Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Partition Magic

Hozzászólások

(#351) xEon1337 válasza lorcsi (#350) üzenetére


xEon1337
őstag

Én egy hete csatoltam hozzá a rendszer partícióhoz egy 10 gigás Lenovo szervíz partíciót, amit meg is csinált és restart után is tökéletes volt. Nem tudom mi lehet a gond.

"Less but better" - Dieter Rams

(#352) lorcsi válasza xEon1337 (#351) üzenetére


lorcsi
veterán

kipróbáltam én is
a c-t akartam csökkenteni és a d-hez hozzápakolni, a progi rendesen kiírta mit kell csinálnia restart után viszont minden maradt a régiban :F

(#353) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!

Haver laptopjában 120GB vinyó van, de csak a felét látja (azon vana a rendszer is)

Part. Magiccel meg tudom-e formázni a lemez másik felét, és létrehozni 2 partíciót rajta anélkül, hogy hiba keletkezne?

a maradék 60GB ra szeretnék két partíciót, a meglévőt ne törölném.

segítségeteket köszi :R :R

Legyen szép a napod!

(#354) kraftxld válasza csyo (#353) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem kell pqmagic, ha legalabb win2k van a gepen akkor start, futtatas, diskmgmt.msc
vagy halado usernek, parancsorsban diskpart :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#355) csyo válasza kraftxld (#354) üzenetére


csyo
senior tag

köszike
:R :R
bent vagyok a lemezkezelőben.

azt irja a másik 60GB-ra, hogy "kifogástalan (ismeretlen particio)"

Lheteséges, hogy csak nem látja egyszerűen az XP?
Van olyan, hogy sinán be tudom kapcsolni? Lehet, hogy nem is üres a másik fele, csak nem láta valamiért?

Hogy tudom ezt meg? :R :R :R

Legyen szép a napod!

(#356) kraftxld válasza csyo (#355) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet valami mas filerendszerrel van formazva (Ext3 ilyesmi) vannak ingyenes disk utilityk amik megmondjak pontosan milyen filerendszer van rajta. De ha biztosan tudod, hogy nem tartalmaz semmi fontosat, csak jobb klikk ra, torold, majd hozd letre az ujakat a helyen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#357) csyo válasza kraftxld (#356) üzenetére


csyo
senior tag

koszi, meg is tettem.

mosttelepitem is ra az uj rendszert, meg a drivereket.

:R :R

Legyen szép a napod!

(#358) cirkus


cirkus
aktív tag

mitől lehet, hogy 2 NTFS fájlrendszerű partíciót szeretnék összeolvasztani egy nagyobbá (merge partiton) és azt irja, hogy a Wizard nem találd olyan partíciót, amit össze tudna olvasztani ???

(#359) csyo válasza cirkus (#358) üzenetére


csyo
senior tag

töröld a particiokat, és egyben formázd.
Az adatokat ugyis elveszted róluk.

Egyszerűbb, ha törlöd, és formázod (én igy szoktam)

Legyen szép a napod!

(#360) cirkus válasza csyo (#359) üzenetére


cirkus
aktív tag

szerintem úgy 2 darab unallocated partíciot kapok, amit külön kezelve formáz le és megint csak ott tartok....

(#361) kraftxld válasza cirkus (#360) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ehhez szintén nem kell PQmagic. Már nagyon régi, én tuti nem használnám XP-nél frissebb operációs rendszer esetén.
Start, futtatás, diskmgmt.msc.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#362) csyo válasza cirkus (#360) üzenetére


csyo
senior tag

külön törlöd őket, aztán könnyű már egyesíteni.

de igaza van kraftxld kollegának, egyszerűbb, ha az általa javasolt
Start, futtatás, diskmgmt.msc lehetőséget választod

Legyen szép a napod!

(#363) rii


rii
nagyúr

hello ....

OSX-es particókat ismer a PQMagic?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#364) rii


rii
nagyúr

hogy lehet elérni, hogy a formázás az ne 3 mp leygen, hanem rendesen menjen végig a HDD-n, mint a windows-os format?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#365) sfdrakex válasza rii (#364) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ne gyors formázást nyomj hanem teljest.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#366) rii válasza sfdrakex (#365) üzenetére


rii
nagyúr

PQMAGIC-ban hol lehet ezt a gyorsformázást kikapcsolni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#367) ati84hmv


ati84hmv
csendes tag

Sziasztok, Tudnátok nekem segíteni a következőben?
xp alatt szeretném a partíciókat megszüntetni, csak egy partícióra van szükségem, a c-re
az a gond, hogy nem enged semmilyen progit letölteni, mivel kevés a hely a c-n. a másik partícióm pedig üres és ezt szeretném visszaállítani.

(#368) Veron


Veron
őstag

Hello!

Adott egy HP Pavilion dv6-os zsír új noti, rajta a gyári, legális Win 7-tel. 2 db partíció van az 500 GB-os vinyón: a rendszer és a recovery. Szeretném szétszedni a rendszerpartíciót kétfelé, de a Paragon Partition Manager 9.0 a fájlrendszerhez ezt írja: "Invalid file system", és semmilyen szolgáltatásopciót nem kínál fel a partíciótörlésen kívül. Ergo semmi nem tudok kezdeni vele. Szerintetek mi lehet ennek az oka? A Paragon cucc sara, vagy a HP-t kellene zaklatni, hogy gariban tegyenek valamit?

Kösz,
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#369) Veron válasza Veron (#368) üzenetére


Veron
őstag

megoldódott

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#370) Troy.


Troy.
addikt

Hello!
delete and secure erase - ugye ez arra szolgál, hogy a merevlemezen található adatokat törli, és a törölt fájlok helyére adatokat ír. Neme? :)
Mennyire hatékony?

.

(#371) illusiON


illusiON
őstag

hali :) segítséget szeretnék, win7 64bit adott és elindítottam partition magicet hülye fejjel kompatibili problem ellenére, kiírt 111es errort (vagy hasonló, nem tudom mi lehetett pontosan :B) OKztam aztán mégsem indult el a program, erre most eltüntetett egy 250es partíciót meg a maradék 250esből 111 maradt, emellett meg error 117 partition's drive cannot be identified :(( van ötlet? :)

( : no woman no cry : )

(#372) kraftxld válasza illusiON (#371) üzenetére


kraftxld
nagyúr

0, pqmagic kukazasa
1, fej falbaverese
2, getdataback-el adatvisszahozas masik vinyora
3, vinyo, particio torlese, uj letrehozasa diskmgmt.msc-vel (futtatasbol vagy keresesbol elerheto)
4, adatok visszamasolasa
+1, pqmagic torlese a lomtarbol :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#373) illusiON válasza kraftxld (#372) üzenetére


illusiON
őstag

na, köszönet : ) fejverés megvolt már többször is, de itt még nincs vége. mindez egy notebookon történt, hogy tudom megcsinálni ezesetben? ugye getdataback azt írja csak oda tegyem fel ahol nem akarom visszahozni az adatot. szóóval, ha két notebookot összekötöm úgy is meg tudom csinálni a varázslatot hálózaton? vagy nem úszom meg a hosszabb utat? :DDD na erre van tipp? :B

( : no woman no cry : )

(#374) BodnarCsab


BodnarCsab
csendes tag

hello,

lenne egy problémám. adott egy gép, van benne 2 vinyó. Tárolásra egy 1 TB-os vinyót szeretnék használni. van rajta egy tök üres 40 GB-os partíció (régen rendszer volt itt), meg egy kb 920 GB-os másik partíció, rajta 700 GB-nyi adattal. Összetudom én ezt a két partíciót fűzni, anélkül hogy elveszteném a nagyobbik partícióról az adatokat? A 40 GB-os partíció tök üres. van még egy norton partition magic programom, azt már használtam, de most nem merek kockáztatni.

[ Szerkesztve ]

(#375) kraftxld válasza illusiON (#373) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vinyó ki, usb-notebook adapterrel másik gépre rádug.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#376) kraftxld válasza BodnarCsab (#374) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én 40GB-ért tuti nem kockáztatnék (kb 4% hely nyereség), kölcsön vinyó, adatmásolás, egybeformázás, adat visszamásolás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#377) illusiON válasza kraftxld (#375) üzenetére


illusiON
őstag

alakul :) default settingsszel végigfuttattam a meghajtót és rajt van minden fájl, engedné másolni is. de, az úgy nem pont, mivel nem jön elő még a partíció még ha át is másolom egy másik meghajtóra vagy bármire :U erre van tipp? :) megint partition magic? :DDD

( : no woman no cry : )

(#378) kraftxld válasza illusiON (#377) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt nem pontosan értem...
Ideiglenes vinyó bedug USB-re, arra rádobod a mentett cuccokat, leformázod a régit, és újrapartícionálod ahogy kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#379) illusiON válasza kraftxld (#378) üzenetére


illusiON
őstag

a getdataback lát minden meghajtót, és le is tudom menteni a D-ről az adatot. nade: sajátgépben nincs D csak C ( =hiányzik), partition magickel meg nem merek megint játszani. erre kaphatok tippet? :) egyéb particionáló program esetleg?

( : no woman no cry : )

(#380) sfdrakex válasza illusiON (#379) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sajátgépen jobb klikk/kezelés/lemez kezelés, itt nézd meg látszik e a D meghajtó, lehet a betüjele lett elcseszve, tudsz neki adni újra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#381) illusiON válasza sfdrakex (#380) üzenetére


illusiON
őstag

hibát ír ki rá, m eg hogy indítsam újra a gépet stb, pedig ott van az a 111 gbs partíció is :B esetleg másik program vagy win7en működő partition magic? :)

( : no woman no cry : )

(#382) Fire/SOUL/CD válasza illusiON (#381) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tehát csak annyi a feladat, hogy létre szeretnél hozni partíciót? Az adatok már nem lényegesek?(lementetted, szóval veszhetnek arról a partícióról?)
Ha igen, akkor itt egy ingyenes progi(W7 x64 is támogatott):
Easeus Partition Manager Home Edition

(A partitionmagic-et ne használd W7 alatt, mert mióta felvásárolta a Symantec(és az elég rég volt már, jó pár éve), azóta jóformán nem csináltak vele semmit, nemhogy W7 kompatibilissé tegyék)

A W7 lemezkezelőjéről tegyél be egy képet, hogy most miként is látszanak a partíciók...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#383) illusiON válasza Fire/SOUL/CD (#382) üzenetére


illusiON
őstag

:D vettem észre, onnan ered a probléma, hogy van egy rejtett 10 gb-s partíció (helyreállítási a kezelőben) és partitionmagickel vissza szerettem volna hozni. ugye pmagic indítása közben történt a varázslat ;] egy normál meghajtóhoz képest annyi a diffi a lemekezelőben hogy 111,45 gb oda van írva a téglalapba, azon kívül meg semmi. címkét átírni meg semmit nem enged, de nekiugrok az ajánlott programmal köszi :)

( : no woman no cry : )

(#384) lorcsi


lorcsi
veterán

Sziasztok !
van két meghajtóm (G-60 giga-, H-120 giga-) ezeknek a tartalmát szeretném átpakolni egy M meghajtó könyvtáraiba (ezen a meghajtón más adatok is vannak és szeretném hogy ezek megmaradjanak). kellene valami gyors megoldás, hogy az adataim is mind megmaradjanak
elkezdtem a TC-vel másolni úgy hogy sorba kijelöltem másolásra a mappákat, de így qurva lassan csinálja 1000kbyte/ses
valami más lehetőség?
partition magic-ben van iylen hogy partíció másolása, de attól félek, hogy az M-en el fog tűnni midnen ha rámásolom...meg hogy nem mappába fogja nekem tenni, úgy meg nagyon kusza

(#385) kraftxld válasza lorcsi (#384) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A partition magic-et felejtsd el, a mostani operndszereken több kárt csinál mint hasznot.
Ha mindkét partíció egy vinyón van és sok apró file, akkor semmi extra nincs ebben a sebességben. Hagyd ott estére aztán reggelre átér.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#386) lorcsi válasza kraftxld (#385) üzenetére


lorcsi
veterán

néhány kiegészítés:
az op rendszerem xp
a két partíció amit másolni szeretnék IDE winyón van
amire a másolás történne sata2-es

az éjjel már úgyhagytam vagy 6 óra alatt nem ment át 60 giga :(
és még van 120...asszem ez az egész hétvégét felöleli ha így megy tövább :(
sok az apró fájl is

egy másik topicbana teracopy programot ajánlják, ismered esetleg ?

[ Szerkesztve ]

(#387) kraftxld válasza lorcsi (#386) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A file rendszer szintű másolást egy progi se fogja neked felgyorsítani.
Kis türelem aztán ennyi :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#388) getyours


getyours
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok..
A következő lenne a problémám:
Ma felraktam a minitool partition wizard nevezetű progit,h egy külső vinyót megformázzak!
Erre egyszer csak újra indul a rendszer és onnantól kezdve nem látja a Win7 intéző,sem a Tcommander a DATA nevezetű D meghajtómat,amin a fontos adataim vtak (képek,doksik,zenék)

A vinyó temrészetesen meg volt osztva,C rendszer,D adatok!

A fájljaim nem tűntek el elvileg mert ez a 'minitool partition wizard' nevű program látja,de a többi nem:(

Viszont nem szeretném,ha elvesznének ezek az adatok,vkinek vmi ötlet?

Segítségeteket előre is köszönöm:)

üdv

(#389) kraftxld válasza getyours (#388) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Get Data Back-el hozd vissza az adatokat róla, majd formázd le rendesen a windows lemezkezelőjével (start, futtatás, diskmgmt.msc).
Ilyen alap dolgokra nem kell kókány 3rd party program, az alap dolgok 99%-át meg tudja csinálni a windows-os lemezkezelő.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#390) Fire/SOUL/CD válasza kraftxld (#389) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ilyen alap dolgokra nem kell kókány 3rd party program..."
Nem "kókány" program, csak valamit érteni is kell hozzá, nem utolsó sorban, amikor kiír/kérdez valamit stb, azt illik tudni, hogy mi is az, és miért is kérdezi, és nem csak automatikusan leokézni... ;]

Azzal amúgy egyetértek, hogy ahhoz a feladathoz, amire topiktársunknak szüksége volt, ahhoz elég lett volna a lemezkezelő is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#391) getyours válasza Fire/SOUL/CD (#390) üzenetére


getyours
csendes tag

Köszönöm a segítséget,azóta sikerült megoldanom:)
Ennek a kókány lemezkezelő proginak volt egy 'hard disk recovery' nevezetű programja és visszahoztam az adatokat :DD

Azért köszönöm,h foglalkoztatok a kérdéssel :R

üdv

(#392) Nyirike


Nyirike
csendes tag

Lenne egy partíciós kérdésem. Van egy 500 Gigás vinyóm. Azon volt a rendszer korábban. Egy 50 gigás első partíció és egy 450 G második (dinamikus). Vettem másik vinyót és arra raktam a rendszert. És most össze akartam vonni a két particiót. A rendszer particiót töröltem (50G) és ki akartam terjeszteni a 450G-t 500G-re. A gond az hogy a dism manager (windows7) elküld a picsába hogy nem lehet. Valszeg meg dinamikus a második partició. Hogy lehet megoldani hogy adatvesztés nélkül összevonjam és legyen egy NEM dinamikus partició a vinyón?

(#393) MacCaine válasza Nyirike (#392) üzenetére


MacCaine
őstag

Ehhez valami külön program kell, windows nem tudja asszem. Partition magic, Acronis partition expert, gparted, valami ilyesmi.

(#394) BMTH


BMTH
csendes tag

Sziasztok volna egy kis problémám
Szóval van egy gépem amibe van két Winchester 1db(40GB) 1db(80GB) és most telepítettük fel a 40GB-ra a Linuxot is meg a Windowst is mert munka szempontjából kellett a Windows de a Linuxot használom. A 40GB működik nincs vele semmi gond viszont a PartitionMagical meg akartam particionálni hogy kettészedjem és legyen egy a cuccaimnak meg egy kis hely a melónak. A folyamat menetet tudom de viszont az van a 80GB-os ra írva hogy "BAD" ezzel mit lehet tenni?

destroy the world...

(#395) kraftxld válasza BMTH (#394) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A korábban említett getdataback, valamint a partition magic totális mellőzése.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#396) sinya85


sinya85
senior tag

Sziasztok.
van egy oylan problémám hogy feltelepitettem a magicet valamit kérdezett telepités közben persze amit már nem tudok és igent nyomtam rá.
a következménye hogy eltünt a d:\ partició.
valaki járt már igy? vissza lehet az valahogy állítani? azt irja a particiora hogy formázatlan :S

ஜ۩۞۩ஜ

(#397) kraftxld válasza sinya85 (#396) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kemény 1 hsz-t kéne visszaolvasni....
Meg ha partícionálsz akkor nem hátrány elolvasni az üzeneteket mert így járhatsz, gondolom nem tetszett neki a partíciós tábla aztán "megjavította"
Az ilyenek miatt kell totálisan mellőzni a partition magic-et.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#398) bobsys válasza kraftxld (#397) üzenetére


bobsys
addikt

Jo latni, hogy tiz eve ugyanazt nyomja a partition magic. Mar akkor is okos volt es automatikusan javitott, aztan volt pislogas

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#399) kraftxld válasza bobsys (#398) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Legalább van munkák :D
Mehetnénk kecskepásztornak ha minden szoftver hiba nélkül működne :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#400) Sotho


Sotho
őstag

Rémálmaimban se jöjjön elő ez a program itt van helyette egy másik ingyé'.

(#401) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Egy barátomnak kellene DOS alá valamilyen partícionáló, milyet tudtok ajánlani?

(#402) dragonfx


dragonfx
veterán

a magic 8 kompatibilis a windows 7tel?
vagy ujabb kell?és melyik?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#403) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!
Feltettem pendrivera az utolsó free Partition Magic-ot (2013-08-01) ami tökéletesen működik ha IGP-vel bootolom be, de ha VGA kártyát teszek a gépbe akkor már nem ad képet. :(

IGP-vel látszik a linuxos karakteres boot folyamat közepén hogy felbontást vált nagyobb felbontásra majd a grafikus felülete is bejön. De ugyanez PCIe VGA kártyával nincs, a karakteres ablak látszik egy ideig utána a monitor egyszercsak nem ad képet és közli hogy "Nem optimális a képfelbontás" és semmi sem látszik. Mindkét esetben HDMI kábellel van rákötve a gépre a monitor.

Kérdés:
Hogy állíthatnám be hogy a PM ne detektáljon olyan felbontást amit a VGA ugyan tud, de a monitor nem, és ne kapcsoljon át arra ? (maradjon max 1080 soros felbontáson) Mindezt a meglevő linux boot pendriveon valami ini file módosításával. (?)

[ Szerkesztve ]

(#404) Doky586 válasza Doky586 (#403) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megoldva. [link]

(#405) Doky586 válasza Doky586 (#403) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy még jobb megoldás: Ha a monitort átdugom HDMI portpól DVI-D portba (egy passzív DVI to HDMI átalakító segítségével) ugyanazon a VGA kártyán, akkor is alapból jól bootol a PM-2013 teljes felbontásban pedig semmi sem változott. (se a VGA se a monitor se a kábel)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Partition Magic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.