Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Integra


Integra
titán

új kérdés.
van egy gmail fiókom, beállítottam outlookban.
újra és újra leszed több száz emailt, miért???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2352) Fire/SOUL/CD válasza Integra (#2351) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

POP fiókként van beállítva?
Ha igen, akkor Gmail webes felületén beállítottad, hogy ne maradjon példány a szerveren?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2353) Integra válasza Fire/SOUL/CD (#2352) üzenetére


Integra
titán

igen, pop.gmail.com meg smtp.gmail.com
eddig is volt egy példány és soha nem akarta letölteni, most meg csak tölti le és tölti le, kezdem nem érteni :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2354) Fire/SOUL/CD válasza Integra (#2353) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És azt is beállítottad, amit kérdeztem? Mert akkor a levelező sem bírálhatja felül. Ha egy levél lejön, egyből törlődik a gmail fiókból, még1x nem jöhet le. :N [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2355) Integra válasza Fire/SOUL/CD (#2354) üzenetére


Integra
titán

de nem akarom hogy gmailben törölje. letölti, majd megtart egy másolatot gmailben.
ez eddig miért működött így? mert működött. és nem akarta folyamatosan újra letölteni, ezért nem értem, hogy most meg miért.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2356) sfdrakex válasza Integra (#2353) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Outlookban pipa van a szinkronizálás előtt a fiók beállításainál? Kellene hogy legyen ha nincs, sztem lehúzza újra és újra.

Outlookban semmit nem állítottál egyszer csak magától kezdte ezt ?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2357) Integra válasza sfdrakex (#2356) üzenetére


Integra
titán

mert újra húztam az egész gépet:)
most annyit állítottam gmailben hogy a pop-ot mostantól engedélyezze.
azt hiszem, hogy ilyenkor mindig újra bekell ezt állítani, mert most nem húzza újra le ami már lent van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2358) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!

bármely levelet írok bárkinek ez levelet kapom vissza a rendszeradminisztrátortól.

Norton internet sec van fent outlook 2010 és eddig nem csinálta

Ötlet valakinek? :F :F :F

---------------
Üzenete csak néhány, vagy egy címzetthez sem jutott el.

A következő címzett(ek) nem érhetők el:

nev (vxxxxxx@gmail.com): 2010.12.29. 21:51
550 Malware/spam detected, transmission denied
-----------------

(#2359) iceman1988


iceman1988
tag

Sziasztok!
Beállítom outlokban a fióknak amit kell.. értem ezalatt, hogy kimenő, bejövő levelek, felhasználónév stb. és a tesztelésnél a teszt üzenet küldésnél hiba jön ki. t-mobile-os mobil net van a gépen. mi lehet a probléma?
Annyit még hozzáfűznék, hogy a windows live mail-nél jött elő ez a probléma, de csak ennél az egy domain neves címnél. minden más rendesen működik. értem ezalatt hogy a többi fióknál lehet normálisan fogadni illetve küldeni emaileket.
A segítségetek előre is Köszönöm.

(#2360) sfdrakex válasza iceman1988 (#2359) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen mail fiók? A T-emailes? vagy valami más ? Portok jól vannak megadva? Nem lehet hogy titkosítás kell ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2361) sfdrakex válasza Jarod1 (#2358) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen fiokból akarsz küldeni ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2362) iceman1988 válasza sfdrakex (#2360) üzenetére


iceman1988
tag

nem t-email-es. ez egy céges mail fiók. pontosabban ez az adott cég csinálta nekem és nekem kell beállítanom outlook-ban mivel ennek a cégnek nincsen webes felületen mail rendszere. de ha már itt tartunk akkor tisztázzuk le, hogy ki mit ért mail-es fiók alatt? :B
nehogy elbeszéljünk egymás mellett...

(#2363) sfdrakex válasza iceman1988 (#2362) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Így már értem. A fiokhoz milyen kimenő szervert akarsz használni, és milyen portokat adtál meg?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2364) iceman1988 válasza sfdrakex (#2363) üzenetére


iceman1988
tag

a portokra most nem emlékszem. amúgy a t-mobile-os (mail.t-online.hu) volt beállítva kimenő címnek.

(#2365) sfdrakex válasza iceman1988 (#2364) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mobilnetnél ez a kimenő: mail.t-email.hu

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2366) iceman1988 válasza sfdrakex (#2365) üzenetére


iceman1988
tag

ahha.. értem. jó tudni :) holnap ki is próbálom aztán majd megírom mire jutottam.

(#2367) Jarod1 válasza sfdrakex (#2361) üzenetére


Jarod1
addikt

datanetes fiók

(#2368) iceman1988 válasza sfdrakex (#2365) üzenetére


iceman1988
tag

ki lett próbálva ezzel a címmel is, de sajnos nem lett jó ezzel sem. mit lehet még beállítani?
kábeles nettel sem megy amúgy...

[ Szerkesztve ]

(#2369) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Outlook 2003-ban, h lehet azt beállítani, h ha email-t kapok akkor pittyenjen vagy vmi hasonló?

(#2370) sfdrakex válasza iceman1988 (#2368) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A szolgáltató aki adja a e-mail címet a cégeteknek ha van smtp/pop3 szerverük azt kellene beállítani akkor, ne a net szolgáltatóét.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2371) sfdrakex válasza Jarod1 (#2367) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem csak akkor problémázik ha túl sok a címzetted? Töröld ki az elküldendő leveleket, és kevesebb címzettnek próbáld küldeni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2372) sfdrakex válasza spyduck (#2369) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Beállításokban a leveleknél nincs olyan hogy hangjelzés új levél érkezésekor? Nálam Live mail van abban van ilyen, de úgy emlékszem régebbiekben is volt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2373) spyduck válasza sfdrakex (#2372) üzenetére


spyduck
nagyúr

Bocsánat, rosszul fejeztem ki magam.
Azt szeretném, h ne kelljen rá kattintani a "küldés\fogadásra" ahhoz, h jelezze nekem, h új levelet kaptam.

(#2374) iceman1988 válasza sfdrakex (#2370) üzenetére


iceman1988
tag

az én címem, amit a cég adott tökéletesen működik, igaz nekem kábel net van. értem ezalatt ,hogy tudok rendesen fogadni illetve küldeni emaileket. igaz az ismerős is tud fogadni csak küldeni nem tud.

(#2375) bobsys válasza spyduck (#2373) üzenetére


bobsys
addikt

allitsd be, hogy x percenkent automatikusan nezze meg, hogy van-e uj level

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2376) sfdrakex válasza iceman1988 (#2374) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem net szolgáltató függő is hogy mit enged ki és mit nem,. azért lnne jó ha a mail fiok szolgáltató saját smtpjét tudnád használni. Nekem pl digis a netem és hotmailes mail címeink vannak, kimenő csak úgy működik ha a hotmail smtpjét adom meg.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2377) iceman1988 válasza sfdrakex (#2376) üzenetére


iceman1988
tag

akkor úgy kérdezem, hogy.. elképzelhető hogy csak ez az egy fiók nem megy ezzel a kimenő címmel? ezt arra alapozom hogy a másik 2 fiók (nem ez a céges) pedig működik.

[ Szerkesztve ]

(#2378) sfdrakex válasza iceman1988 (#2377) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Előfordulhat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2379) iceman1988 válasza sfdrakex (#2378) üzenetére


iceman1988
tag

ok. ezt még megpróbáljuk. ha ezzel sem lesz jó, utána lehet még valamit beállítani?
szerintem mást már nagyon nem lehet... :U

(#2380) spyduck válasza bobsys (#2375) üzenetére


spyduck
nagyúr

köszi, mondjuk ez logikus is volt.... :(((

(#2381) /*PaXiB*/


/*PaXiB*/
csendes tag

Sziasztok,

Office 2007,
pst-ben nem müködik a keresés. Több van, egyikben sem. Nincs hibaüzenet, egyszerüen nem talál elemet, olyan keresőkifejezésre, melyetre egyértelműen kellene eredményt adjon.
Az exch-es fiókon hiba nélkül megy. Mi lehet a gond?

Köszi

(#2382) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali Tudja valaki mitől van ez?

csak 1 fiókomra írja ezt outlok2010 es használok, semmilyen email nem megy ki...

(#2383) Fire/SOUL/CD válasza Jarod1 (#2382) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, ezt nem az Outlook írja ki, hanem a Norton Internet Security... Spamként érzékeli az email címed. Be lehet állítani, hogy ez a feladó vagy címzett nem spam.
Azt hogy pontosan hogyan nem tudom, de nem lehet nagyon bonyolult(mivel gondolom beépült az Outlookba a NIS). Kérdezd meg a NIS topikban
(Képből nem tudom megállapítani, hogy 2010 avagy 2011-es NIS-t használsz-e, de mindkettőnek van topikja)

Nagyon fontos!

A felirat szerint lehet, hogy egy malware kártevőt is sikerült beszerezned, ami folyamatosan "szennyezi" a leveleid és ezért nem engedi ki a leveleket a NIS, hogy ne fertőzz meg más emberkéket/gépeket!

Ennek feltétlenül járj a végére!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2384) marteeka


marteeka
csendes tag

Sziasztok!
Windows újrarakás és visszaállítás után az Outlookból eltűntek az Archivált elemek. Pontosabban a korábban már archív elemek között lévő leveleket szépen visszatette az eredeti mappájukba (Beérkezők almappái), ez nem is lenne baj, viszont az archivált elküldött és törölt elemeket nem találom, az Elküldötteknél és a Törölteknél, az utolsó archiválás óta elküldöttek/töröltek vannak csak. Szóval a nagyon régiek látszólag eltűntek, viszont irtó fontos lenne a pár hónapnál régebbi elküldött elemeket valahogy visszaszerezni. Az adatfájl nem volt mostanában (sőt sztem soha) tömörítve, így szerintem a pst fájlban meg kellene lenniük. Viszont ha a postafiók karbantartásánál megnézem a mappa méretét, akkor az összes mappa mérete ca. megegyezik a pst méretével. Az eltűnt archívumoknak viszont legalább akkorának, sőt nagyobbnak kellene lenniük, mint azoknak a leveleknek, amiket mutat jelenleg, szóval gyanús, hogy az archívumok mégis csak ködbe vésztek.. Külön archív pst-t nem találok, így ötletem sincs, hogyan lehetne őket visszacsempészni, ha egyáltalán megvannak valahol. Van valakinek javaslata? :((

(#2385) Jarod1 válasza marteeka (#2384) üzenetére


Jarod1
addikt

ghost nem volt mielőtt újtetted a rendszert?

(#2386) Gabás válasza marteeka (#2384) üzenetére


Gabás
addikt

az archivált leveleknek márpedig külön pst-ben kell lenniük, ezt kell megkeresni

(#2387) marteeka válasza Jarod1 (#2385) üzenetére


marteeka
csendes tag

Passz, nem én raktam újra, hanem "szakember", mert reggel el sem indult a gép az irodában és gyorssegély kellett. Én csak a részletek visszaállításával bajlódok. Elvileg minden megvan, csak az archívok nem... Ez az érdekes. :(

(#2388) marteeka válasza Gabás (#2386) üzenetére


marteeka
csendes tag

Egyetlen archive.pst-t talál a gép, az pedig még egy nagyon régi gép mentéséből származik, nem az általam keresett időszak van benne. :((

(#2389) Gabás válasza marteeka (#2388) üzenetére


Gabás
addikt

Hát akkor azt kell megtudni, hogy készült-e az adott állományról biztonsági másolat. Másik megoldás a levelek újbóli letöltése az adott kiszolgálóról, ha ott még megvannak.

(#2390) marteeka válasza Gabás (#2389) üzenetére


marteeka
csendes tag

Valamiből csak vissza lett állítva minden az utolsó kis jegyzettömbig, szóval mentés gondolom volt. Mégis hiányoznak ezek a levelek és nyilván akkor egy archív fájl. Azt viszont mégsem hiszem, hogy egy fájl csak úgy elveszik, mikor amúgy minden megvan...
Újratöltés kiszolgálóról kilőve, több tízezer levélről van szó, nem tároljuk fent csak pár napig, én viszont évekre visszamenőeket keresek.

(#2391) Fire/SOUL/CD válasza marteeka (#2390) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nincs több PST és ennek ellenére nincsenek meg a levelek, akkor annak csak egy oka szokott lenni: Valaki törölte őket, de még a Törölt elemek mappából is...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2392) marteeka válasza Fire/SOUL/CD (#2391) üzenetére


marteeka
csendes tag

Ez elvileg kizárva, senkinek nincs ideje és legfőképpen oka sokezer elküldött elemet két helyről is törölni (egy nem működő gépről)... Úgy látom a kulcsot egy hiányzó archive pst jelenti, ami viszont szintén indokolatlanul és érthetetlenül tűnt el. Abban reménykedtem, hogy talán mégis a nagy pst-ben vannak a többivel együtt és létezik olyan trükk, mint ahogyan a már véglegesen törölt elemeket is vissza lehet még onnan menteni (ha nem volt tömörítés).
Azért köszönöm

(#2393) Gabás válasza marteeka (#2390) üzenetére


Gabás
addikt

hát persze, az outlook minden aktuális adata egyetlen pst-ben van, viszont az archívek egy teljesen különben

fire: ha azóta újratelepítették a rendszert (esetleg formázással), és azon a partíción volt a pst, adatvisszaállításnak sajna nincs sok esélye

[ Szerkesztve ]

(#2394) Fire/SOUL/CD válasza marteeka (#2392) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Véglegesen törölt levelek visszaállításáról nem tudok, de letörölt PST fájlok(vagy bármi más) esetén, ezek a progik még segíthetnek.Recuva Pandora

Ne arra a partícióra töltsd le és telepítsd őket, ahol elméletileg a PST fájloknak lenniük kellene, mert azzal még jobban csökken az amúgy is csekély esély a sikeres visszaállításra

Gabás
Ez így van, ahogy írod, csak pont ezért "érdekes" a dolog, hisz az archiválást mindig az alapértelmezett adatfájlról(PST) alapján készíti el az Outlook. Vagyis az eredetiben meg kellene hogy legyenek a levelek... Az, hogy az eredetiben sincsenek, meg az archiv PST-k is "csak úgy" eltűntek, azt nehezen tudom elképzelni, hogy nem emberi beavatkozás okozta... ;]

Szerk

Sokan nem lassú formázással telepítik még az XP-t sem, Vista/W7 meg gyorsformázást használ. Természetesen tudom, hogy csekély az esély ezek után, de más ötletem nincs sajnos.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2395) Gabás válasza Fire/SOUL/CD (#2394) üzenetére


Gabás
addikt

én úgy emlékszem, hogy az archiválás alapértelmezett beállítása az, hogy átviszi (törli) a régi leveleket az eredeti pst-ből... vagy ha nem is így van, sokan (én is) átállítják, hogy ne foglaljanak dupla annyi helyet. Az alapértelmezett archív fájl helye pedig ugye a felhasználói fiók Dokumentumok mappája, könnyen meg lehet róla feledkezni...

(#2396) Fire/SOUL/CD válasza Gabás (#2395) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bevallom ez nekem nem rémlik, mármint hogy "átviszi (törli) a régi leveleket az eredeti pst-ből." :(
Alap esetben outlook.pst az alapértelmezett adatfájl, ha erről készül másolat, akkor létrejön egy új pst, ami teljesen megegyezik az alapértelmezettel. Ha az idő múlásával megint archiválna az outlook, akkor sem "bántja", az alapértelmezett outlook.pst fájlt, max a korábbi archive fájlt írja felül.

De tényleg nem vagyok biztos benne, mert én nem használom az archiválás szolgáltatást, ki van helyezve másik partícióra az adatfájl és arról én magam készítek pl havonta 1x egy másolatot, sima filecopy-val...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2397) marteeka válasza Fire/SOUL/CD (#2396) üzenetére


marteeka
csendes tag

A törölt elemek közül is ("véglegesen") törölt leveleket vissza lehet állítani, feltéve, ha a törlés óta nem volt a személyes pst tömörítve. Ilyet már csináltam (a 2. variációt, nem a szoftvereset: [link]), működik.
Valami hasonló cselt gondoltam ezúttal is bevetni.
Holnap ránézek ezekre a fájlvisszaálíltókra, sok reményen azért nincs hozzá.
Azért még valami. Ha semmi extra beállítás nincs megadva, akkor alapesetben a Beérkezett üzenetek almappái is archiválva vannak, ha jól emlékszem (ellenőrizni most ugye már nem tudom). Ez esetben érdekes, hogy azok az archív üzenetek hiánytalanul visszakerültek az eredeti almappákba, míg a törölt és elküldöttek eltűntek...

(#2398) Fire/SOUL/CD válasza marteeka (#2397) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ez esetben érdekes, hogy azok az archív üzenetek hiánytalanul visszakerültek az eredeti almappákba, míg a törölt és elküldöttek eltűntek..."
Igen, erről már írtál korábban, pont ezért feltételeztem, hogy emberei beavatkozás miatt (valaki tudatosan kitörölte őket) nincsenek meg a hiányzó dolgok.
A PST mindent mappát tárol, tehát olyan nincs, hogy a beérkezettek maradéktalanul megvannak, a pl elküldöttek meg nincsenek, illetve még egy eset előfordulhat, hogyha valaki kézzel végezte el az archiválást, és elfelejtette bepipálni a Belső mappákat is lehetőséget és valóban csak a beérkezett üzeneteket archiválta(alapban ugyanis azon áll) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2399) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv!!!

Ez tudjátok mitől van?
Minden levélre ezt dobja
diginet, MSoutlook 2010. DAtanetes emailfiók
Tesztüzenet megy.
--------------------------------
Üzenete csak néhány, vagy egy címzetthez sem jutott el.

Tárgy: RE: F*******
Küldve: 2011.01.09. 12:13

A következő címzett(ek) nem érhetők el:

'Kati Földényiné': 2011.01.09. 12:13
Kiszolgálóhiba: „451 Graylisted, try again later”
--------------------------

(#2400) moonman válasza Jarod1 (#2399) üzenetére


moonman
titán

antivírusban kapcsold ki a kimenő levelek vizsgálatát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.