Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenOffice

Hozzászólások

(#451) kispx válasza Goatman (#450) üzenetére


kispx
addikt

Mert alapértelmezetten egy nyílt formátumban ment és nem a Microsoft saját zárt formátumába. Emellett kompatibilitási problémák is lehetnek vele. Szóval ezt azért majd ellenőrizzétek le.

Átállítása:
eszközök -> beállítások -> Megnyitás és mentés -> Általános -> Alapértelmezett fájlformátum és és ODF-beállítások -> Dokumentumtípus := Microsoft Word 97/2000/XP/2003

(#452) róland


róland
veterán

Hogy lehet megoldani OpenOffice-ban, hogy naponta ismétlődően ugyanazon űrlapot töltse ki valaki, és az adatok egy táblázatba/adatbázisba kerüljenek? A kitöltés helye fizikailag nem egyezik meg a táblázat helyével. (Intranet összeköttetés van 2 gép között.) A kitöltő nem szerkesztheti a "Végleges" táblázatot.

(Részmegoldásként a Google Űrlapokat fogjuk használni, de szeretnénk házon belül tartani az adatáramlást.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#453) Padree.c2


Padree.c2
tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő: létezik az Openoffice calc-ban aránytartó kicsinyítés, illetve nagyítás?
Random méretű képeket kell ajánlatokba pakolnom, és ha a méretarány megváltozik, nem lesz szép a kép.
Ezt most szemmértékkel oldom meg, de ha lenne rá megoldás, az egy képpel eltöltött időt töredékére csökkenthetném, amivel a hatékonyságomat nagyban tudnám növelni, amivel többet tudnék keresni, és az mindenkinek sokkal jobb lenne. (:
Aki tud megoldást, segítsen kérem, cserébe én is segítek valakinek, és a világ jobb hely lesz.

Pp. ♠

(#454) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Én is kérdeznék egyet: hogy lehet azt kikapcsolni, hogy amennyiben pl kijelölök egy sort, amit aztán formázok dőlt betűre, vagy aláhúzom, akkor a kijelölt formázási mód utána kapcsolódjon ki, ha "elkattintok" az adott szóról?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#455) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom erre hogy keressek rá inkább kérdezek:
Ha szeretnék egy olyan táblázatot létrehozni, amivel ártáblát lehet kitölteni, hogyan csináljam? A következő kellene: műszaki cikkek paramétereit kell kiíratni, de pl. laptopoknál ki kellene írni a proci jellemzőit is, kellene pl. az ártábla sorában abba a cellába ahova a proci típus/megnevezése kerül, egy legördülő lista amiből ki tudom választani, ill. ha üresen hagyom akkor meg újat írhatok be ami nincs a listában. Aztán ha listából választottam, akkor a következő sorokban feltölti automatán az órajel, cache memória, integrált VGA, TDP sorok megfelelő celláit. Ezt mondjuk egy másik munkalapról venné ahova fel lennének sorolva egymás mellé a procik, alattuk ezen 3 paraméterrel. Így szépen és gyorsan lehetne kinyomtatni, csak kiválasztva a paramétereket, nem kellene mindig kézzel beírogatni. Ennyire volna szükség, ennek mintájára a többit is meg tudnám kreálni. MS Office nem játszik, mindenképpen Openoffice-al kell és Excel jellegűen, tehát marad a Calc.
Lépésről-lépésre kérném, ha lehet! :R

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#456) Dluinet


Dluinet
nagyúr

munkahelyen keverve használunk OO és MS
az a gond ha megnyitnak egy megosztott xls fájlt MS-ben és szerkesztik, akkor OO-ban is meg lehet nyitni, de ilyenkor csak olvashatónak kéne lennie, szerkeszthetőnek nem, mit kell beállítani, hogy az OO egy szerkesztés alatt álló dokumentumot már csak olvashatóan nyissa meg?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#457) fpeter07


fpeter07
veterán

Hogyan lehet kikapcsolni azt, hogy a program ne írja át a pont utáni karaktert nagybetűssé? Már letiltottam mindent a helyesírás ellenőrzésénél...

(#458) MichaelSD válasza fpeter07 (#457) üzenetére


MichaelSD
őstag

Bocs, nekem angolul van a LO, de

To Stop Capitalizing the First Letter of a Sentence

Choose Tools – AutoCorrect Options.
Click the Options tab.
Clear the "Capitalize first letter of every sentence" check box.

Remélem segít.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#459) róland


róland
veterán

Adott az alábbi makró:

sub Adatrogzites
rem ----------------------------------------------------------------------
rem define variables
dim document as object
dim dispatcher as object
rem ----------------------------------------------------------------------
rem get access to the document
document = ThisComponent.CurrentController.Frame
dispatcher = createUnoService("com.sun.star.frame.DispatchHelper")

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args1(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args1(0).Name = "ToPoint"
args1(0).Value = "$B$2"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args1())

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args2(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args2(0).Name = "ToPoint"
args2(0).Value = "$B$2:$M$2"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args2())

rem ----------------------------------------------------------------------
dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:Copy", "", 0, Array())

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args4(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args4(0).Name = "Nr"
args4(0).Value = 2

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:JumpToTable", "", 0, args4())

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args5(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args5(0).Name = "ToPoint"
args5(0).Value = "$B$290"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args5())

rem ----------------------------------------------------------------------
dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:Paste", "", 0, Array())


end sub

A lényege, hogy egy berögzített adatsort átmásolna (kijelölés-másolás-beillesztés módszerrel) egy táblázat megfelelő sorába.
Ezt szeretném módosítani oly módon, hogy az adott dátumnak megfelelő sorba szúrja be az adatokat. (A dátumnak megfelelő sor kiszámított sorszámát az eredeti munkalap egyik (jelen esetben A3) mezője tartalmazza.

Úgy néztem, hogy ebben a részben határozza meg, hogy hová is kell beszúrni:

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args5(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args5(0).Name = "ToPoint"
args5(0).Value = "$B$290"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args5())

Azaz ezt szeretném úgy módosítani, hogy $B$290 érték helyett a mindenkori kívánt cellába illessze be az adatokat.

Hogy lehet ezt megoldani?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#460) konci79


konci79
őstag

Üdvözlet!
Valaki tud erre valamit mondani,mi történhetett?
Újraraktamaz Openoffice-t,nem segített.
Két hsz-al lejjebb még van egy kép,megnyitáskor ez fogad

[ Szerkesztve ]

(#461) Pirostank


Pirostank
csendes tag

Sziasztok , most töltöttem ezt a szoftvert, puhatolom, nem rossz , az lenne a kerdesem, h tudja valaki mire kell neki google v yahoo kereses, es hogyan lehetne öket kitörölni, megvaltoztatni bingre . Mert ahogy kitörlöm öket, engedi, de ujraindulaskor visszaall az alapba, google stb... Valakinek van tippje hol kell atallitani valamit rajta? Nem kedvelem a google-t sok reklamot kaptam, miota bingem van, fele annyi nem jön a böngeszöre...Köszönöm elöre is .

Üdv : Tankok

(#462) drzozo


drzozo
senior tag

Angol openoffice 4.1.1-ben hogyan lehet beállítani, hogy a program a magyar szavakat, amiket nem írok le helyesen, pirossal aláhúzza?

(#463) Gubek-Einste válasza drzozo (#462) üzenetére

Telepíteni majd be kell állítani a magyar nyelvi szótárt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#464) csongi


csongi
veterán

Sziasztok! mennyire kompatibilisek a függvények az ms exeléhez?

(#465) sz.j


sz.j
nagyúr

Bocsi, rossz helyre írtam, mert a Libre Office-al van gondom... :W

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#466) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Jár erre még valaki aki vágja a témát?
Win10-re szerettem volna felrakni a 4.1.3-as verziót de nem megy föl. :O
Valami dll írhatatlanság miatt nyekergett aztán megszakítja a telepítést. Másodszorra meg registry bejegyzések miatt sírt valamit.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#467) King Unique válasza rup1u5 (#466) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ott valószínűleg nálad nem stimmel valami, mert pl. nálam Win10-re (14393.969) simán feltelepül és működik. De, hogy most esetedben mi kavar be, azt konkrétumok nélkül nyilván nehéz megmondani.

Egyébként muszáj az OO-t használnod? Ott van pl. az EuroOffice, ami hasonló hozzá és szintén ok Win10 alatt. Vagy a népszerű LibreOffice, ami ugyancsak megfelelően működik.

[ Szerkesztve ]

(#468) rup1u5 válasza King Unique (#467) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Tényleg! A LibreOffice! Hogy ez hogy nem jutott eszembe mikor linuxon mindig azt használtam....
Köszi! Már fönt is van.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#469) bolvar


bolvar
senior tag

Üdv
Látom picit kihalt a topik de hátha valaki ki tud segíteni :)
Frissítettem egy kisebb cégnél az openoffice-t mert ezer éves volt és anomáliákat szült, a friss 4-es viszont jó pár táblázatbam zéróosztót hoz oda ahol nincs mit osztani.
Üzemanyag használatot vezetnek, nem minden nap változik, így vannak üres cellák amiket másik 2 cella értékének a különbségével osztanék.
Eléggé zavaró ez a zéróosztó hiba, próbáltam megszüntetni de nem jártam sikerrel.
Ha esetleg valakinek van ötlete rá örömmel fogadom :)
bolvar

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenOffice
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.