már ideje lenne eldönteni, hogy a sok berakott skill közül melyik lesz a fő!! Vagy minion(zombi, spectre) vagy lightning! Specializálódnod kell. A sikertelensáég egy ilyen komplex játékban nagyon el tudja venni az ember kedvét!! Vegyél fel a játékban és tudok segíten ha gondolod, akár cuccokkal is standard játékban: Valterus

molnartibor: Két tab amire én is beruháztam: currency és essence, átláthatók és többet tudsz tárolni egy-egy "cellában"

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10358) Har_melin válasza molnartibor (#10356) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A currency tab szerintem mostanra "kötelező" ha nem tudod stackelni a felgyűlt orbokat, akkor pillanatok alatt betelik a teljes ládád. ami pl. most van nálam (mennyi, három hét után?) az egy teljes lapot betöltene, pedig még csak most kezd majd gyűlni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#10359) molnartibor válasza Har_melin (#10358) üzenetére


molnartibor
tag

Igen ény is így vagyok vele, megvárom a következő akciót 2-3 hét múlva és veszek currency-t minimum.

San398:
Essence-ről dobnál egy képet?

[ Szerkesztve ]

(#10360) San398 válasza molnartibor (#10359) üzenetére


San398
őstag

Szerintem a GGG-s videó többet mond [link]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10361) molnartibor válasza San398 (#10360) üzenetére


molnartibor
tag

De az jelenleg is így néz ki, mert az 8hónapos videó?

(#10362) San398 válasza molnartibor (#10361) üzenetére


San398
őstag

Igen! Ha változott volna akkor azt linkelem. :DDD

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10363) Rizseslescó


Rizseslescó
aktív tag

Sziasztok! Egyre jobban tetszik a Fbolt totem. Ma kértem segítséget uber labban, de a srác sajnos elhasalt,én meg addig futkároztam míg elszédült Izaro és már feküdt is ;] Nem hittem a szememnek,de sikerült. Brandon81 vok poe.comon,ha ránéznétek a karira, azt megköszönném. Van egy 6link staffom,5L bellym és megvan a kesztyű is ami kell.most összejött annyi, hogy meg bírom venni a fagyos amut, de akkor már semmi pénzem nem marad.

(#10364) pruzsi


pruzsi
őstag

(#10365) Har_melin válasza Rizseslescó (#10363) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem kell, hogy maradjon. Egy stabil karakter megtermeli a pénzt. Nem az orb dropból, hanem az eladható cuccokból, amik magasabb szinten esnek.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#10366) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Első exa, a7-ben esett level 59-en.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10367) Rizseslescó válasza Har_melin (#10365) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Miérrtnem rakja ki a totem dmg-t a mom mellett?! Már csak lifot rak...meg van pár kötés a buildem ami feleslefes szten,pchargeos pl.. asc castolja magától

[ Szerkesztve ]

(#10368) San398 válasza Rizseslescó (#10367) üzenetére


San398
őstag

Azért rak life-ra mert a build készítője HC-n játszik!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10369) Sárpac válasza pruzsi (#10364) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Úgy mönnyű, hogy 6L atom cuccok, gondolom gemek is maxon. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10370) rumkola válasza Plazmacucci (#10366) üzenetére


rumkola
veterán

Nekem 3 év alatt 1 esett, miközben valakik 100asával üzletelnek vele. Tisztességtelen gyanús.

(#10371) San398 válasza Sárpac (#10369) üzenetére


San398
őstag

Jaja ahogy mondod! Standardon könnyű ha az embernek esik egy mirror, van miből megvenni a cuccokat!! Csinálja ezt meg a ligában akkor villoghat itt vele! :(

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10372) Plazmacucci válasza rumkola (#10370) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Üzletelni kell folyamatosan. Egy stash tabot vettem és minden szart bele rakok, nem hittem volna hogy mindent megvesznek. Persze nem a gagyi unique cuccokra gondolok. Rare cuccokkal megkerestem a ligában már vagy 50c-t.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10373) Mirman válasza rumkola (#10370) üzenetére


Mirman
őstag

Hatékonyan kell játszani . Két opció van hogy sok C-t keress játékon belül .

Az első hogy összeraksz egy buildet ami legalább 11-es mapokat baromi gyorsan tud farmolni és folyton ezt csinálod , ha esik magasabb letolod ha jó map ha nem akkor eladod. Nem szedsz fel semmi rare cuccot csak uniq , 6 socket es egyéb értelmes dolgok (quality gem , currency stb) .

A második ami jobban kifizetődő sokkal viszont valamilyen szinten monoton az az Uber lab farm . Itt olyan 4 key + runokat mész és kelendő dolgokra rakod az enchantot mint Abyssus vagy Devoto Devotion fejes . Ha szerencséd van és beadja pl Abyssussra a barrage proj vagy Devotora a Cyclon enchantot akkor win . Mindegyik 200-300C-t ér.

Én felváltva csinálom a két módszert attól függően hogy mikor mihez van kedvem . Ha labozok akkor levszek mindent shoprol és ha mapos napot tartok akkor mindent felrakok nagyjából a legolcsóbb áron , így biztos bukok 10%ot az uzleteken de garantáltan gyorsan elmegy . Van hogy olyan veszi meg akié a második legolcsóbb hogy ne kínálj alá . Eddig olyan 700C-t kerestem a ligában hogy nem játszottam kifejezetten sokat , csak olyan 30 órát eddig . (Lehet ez valakinek soknak tűnik de akik 100exakkal uzletelnek már biztos több száz óránál járnak ligában )

(#10374) Har_melin válasza rumkola (#10370) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én pl. másokkal ellentétben a rare cuccokat is felveszem és megnézem, bár ez időben veszteség (a mapozós bevételszerzés kulcsa a gyorsaság, 4-5 perc alatt letolni egy mapot, csak a currencyt és a tuti dolgokat felvenni (10-15 c fölötti értékűeket), amiket utána max. két perc beárazni a makróval.

Nekem még szórakozás a válogatás, néha be is jön, tegnap előtt adtam el egy 90c-s sárga csizmát, amit még craftolni sem kellett.

Az uber lab pedig nagyon brutál tud lenni, ha biztonsággal meg tudja valaki csinálni. Nekem nem megy, ez a csapdás ugrabugra változatlanul idegen szerintem a játéktól, de hat-hét ládával plusz az enchant extráival már nagyon komoly pénzeket lehet keresni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#10375) Nordic válasza rumkola (#10370) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Simán lehet gazdagodni, nem arra kell várni, hogy essen 300 ex. Ahogy korábban mondták, elég sok lehetőség van a pénzszerzésre, az egyik legkönnyebb az Uber-farm. Én ebben a ligában kb 2-3 napot uberfarmoltam, ez olyan napi 6-7 órát jelent max, ami tényleg nem sok. Kb 100c befektetésem volt, ami annyit tesz ki, hogy vettem az offeringeket, meg a twice enchant prophecyket, mindkettő 3c/db áron ment hc-harbringeren. Kb 400c+ profitot termeltem, ami tiszta haszon(1-2 rare cucc, 3 értékes unique esett, sok használható enchant, plusz a rengeteg 17%+-os qualitys gem, amit ugyancsak vesznek). Nincs semmi tisztességtelen benne, csak ismerni kell a lehetőségeket.

Har_melin: A trade macronak nagyon nem vagyok híve. A működéséből adódóan ha nem figyelsz rengeteget tudsz bukni eladáskor.

[ Szerkesztve ]

(#10376) Har_melin válasza Nordic (#10375) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem automatikusan használom, de mostanra annyi unique cucc van, hogy képtelen vagyok figyelemmel kísérni, éppen mi mennyit ér.

Ha azt látom, hogy a teljes kínálat 0,3-0,4 c között van, az is egy info, meg az is, ha azt látom, hogy 0,3 és 30 között szór. Az elsőnél automatikusan megy a kukába és csak másodiknál váltok át a trade-re. Rare cuccokat meg amúgy is csak manuálisan szabad beárazni, arra sajnos nem jó.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#10377) rumkola válasza Mirman (#10373) üzenetére


rumkola
veterán

30óra 700chaos? Ne idegesíts már, mingyáletörlöm. :D

(#10378) la_cc


la_cc
addikt

Véletlenül dissmiss-eltem Navali-t a bázisról és nem tudom visszahívni. :(( Vmi ötlet?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#10379) savior


savior
őstag

Valaki leirna mi az a trade makro?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#10380) Har_melin válasza savior (#10379) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

TradeMacro

feltelepíted, elindítod a játék előtt/alatt és utána egy Ctrl+D-t nyomva az adott tárgy fölött kiírja, hogy pillanatnyilag hány van belőle a piacon és mennyi azoknak az átlag és medián ára. (Matek, ha valaki már elfelejtette volna: a medián az az érték, aminél a cuccok fele olcsóbb, a fele drágább, vagyis nem torzítja el mondjuk két-három kirívóan drága darab.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#10381) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

a feltöltött divine vesseleket lehet cserélgetni a karakterek között? Mármint mielőtt odaadnám őket Sin-nek, hogy aktiválja? Vagy automatikusan az és csak az a kari húzhat belőle hasznot, amelyik leveri az adott bosst?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#10382) rumkola


rumkola
veterán

LVL68 Merci labot egy normális embernek hányas szinten kellene megcsinálnia? 79 vagyok LOL, Monszták 1hit, viszont Izu meg 1hitel engem. Ez nem normális... :F

(#10383) szmegma válasza la_cc (#10378) üzenetére


szmegma
aktív tag

Ma pont ez tortent velem is de a varosbol egyszeruen visszahivtam.

TV: JZ1000

(#10384) Plazmacucci válasza rumkola (#10382) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én a harmadik labot 80-85 között csinálom buildtől függőben, egyedül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10385) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Lvl 80 körül már illik über-t csinálni. Mercire kb 75 körül simán be lehet menni.

(#10386) Plazmacucci válasza Nordic (#10385) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Már vártunk.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10387) tibee77 válasza pruzsi (#10364) üzenetére


tibee77
őstag

Lätom te is hasonlot csinältäl mint en.Elegge durva build, alig kerül valamibe (ha nem enchantos fejest veszel) es mindent visz, mindent facetankol.Mär csak shaper van hätra nekem is az atlason. :)

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#10388) pruzsi válasza tibee77 (#10387) üzenetére


pruzsi
őstag

Nekem elég drága volt a kard mivel standardon raktam össze,azt meg se írom mennyi volt,de a fejes 2ex volt sz.tem nem tudta hogy ez a fejes az "op" a buildhoz. A kardhoz mondhatni egy ingyen pet is jár :)

(#10389) pruzsi


pruzsi
őstag

(#10390) la_cc válasza rumkola (#10382) üzenetére


la_cc
addikt

Ez ilyen. :D

Ha ranged karival vagy, akkor folyamatosan mozogj és lődd is közben, ahogy bírod. Nem árt figyelni, hogy éppen mit akar csinálni, de az nagyon fontos, hogy mozgásban légy. Én summoner-el leidéztem mindent és utána csak körbe és buffolgattam a csicskáimat. Ha elfogytak, akkor megint idéztem. Ha egyszer rá jössz és van egy normális gear-ed, akkor nem nagy dolog megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#10391) Mirman válasza Plazmacucci (#10386) üzenetére


Mirman
őstag

Flegmázhatsz de ettől még igaza van . :U

(#10392) Plazmacucci válasza Mirman (#10391) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekünk nem lép ki a játék magától ha fogy az élet :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10393) la_cc válasza Plazmacucci (#10392) üzenetére


la_cc
addikt

0% xp-vel kell kezdeni minden neccesebb boss-t és akkor nincs para. :DDD

Más téma: szerintetek über lab-re mi legyen a 7. és 8. pontom csonti mage-s nekronak? A leírás szerint 2 kis node kellene, de mivel eleve 7 zomibal futkorászok meat shield jelleggel, lehet megérné a pont a +15% dmg / +6% chaos res helyett helyett a flesh binder 7% phys reduction?

Itt a karim.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#10394) simondr válasza Plazmacucci (#10392) üzenetére


simondr
senior tag

de nekünk nem is kell hogy kilépjen, ugyanis tudtommal itt legtöbben nem HC-t játszunk.
Egyébként meg ahogy la_cc írja, 0% XP-vel kell kezdeni a necces bossokat, akkor max annyi gond lehet, hogy elfogynak a portalok, a boss meg még mindig él (de Act1-10 közt még ez sem lehet probléma).

(#10395) la_cc válasza simondr (#10394) üzenetére


la_cc
addikt

Meg az automata kilépés nem is legális tudtommal... :U

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#10396) Har_melin válasza la_cc (#10395) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

az automata nem, de a makróra rakott igen

Védd a fákat - egyél hódot!

(#10397) Har_melin válasza rumkola (#10382) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

a másik, hogy arra is figyelni kell, mi a karaktered gyengéje. Pl. az én RF karim full tank egészen addig, amíg rá nem szórnak mondjuk egy vulnerability átkot, mert az - a skill jellege miatt - ha nem figyelek, akkor pillanatok alatt megöl, hozzám se kell érjenek.

Ha zárt bossfightról van szó (vagyis nem lehet elszaladni, hazaugrani), akkor fel kell készülni a flaskákkal, amelyek ellensúlyozhatják a sebezhetőségeket.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#10398) Sárpac válasza Har_melin (#10397) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Vulna+unlucky 10.5k life+shield fehér csonti t12 one hit! :D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10399) la_cc válasza la_cc (#10393) üzenetére


la_cc
addikt

Erre vki ascendancy témában?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#10400) Nordic válasza Plazmacucci (#10392) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Rám céloztál? Ha igen elárulom, hogy:

1. A macro nem tiltott, konkrétan a GGG közölte, hogy pont a netkapcsolat miatt(főleg amikor nem volt lockstep még) nyugodtan lehet használni. Minden olyan macro ami 1-nél több parancsot hajt végre az viszont bannolható, és bannolják is.

2. Ebből adódik, hogy azok akik olyan macro-t használnak, amik figyelik a hp-t, és automatikusan kilogolnak, sőt esetleg még a flaskákat is letapolja, azokat bannolják. Szóval ezért is nem használok ilyet. Szoktam streamelni is, aki nézi, az láthatja, hogy ha logolok, az általában olyan helyzetben van amikor pl beáll a játék(sajnos elég sűrűn előfordul még most is nálam a frame-skip). Az hogy gyors, az nem azt jelenti, hogy automatán logol, hanem azért van, mert jók a reflexeim. Ennyi. amióta játszok a játékkal, azóta hc-zok, hidd el, bőven tudom előre, mi az a helyzet, ami már sok, és ezt már akkor tudom, mielőtt bármi is megütne.

És nem vagyok tökéletes, még így is simán szoktam halni, macro ide vagy oda. Ja és nehogy azzal védekezzünk már, hogy nekem azért megy az über 80-on, mert macrozok, más meg 85-ön nem tud merci labot ölni. Bocs de ez inkább a játéktudás hiánya/megléte. Ha nem ismered a mechanikákat, ha nem tudod miből kell kiállni, mi az amit még elbír a karakter mi az amit nem, tekintve a szintet/geart/skillt, akkor pont k*rvára lényegtelen, hogy macrozol-e vagy nem.

la_cc (#10393): Mivel sok teteje nincs szerintem a nagy node-oknak, és csak kiraknám a két kicsi minion life dmg node-ot, és kész. A chaos dmg-re nincs szükséget az 1% dmg reduction meg nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.