Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  NEXUS 4 - mélyvíz

Hozzászólások

(#751) NTonee válasza haligali72 (#748) üzenetére


NTonee
veterán

ha mondjuk rosszat tennél fel, azt azonnal észrevennéd :) Elb@szni nem tudod vele a telefont, felrakod a másikat és örülsz. ;)

(#752) haligali72 válasza NTonee (#751) üzenetére


haligali72
aktív tag

Nem tudom mit kú..ok el de azt nagyon! PA rc2-őt franco188plusszal tettem fel és az antutu 10000 és 15000 között mozog. De slukkica romjával is ez volt a helyzet. Valamit kihagytam, vagy mást is fel kell tennem valami governor állítót... :F

(#753) NTonee válasza haligali72 (#752) üzenetére


NTonee
veterán

az biztos, hogy ha alapbeállításokkal így megy, akkor valami tényleg nem stimmel. Slukkica CrDroid-TSM romja van fent nálam a Yandi kernellel és baromi jól működik.
De ilyen alacsony antutu pontszámokat én még nem is láttam egy romnál sem. Hogy telepíted a romokot?
-recoveryben wipe/factory reset
-rom install, gapps install, kernel install
-wipe cache+dalvik
-reboot

---
hűha... most nézem, hogy van ápdét a CrDroid-TSM-hez. :C meg a yandi kernelből is már v03 :)

[ Szerkesztve ]

(#754) haligali72 válasza NTonee (#753) üzenetére


haligali72
aktív tag

yandi kernelt nem tettem fel. Más minden ugyanaz... :F

(#755) NTonee válasza haligali72 (#754) üzenetére


NTonee
veterán

szerintem próbáld meg custom kernel nélkül felrakni a PA-ot és ha úgy jól működik, akkor rögtön megvan a bibi.

Slukkica: Próbáltam letölteni a v1.42-őt:
The user hosting this content is out of bandwidth. :))

[ Szerkesztve ]

(#756) Slukkica válasza NTonee (#755) üzenetére


Slukkica
őstag

Valami gond lehet a box-al nem jöttem rá, mert sokan le tudják nekem is megy. Sokan meg nem.

Csak neked :
https://db.tt/nYRL9Tob

Ez egy kicsit újabb is :-)

Érdemes a blogomat időnként check-olni!

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#757) NTonee válasza Slukkica (#756) üzenetére


NTonee
veterán

:R

(#758) NTonee válasza Slukkica (#756) üzenetére


NTonee
veterán

dirty flash mehet?

(#759) haligali72


haligali72
aktív tag

SOS!
twr ből csináltam egy komplet formátot! fastbootból nyomtam egy flash-all.bat ot hogy gyárira visszaromoljak, de csak aszínes x villog már vagy11 perce. Nem emelkedik fel a telefon. Újból próbáltam, de ugyenez a helyzet. Tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#760) SamS20


SamS20
senior tag

A touch2wake mennyire veszi igénybe a telot illetve az aksit? Csak mert akárhogy is nézzük a kijelzonek valamennyire aktívnak kell lennie, nem?

Most éjszaka 3g hálózaton és aktív wifivel merült 4 óra alatt 5%ot. Igaz abban volt vagy 3-4 p kijelzo

(#761) Tüske0614


Tüske0614
aktív tag

Jó reggelt ! Kérhetnék segitséget tőletek ? Pa romot használok lehet vmit elállitottam de müködik ez a Jedi dolog benne hogy az érzékelő felett elhuzom a kezem és bekapcsol a kijelző ... ezt hol tudom kikapcs ? Köszi előre is

(#762) benco válasza Tüske0614 (#761) üzenetére


benco
tag

Zavart érzek az erőben :D

"nem az van, hogy ücsörgünk a tengerparton és kézzel fogunk halakat" -Bog. Nexus 4

(#763) mm89


mm89
őstag

Mi a különbség az xda-n a
Nexus 4 Android Development
Android development for the Nexus 4
és a
Nexus 4 Original Android Development
Original Android development for the Nexus 4
fórumok között? Én mindkettőben romokat látok meg kerneleket. Leírva se nagyon látok benne semmit, hogy melyikbe mi tartozik.
Köszi

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#764) #59070464 válasza Tüske0614 (#761) üzenetére


#59070464
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#765) Tüske0614 válasza #59070464 (#764) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Ujrainditottam meggyógyult ... :) köszi sziasztok

(#766) Atish19 válasza mm89 (#763) üzenetére


Atish19
őstag

Ezt olvasgasd el :)

[ Szerkesztve ]

(#767) haligali72 válasza haligali72 (#759) üzenetére


haligali72
aktív tag

Vègül megmentettem a mobilt,de azèrt nem volt semmi. Viszont lenne mègis 1 kèrdèsem: Mi törtenik ha valamiert osszezutyulom a rendszert es megis kellene 1 format? Nincs kulso sd a PC pedig nem latja mint memoria. Hogy teszel ra romot? Ti hogy oldjatok meg? Bocs hogy nincs ekezet, de ugy felment a pumpam hogy a dokinal varakozok es meg szuz az android.

(#768) forintuser válasza haligali72 (#767) üzenetére


forintuser
őstag

Ezzel már sok N4-t mentettek meg.

Holnapkészítést vállalok.

(#769) dombila válasza haligali72 (#767) üzenetére


dombila
senior tag

Manuálisan ADB-vel így tudod a ROM zip-jét a memóriába másolni. Innen már recovery-vel fel tudod tenni.
Ha recovery-d sincs, akkor Toolkit-el.

Miért kellett format a gyári image felrakása előtt? Ha a flash-all.bat file-t indítod el az image-ből és nem kézzel flash-eled az image elemeit, akkor az töröl mindent.

[ Szerkesztve ]

(#770) haligali72 válasza dombila (#769) üzenetére


haligali72
aktív tag

Nem tudtam hogy a bat gyalul mindent, viszont hiába flasheltem 4x is újra slukkica romját mindig maradt valami az előbbi hülyeségemből (megengedtem a guglinak hogy visszategyen minden rendszerbeállítást a gyári stockról.) Ezért csináltam formatot, utána pedig csak gyárit tudtam felrakni, nagy nehezen. Custom flash után be kell zárni a bootloadert? egyáltalán miért jó az?
Köszönöm

forintuser: Ezzel a 4.3 romokat is lehet rootolni? Valaki azt mondta hogy nem :F

[ Szerkesztve ]

(#771) szponzor


szponzor
senior tag

PA-ról váltottam CM-re, kicsit tájékozatlan voltam. Itt nem lehet ugyanolyan PIE-t beállítani, mint a PA-n, ugye? (PIE-ból értesítésekre, kapcsolókra váltás)
Navbar-t sem lehet módosítani, mármint átlátszóvá tenni CM alatt, ugye?

(#772) Slukkica válasza szponzor (#771) üzenetére


Slukkica
őstag

Jól tudod. Egyiket sem lehet.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#773) NTonee válasza haligali72 (#770) üzenetére


NTonee
veterán

ne zárd vissza a bootloadert flashelés után, csak akkor, ha gyári romot raktál fel és azon is akarsz maradni. A zárt bootloader egy noob-proof megoldás. Csak földhöz csapkodással tudod kinyírni a telefont. Na jó, meg mikróval, tűzben, vízben, de na... érted, szoftveres biztonsági öv. :)

az n-cry-al csináltam a rootolást az enyémen, úgyhogy lehet. Nyitja a bootloadert, custom recoveryt flashel, rootol, visszaállít gyári állapotba, stb.

[ Szerkesztve ]

(#774) nat330 válasza SamS20 (#760) üzenetére


nat330
csendes tag

Eszegeti de nem vészes... én muszájból használom mert nem működik valami tökéletesen a bekapcsgombom.
Ha lefekvés előtt 100%-nál lehúzom akkor reggelre olyan 90 körül van. De egy napot mindenképp kibír! :)

(#775) dnelb


dnelb
veterán

gamereknek, franco 192 beta

(#776) haligali72 válasza NTonee (#773) üzenetére


haligali72
aktív tag

kössz! Tényleg szépen működik.

(#777) TomPack


TomPack
őstag

crDroid-ra még mindíg jellemző az AndroidOS darálás az alap kernelével?
Most olyan 2 -3 hete PA-t használok, és még nem fordult elő, de nem tudok megülni a seggemen. :(

(#778) NTonee válasza TomPack (#777) üzenetére


NTonee
veterán

annyit tudok erről mondani, hogy amikor felraktam, akkor igen, volt ilyen gond vele. De másnapra abbahagyta. Ez még normálisnak mondható elvileg.

(#779) TomPack válasza NTonee (#778) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi! Ez nem túl bíztató nekem.
Akkor inkàbb maradok PA-n.

(#780) fatal` válasza NTonee (#778) üzenetére


fatal`
titán

Nekem bármilyen rom + kernel páros darálja az elején az android os-t. Valószínűleg a szinkronizálás meg a média okozza. De egyszer beállítok mindent és többet nem találkozom vele. :D

(#781) NTonee válasza TomPack (#779) üzenetére


NTonee
veterán

Slukkica féle CrDroid-TSM van fent nálam és ez is azzal kezdte, hogy az android os zabálni kezdte az akkut. Kérdeztem Slukkicát erről, azt mondta, hogy majd abba fogja hagyni, telepítés után ez normális. És másnapra tényleg jó lett. Azóta is csöndben van, nem darál.

(#782) SamS20 válasza dnelb (#775) üzenetére


SamS20
senior tag

lényegében ha jól értem akkor amíg a játék fut addig kb minden energiaforrást maxon futtat (hotplug teljes mértékben kikapcsolva) és mind a 4 mag aktív amíg a folyamat be nem zárul ?!

ergó ha egy játéknak elég 2 mag, meg 320mhz-n a gpu akkor is 400on fogja futtatni 4 maggal ?!

[ Szerkesztve ]

(#783) TomPack


TomPack
őstag

Miui-ban eltűnik az alsó gombsor, ha nincs használatban, és pie- szerű mozdulattal lehet előcsalni. :) Ez csak nekem újdonság? Egyébként ezt hogy lehet konfigurálni? Az antutu is javult 12 ezerröl 17 ezer pontra nálam, és már érzésre is teljesen sima.

(#784) zsocy válasza SamS20 (#782) üzenetére


zsocy
őstag

Nem egészen, akkor megy maxon minden ha bizonyos ideig magas GPU load-ot érzékel.
Ha játékon belül leesik a load (mondjuk a menüben) akkor visszaáll normális hotplug-ra.

Szóval lehet aknakereső alatt nem pörgeti maxon, de Real Racing-nél biztosan :)

Tényleg, ez a Touch2Wake romfüggő, vagy apk-ból oldjátok meg?

(#785) SamS20 válasza zsocy (#784) üzenetére


SamS20
senior tag

Ahh értem de gondolom ez a normális :)

Amúgy a touch2wake kernel függő. Stock romon használom Franco kernelell :)

(#786) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok.
Cm 10.2 + franco kernelem van.
Valamilyen app-al tudom a navi bar-t alacsonyabbra húzni?

(#787) #59070464 válasza Hitch (#786) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nem, csak eltüntetni tudod.

(#788) M3oH válasza Hitch (#786) üzenetére


M3oH
addikt

Gravityboxxal erre van lehetőség, de sztem nem megy CMmel, csak stockkal.

(#789) Hitch válasza M3oH (#788) üzenetére


Hitch
aktív tag

Stock-ot simán letöltöm majd a twrpből felteszem? Fr+dalvic cache+ cache törléssel?

[ Szerkesztve ]

(#790) zsocy válasza SamS20 (#785) üzenetére


zsocy
őstag

Én is stock + franco-n vagyok...

Erre az appra gondolsz?

@Hitch : Gravitybox simán apk-ból települ, nem kell neki recovery. Az xposed framework kell előtte, rengeteg dolgot lehet állítani onnan.

[ Szerkesztve ]

(#791) Hitch válasza zsocy (#790) üzenetére


Hitch
aktív tag

De ha cm-en nem megy és stockon igen akkor a stock romot feltehetemúgy ahogy leírtam aztán a gravity-t?

(#792) #59070464 válasza M3oH (#788) üzenetére


#59070464
törölt tag

Szerintem sem.

(#793) Hitch válasza #59070464 (#792) üzenetére


Hitch
aktív tag

Nekem megy. 40%-ára letudtam csökkenteni.

(#794) mihione


mihione
őstag

Lehet hülye kérdés de ha egy adott romot frissítek flasheléssel akkor ugye nem kell csak cache,dalvik cache wipe?Konkrétan a carbon romot szeretném updatelni 10.07 ->10.21 verzióra.
Előre is köszi!:)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#795) #59070464 válasza mihione (#794) üzenetére


#59070464
törölt tag

Igen, előtte kell egy wipe cache / dalvik cache, aztán minden a megszokott sorrendben.

(#796) mihione válasza #59070464 (#795) üzenetére


mihione
őstag

Köszönöm! :R

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#797) M3oH


M3oH
addikt

Franco kernel stock alá felrakható, igaz? És érdemes felrakni (játék nálam szinte nulla)? És melyik verziót, mert visszaolvasva nem volt mindenki elégedett az újabbakkal. Thx

(#798) Worlon83 válasza M3oH (#797) üzenetére


Worlon83
aktív tag

Igen, felrakható. r192 beta elvileg kimondottan játékok alá van.
Én r191-t használom, talán a legjobb eddig a 188-as volt, de nem igen játszom már, ill. nem gépigényes cuccokkal.

[ Szerkesztve ]

(#799) Criton


Criton
veterán

Az alábbi kérdésemre itt lehet jobban tudtok válaszolni, de ahogy láttam pont előttem kérdezte meg itt valaki.
De remélem nekem is tud valaki válaszolni :)

(#800) dnelb válasza M3oH (#797) üzenetére


dnelb
veterán

184/188
#799 : nincs adatvesztés. 4.4 után meg min. 1hónap mire lesz valami értelmes rom/kernel, szal felesleges arra várnod.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  NEXUS 4 - mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.