Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) gergo19 válasza fLeSs (#9694) üzenetére


gergo19
aktív tag

Nekem is pont ugyan ez az alaplapom. Ha megtennéd holnap beírod milyen fesz és mhz mellett volt stabil a memória. 5-5-5-20-as időzítés már elég sok nem egy tuningramok sajnos.

(#9702) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hello!

A következő jelenségről hallottatok már?

Adott egy AM2-es rendszer, 1x1024MB Samsung chipes (Hiviewell) RAM, Athlon 64 X2 4200+ CPU, ASUS M2N-MX SE lap. Integrált VGA-val semmi gond, Memtest86 hibátlan, és a gép állapota tökéletes.
7600GS videokártyát belepakolva: Memtest 86 ugyanúgy hibátlan, Windows bootol szépen, a gép stabil. 3D-ben a kép szétesik, textúrahibák, a kártya tűzforróvá sül, majd lefagy a gép. ATI X1900XT-vel kb. ugyanez, textúrák össze-vissza, a VPU Recover állandóan alapra rakja, a gép fagy. Harmadik (6200TC) videokártya: dettó ugyanez. Az alaplap gariba vándorol, hibajelenség leírva...

Ki is cserélték szépen. (A történet szempontjából nem lényeges, hogy egy MSI lapot adtak, VIA K8M890 chipsettel, ami be sem kapcsolt. Az valószínűleg tényleg hibás volt. :D )
Ezt 3 napon belül vissza, és ráfizetéssel lett egy MSI K9N Neo V3.
Összerakom, minden stimmelt eleinte. Jöjjön a 3D teszt, a 7600GS-el. Erre a hiba tök ugyanaz: kép szétesik, a textúrák átlátszanak, a kártya tűzforró, majd fagy a gép.
Addig cserélgettem az alkatrészeket, míg a RAM-ra terelődött a gyanú. SuperTalent be a gépbe, és láss csodát: HIBÁTLAN minden!!!

A fő bűnös, egy Hiviewell RAM modul volt, 1GB, Samsung K4T51083QB-GCE7 chipekkel szerelve (800MHz CL5). Az adott modul Core2Duo mellett egy Gigabyte P35-DS3 lapban tökéletesen működik...

A fő poén az, hogy az első lapot szépen kicserélték gariban (AQUA) holott lehet, hogy csak nem Samsung RAM-mal kellett volna tesztelni. ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9703) 04ahgy válasza fLeSs (#9694) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Még 2,3V is mehet neki. A(z Ősember féle) SuperTalent RAM-jaim lazán viszik a 2,5V-ot is. :D Igaz, egy ventillátor van ráirányítva.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9704) Pubszon válasza 04ahgy (#9702) üzenetére


Pubszon
veterán

Szép kis történet, mindíg tanul az ember. :K
Kössz hogy megosztod velünk az "élményeid" :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#9705) 04ahgy válasza Pubszon (#9704) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Alap. Ezért van a fórum...

Még azon is gondolkodtam, hogy esetleg az AQUA Computerbe is bekukkantok, és elbeszélgetek a szervizesekkel. Úgy megnézném az arcukat. :D Sikerült nekik ugyanazt a hibát reprodukálni, valószínűleg szintén Samsung RAM-mal, ami nálam jelentkezett.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9706) gerii


gerii
addikt

Hi!
Notebookba akarok venni a meglévő 1GB-os PQI PC-5300 -as DDR2 667 -es RAM modul mellé egy 2GB-osat, viszont nem tudom hogy ha ugyanolyan típusút veszek mint a mostani, csak 2GB-ost akkor tudnának DualChannel-ben működni?
Ha nem akkor milyen márkát ajánlotok megvételre? kb 10-12 körül gondoltam max. 2GB DDR2 667-est persze.
Köszi!

(#9707) 04ahgy válasza gerii (#9706) üzenetére


04ahgy
nagyúr

1GB + 2GB biztosan nem megy notebookban! Én annak is utánanéznék, hogy a te géped támogat-e egyáltalán 2GB-os modulokat! Mert nagyon sok notebooknál 2GB összesen a bővíthetőség határa...

Egyébként mi indokolja, hogy 3GB memóriát szeretnél notebookba? Az 1GB is elég, a 2 pedig biztosan, és már akkor is baromi lassan hibernál. :O

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9708) Shono


Shono
aktív tag

Ezzel találkozott már valaki?
2x 1GB Geil Ultra ram Abit kn9 Ultra lap kiválóan megy. Kipróbáltam +2GB ugyanolyan rammal, konkrétan 2x (2 X 1GB Geil Ultra Dual channel kit). El se indul... Külön külön mind a 2 kit kiváló.
Kipróbáltam a szituációt egy Asus M2N lapban: ugyanezzel az eredménnyel...

Tipp?

(#9709) killipoly


killipoly
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes lenne lecserélni a jelenlegi kingmax 2x1gb 1066mhz 5-5-5-18 ramomat egy Super talent2x1gb 800mhz 4-4-3-12-re?A super talentet ha jól tudom lazán lehet hajtani 960ig(nekem pont ugy jöne ki a ds4emeben,400x2.4).A super talent egy forinttal nem kerülne többe mint a kingmax,mert olcsón tudok hozzájutni...
:R

(#9710) gerii válasza 04ahgy (#9707) üzenetére


gerii
addikt

Santa-Rosa platformos, szóval megy bele a 4 giga :DD
most 1GB van benne, és mivel 5-6 ezer forint egy 1GB-os darab ezért akkor már inkább veszek egy 2GB-osat, szerintem baráti árakon lehet már venni.
a legjobb 2x2GB lenne, csakhát az 20 rugó minimum, annyim meg nincs, így most csak egyet vennék, aztán később egy ugyanolyat az 1Gb-osat kicserélve vele.
szóval most 1GB mellé veszek 2GB-ot így kijön a 3 :D
a Vista alatt abszolút kevéske az 1GB, már olyan lassú hogy majd szétverem a gépet( csak az a 350K tart vissza ;] ) így sürgősen tennem kell ellene.
játékok alatt meg főleg elkél.
mondjuk a 2. 2GB-os modul lehet nem lesz megvéve mert a 32-bites Vista, meg az 512-es vidkártya miatt úgyse látna csak 3,5Gb-ot.
viszont az a fél giga veszteség lehet megéri a dual channelt.
na mindegy is, először legyen meg az első 2 gigás RAM, aztán majd meglátom hogy viselkedik a gép...
a kérdés hogy milyen márkát vegyek?

(#9711) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Elképzelhető az h. 2x1024MB és 2x512MB A-DATA 400mhz-es ram menne dualban egy X2-es procival 1T-ben?

(#9712) Jorus válasza cowboy_bebop (#9711) üzenetére


Jorus
nagyúr

Chipsettől is függ, nekem 4 modul csak 2T-ben ment az X2-mmel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9713) cowboy_bebop válasza Jorus (#9712) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

RD580 a chipset.

(#9714) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Mit ajánlotok? Most, hogy még nyomott a memória ár lehet befektetek még 2gb memóriába. Van a gépben egy Geil Ultra 800mhz kit CL4 2x1gb. Vegyek mellé még egy ugyanilyet vagy cseréljem le 2x2gb-os CL5ös kitre? Tuning nem egetverő, alig 800 felett mennek (840 körül).

(#9715) Gyuri27 válasza BaLee (#9714) üzenetére


Gyuri27
félisten

Olcsóbban jössz ki ha veszel még ultrát, föleg ha nem is tuningolsz :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#9716) cowboy_bebop válasza cowboy_bebop (#9713) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

:F

(#9717) Tua


Tua
tag

Sziasztok!

Valaki tudna esetleg segíteni? Nemrég vettem a mostani 2 giga RAM mellé még 2 gigát (Geil, PC2-6400-as, ugyanolyan fajtát vettem, ezt utóbbit is párban adták). Be is raktam (Abit AB9 alaplapom van) de rögtön fagyott az egész. Visszaraktam mindent alapbeállításra a BIOSban (hangsúlyoznám, a "régi" memóriákkal mentek az én saját beállításaim) erre így ment, bár talán lassult a gép. Mostanában meg néha ilyen pillanatokra "megálltak" a dolgok játék közben, így hát újfent a gyanú a memóriára terelődött... Megint próbáltam vagy 100 féle beállítást és arra jutottam, ha kiszedem a nemrég vett memókat, gyorsabb a gép. Ugyanazokkal a beállításokkal, ha csak a régi 2 giga van bennt, az NFS megy tökéletesen, ha berakom a másik 2-t akkor pedig már a menüben kifagy. (volt olyan h megállt a kép és a hang..)

Nah most a kérdésem az lenne, hogy ilyenkor ugye a memória a rossz és nem az alaplap? 80% biztos vagyok benne h a memó a szar, csak nem akarom potyára visszavinni :) (megjegyzem már pár hónapja megvan a memória, csak mostanában nem volt sok időm játszani, de az utóbbi időben azért sok dolog előjött..)

(#9718) Dantor


Dantor
csendes tag

Sziasztok!

Átnyálaztam pár hozzászólást de nem igazán találtam választ egy nagyon alap kérdésre:
miért éri meg memóriát tuningolni? :DDD
Úgy értem, mi gyorsul tőle? Én próbálkoztam 667-ről 840-re, időzítéseket is állítgattam, de se játékokban, se 3dmarkokban nem tapasztaltam javulást. Egyes-egyedül everest mutatta ki.

(#9719) Gyuri27 válasza Tua (#9717) üzenetére


Gyuri27
félisten

Oprendszer milyen?

Amd - Radeon - Ryzen

(#9720) Jorus válasza cowboy_bebop (#9716) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sajnos nem ismerem a lapodat, hülyeséget meg nem szeretnék írni. A lapod topicjában kérdezted már, hogy használja-e vki 4 modullal?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9721) Jorus válasza Dantor (#9718) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alkalmazásfüggő a dolog. Ha az általad használt progik nem, vagy keveset profitálnak az esetleges szűk időzítésekből, magasabb órajelből, akkor értelemszerűen nem érdemes ilyesmivel foglalkoznod.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9722) Tua válasza Gyuri27 (#9719) üzenetére


Tua
tag

Vista 32 bites.

(#9723) killipoly


killipoly
aktív tag

A #9709-re valaki? :R

(#9724) FID


FID
őstag

Hali azt akarom kérdezni h. : havernak van egy m2n32sli d. wifi alaplapja és benne 2x 1024 kingmax 800 és ugyanilyen és enyi geil ultra na azt mondta h. a vista mindig kékhalállal kifagy és a memora hivatkozik.
1: Mi lehet a gond?
2: Meglehet valahogy oldani?
3: Össze akadnak a ramok?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#9725) simi01


simi01
csendes tag

Hi!

Konfigom

Gigabyte ga m56s-s3
Amd A64X2 dual c.4400+
2gb PQI power ddr2 800 ram2X1gb
8600gt oc
A problémám a következő a két memóriám csak akkor fut dual c-be ha a ddr2 nek adok legalább +0,15 volt-ot akkor simán megy viszont lap csak ddr2 770 en hajtja őke.az fsb-emelem akkor már nem indul ela gép egyáltalán??csak c-mos resettel.A két memória teljesen egyforma singel módba megy alpbeállításokkala gép.Viszont ha elmegy az áram ismét nem indul ela gép pedig a bios beállítások nem vesznek el ilyenkor kiveszema memóriamodult azt berakom újra és megy??érdekes a probléma..Az fsb-lehet állítani ha a ddr2 feszt +0,2 re emelem akkor megy a gép , de nem mindig indul el és ilyenkor csak úgy lehet újraindítani ha kiveszema memóriát legalább az egyiket.valki esetleg hasonló tapsztalt mert már nem tudom mi lehet ez...Milyen memóriatesztet érdemes lefuttatni?hol lehet leszedni?

(#9726) simi01


simi01
csendes tag

Esetleg lehet hogy ez a lap pont nem szereti a PQI ramokat??

(#9727) simi01 válasza Shono (#9708) üzenetére


simi01
csendes tag

hasonló cipőben járok én is 2x1gb PQI ram külön külön megy de dualba nem indul .Vizsont
ha a ddr2 nek adok fesz elindul a gép esetleg próbálkozz ezzel,+0,2v

(#9728) Jorus válasza killipoly (#9723) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha 0 Ft-ba kerül a csere, én személy szerint meglépném a dolgot.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9729) pap


pap
senior tag

Sziasztok!
Ezt szeretném lecserélni
4*1gb geil value ddr2 800as,
ilynre
Supertalent T800UX4GC5 2x2GB DDR2-800 5-5-5-15 - 21k
szerintetek megéri a cserét?

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#9730) Jorus válasza pap (#9729) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mennyiért tudnád eladni a Geil-t?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9731) pap válasza Jorus (#9730) üzenetére


pap
senior tag

Helo
4k-t kellene ráfizetnem a supertalentre :U

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#9732) Jorus válasza pap (#9731) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tudom, neked mennyire fontos a tuning, illetve mennyiben befolyásolja a konfigod teljesítményét a memória, én ha 4k-ba kerülne a csere, akkor simán meglépném, mivel az általam használt alkalmazások érzékenyek az időzítésekre, sávszélre.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9733) pap válasza Jorus (#9732) üzenetére


pap
senior tag

Azt irják néhányan hogy nekik a supertalent ment 1000et is.Nah most a geil 840él kiakad.
EZért gondoltam a cserét meg ügye a 2*2gb-al jobban lehet a procit is húzni,vagy tévedek?
Leginkább játékokra lenne használva,meg néha tömöritésre.

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#9734) SyPunto


SyPunto
csendes tag

OCZ DDR2 Reaper 1150MHz Dual 2G Kit 5-5-5-12 erről mi a vélemény! E8400 mellé használnám, a lap nem tudom milyen legyen arra is adhatnátok tippeket köszi!

(#9735) Jorus válasza pap (#9733) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tuningban nincs sok különbség a 4*1GB-os és 2*2GB-os modulok közül, sőt, általában az 1GB-os modulok jobban húzhatók általánosságban. Ettől függetlenül az ST-k valószínűleg többet mennek, mondom, én cserélném őket 4k-ért.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9736) pap válasza Jorus (#9735) üzenetére


pap
senior tag

Okés köszi,ma meglesz,és talán ha marad rá idő beszámolok itt mit mennek. :C

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#9737) pap válasza SyPunto (#9734) üzenetére


pap
senior tag

Ha nem akarsz sokat költeni szerintem p5k simán jó ár. :K

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#9738) gerii


gerii
addikt

Hali!
Notebookba, a meglévő 1GB PQI PC5300-as 667-es RAM mellé akarok egy 2GB-osat venni, de nem tudom milyen márkát érdemes venni? 10-12 körül gondoltam maximum az árat. később az 1GB-osat is lecserélném egy ugyanolyan 2GB-osra, szóval tudtok ajánlani valami jó kis RAM-ot ami mehet bele?

(#9739) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Hello

Kérdésem lenne. (ha már elhangzott volna a fórumban ne kövezzetek meg)

Intel E6750, MSI P35 Neo2-FR a vas, ehhez szeretnék venni memóriát.
Kinéztem 1066 Mhz-eset (Corsair Dominator), illetve XMS2-őt, ami 800 Mhz-es.

Melyiket vennétek?

Meghajthatja az 1066 Mhz-est?

(#9740) Kristof86


Kristof86
tag

Szaiasztok
Lenne egy 2*1gb Patriot 800mhz 6400-as memóriám , hozzá egy q6600 q0 processzorom.
Ehhez a memóriához milyen alaplapot javasolnátok????
(Én személy szerint Gigabyte p35-ds3p re gondoltam)

THX

(#9741) Jorus válasza JockeyEwing (#9739) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mire használnád? Ha nem tuningolsz, és nem a benchmarkokban való villogás a cél, simán elég a 800-as kit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9742) Jorus válasza Kristof86 (#9740) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jó választás.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9743) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Köszi a választ Jorus.

Megggondolom a javaslatod.
Azonban még lenne egy kérdésem.:

Ha 2x1GB 800Mhz-es ramot illetve 2x512MB 667Mhz -es ramot teszek a gépbe, akkor a 800-as ram is csak 667Mhz-en megy? Tehát szvsz. lassítanám vele a rendszert?

(#9744) Jorus válasza JockeyEwing (#9743) üzenetére


Jorus
nagyúr

Annyin fognak menni a memók, ameddig a leggyengébb bírja. A 667-esek esetleg elmennek 700-750-ig, de akkor nyilván a 800-asokat is vmi hasonló frekire kell belőni. Persze van sok 667-es modul, ami megy 800-on, sőt fölötte, is meg kell nézni mit bírnak, ki kell tesztelni, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9745) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Valakinek esetleg van valami infója arról hogy ezek a beállítások pontosan mire vonatkoznak?

http://www.xbitlabs.com/misc/picture/?src=/images/cpu/amd-phenom9600-be/BIOS/bios-06.jpg&1=1

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9746) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, így előreláthatólag, még kicsit odébb lesz a vásárlás, de érdekelne a dolog, így felteszem,
Egy Q6600as(1066fsb) vagy Q9450 (1333fsb, inkább ez vszeg) (vagy hasonlo kaliberű proci mellé)
Mi éri meg jobban, melyik lenne jobb?

800as memobol 8 giga /4*2/ (pl.: OCZ reaper 4-4-4-15)
vagy
1066os memobol 4 giga /2*2/ (pl.: Geil EVO 5-5-5-15)

árban az előbbi 10dollárral drágább, szóval nem jelentős
vszeg Vista lenne használva (természetes 64bites)

(#9747) Kristof86 válasza Jorus (#9742) üzenetére


Kristof86
tag

köszi Jurus, még annyit , hogy Patriothoz nincs ajánlva egy olyan alaplap amivel nagyon húzaható a memória. Én hallottma az evg 680i jókat

(#9748) Jorus válasza Kristof86 (#9747) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi a baj a DS3P-vel? Inkább Intel chipset, mint NV. Igaz, hogy az Intelekben nincs FSB-független RAM freki állítási lehetőség, de erre nincs is szükség általában, főleg egy jól húzható 800-as kit esetében.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9749) csny75


csny75
csendes tag

Szasztok!
Erre: http://logout.hu/tema/nagy_ram-os_topic/hsz_9651-9651.html vki?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9750) DaV!D


DaV!D
csendes tag

Hello! szerintetek melyikkel járnék jobban egy 2gb CORSAIR XMS2 Twin2X DDR2 vagy 2gb Geil ultrákkal, számít a tuning is :K szal? thx

...one team, one united...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.