Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133751) 4Grider válasza qwertly (#133750) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hívni lehet róla egy másik (nem ügyfélszolgálati) számot?

(#133752) AnonymusX válasza qwertly (#133750) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

SMS központ száma rendben? Illetve van itt még pár egyéb tipp: [link]

(#133753) qwertly válasza AnonymusX (#133752) üzenetére


qwertly
addikt

Szia,köszönöm a válaszodat... :) De hogy érted SMS központi száma? Karácsonykor kilett próbálva ment az SMS. Kb. egy hónapja szólt a párom nem tud küldeni üzenet. Megnéztem rendben van minden, már arra gondolok sim kártya a régi.
Természetesen én is néztem a T-com oldalon a leírást. És minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#133754) AnonymusX válasza qwertly (#133753) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ugyanúgy értettem, mint a linkelt leírás. Ahhoz hogy kimenjen az SMS, ezt az SMS/üzenetközpont számot ismernie kell a készüléknek. Ha ezt ellenőrizted, akkor részemről nincs több ötlet.

(#133755) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ma kaptam az SMS-t :D
Ha már 51001 Ft-ot fiztetek havonta (van az 55 is, csak már a Mobilinternetet levonták 😃) akkor a 25 GB helyet az 50 GB-os opció havi 71 Ft-ért nem tétel 😃

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#133756) HoTaZo válasza Oliverda (#133747) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem, az Voda, de a forrás ez esetben, szerintem lényegtelen.

csaszi75: Szívesen, remélem, hogy segít!

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#133757) Boond


Boond
addikt

Telekom gyereknapi választható ajánlat 10/10 :) :C

(#133758) Balcsix válasza totron (#133714) üzenetére


Balcsix
senior tag

Nem erre akartam kilyukadni. Az egyszerűség kedvéért vegyünk egy eléggé lesarkított gyakorlati példát.

Tegyük fel van egy vállalkozásod.
Adott egy 10 éve havi szinten 500 Ft nyereséget hozó ügyfél. Majd bekopogtat az ajtódon egy olyan kliens, aki heti szinten mondjuk 20 000 Ft nyereséget hozna neked. Na most ha mind a 2 ügyfeleddel aláíratsz egy 2 éves határozott idejű szerződést, akkor melyiket választanád/díjaznád jobban? Pláne, ha mondjuk pár év alatt összeköltségben többet fizetne neked az új, mint amennyit a másik több idő alatt fizetett.

Sőt ebből következtetve jobban átgondolva ha egyszerre kötik meg a határozott idejű szerződést, mind a kettő "újnak" számít, ugyanaddig fognak kiszolgálni, csak az egyik több, a másik pedig kevesebb haszonnal.

[ Szerkesztve ]

(#133759) polonic


polonic
félisten

A vasúti kocsi gondolom egy faraday kalitka. Vagy a Telekom is botrányos lefedettséggel rendelkezik az 1-es vasúti fővonal mentén? Gyakorlatilag -110 dBm feletti értéket nem nagyon láttam és rengetegszer lesik 2G-re a telefon és ott is minimális térerővel.
Bár itt mellettem meg az egyik tag végig telefonál. Na en ezt nem tudnám megtenni. Szóval lehet, hogy nem is annyira a faraday kalitka jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#133760) martonl válasza polonic (#133759) üzenetére


martonl
senior tag

De, a vasúti kocsi árnyékol rendesen. Talán még az ablakok is fémgőzölt üvegesek, így ablak mellett sem biztos, hogy jobb a helyzet.

(#133761) yogibear válasza qwertly (#133753) üzenetére


yogibear
addikt

Alaphelyzetben a SIM kártyának ismernie kell az üzenetközpont számát az adott szolgáltatónál a telefon bármiféle beállítása nélkül...
Egy hónapja hordoztam át a számot T-hez a csehektől és semmit nem kellett állítani a telefonon, csak kicseréltem a kártyát és azóta is megjön minden sms, meg küldeni is tudok.
[link]
Ez ugyan egy Xiaomi leírás, de másnál is hasonló helyen található. Esetleg a sajátodban keresd meg ezt az SMSC beállítást, hogy ott nincs-e beírva esetleg vmilyen hibás telszám... Nálam alapból üresen van... de ott megadható az említett Tkomos üzenetküldő központ száma is... egy próbát megér...
Avagy cseréltesd ki a kártyát, hátha az xart be részlegesen...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#133762) btudos válasza polonic (#133759) üzenetére


btudos
veterán

Az 1-es vasúti fővonal meglehetősen hosszan olyan terepen halad, amit mobil hálózattal lefedni egyébként is komoly kihívás, erre jön még rá az, hogy vasúti kocsiban ülsz.

Nyilván van az a pénz, amivel lefedhető normálisan ez a vonal is, de valószínűleg aránytalan többletköltség lenne, ha hosszú évek óta nem foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#133763) kchris78 válasza btudos (#133762) üzenetére


kchris78
veterán

egyszerubb ha a kocsiba raknak wifit ami egy kulso mobilnet eszkozre csatlakozik aminek rendes antennaja van.

[ Szerkesztve ]

(#133764) Nordik


Nordik
őstag

Gondolkodom egy Airpods 3 vasarlasan.

Jelenleg magenta 1be vagyok 2 otthoni és 1 mobil előfizetéssel.

Van esetleg valamilyen kedvezményem így? Ha igen megtudják mondani telefonon mennyi?

Az üzletben elérhető 10 havi reszletfizetes erre is vonatkozna?

(#133765) Ace Ventura válasza Nordik (#133764) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!

Kedvezményesen úgy tudod megvenni, hogy választasz mellé valami audiovizuális eszközt is, és bevállalsz 2 év hűséget.
Ha nem, akkor csak a listaár 10 havi kamatmentesre.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#133766) Gyuree91


Gyuree91
tag

Békéscsaba, Jamina városrész újabb cella 5G lett. Szépen “csendben” építik ki az 5G-t. (Bár a sebesség nem combos.) :DDD

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#133767) balinlin válasza Gyuree91 (#133766) üzenetére


balinlin
senior tag

Újabb cella lett "átnevezve" :DD

(#133768) rin33


rin33
senior tag

Az orosházi modernizált bázis mostanában egyre stabilabb:

Úgy tűnik, hogy már nem cserélgeti össze-vissza a CA sorrendet, viszont hol van CA hol nincs. Fixen B1 vagy B3 az elsődleges sáv.
iPhone SE 3-al mértem -107 dBm mellett ez elég jó sebesség. (B3 20Mhz, 256QAM)
A szomszédos régi bázis (B20 & B3) 20-30 mbit-et tud ilyen térerőnél.

(#133769) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

A WEBoldalon nézegettem az előfizetéseket, de nem találtam olyant, amiben nincs internet. Létezik, hogy a korlátlan belföldi csomaghoz (Mobil L), mindenképpen kell egy 2500.-Ft-os internet is?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#133770) ubyegon2 válasza cigam (#133769) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Létezik, hogy a korlátlan belföldi csomaghoz (Mobil L), mindenképpen kell egy 2500.-Ft-os internet is?

Létezik bizony és már elég régóta nincs csak hangalapú csomag! De ahogy látod, még annyira szabadon nem is variálhatod a net + hang modulokat.

(#133771) polonic válasza btudos (#133762) üzenetére


polonic
félisten

Szinte sík terepen halad. És az 1-es vonalon van ETCS lehet, hogy ETCS 2 is már. Szóval ott a GSM-R is 900 mhz-en. Szóval lehetne a szolgáltatóknak a GSM-R bázisokra feltelepülni és a 900 mhz-en sugározni. Mert ha a gsm-r működik megbízhatóan, aminek egyébként annak is kell lennie, nagyon is, akkor talán a 900 mhz-cel, de az alacsonyabb frekvenciákkal is meg lehetne oldani.

(#133772) Landsmann válasza polonic (#133771) üzenetére


Landsmann
addikt

Én úgy tudom, a GSM-R nem kompatibilis, nem átjárható a közcélú mobil készülékekkel.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#133773) polonic válasza Landsmann (#133772) üzenetére


polonic
félisten

Így van. Nem is ezt írtam, hogy átjárás kéne.
Leegyszerűsítve elméleti síkon csak egy gondolat.

[ Szerkesztve ]

(#133774) kchris78 válasza polonic (#133771) üzenetére


kchris78
veterán

De annak az antennai kivul vannak es kicsit nagyobb nyereseguek mint egy sima telefon belso antennai amik sejtesem szerint nem is annyira nyereseg hanem meret es forma orientaltak (ergo ferjen bele a hazba, ugysem videken vannak hasznalatban hanem mikro-cellas kornyezetben). Anno emlekszem videken milyen brutalisan jo tererot adott mikor meg az E34-es BMWnkbe (imadtam azt is :) ) anno Nokia 2110-hez volt kihangosito. Mikor bedugtuk akarhol lehettunk kb full tererore allt at a telefon.
Ezert irtam hogy net (vagy akar vowifi)-et a kocsiba telepitett egyseg kozvetithet a vagonba.

[ Szerkesztve ]

(#133775) csaszi75 válasza kchris78 (#133774) üzenetére


csaszi75
senior tag

Jah.. csak azok a régi telefonok sokkal nagyobb teljesítménnyel sugároztak.. ami már nem engedélyezett..

(#133776) martonl válasza HoTaZo (#133756) üzenetére


martonl
senior tag

Annyiban lényeges, hogy tudomásom szerint ha itteni kártyáról osztasz kint netet, akkor ugyanúgy itthoni IP címmel fog menni, mintha itthon használnád. Tehát az így osztott neten menni fog a Telekom vowifi. Idegen, helyi interneten viszont nem fog menni. Hogy VPN-nel ez megkerülhető-e, az engem is érdekelne. Ez eu.-n kívül lenne gondolom érdekes, mert ott nem szívesen osztunk netet hazai kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#133777) Oliverda válasza martonl (#133776) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ebben az esetek többségében egyszerűen nem éri meg ennyire belemélyedni. Egyszerűbb valamelyik VoIP szolgáltatással elintézni a hívásokat, amikor az EU-n kívül töltesz néhány napot vagy hetet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#133778) 4Grider válasza martonl (#133776) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagy venni egy helyi sim kártyát...

(#133779) kchris78 válasza csaszi75 (#133775) üzenetére


kchris78
veterán

Miért most már nem ugyanaz a szabvány van? Gondolom a visszaszabályozás sokkal okosabbsn meg van oldva LTE/5G esetén de GSM esetében nem tudnak 2W-ot a telefonok?

(#133781) MolTol válasza polonic (#133771) üzenetére


MolTol
tag

Azt is érdemes azért átgondolni, hogy a GSM-R eszközök jellemzően fixen telepített külső antennával szerelt egységek, amelyeknél pont a vasúti kocsik árnyékolása van kiküszöbölve, egy külső antennával a mobilok is jobban muzsikálnának, a sínek mentén ott az optikai gerinc, ha csak lokációs kérdés lenne már rég megoldották volna amennyi ember napi szinten utazik.

(#133782) martonl válasza polonic (#133771) üzenetére


martonl
senior tag

Egyrészt a máv ezt nem biztos, hogy megengedné, másrészt nagyobb sávszélesség lenne szükséges, mint a GSM-R. Így nem biztos, hogy az azonos vagy akár alacsonyabb frekvencia ellenére is megfelelő lenne a térerő.

(#133783) KBL001


KBL001
tag

Sziasztok!

Lehet csak én nem találtam a kérdésemről semmi infót se itt,se máshol vagy csak simán vak vagyok. :)
A multisim-ek mehetnek routerbe vagy csak tablet-laptop-okosóra?
Tehát benyomom a routerbe,megy róla a net vagy nem?
A voda tutti 100 kártyát pl nem tudtam így használni.

(#133784) csaszi75 válasza KBL001 (#133783) üzenetére


csaszi75
senior tag

Kétféle multisim van..
https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/mobil/multisim

Érdemes előbb elolvasni, mit ír a szolgáltató..

MultiSIM típus (sávszélesség)
Kétféle MultiSIM közül tudsz választani:
Okosóra MultiSIM: 1/1 MBit/sec le- és feltöltési sebességet tesz lehetővé, amin keresztül alapvető működéseket lehet kezelni (pl. üzenetek küldése és fogadása, online zenehallgatás akár okosórával is, de természetesen ezt a SIM-et használhatod más eszközben is).Tablet/Laptop MultiSIM: Ezzel a MultiSIM-mel a díjcsomagodban foglalt sávszélességen tudsz internetezni, a csomagodban lévő adatmennyiség erejéig. Erre nagyobb adatforgalmat igénylő tevékenységnél van szükséged (pl. a HD videók megtekintése, streaming szolgáltatás, nagyobb fájlok le és feltöltése). Természetesen ezt a SIM-et használhatod más eszközben is, nem csak tabletben / laptopban.
MultiSIM típus váltáshoz (sávszélesség módosításhoz) hívd ügyfélszolgálatunkat a 1414-es számon, vagy keresd fel személyesen valamelyik üzletünket.

(#133785) KBL001 válasza csaszi75 (#133784) üzenetére


KBL001
tag

Ezt olvastam náluk és értem is.
De egy szó nincs arról,amit kérdeztem :
Sim foglaltos routerben működik e?

Írtam nekik mail-t,nem válaszoltak.

Gondoltam háha itt valakinek van tapasztalata.

(#133786) csaszi75 válasza KBL001 (#133785) üzenetére


csaszi75
senior tag

"Természetesen ezt a SIM-et használhatod más eszközben is, nem csak tabletben / laptopban."
Mire gondolsz pontosan ezen kívül?

(#133787) KBL001 válasza csaszi75 (#133786) üzenetére


KBL001
tag

Ott írtam,már 2x is :
Router

Ezt nem tüntetik fel.

(#133788) lionhearted válasza KBL001 (#133785) üzenetére


lionhearted
őstag

Mikrotik ben működik nálam.

Tegnap még működött...

(#133789) KBL001 válasza lionhearted (#133788) üzenetére


KBL001
tag

Na,ez az.
Köszi!
Akkor valszeg tp-link-ben is fog 🙂

(#133790) csaszi75 válasza KBL001 (#133787) üzenetére


csaszi75
senior tag

Ha tiltanák, akkor odaírnák, hogy tiltják, de nem..
Ugye volt régebben ebből balhé, lettek ezért szankcionálva a szolgáltatók.
Ha van egy 5GB-os csomagod és beteszed egy routerbe, akkor ott gyorsan elfogy, neked venned kell új adatot.
Ha korlátlan csomagod van, akkor nem korlátozhatják, pont ez volt a bünti.
Nekem így rémlik.

"Melyik MultiSIM szolgáltatást válasszam Gigaerős Korlátlan Net Okosvilág díjcsomag mellé?
Amennyiben okosórához, tracker-hez vagy egyéb kis adatfogyasztású eszközben szeretnéd használni a szolgáltatást, az Okosóra MultiSIM-et ajánljuk.
Ha szeretnéd előfizetésedet tabletben, laptopban vagy egyéb nagyobb adatfogyasztású eszközben is használni (pl. HD minőségű videó nézésre, sorozatok streamelésére, nagyobb fájlok fel-és letöltésére), akkor a Tablet/laptop MultiSIM választása az optimális.
További információk a MultiSIM-ről: https://telekom.hu/multisim "

(#133791) slice14 válasza KBL001 (#133787) üzenetére


slice14
veterán

Én egy LTE usb stick-ben használom (a tablet/laptop verziót) , egy ASUS routerben.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#133792) KBL001 válasza slice14 (#133791) üzenetére


KBL001
tag

Nekem sim képes a routerem,azért voltam kívámcsi rá.

(#133793) 4Grider válasza KBL001 (#133785) üzenetére


4Grider
nagyúr

"Természetesen ezt a SIM-et használhatod más eszközben is, nem csak tabletben / laptopban."

(#133794) slice14 válasza KBL001 (#133792) üzenetére


slice14
veterán

Nekem is volt SIM képes routerem. Befürödtem vele... A 24 óránkénti újra kapcsolódás nem ment zökkenőmentesen neki. :(

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#133795) 4Grider válasza slice14 (#133794) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem hajnalonként van egy 5 perces áramtalanításom a routereimen. (Digitális időkapcsoló.) Nem volt még routerem, aminek ezzel gondja lett volna.

(#133796) HoTaZo válasza csaszi75 (#133790) üzenetére


HoTaZo
őstag

Egy butafonhoz kért Multi SIMet lehet egy eltérő földrajzi helyen, más személy (párom telefonja, vidéken; lányom tabletre, okosórája, Pesten) által használni?
Magenta1 előfizetésben van a párom száma is és már régóta fizetek olyan 4GB-ért, amit sose fogyaszt.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#133797) Soulfly842 válasza HoTaZo (#133796) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nyugodtan lehet bárhol használni a multisimet, csak külföldön nem életvitelszerűen.

(#133798) 4Grider válasza HoTaZo (#133796) üzenetére


4Grider
nagyúr

Annyi, hogy a bejövő hívások a főkártyán és a multisimeken is alapból csörögnek, kifelé pedig a főszámmal mennek ki róluk a hívások (sms-ek nem).
A multisimekre továbbított beérkező hívások a háttércsoporttal már levetethetőek.

(#133799) HoTaZo válasza 4Grider (#133798) üzenetére


HoTaZo
őstag

:R Köszönöm!
"A multisimekre továbbított beérkező hívások a háttércsoporttal már levetethetőek."
Ez mit jelent?

Soulfly842: :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#133800) 4Grider válasza HoTaZo (#133799) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt jelenti, hogy le lehet róluk vetetni a hívások átirányítását a főkártya irányából.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.