Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cibuu


cibuu
tag

T-online ról szeretnék nordtelekomra váltani,mert ennél a nordnál azt irják,hogy nyugodtan lemondhatom a vezetékes telefon előfizetést,úgy is van internet.márpedig felesleges fizetnem havi 4000 et a semmiér ugyhogy szimpinek tünnek.
mi a véleményetek róluk?megbízható szolgáltató?

(#2) plazerke válasza cibuu (#1) üzenetére


plazerke
csendes tag

Hello,

Én áprilisban kötöttem velük szerződést (t-com) terület 4Mbit-re fizettem elő, ezt a sebességet még soha nem sikerült elérni azt mondták hogy messze vagyok a központtól (???) tehát 3Mbitnél nem lesz több, sebaj az még elég lesz, de már másodszor szólok nekik hogy a sebességem éppenhogy eléri az 512kb/s-t bár ez szreintem nem az ő saruk hanem a t-com-é. Először amikor szóltam kijöttek a matávosok valamit piszkáltak aztán "jó" lett a sebesség kb 2Mbit, pár hét múlva megint szar lett, itt tartok most. :((

Remélem neked több szerencséd lesz velük.

[p]

(#3) coce


coce
csendes tag

Sziasztok!

Olyan 2 hete váltottam T-online-ról Nordtelekomra. Az egy dolog hogy trágya volt az adatátviteli sebesség, de főleg az számított hogy olcsóbban kijövök belőle. Ugyanúgy 4 megás csomagra cseréltem a T-onlinos 4 megásat(ez körülbelül 1 max 2 megát bírt). Nem reménykedtem hogy az új szolgáltatással simán fogok 4 megával tölteni, de azért egy 2,5-3-ra számítottam. Nos ez úgy 800 és 1000 között van,de volt már 200 is huzamosabb ideig. A minap felhívtam a nordtelekomot és kérdeztem, hogy ez mi? Nyilván mondták hogy nem tudnak mit tenni a 256 a minimum és azt bőven übereli az 1000. Kérdeztem, mire számíthatok. Mondta a csávó hogy hát max 3000, 3200-re, ez változó. Utána olvastam, hogy mi minden játszik szerepet a sebességben és természetes volt hogy a modemen is múlik, nézegettem a beállításokat a leírtak alapján, de nem sokra jutottam mert azért annyira nem vagyok a témában. Dialcom Bridge 1600 modemem van. Az volna a kérdésem, hogy nagyság rendekkel számít hogy milyen a modemem, lehet hogy ezzel nem is tudnék mondjuk 4 megát fogadni? Vagy egyéb más ötlet? Esetleg csak megszívtam a Nordtelekommal? Remélem érthető voltam és tud valaki segíteni. előre is köszi

(#4) henesa válasza coce (#3) üzenetére


henesa
aktív tag

az a modem egy öskövület sürgössen vegyél egy d-linket 3 ledeset a modemed okozhatja
a kicsi sávot kell egy új modem ha azzal sem változik a hejzet azt tudom mondani hogy hibabejelentés hegyeket kell indítani minden nap szolni nem szeretika problemás ügyfeleket
ezt csak azért merem tanácsolni mert szánpm bánom T -s szerelö vok

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#5) Myers


Myers
senior tag

Ilyen sokan használják ezt a NordTelekomot? :)

Van valakinek naprakész infója róluk? Csak azért, mert gyanúsan olcsók. Náluk a 10 megás annyi, mint másnál az 5 megás.

http://www.muszaj.hu/

(#6) koma106 válasza Myers (#5) üzenetére


koma106
senior tag

Engem is érdekelnének friss tapasztalatok a szolgáltatóról. A 2009-ben cikkezett p2p korlátozás pl. még mindig él náluk?

-

(#7) abcAttila válasza koma106 (#6) üzenetére


abcAttila
csendes tag

Szia, van friss tapasztalatom, bár ez inkább a bekötési töketlenségüket fedi fel:

2010-12.15. megrendeltem a Nordtelekom Internetet. (A korábban a más által már említett "tiszta verseny" miatt nincs a területen csak T-Com a környéken, az is csak egy hervadt ADSL)

Szinte másnap SMS a T-Comtól, hogy mikor jönnek bekötni. Simán bekötötték.

DE! A modemet nem hozta az ürge, azt a Nordtelekom küldi ki Postával. Ésszerű(?) :(
2 hét után se jött meg. A levelezési címem helyett a telepítési címre küldték (előtte kértem a Nordtelekomot, hogy NE a lakásra, hanem a cégemhez menjen a modem.)

Sebaj, akkor bemegyek a Rákóczi térre, gondoltam adnak egy másikat, én nem várnám meg, amíg a posta 2x sikertelenül kézbesíti, majd visszaküldi nekik, és a jó címre ismét utaztatják a modemem.

Megnézik, van-e. Nincs! Nincs náluk egy árva modem sem. Nooormáális? Meg kell várnom, amíg az egyszem modemet elküldik.
Nem jött. 1 hónappal a megkötés után net nélkül maradva a szerződést email-ben felmondtam.

Válaszuk: "Lemondását nem tudjuk elfogadni, a vonal már készen van, a szolgáltatás aktiválásra került.
Általános Szerződési Feltételeink 60 napos kiépítést rögzít, így lemondását nem tudjuk elfogadni." Kössz.

Azért stílust váltottak, írtak, hogy bejöhetek, vagy ismét kiküldik. Persze inkább bemegyek, mert már nem tud a gyerek otthon meséket nézni a neten...

Sok sikert velük, (vagy nélkülük), nézz körbe, nincs-e más alternatív szolgáltató a környékedre.

(#8) koma106 válasza abcAttila (#7) üzenetére


koma106
senior tag

Köszi, ez tanulságos.

Tanulmányoztam a honlapjukat és beszéltem velük telefononon is. Nem fogom Őket választani. A telefonos ügyintéző hölgy szinte minden mondatában hozzátette, hogy "szerinte". :)
nem szó szerint, de kb.:
- Szerinte a szolgáltatás a maximális értékeket stabilan eléri, nem kell azon aggódnom h. mennyi a garantált minimum.
- Szerinte nincs semmilyen korlátozás (p2p, Skype, msn...) sem

A mostani kábelnet (Digi 4/1) szolgáltatás kritikán aluli. 4 évig jó volt. :( (sokszor nem éri el a minimumot), a szolgáltató meg nem tesz semmit. Ezen kívül csak normál ADSL netre lenne lehetőségem: T-home, Enternet, Nordtelekom szolgáltatókat néztem ki - náluk van minimálisan garantált 0,5 megabit felfelé...annyi azért kellene.

Lehet h. paranoiás vagyok, de én már csak a garantált minimum sebességekből indulok ki...

[ Szerkesztve ]

-

(#9) Joci93


Joci93
senior tag

Hát én magam is Nordtelekomos vagyok, mivel nincsen telefon vonalunk, ezért marad a csupasz ADSL. Eddig 1 megás csomagban voltunk szinte mindig elértem a 120/130KB-s-es sebességet. (Kivéve Vasárnap). Most akarunk szerződést újjítani 5 megára.

Aki tud kb. ilyen árban csupasz ADSL szolgáltatót az nyugodtan írjon! :)

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#10) viktor101 válasza plazerke (#2) üzenetére


viktor101
újonc

Sajnos csak rosszat tudok róla mondani! Még nem olvastam hogy a Fórumon miket írtak de mostanában volt hogy napokra elment a net. Vasárnap rendszerint használhatatlan de sokszor hétköznap is. De ami a legszomorúbb hogy az embert hülyének nézik hogy a routerem a rossz több esetben félretettek hogy tartsam a vonalat addig ők megnézik, vagy kijönnek...Náluk semmi problémát nem jelez blabla sablon szöveg. Napi szinten vannak problémák Játszani nem merek mert eltíltásokat kapok felhívni sincs kedvem mert idiótának néznek vagy már fel sem veszik . Ha egy pár napot késel a befizetéssel akkor már nem kevés késedelmi kamatokért remegnek. Ótvar egy társaság az biztos!

(#11) viktor101 válasza viktor101 (#10) üzenetére


viktor101
újonc

Ha lenne más szolgáltató a környéken már rég váltottam volna. De azt javaslom hogy hűségszerződést ne írjatok alá velük, mert egykönnyen nem szabadultok meg tőlük :D

(#12) Fecogame


Fecogame
veterán

FTP tárhely kérésre nektek mennyi idő alatt válaszoltak? Már 2 hete elküldtem a support-os email címükre a kérést, de még mindig nem adtak választ / hozzáférési adatokat :D

Egyébként a nettel meg vagyok elégedve, jelenleg ők a legolcsóbb ADSL szolgáltatók, amennyiben előre kifizeted az egy éves díjat ( és miért ne fizetnéd ki, ha már egyszer úgyis aláírsz egy évet náluk ). Egy hónapot ajándékba adnak.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.