Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenOffice

Hozzászólások

(#401) Atapi válasza BenJoe80 (#400) üzenetére


Atapi
senior tag

a lényegen nem változtat, bonyolultabb táblázatot a calc-ban szerkessz, és ha kész úgy, ahogy szeretnéd, akkor irányított beillesztéssel rakd át a prezentációdba. ilyenkor ráadásul utólag tudod úgy szerkeszteni a beszúrt táblázatot, mintha calc alatt tennéd. próbáld ki, és meglátod mire gondolok.

(#402) BenJoe80 válasza Atapi (#401) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Okay, köszi...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#403) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

az Open office is tartalmaz helyesírás ellenőrzést? Nekem a Német Angol és Magyar helyesírás ellenőrzésre lenne szükségem.

Mi a különbség a Office Starter-hez képest? Vagy ez egy és ugyan az ?

(#404) Atapi válasza Khaosz55 (#403) üzenetére


Atapi
senior tag

nálam default angol és magyar helyesírás ellenőrzés választható, német külön tölthető le.

az office starter egy Microsoft programcsomag, ami Word és Excel startert tartalmaz, gondolom fizetős. Az OOO egy ingyenes fejlesztés, amit jelenleg az Apache Software Foundation visz, a nyílt forráskódú változat - ami korábban vált le az OOO-ról - Libre Office név alatt fut. ezekkel hasonló funciók érhetők el, mint az MS Office bizonyos alkalmazásai alatt. egyéni igények függvénye, hogy az utóbb említett két ingyenes programcsomag kinek az igényeit képes kielégíteni, és kiét nem.

(#405) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!
Remélem tud valaki segíteni, mert egy hete belecsöppentem egy feladatba és nem tudom megoldani. Pontosabban csak nagyon kezdetleges módon (Excel-ben megnyitva, mentve, majd abból Access-be beolvasva még úgy ahogy, de azt sajnálatos okok miatt nem tudják használni azok, akiknek kell :W ). Már több megoldást is kipróbáltam és átnyálaztam sok fórumot, de csak részmegoldásokra jöttem rá. A problémám a következő:
Kb 80 felhasználó rögzít adatokat napi szinten közös használatra megosztott OpenOffice Calc táblázatban ("sajnos" csak ez lehet a gépeken). Mindenkinek külön munkalapja van, ahol adatok csak az első 5 oszlopban vannak felhasználóként változó sor mennyiségben (egy oszlopban csak szám van, a többiben betűk vagy vegyesen számok és betűk). Ezeket kellene nap végén egyetlen munkalapon egyesíteni a megfelelő oszlopoknak megfelelően. Ooo-ban képtelen vagyok megoldani, mert ahhoz még annyira se értek, mint az excelhez :(
Van valakinek ötlete?
Endre

(#406) norbi0604


norbi0604
aktív tag

libre office writer-be létezik automatikus görgetés? vagy legalább kéz eszköz amivel grab and move funkcióval lehet szabadon pásztázni?

(könyv olvasáshot, .doc formátum)

(#407) Fire/SOUL/CD válasza norbi0604 (#406) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egér scroll gomb görgetésével fel-le illetve az egésr scroll gombra kattintva a minden irányba görgetheted a doksit.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#408) Clark_1


Clark_1
csendes tag

Sziasztok!

Lehet volt már kérdés, de a gyors szűréssel nem találtam választ a kérdésemre, ami a következő lenne:
Microsoft Office 2007 és OpenOffice, hogy viselkedik együtt, egy XP SP3-as rendszeren?
Alapvetően Office-t használok, de vannak esetek amikor OpenOffice-os fájlt kapok, és akkor jó lenne, ha meg tudnám nyitni.

:R

[ Szerkesztve ]

(#409) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy megoldható-e valahogy a következő:
Adott egy párszáz oldalas anyag, amit a tanár küldött el. Ki szeretném nyomtatni, de azt szeretném megoldani, hogy egy lapra ne egy oldal kerüljön, hanem kettőt kicsinyítsen egymás mellé, és kettesével nyomja ki laponként fekve. Több okból: Bőven elég az a méret, ill, így kevesebb papír kell. A hasábolással nem akarok vacakolni, mert sokat kéne formázni.

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#410) Brutforsz válasza szoke12 (#409) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ezt próbáld meg:
Nyomtatás > Oldalelrendezés > Oldal laponként: 2

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#411) szoke12 válasza Brutforsz (#410) üzenetére


szoke12
őstag

Linuxom van, lehet ezért kicsit más, de itt nem látok ilyen opciót. :O

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#412) Brutforsz válasza szoke12 (#411) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Linuxos LibreOffice-ban néztem meg a pontos funkciót, nem hittem volna, hogy van a kettő között ekkora eltérés.

De ha OpenOffice-ban nincs ez a lehetőség, akkor én exportáltám pdf-be, és a pdf-olvasó nyomtatási lehetőségei között próbálnám ezt megadni.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#413) szoke12 válasza Brutforsz (#412) üzenetére


szoke12
őstag

Ach so! Dokumentummegjelenítőben tényleg van ilyen lehetőség, akkor mindjárt exportálom.
Amiért még ennél az Opennél vagyk az az, hogy a Libre .doc formátumnál nem csinált helyesírás ellenőrzést. nem tudom, ezt javították-e azóta?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#414) Brutforsz válasza szoke12 (#413) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nekem ugyan nem tűnt fel ez a jelenség, de most letöltöttem egy random .doc fájlt, simán aláhúzogatta a problémás dolgokat, és a külön indított ellenőrzés is működött (LibreOffice 3.5.4.2).

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#415) szoke12 válasza Brutforsz (#414) üzenetére


szoke12
őstag

Akkor, lehet váltok hamarosan :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#416) bpx


bpx
őstag

na most én vagyok béna vagy ez tényleg ennyit tud?

írnék install doksit, néhol lenne pár screenshot (oldalanként 2) 1-2 soros aláírással
nagyon jó, első kép copy, OO-ban paste, méretet kicsit leveszem hogy kiférjen egy oldalra 2 darab, Wrap/No wrap, Anchor/Paragraph
második kép paste, rárakja az előzőre úgy hogy teljesen elfedi
na mindegy, lehúzom a helyére, ugyanezt eljátszom, mint az előbb, nagyon jó, végre helyén a második kép, végére oldaltörés

csinálok még egy pár ilyen oldalt, elmentem, kilépek
újra megnyitom a doksit és a képek/aláírások szanaszét másztak még az oldalak között is, pl. átmegy egy másik lapra a szöveg felé..., lásd:

scrollozásnál meg ilyeneket produkál...

ui: eredetileg LibreOffice-szal próbáltam, ott is, itt is tök ugyanez van

[ Szerkesztve ]

(#417) bpx válasza bpx (#416) üzenetére


bpx
őstag

workaround:

copy-paste vagy printscreen-paste esetén nem jó
ha lementem a képet fájlba, és menüből Insert/Picture/From File-nál megkeresem, akkor meg jó...

(#418) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Új verzió: OpenOffice 3.4.1
Letöltés
Javítás tartalma
(Windows 8 kompatibilis)

(#419) szoke12 válasza bpx (#416) üzenetére


szoke12
őstag

.doc-ban és .odt-ben is ez van?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#420) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok

Hogyan lehet egy szöveget középre(függőlegesen) igazítani?

(#421) szoke12


szoke12
őstag

Adatbázisban nem tudok szöveget (txt) importálni. de miért?
Vagy hogy lehet akkor importálni bármit is bele?
Szépen végigmegyek, hogy importálás, .txt, Tallózás, megkeresem, de halvány a file, és nem engedi importálni. :F

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#422) szoke12


szoke12
őstag

Hogy tudom azt beállítani, hogy az első két oldalon ne legyen számozás, csak utána?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#423) szoke12


szoke12
őstag

Impressbe-hogy lehet, és milyen formátumú videót beszúrni?
(Oo. 3.2 Linux alatt)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#424) kispx válasza szoke12 (#423) üzenetére


kispx
addikt

"On Linux, LibreOffice uses gstreamer, so whatever you can play using gstreamer can be used with LibreOffice"

What video formats does LibreOffice Impress support?

[ Szerkesztve ]

(#425) kispx válasza kispx (#424) üzenetére


kispx
addikt

Q: What formats does GStreamer support?
A: GStreamer supports most formats, including all major ones: Flash, MPEG, AVI, Windows Media, etc. With GStreamer, chances are the format that you need to reproduce is supported and you won’t experience any problems playing your music and videos.

[link]

(#426) szoke12 válasza kispx (#425) üzenetére


szoke12
őstag

Köszi.
igazából 2010-es Ms Office-ion lesz lejátszva, úgyhogy elég bonyolult helyzet.
Ezen csinálom, de azon kell majd előadni.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#427) kispx válasza szoke12 (#426) üzenetére


kispx
addikt

[link]

Akkor egy avi-t vagy egy mpeg-et javaslok. De vetítés előtt feltétlenül csinálj egy próbát.

Szer.: És ha jól tudom ezek csak egy konténerformátumok, fontos továbbá a videosáv és a hangsáv kódolása is. De ezeket már ne tőlem kérdezd :)

[ Szerkesztve ]

(#428) szoke12 válasza kispx (#427) üzenetére


szoke12
őstag

Köszi, próbálkozom... :R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#429) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Van egy powerpoint vetítésem (ppt fájl) és Openoffice programom. Hogy lehetne azt beállítani, hogy nyomtatáskor egy oldalra 4 vagy akár több diakép kerüljön?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#430) kispx válasza KubanitoS (#429) üzenetére


kispx
addikt

Fájl menü -> nyomtatás -> oldalrendezés -> oldal laponként

(#431) KubanitoS válasza kispx (#430) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezer hála! :R

Esetleg abban is tudnál segíteni, miként lehetne kivenni a csilivili háttérképet a diáknál? Csak fehér háttér kellene, rajta feket szöveggel.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#432) kispx válasza KubanitoS (#431) üzenetére


kispx
addikt

Formátum menü -> oldal -> háttér -> kitöltés := nincs

(#433) KubanitoS válasza kispx (#432) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm szépen, igazán sokat segítettél, én már egy jó félórája szenvedtem vele, pedig a megoldás -utólag- egyszerű volt! :)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#434) KubanitoS válasza kispx (#432) üzenetére


KubanitoS
veterán

Megoldottam...

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#435) kispx válasza KubanitoS (#434) üzenetére


kispx
addikt

Ha jól értettem ezt többféleképpen is meglehet oldani. Először a képet és a színes szöveget itt keresném:
Nézet menü -> minta -> diasablon

De lassan írom meg a hsz-t :)

[ Szerkesztve ]

(#436) KubanitoS válasza kispx (#435) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nagy nehezen én is sikeresen eljutottam a mintadiához, persze teljesen véletlenül :DDD és ott aztán sikerült belőni a cuccost. Vannak még csodák. :DD

Egyébként egész jó kis progi ez az Openoffice. Nem volt Powerpoint a gépen, amikor megkaptam a vetítést és őszintén szólva nem igazán akartam vesztegetni az időt a "beszerzésével" és szórakozni az aktiválással, ha érted mire gondolok, ezért próbáltam keresni egy egyszerűbb megoldást, így akadtam rá az Openoffice-ra. Kicsit még szoknom kell, de ahogy látom ez egy meglepően nagy tudású program teljesen ingyen. Nem semmi.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#437) kispx válasza KubanitoS (#436) üzenetére


kispx
addikt

Nekem inkább az MS új szalagos menüje terelt a Libre Office-hoz. Szakdolgozatot a szalagos menüvel "élvezet" volt írni. :)

[ Szerkesztve ]

(#438) lono981


lono981
csendes tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy a logouton volt egy írás a nyák készítésről. Szeretném lementeni, de az OpenOffice a képeket csak linkként menti le. Van nekem egy HTTrack nevű programom, amivel teljes weboldalakat (szakmai) szoktam lementeni, de a PH-n ez nem lehetséges, mert nagyon nagy és nincs is rá szükségem. Ti hogyan oldottátok meg ezt a problémát?
BUÉK!
Üdv:
Nonó

(#439) kispx válasza lono981 (#438) üzenetére


kispx
addikt

Az említett cikknél (Firefox böngészővel).

Ha a képre jobb egérgombbal kattintok és a "kép másolása"-t (és nem a "kép címének másolása"-t) választom, akkor ctrl+v -vel betudom illeszteni normálisan a képet

(#440) lono981 válasza kispx (#439) üzenetére


lono981
csendes tag

Köszi!

(#441) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Win7 HomePr x64 + A (2 hete) legújabb OpenOffice.
Most telepítettem olyan windowsos gépet először, amire nem MS Office került - tehát nem túl nagy még a tapasztalatom benne.
Akad több zavaró dolog is az MS Office-hoz szokott felhasználóknak, de egy dolog különösen problémás:
A Calc-ban nem találtunk AutoSum-ot !
Van ötletetek, hogy lehetne ilyet előcsalogatni ?

(#442) kispx válasza atesss (#441) üzenetére


kispx
addikt

Pipáld be a View (nézet) -> Formula bar

Majd az egyenletszerkesztő mellett lesz. A celleválasztó és az egyenletszerkesztő közzött. Az eszköztár legalsó sorában.

[ Szerkesztve ]

(#443) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Jó napot!

Nekem olyanra lenne szükségem, hogy angol és magyar nyelven is meglegyen a program. Maga a program nyelve és a helyesírás ellenőrző is is funkcionáljon mindkét nyelven. Lehet-e ilyen választási lehetőséget csinálni akár OpenOfficeban, akár Libre Officeban?
Vagy akár Microsoft Office-ban?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#444) Brutforsz válasza macilaci78 (#443) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Hirtelen a legegyszerűbbnek tűnő megoldásként a hordozható változat bevetése ugrott be:
innen letöltöd, egyszer elindítod a portable telepítőt, egy mappába készítesz egy angol nyelvű változatot, aztán futtatod mégegyszer, és egy másik mappába pedig a magyart, végül mindkettőhöz legyártasz egy parancsikont.

szerk.: Lehet, hogy félreértettelek, nem tudom. Ha egy időben egy példány elég, akkor a sima telepítés során kiválasztva mindkét nyelvet, a későbbiekben tudsz váltogatni közöttük.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#445) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!
Openofficeban szeretnék olyat, hogyha beírom azt, hogy Qc vagy Ks vagy bármi általam választott betűkombinációt, akkor kis képek jelenjenek meg, jelen esetben ugye treff dáma ill. pikk Király.
Lehet ilyet vhogy?

(#446) Brutforsz válasza misirulez (#445) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

OpenOffice-ban az a lehetőség jutott eszembe, hogy telepítesz egy kártyaképeket tartalmazó fontot - pl. ezt -, majd az automatikus javítások listájába felveszed, hogy a Qc-ről y-ra váltson, ekkor megjelenik a kívánt szimbólum - feltéve, hogy kijelölted a szükséges font használatát.

Az igazi megoldás számodra szerintem a LaTeX használata lenne, van olyan zsugásoknak írt makró is hozzá, ami az igényeidet valószínűleg lefedi, innen megnézheted, nagyjából miket lehet csinálni vele.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#447) misirulez válasza Brutforsz (#446) üzenetére


misirulez
senior tag

:R

(#448) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Megjelent az Apache OpenOffice 4.0 verzió.

Kiadási megjegyzések képekkel illusztrálva.
Letöltés

(#449) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Tudna valaki segíteni?

A felsorolás és számozás "funkcióval" van problémám.

Leírok egy számot, utána egy mondatot, majd nyomok egy entert és egyből beindul az egész baromság. Nem lehet kikapcsolni a funkciót, pedig én csak egy rohadt számot akartam leírni, nem húszat. :W Természetesen ekkor alapból "behúzza" az adott sort számozás szerint, én pedig ezt sem szeretném. Nem lehet számot írni a mondatom elé, mert egyből behúzza az egészet elrontva a szövegemet.

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#450) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Van egy idősebb ismerősöm, aki egy olyan cégben dolgozik, ahol nemrég cserélték az XP+Office 2003 kombót Win7 + Apache OpenOffice 4.0.1-re. Nehézkes az alkalmazkodás, a legnagyobb hápogás azért zajlik most, hogy az OO miért nem alapértelmezetten .doc-ba ment. A kérdésem az, hogy lehetséges ezt beállítani egyáltalán? Nincs a gépemen OO, egy járatos felhasználó segítségét megköszönném.

Előre is köszi :R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#451) kispx válasza Goatman (#450) üzenetére


kispx
addikt

Mert alapértelmezetten egy nyílt formátumban ment és nem a Microsoft saját zárt formátumába. Emellett kompatibilitási problémák is lehetnek vele. Szóval ezt azért majd ellenőrizzétek le.

Átállítása:
eszközök -> beállítások -> Megnyitás és mentés -> Általános -> Alapértelmezett fájlformátum és és ODF-beállítások -> Dokumentumtípus := Microsoft Word 97/2000/XP/2003

(#452) róland


róland
veterán

Hogy lehet megoldani OpenOffice-ban, hogy naponta ismétlődően ugyanazon űrlapot töltse ki valaki, és az adatok egy táblázatba/adatbázisba kerüljenek? A kitöltés helye fizikailag nem egyezik meg a táblázat helyével. (Intranet összeköttetés van 2 gép között.) A kitöltő nem szerkesztheti a "Végleges" táblázatot.

(Részmegoldásként a Google Űrlapokat fogjuk használni, de szeretnénk házon belül tartani az adatáramlást.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#453) Padree.c2


Padree.c2
tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő: létezik az Openoffice calc-ban aránytartó kicsinyítés, illetve nagyítás?
Random méretű képeket kell ajánlatokba pakolnom, és ha a méretarány megváltozik, nem lesz szép a kép.
Ezt most szemmértékkel oldom meg, de ha lenne rá megoldás, az egy képpel eltöltött időt töredékére csökkenthetném, amivel a hatékonyságomat nagyban tudnám növelni, amivel többet tudnék keresni, és az mindenkinek sokkal jobb lenne. (:
Aki tud megoldást, segítsen kérem, cserébe én is segítek valakinek, és a világ jobb hely lesz.

Pp. ♠

(#454) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Én is kérdeznék egyet: hogy lehet azt kikapcsolni, hogy amennyiben pl kijelölök egy sort, amit aztán formázok dőlt betűre, vagy aláhúzom, akkor a kijelölt formázási mód utána kapcsolódjon ki, ha "elkattintok" az adott szóról?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#455) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom erre hogy keressek rá inkább kérdezek:
Ha szeretnék egy olyan táblázatot létrehozni, amivel ártáblát lehet kitölteni, hogyan csináljam? A következő kellene: műszaki cikkek paramétereit kell kiíratni, de pl. laptopoknál ki kellene írni a proci jellemzőit is, kellene pl. az ártábla sorában abba a cellába ahova a proci típus/megnevezése kerül, egy legördülő lista amiből ki tudom választani, ill. ha üresen hagyom akkor meg újat írhatok be ami nincs a listában. Aztán ha listából választottam, akkor a következő sorokban feltölti automatán az órajel, cache memória, integrált VGA, TDP sorok megfelelő celláit. Ezt mondjuk egy másik munkalapról venné ahova fel lennének sorolva egymás mellé a procik, alattuk ezen 3 paraméterrel. Így szépen és gyorsan lehetne kinyomtatni, csak kiválasztva a paramétereket, nem kellene mindig kézzel beírogatni. Ennyire volna szükség, ennek mintájára a többit is meg tudnám kreálni. MS Office nem játszik, mindenképpen Openoffice-al kell és Excel jellegűen, tehát marad a Calc.
Lépésről-lépésre kérném, ha lehet! :R

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#456) Dluinet


Dluinet
nagyúr

munkahelyen keverve használunk OO és MS
az a gond ha megnyitnak egy megosztott xls fájlt MS-ben és szerkesztik, akkor OO-ban is meg lehet nyitni, de ilyenkor csak olvashatónak kéne lennie, szerkeszthetőnek nem, mit kell beállítani, hogy az OO egy szerkesztés alatt álló dokumentumot már csak olvashatóan nyissa meg?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#457) fpeter07


fpeter07
veterán

Hogyan lehet kikapcsolni azt, hogy a program ne írja át a pont utáni karaktert nagybetűssé? Már letiltottam mindent a helyesírás ellenőrzésénél...

(#458) MichaelSD válasza fpeter07 (#457) üzenetére


MichaelSD
őstag

Bocs, nekem angolul van a LO, de

To Stop Capitalizing the First Letter of a Sentence

Choose Tools – AutoCorrect Options.
Click the Options tab.
Clear the "Capitalize first letter of every sentence" check box.

Remélem segít.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#459) róland


róland
veterán

Adott az alábbi makró:

sub Adatrogzites
rem ----------------------------------------------------------------------
rem define variables
dim document as object
dim dispatcher as object
rem ----------------------------------------------------------------------
rem get access to the document
document = ThisComponent.CurrentController.Frame
dispatcher = createUnoService("com.sun.star.frame.DispatchHelper")

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args1(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args1(0).Name = "ToPoint"
args1(0).Value = "$B$2"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args1())

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args2(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args2(0).Name = "ToPoint"
args2(0).Value = "$B$2:$M$2"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args2())

rem ----------------------------------------------------------------------
dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:Copy", "", 0, Array())

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args4(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args4(0).Name = "Nr"
args4(0).Value = 2

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:JumpToTable", "", 0, args4())

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args5(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args5(0).Name = "ToPoint"
args5(0).Value = "$B$290"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args5())

rem ----------------------------------------------------------------------
dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:Paste", "", 0, Array())


end sub

A lényege, hogy egy berögzített adatsort átmásolna (kijelölés-másolás-beillesztés módszerrel) egy táblázat megfelelő sorába.
Ezt szeretném módosítani oly módon, hogy az adott dátumnak megfelelő sorba szúrja be az adatokat. (A dátumnak megfelelő sor kiszámított sorszámát az eredeti munkalap egyik (jelen esetben A3) mezője tartalmazza.

Úgy néztem, hogy ebben a részben határozza meg, hogy hová is kell beszúrni:

rem ----------------------------------------------------------------------
dim args5(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
args5(0).Name = "ToPoint"
args5(0).Value = "$B$290"

dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args5())

Azaz ezt szeretném úgy módosítani, hogy $B$290 érték helyett a mindenkori kívánt cellába illessze be az adatokat.

Hogy lehet ezt megoldani?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#460) konci79


konci79
őstag

Üdvözlet!
Valaki tud erre valamit mondani,mi történhetett?
Újraraktamaz Openoffice-t,nem segített.
Két hsz-al lejjebb még van egy kép,megnyitáskor ez fogad

[ Szerkesztve ]

(#461) Pirostank


Pirostank
csendes tag

Sziasztok , most töltöttem ezt a szoftvert, puhatolom, nem rossz , az lenne a kerdesem, h tudja valaki mire kell neki google v yahoo kereses, es hogyan lehetne öket kitörölni, megvaltoztatni bingre . Mert ahogy kitörlöm öket, engedi, de ujraindulaskor visszaall az alapba, google stb... Valakinek van tippje hol kell atallitani valamit rajta? Nem kedvelem a google-t sok reklamot kaptam, miota bingem van, fele annyi nem jön a böngeszöre...Köszönöm elöre is .

Üdv : Tankok

(#462) drzozo


drzozo
senior tag

Angol openoffice 4.1.1-ben hogyan lehet beállítani, hogy a program a magyar szavakat, amiket nem írok le helyesen, pirossal aláhúzza?

(#463) Gubek-Einste válasza drzozo (#462) üzenetére

Telepíteni majd be kell állítani a magyar nyelvi szótárt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#464) csongi


csongi
veterán

Sziasztok! mennyire kompatibilisek a függvények az ms exeléhez?

(#465) sz.j


sz.j
nagyúr

Bocsi, rossz helyre írtam, mert a Libre Office-al van gondom... :W

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#466) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Jár erre még valaki aki vágja a témát?
Win10-re szerettem volna felrakni a 4.1.3-as verziót de nem megy föl. :O
Valami dll írhatatlanság miatt nyekergett aztán megszakítja a telepítést. Másodszorra meg registry bejegyzések miatt sírt valamit.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#467) King Unique válasza rup1u5 (#466) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ott valószínűleg nálad nem stimmel valami, mert pl. nálam Win10-re (14393.969) simán feltelepül és működik. De, hogy most esetedben mi kavar be, azt konkrétumok nélkül nyilván nehéz megmondani.

Egyébként muszáj az OO-t használnod? Ott van pl. az EuroOffice, ami hasonló hozzá és szintén ok Win10 alatt. Vagy a népszerű LibreOffice, ami ugyancsak megfelelően működik.

[ Szerkesztve ]

(#468) rup1u5 válasza King Unique (#467) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Tényleg! A LibreOffice! Hogy ez hogy nem jutott eszembe mikor linuxon mindig azt használtam....
Köszi! Már fönt is van.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#469) bolvar


bolvar
senior tag

Üdv
Látom picit kihalt a topik de hátha valaki ki tud segíteni :)
Frissítettem egy kisebb cégnél az openoffice-t mert ezer éves volt és anomáliákat szült, a friss 4-es viszont jó pár táblázatbam zéróosztót hoz oda ahol nincs mit osztani.
Üzemanyag használatot vezetnek, nem minden nap változik, így vannak üres cellák amiket másik 2 cella értékének a különbségével osztanék.
Eléggé zavaró ez a zéróosztó hiba, próbáltam megszüntetni de nem jártam sikerrel.
Ha esetleg valakinek van ötlete rá örömmel fogadom :)
bolvar

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenOffice
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.