Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18351) teleahocipöm válasza draco31 (#18350) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Mindenképp a szinest preferálnám, mert ritkán ugyan, de kellett.

(#18352) PociAti válasza NONPLUSULTRA (#18348) üzenetére


PociAti
senior tag

Egészségügyi hatása nem is érdekel?
Finoman szólva se tanácsos a tonerport belélegezni.
És végül mit kezdesz a rossz minőségű porral? Kidobod a kukába?

Amúgy meg ott van lehetőségként mondjuk a HP neverstop nyomtatócsalád pora. 2.500 oldal a kapacitása, és 4.500 Ft körül van az ára. (Régebben 3.100 Ft-ba került, azóta jól megdrágult.)
YouTube videó alapján elég könnyű szétszedni és kinyerni belőle a port. (Bár a videó elvileg az ellenkezőjét mutatná meg, miként kell ezt újratölteni. Hogyan lehet az akkori 1,24 Ft-os lapköltségből 0,5 Ft-os lapköltséget csinálni. Szarrágás netovábbja. Lényeg, hogy elég egyszerű a "toner" felépítése, mert valójában ez csak egy portároló tubus.)

Viszont eredeti kellékről van szó, így a minőség garantált, nincs zsákbamacska.

(#18353) csibe1


csibe1
addikt

Üdv!

Egy kb. 4 éves Brother DCPJ 105 nyomtató, céges gép, nem nyomtat feketét. Múlt pénteken még minden rendben volt, hétfőn már csak a színes részeket nyomtatta ki a számláról. Személyesen nem néztem meg, azt mondták, hogy olyan mintha darabos lenne a festék. Ma találtam bele fekete patront, mert itthon is olyan van, de azzal a patronnal sem nyomtat feketét. A cserénél le lett okézva, hogy új patronok kerültek a nyomtatóba, mert mind a 4 darab ki lett cserélve.
Utána el lett indítva a tisztítás is, de azután is csak a színeset volt hajlandó nyomtani.
Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#18354) tothbe válasza csibe1 (#18353) üzenetére


tothbe
addikt

Itt egy videó a teljes tisztítási procedúrához. Ezzel mennie kell.

Ha ezután sem megy, akkor fejet kell cserélni. Ilyen kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#18355) PociAti válasza csibe1 (#18353) üzenetére


PociAti
senior tag

Abba a nyomtatóban és a vele együtt megjelent tartályos társaiban (T300, T500, T700) még pigmentált fekete festék volt. Pont a beszáradási para miatt tértek át a vízbázisú feketére.

Intenzív fejtisztítással talán meg tudnád javítani és nem kellene szervizbe vinni, vagy házilag megpróbálkozni a tisztítással. Ezt a MAINTENANCE menüben találod meg. Keress rá a neten.

* Szerk. most látom a felettem lévő hozzászólás is pont erről szól.

Azért nem ártana tudni mi mit csinál. Mert napi 3 tisztításnál többet nem szabad ráerőltetni a nyomtatófejre.

És az sem kizárt, hogy már nagyon régi a tinta, amit használsz, vagy helytelenül volt tárolva. Elvi élettartamuk 3 év.

[ Szerkesztve ]

(#18356) NONPLUSULTRA válasza PociAti (#18352) üzenetére


NONPLUSULTRA
tag

A Rossz port pigmentként fogom használni gipsz/műgyanta/egyéb öntvényeimhez, nem a WC-n húzom le.
A lapköltség és nyomtatási kapacitás egy trükkös dolog mert mindenki normál szövegre gondol elsősorban de ha már rajzokat/festményeket/fényképeket nyomtatunk vagy csak egy egyszerű szürkeárnyalatos képet a szöveg mögé akkor drasztikusan csökken az oldalszám. Nem mind ugyanarra használjuk nyomtatóinkat, nálam hamar kifogy a toner ezért kell némi olcsósítás. A tippet köszönöm, a legolcsóbb eredeti toner a nyomtatómba 22000ft és 900 oldalt garantál. Cserébe tűéles csak hamar kifogy.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#18357) PociAti válasza NONPLUSULTRA (#18356) üzenetére


PociAti
senior tag

"A tippet köszönöm, a legolcsóbb eredeti toner a nyomtatómba 22000ft és 900 oldalt garantál. Cserébe tűéles csak hamar kifogy."
Amikor megvetted a nyomtatót, akkor is nagyjából ennyi volt az üzemeltetési költsége.

Az előbbi hozzászólásomból lehagytam, hogy a Neverstop nyomtatócsalád 600×600 dpi-s, míg a te nyomtatód lehetséges, hogy 1200×1200 dpi, ha már azt írod tű éles képet ad.
600 dpi-hez nem kell annyira finom szemcseméretű por, ezért tud olcsóbb lenni az 1200-as porhoz képest.

Az oldalszámok meghatározásának standardja szerintem elég jó, mert az 5% megközelíti az iskolai beadandó (pl. szakdolgozat) telítettségét, vagy az általános irodai felhasználás értékét. Másik fő felhasználás, a számlák nyomtatása pedig még ennél is kevesebb festéket igényel.
Az otthoni felhasználás annyira szerteágazó, megfoghatatlan, hogy azt nehéz lenne értelmesen definiálni.

(#18358) NONPLUSULTRA válasza PociAti (#18357) üzenetére


NONPLUSULTRA
tag

600 dpi-hez nem kell annyira finom szemcseméretű por, ezért tud olcsóbb lenni az 1200-as porhoz képest.
ÁÁÁÁ, itt van a kutya elásva. Nem tudtam, hogy a szemcseméret más, így már teljesen megvilágosodtam. Persze, hogy ezért csíkoz mert durvább a por. Probléma megoldva, köszönöm. Saját magamat szopattam le ezek szerint.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

(#18359) IvI88 válasza PociAti (#18342) üzenetére


IvI88
tag

Köszi a válaszokat és a segítséget.
Ma elhoztam a nyomtató szerelőtől aki nem tudta megcsinálni, szerinte a beégető nem jó már az ilyen vastag papírhoz.
Nem vagyok tetováló nem stencilt készítünk vele hanem ez a termék maga, ideiglenes tetoválás.
Mondta a nyomtató szerelő, hogy nincs olyan beállítás amivel lassabban menne végig a papír ezért se ég rá rendese. Ezt nem lehet valahogy átírni szoftveresen, hogy pl a vastag papír eddig x sebességgel ment végig akkor most x-10% legyen.

Esetleg nyomtatót tudtok ajánlani ami jó lehet nekem 70-90e között?

üdv: Tomi

(#18360) csibe1 válasza tothbe (#18354) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi a választ neked és PociAti-nak is.
Volt egy olyan tipp ismerőstől, hogy úgymond eldugult valami.
Ma délután személyesen is megnéztem, és tényleg szürke volt a fekete.
Csináltam egy tisztítást a menüből csak a fekete patronra, és utána már nem volt gond.
A festék nem volt régi, általában havonta új patron kerül bele.
Amit találtam bele fekete patron max fél éves lehetett. Az az itthoni ugyanilyen nyomtatóba lett rendelve tartaléknak.

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! :) :R
Szerencsére megoldódott a dolog!

Ha nem muszáj nem veszünk új nyomtatót a mai árak mellett. :)
A használt nyomtatófej meg elég lutri dolog.
A frugo vagy milyen oldalra dobott ki találatot a guggli, de nekem elég kamus oldalnak tűnik. Három féle "új" fej volt fent; 19-21-27 ezerért. Vicces csapat.
Helyette amúgy a Brother DCP-T425W lett nézve, mint lehetséges utód, mert sajnos kell a színes nyomtatás is.
Pedig egy sima multifunkciós lézernyomtató jobb lenne, szerintem.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#18361) sbazsi


sbazsi
veterán

Adott egy régebbi Samsung Bixolon SRP-350 blokknyomtató
Ezt életre lehet valahogy kelteni valamilyen módon usb csatlakozóra kötve?
Volt egy régi usb-lpt kábel, azzal nem működött. Emlékszem, hogy egy hp lj1100 nyomtatóval működött anno. Azt hittem megviselte az idő, ezért rendeltem egy új kábelt:
USB IEEE 1284 Printer CN36 USB to Parallel Port 36 Pin Interface Adapter Connector Support Scanner Support Window7/8/10/11
De ezzel sem akar működni. :U

Bármi ötlet?

(#18362) Csavarnyuzo válasza sbazsi (#18361) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Első lépés hogy öntesztet számítógép nélkül tudsz-e nyomtatni vele?

A pirosat kell elvágni.

(#18363) Csavarnyuzo válasza IvI88 (#18359) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ajánlani nem tudok -elég rizikósak tudnak lenni az extra papírok hogy jó lesz-e a fixálás-, viszont olyat nézz, aminek a papírsúly specifikácója lehetőleg minél jobban meghaladja azt amit használsz. A 3020 papír szerint 163 gr-ig tud, ezért lehet az hogy újkorában még elvitte -ez is inkább csak szerencse. És nem árt ha nem csak driverből lehet állítani hanem a nyomtatónak van menürendszere ahol be lehet állítani vastag, vagy nehéz papírra és ekkor le is lassítja a sebességet.

A pirosat kell elvágni.

(#18364) sbazsi válasza Csavarnyuzo (#18362) üzenetére


sbazsi
veterán

igen, az önteszt lefutott rendben.

(#18365) Csavarnyuzo válasza sbazsi (#18364) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Úgy telepítettem az ilyeneket, hogy először csak bedugtam az átalakítót nyomtató nélkül -ha jó emlékszem ahoz is feltesz valami a Windows. Utána fel kell telepíteni a Samsung driverét és utána mehet a Samsung az átalakítóval.
Ha ezután sem megy, akkor meg kell nézni a dip switcheket a felhasználói kézikönyv alapján hogy jól vannak-e beállítva. Bár régen volt, de ha jól emlékszem ott is lehet pár olyan ami miatt nem működhet.

A pirosat kell elvágni.

(#18366) sbazsi válasza Csavarnyuzo (#18365) üzenetére


sbazsi
veterán

Lehet korábban vacakoltam el valamit, most működik.
Valami usb port kavarodás lehetett, áttettem egy másik usb portra a nyomtató tulajdonságainál, és működik. (Lehet a régi tényleg nem volt jó, és azon maradt?! :U Na mindegy)

A következő advanced kérdés: :D
Ha ezt a nyomtatót + usb-lpt kábelt bedugom egy Asus RT-AC66U B1 routerbe, vajon tudok nyomtatni gépről, és telefonról (Android) :B :U

(#18367) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Brother DCP-1622WE nyomtatót. Létezik, hogy nem támogatja a Wifi-DIrect megoldást? Andoridra letöltötte az app-ját, de sajnos nem tudok csatlakozni a nyomtatóhoz. A menüjében sem látok Wifi direct opciót. Ezek szerinte akkor wifi hálózat (router) nélkül nem is fogok tudni nyomtatni telefonról?

(#18368) Csavarnyuzo válasza sbazsi (#18366) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Van az a firmware. :DDD Fogalmam sincs, ennyire még sosem kellett tákolnom.

A pirosat kell elvágni.

(#18369) PociAti válasza kw3v865 (#18367) üzenetére


PociAti
senior tag

Az adatlapja szerint nem támogatja a wifi directet.
https://support.brother.com/g/b/spec.aspx?c=hu&lang=hu&prod=dcp1622we_eu
"Vezeték nélküli LAN - IEEE 802.11b/g/n (infrastruktúra mód/ad-hoc mód)"

Ha tudná, akkor ez szerepelne:
"Vezeték nélküli LAN - IEEE 802.11b/g/n (Infrastruktúra mód), IEEE 802.11g/n (Wi-Fi Direct)"
Mint pl. az alábbi nyomtatóknál:
https://support.brother.com/g/b/spec.aspx?c=hu&lang=hu&prod=dcpl2532dw_eu

(#18370) kw3v865 válasza PociAti (#18369) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi az infót. Ez esetben muszáj lesz beszerezni egy routert. Gondolom bármilyen egyszerű wifi router jó lesz hozzá, ugye?

(#18371) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok! Kérdésem lenne, van egy Canon hálózati nyomattató működik a vezetékesen asztali gépekről. Igény lenne rá, laptopról is használni szeretnék. DE a intézmény wifi hálózatkáról nem lehet. Így kérdésem wifis printer szerver létezik? Ha igen, lehet beállítani rajta nyomatási kvótáját? És esetleg milyen típust tudtok javasolni? :)

(#18372) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok,van egy ilyen problémám: [link]
Nagyon idegesítő,mert nem dobnám ki,ha nem muszáj.
Viszont az említett illesztőprogram hiába 2023-as, akkor sem működik vele :(
Ez az: [link]
Szerintetek? Sokan küzdenek vele a neten,de nem találtam megoldást.
Egyszerűen azt írj a program telepítése után is,hogy:

Felejtsem el és dobjam ki?

[ Szerkesztve ]

(#18373) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Canon-nak továbbra sincs A3-as Megatank nyomtatója?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18374) Csavarnyuzo válasza qwertly (#18371) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem a kérdésre fogok válaszolni: ha másik -wifis- print szerverre tennéd akkor az asztali gépekről hogyan fognak nyomtatni?

A pirosat kell elvágni.

(#18375) Csavarnyuzo válasza Csápájev (#18372) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A driver konfigurációs fülén a Nyomtatómodell beállítása... alatt mi van kiválasztva?

A pirosat kell elvágni.

(#18376) qwertly válasza Csavarnyuzo (#18374) üzenetére


qwertly
addikt

Szia, asztali gépek hállózatba vannak kötve a nyomtatóval. Van szabad usb portja oda lenne csatlakoztattva wifi print server. Így ha valaki hozza privát laptopokot akkor tud róla nyomtatni.

(#18377) Csápájev válasza Csavarnyuzo (#18375) üzenetére


Csápájev
őstag

Nem találom ezt. A drivert telepíteni lehet és ennyi.

(#18378) Csavarnyuzo válasza Csápájev (#18377) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Vezérlőpult->Hardver és hang alatt Eszközök és nyomtatók megtekintése->a nyomtatón jobb egérgomb és Nyomtató tulajdonságai->Konfiguráció fülön van.

A pirosat kell elvágni.

(#18379) Csavarnyuzo válasza qwertly (#18376) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A wifi print szerver arra való hogy egy nem wifi képes eszközt egy wifi hálózathoz csatlakoztass. Mégis hogyan tudna kvótázni? Mi alapján?
Ezt vagy a nyomtatón lehet megoldani -ha elég "komoly" ahoz hogy tudjon ilyet- vagy egy nyomatmenedzsment rendszerrel ami pl. AD alapján azonosítja a felhasználót.
Nem írtál típust így passz hogy a nyomtató tudja-e az első lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#18380) Csápájev válasza Csavarnyuzo (#18378) üzenetére


Csápájev
őstag

Így néz ki:
[kép] [kép]

(#18381) Csavarnyuzo válasza Csápájev (#18380) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor nincs megfelelően telepítve a driver.

A pirosat kell elvágni.

(#18382) Csápájev válasza Csavarnyuzo (#18381) üzenetére


Csápájev
őstag

Na,akkor megy a kukába. :) Be lehet ezt dobni kommunális hulladékként?

(#18383) Csavarnyuzo válasza Csápájev (#18382) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem érdemes ilyen hamar feladni. Vezérlőpult->Hardver és hang alatt Eszközök és nyomtatók megtekintése->bármelyik nyomtatón bal egérgomb -csak kiválasztás-, ekkor fent a menüben megjelenik a Nyomtatókiszolgáló tulajdonságai lehetőség, ezen belül Illesztőprogramok fül. Van a listában Lexmark?
Kérdésedre válaszolva: nem kommunális hulladék.

A pirosat kell elvágni.

(#18384) qwertly válasza Csavarnyuzo (#18379) üzenetére


qwertly
addikt

Szia, köszönöm a válaszodat.
AD nem nagyon működik mert egy tákolt linux szerver van wifi printer [link] a nyomtató pedig Canon DADF-U1

[ Szerkesztve ]

(#18385) Csavarnyuzo válasza qwertly (#18384) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A DADF-U1 a lapadagoló típusa. A gépét vagy a kezelőpultnál találod, vagy ha hátul az adattábláról olvasod le, akkor az kb. térdmagasságban van.

A pirosat kell elvágni.

(#18386) qwertly válasza Csavarnyuzo (#18385) üzenetére


qwertly
addikt

Köszönöm :B akkor holnap rendesen megnézem....

(#18387) Csavarnyuzo válasza qwertly (#18386) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Közben megnéztem valószínűleg IR32xx lesz, ahol az xx a lap/perc, de jobb biztosra tudni.

A pirosat kell elvágni.

(#18388) Csápájev válasza Csavarnyuzo (#18383) üzenetére


Csápájev
őstag

Szia,van igen,az első: [kép]
Nem hamar adom fel,nagyon régóta bszakszok vele :)

(#18389) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van egy HP (DeskJet GT 5820) nyomtató amibe sárgát nem lehet önteni (nem ürül a flakonból, bármennyire is nyomkodom...felülről néztem, nincs beszáradva!) , meg még félig van a tartály, de nem nyomtat sárgát. Többi szín mind oké és fekete tartály félig volt, de gond nélkül tele tudtam tölteni.
Mit lehet vele kezdeni? :F



Csak eredeti HP tintát és fejet használok!

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#18390) qwertly válasza Csavarnyuzo (#18387) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Igen jól tippelted :C ez a típus: [Canon imageRUNNER 3245Ne] erre szeretném rá applikálni a wifis printer szervert. A nyomatási kvótát pedig nem AD kezeli hanem a nyomamtó.

(#18391) draco31 válasza MaxxDamage (#18389) üzenetére


draco31
veterán

Nem a tartály felől száradnak be a tintás nyomik, hanem a fúvóka, ahol a papírra kerülne a festék.
Úgy látom ez valami félig patronos megoldás, nem tudom így töltött rendszernél mennyire jó ötlet kivenni a színeset belőle.
Max ha így berakva alá tudsz nyomni egy papírzsepit, akkor azon sem lesz sárga szín nagy valószínűség szerint.
Ha kiszedhető így, megpróbálnám valami alkohollal, pl izorpopillal fültisztító pálcikával megsimogatni a fúvóka részt, hátha feloldódik a sárga.
De semmiképp sem aceton, vagy ilyesmi, az szétmarja.
Ha nem jön jobb ötlet mástól.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18392) MaxxDamage válasza draco31 (#18391) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, én is fejre gondoltam.
Pár éve a fekete volt beszáradva, akkor kellett vennem hozzá új fej garnitúrát. :K
Mikor megvettem, a marketing szöveg ott volt, hogy sok ezer oldalt lehet vele nyomtatni, de közbe meg van benne nyomtató fej amit néha cserélni kell, mert így van kitalálva.
Én meg azt hittem csak tinta kell bele meg papír és lehet nyomtatni végtelen.... :DDD
Nagy atb*sz*s ez is! 2017-be vettem meg +garit is hozzá!

Fejet trükkösen kell ki venni, mert ha szabályosan venném ki, akkor többet nem fogadná már el. Resetelni meg nem lehet. Van még egy garnitúra fej packom bontatlan, de akkor inkább eladnám a nyomtatót és adnám hozzá azt is, így olyan vele mint az új. :K

Múltkor (jó pár éve) sem lett jó fej tisztítással, sajnos fejet kellett cserélnem, újat vennem (csak gyári) és az új fejek nem mutatnak programba tinta szintet :N (csak a gyári fejekkel mutatták!)
Gondolom ezek ilyen vissza forgatott fejek a gyártó a által... HP is képes rá sajna! (dolgoztam anno HP nyomtató szervizben ~20 éve)

Inkább vennék valami lézer nyomtatót, tintás volt már sok és elég is volt belőlük!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#18393) Csavarnyuzo válasza Csápájev (#18388) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Látszólag fent van rendesen a driver, így viszont először azt érdemes megpróbálnod hogy amikor be van kapcsolva a nyomtató akkor letörlöd az eszközpéldányt -sima törlés- majd ki/bekapcs a nyomtatónak. Ha ekkor sem teszi fel rendesen, akkor kézzel kell megpróbálni az eszközpéldánynál a driver befrissítését a Hardver fül alatt.

A pirosat kell elvágni.

(#18394) Csavarnyuzo válasza qwertly (#18390) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Jó régen volt...
Dep. ID Management a funkció ami azt hiszem tudja amire szükséged van. Ha még nincs, akkor előtte mindenképpen kell csinálni egy admin fiókot a gépre. Utána be kell kapcsolni a funkciót és létre lehet hozni accountokat ID/password párossal és ha minden igaz limitet is be lehet állítani, valamint valamennyire korlátozható a funkcionalitás. Nyilván ezt driver oldalon is be kell állítani mert ha már bekapcsolod az azonosítást és driver oldalon nem állítasz be semmit akkor nem jön ki a nyomtatás -kivéve talán ha vendégfelhasználó engedélyezve van. Webes felületről egyszerűbb beállítani az egészet. Kézikönyvben 327. oldaltól kezdődik a részletezése.
Amit sosem próbáltam hogy ez USB-n keresztül megy-e.

A pirosat kell elvágni.

(#18395) qwertly válasza Csavarnyuzo (#18394) üzenetére


qwertly
addikt

Kedves Csavarnyuzo!
Köszönöm a részletes válaszodat... :R megpróbálkozóm vele mert, mint írtam egyre többen notebookkal jönnek és szeretnének arról nyomtatni.
További szép napot... :)
Más: ha van valakinek eladó használt wifi print servere pl: ilyen is lehet [link] az privátba jelezze . :)

(#18396) Csavarnyuzo válasza qwertly (#18395) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Egyet valamit érdemes még kipróbálnod. Már nem emlékszem melyik típus/sorozat és milyen firmware-el volt érintett, de USB-s csatlakoztatáskor ha elment energiatakaréskosba akkor hiába lett ráküldve a nyomtatás nem ébredt fel automatikusan hanem kézzel kellett kivenni alvó módból. Ha érintett a gép ebből a szempontból az nem az igazi.

A pirosat kell elvágni.

(#18397) qwertly válasza Csavarnyuzo (#18396) üzenetére


qwertly
addikt

Kedves Csavarnyuzo!

Köszönöm a válaszodat, megfogom nézni.
De ha szabad kérdeznem tőled ez más nyomatókkal is lehet?
Igaz az vezetékes hálózati, de energia takarékos módba megy, úgy lehet újra nyomtatni vele ha kezelő paneljét megnyomjuk. Típust most nem tudok mondani mert kb. 2-3 hónapja volt... :B Ukáz azóta, nyomattás előtt oda kell menni és "feléleszteni a nyomtatót".

(#18398) MaxxDamage válasza draco31 (#18391) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos nem lett jobb, izopropyl alkohollal is próbálkoztam, sárga nyílásba is fecskendeztem, alulról is "áztattam" de csak 2 szín van a háromból.
A sárga jól beszáradt! Ez fej/patron cserével oldható meg.


Régen RMA-n JIG volt (ez csak Epsonon volt!) patron helyett és volt tisztítás JIG-el amibe Citrosol volt!
Hiszitek vagy sem, de a tisztító JIG-el nyomhattál bármennyit, sok esetben nem lett jó és fej csere kellett. (HP-nál patron csere volt, mert abba volt a fej, de Epson esetében külön fej volt, azt kellett cserélni!)

Sárga részbe nyomtam izopropyl alkoholt, annak a "pillanatnyi" hatása látható.
Majdnem jó!

De mégse... :)

Tehát marad a fej / patron csere.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#18399) Honda567


Honda567
junior tag

Sziasztok
Van egy Samsung Ml1665 lézer nyomtatóm
5db kis csíkot húz a lapra mitől van ez?
A nyomtatással nincs gond az jó minőség csak a csíkokat húzza.

(#18400) Csavarnyuzo válasza qwertly (#18397) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha jól van beállítva, akkor nem kéne hogy ilyet csináljon, ha nyomtatási feladatot kap, akkor fel kell ébrednie. USB-n is, de volt egy sorozat -vagy típus-, ami valamilyik fw-vel jó beállítások mellett is hibásan működött. Az tuti hogy EXV11/12- tonerrel ment, de hogy IRxx30/xx70, IR30xx vagy IR32xx sorozat volt arra már nem emlékszem.

A pirosat kell elvágni.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.